Šķēle nespēj (301)
Autors: Aivars Ozoliņš
Publicēts: 2010. gada 18. marts 01:05
Atslēgvārdi: , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl nav zaudēts, bet pārējiem brīnīties, cik daudz šādā valsts likteņa pakārtošanā savai partijai ir viņa parastā cinisma un cik — patiesas nespējas novērtēt realitāti.

Četrus mēnešus uzvedies kā no meža iznācis diversants, kas nespēj apjēgt, ka viņa gadiem ilgušās prombūtnes laikā spridzināmais vilciens sen ir aizgājis, Šķēle ar savu lēmumu izraut TP no valdības faktiski atzinis, ka pat valdības koalīcijas lielākās partijas priekšgalā un ar pieciem ministriem valdībā nespēj neko no gribētā — ne savas partijas “reitingus” uzlabot, ne pakārtot valdības darbu TP priekšvēlēšanu vajadzībām. Atbalsts partijai kā bija, tā arī paliek sīkpartijai raksturīgo dažu procentu līmenī, bet viņš pats nupat TV3 pasūtītajā socioloģisko pētījumu firmas GKS aptaujā atzīts par sabiedrības vismazāk gribēto iespējamo premjerministru.

Šķēle spēj vairs tikai savu paša partiju pierunāt atstāt valdību, turklāt pat tas neesot nācis gludi — kā pats atzīst, lēmums tapis tikai “gandrīz vienprātīgi”. Tas tad arī ir viss, ko viņš spējis paveikt kopš “atgriešanās, lai strādātu”.

Tā būtu labā ziņa. Skaidrs, ka TP aiziešana no valdības, kurā tā sevi atklāti sludināja esam de facto opozīcijā, šīs valdības darbam nekaitēs, drīzāk darīs to raitāku.

Sliktā ziņa ir ar šo lēmumu nepārprotami uzsvērtais, ka arī turpmāk TP darbošanās būs vērsta tikai uz to, lai pierādītu, ka Latvija bez TP un Šķēles nevar. Tas nozīmēs valdības darba pastāvīgu sabotēšanu Saeimā. Sak, ja nav mums, tad lai nav nevienam. Dombrovskis nu var rēķināties tikai ar 46 deputātu atbalstu parlamentā daudzajiem svarīgajiem lēmumiem un likumprojektiem, kuri būtu jāpieņem vēl līdz vēlēšanām.

TP lēmums teorētiski ir politiski loģisks, ja raugās no stūra, kurā Šķēle ar savu ultimātu Dombrovskim bija iedzinis partiju, piedraudēdams, ka viņa prasību noraidīšana nozīmēs TP aiziešanu no valdības. Neloģiskas un pat absurdas bija pašas šīs prasības, kuras Šķēle mēģina uzdot par tikai četrām un vienkāršām. Un ne tikai to saturs, zem kura nedz Šķēle pats, ja būtu valdības vadītājs, nedz arī atbildīgs un sevi cienošs premjerministrs nepiekristu parakstīties. Pirmām kārtām absurda bija prasība premjerministram slēgt atsevišķu līgumu ar vienu no piecām koalīcijas partijām, kura pati turklāt bija regulāri pārkāpusi koalīcijas līgumu un sludinājusi, ka faktiski ir opozīcijā.

Šķēles piedāvājuma lētums lika domāt, ka draudi aiziet no valdības, aizbildinoties ar tik nenopietnu ieganstu, varētu būt viņa kārtējā blefošana un kārtējais izmisuma mēģinājums piesaistīt sabiedrības un citu politiķu uzmanību un saņemt to godu un cieņu, ko viņš acīmredzot jūtas pelnījis. Taču aizvainojums par vienaldzību un pat izsmieklu, ko viņam tā vietā nācās dabūt ne tikai no sabiedrības vairākuma, bet arī no tiem politiķiem, starp kuriem viņam tā kā pienāktos smagsvara loma (Lembergs vispār atteicās viņa plānu apspriest, Šlesers nupat notikušajā it kā topošās “uzņēmēju apvienības” saietā bijušajam TP “ierindas biedram” nepārprotami ierādīja “ierindas uzņēmēja” vietu), nav labākais rīcības motīvs, un šo aizvainojumu noteikti nevarēs kompensēt ar aiziešanu opozīcijā.

Katrā ziņā arī kļūt par opozīcijas līderi Šķēlem neizdosies, kā neizdevās ar bērnišķīgu pieprasīšanu kļūt par vairākuma koalīcijas līderi. Pārāk smaga un nopietna ir viņa politiskā biznesa kopšanas gados sakrātā “uzmetēja” nasta.

Dombrovska valdība nav pirmā, ko Šķēle “uzmet”. Iecerēto vēlēšanu partneru “mācītāju” Latvijas ceļa galam arvien neaizmirstamas varētu būt atmiņas par to, kā viņš iznīcināja šo savulaik vareno partiju. Bijušajam premjerministram Ivaram Godmanim it īpaši, taču arī bijušajam satiksmes ministram Aināram Šleseram pavisam svaigā atmiņā droši vien ir arī TP izšķirošā loma iepriekšējās valdības gāšanā pirms gada, tā ka šie kungi diezin vai gribēs atvēlēt viņam ko vairāk par “mazā brāļa” un vajadzības gadījumā tieši tāpat “uzmetama” jeb izmetama balasta lomu. Bet Saskaņas centram, kam savs drošs un stabils elektorāts, pašam ir savi līderi un savas autoritātes.

Teorētiski būtu taisnība, ka, aiziedama opozīcijā, TP atbrīvo sev rokas kritizēt pēc patikas valdību, vainot to pašas trekno gadu bezatbildības eiforijā radītajās problēmās, radīt tai arvien jaunas problēmas, par ko atkal to kritizēt, un piedāvāt vēlētājiem skaistas un aizraujošas ilgtermiņa “vīzijas”.

Taču Šķēles un līdz ar to TP lielā problēma paliek — viņam un viņa partijai vairs reti kurš tic. Un grūti iedomāties, ka šo neuzticēšanos varētu mazināt muļķīgie aizbildinājumi aiziešanai opozīcijā, kuriem arī neviens laikam gan netic.

Kaut arī mazākumā palikušajai valdībai un tās vadītājam dzīve no tā nekļūs vieglāka un TP valdīšanas gados pieļauto ekonomisko kļūdu labošanas smagajam darbam klāt nāks arī TP nupat radītās politiskās nestabilitātes pārvarēšanas darbs, Šķēle, kas tikai četrus mēnešus pēc pompozās “atgriešanās” parāda, ka pat neko kārtīgi “sashēmot” vairs nespēj, var galu galā izrādīties vislielākais zaudētājs.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(151 balsotāji )
Komentāri

Par to, ka Latvijā briest jauns politekonomisks scenārijs liecināja raidījumā “Nekā personīga” atsūtītais foto ar trīs oligarhu tikšanos!
Tāpēc mani satrauc, ko visi trīs “blefotāji” ir sacerējuši tālāk virzīt? ar šo jau nebeigsies! Drošības policijai vajadzētu šos masonus saņemt ciet un spīdzināt, kamēr atzīstas, kādas cūcības tālāk ieplānojušishēmot!

salīdzinot ar Obamu, Šķēle izskatās pēc mirēja.

> zvirbulēns,200
kā tu domā, LPP/LC iestāsies koalīcijā?
—–
Nu to Tev vajadzētu zināt labāk kā man… :)
Galu galā ar Sleseru tikās Lembergs nevis es :) :) :)

Ka posta partija izies no valdība, Tu teici pāris nedēļas atpakaļ. Gan jau arī tagad zini, ko darīs Slesers…
Satiksmes ministrija, iepējams, liktu viņa alkatīgajām ačelēm iemirdzeties tik ļoti, ka 50 000 gaidošo bezdarbnieku var tikt pamesti likteņa varā…

169.zvirbulēns
2010. gada 18. marts, 15:50Lembergs nav sorists, viņš ir pie darba, soristi, kā likums, neviens nav pie darba! Viņi ir pie runām par darbu!
—————–

tev kaa Zhiranovskim uz visu ir atbilde. un protams, ka taa atbilde ir nekvalitatiiva

zvirbulēns
Beta, kā tu domā, LPP/LC iestāsies koalīcijā?
______________
Bet kā tu domā, Lembergu notiesās?

188.
zvirbulēns-klusajam, parastajam
Kā Jums nav kauna mani apmelot? Es nedzeru, cik reizes to var teikt?”"

Kā tad dabū iekšā?

202.
harizma
salīdzinot ar Obamu, Šķēle izskatās pēc mirēja.”

ar Osamu?

208.

zvirbulēns špricē, nevis dzer

209.

Varbūt intravenozi? Esmu dzirdējis ,ka ar klizmu ar var ātri sasniegt kondīciju.

210.

nē, es domāju, ar Barrack Obama – tas tiek piesaukts kā harizmātisks, ņēmu par atkaites punktu Šķēles harizmas izpētei/izvērtēšanai/preparēšanai

211.
zvirbulēns-betai
2010. gada 18. marts, 16:54

Es ta zinu, jautājums bija Tev, vai Tu zini (tā teikt erudīcijas tests)?
:)

212.
zvirbulēns-betai
2010. gada 18. marts, 16:56

Beta, ko tagad darīs TB/LNNK, kuri LPP/LC ciest nevar, un otrādi?

> zvirbulēns
Es ta zinu, jautājums bija Tev, vai Tu zini (tā teikt erudīcijas tests)?
———-
Neesmu erudīta psihopātu darbības motivācijā, tāpēc godīgi jāsaka, nezinu… :)

Tomēr pieņemu, ka LPP varētu piekrist, pirmkārt, lai kontrolētu “ko tie tur dara”, otrkārt, LC tā ļoti varētu gribēt, lai kaut kādā mērā spētu par sevi atgādināt.
Slesers pats neies, bet tam arī nav būtiskas nozīmes. Delegēs kādu savu marioneti, kam visticamāk, pieprasīs FM posteni.

> zvirbulēns
Padomāju vēlreiz. Visticamāk ies, ja piedāvās.
Slesers tādu izdevību piepacelt partijas reitingu garām nelaidīs.

Te notika kā velotreka sacensībās, tas, kas vairs nevelk paiet malā, lai palaistu svaigus spēkus…
Boķēšanās komandā jau ir izlemts jautājums.

Tomer nekādu lielo lomu posta partijai tas nesola, Sleseram gan.

Padomāsim, uz ko tas Kaktusmūlis īsti cer. Kā pans Kleksis no rīta uzsvēra, par valdības pamešanu esot balsojuši “gandrīz” visi. Parasti disidentus no TP izmet, ja viņi laikus nepagūst aizmukt paši. Tādi var kļūt par neatkarīgajiem deputātiem vai pieslieties “V”. Tādējādi spēku samērs Saeimā var tiekties uz balansu. Tāpat SC deputātiem var dot brīvo balsojumu. Tā kā es viņa vietā uz pārāk daudz necerētu.
Harizma Kaktusmūlim izaugusi saros. Stendzenieks šorīt teica, ka jāmaina TP un LPP/LC logo, tie jānomaskē ar jauno uzņēmēju apvienību un jaunām fizionomijām. Kur sarainim tur atradīsies vieta, neredzu. RIP.

to beta,
pat nemēģināšu tevi pārliecināt, jo tavi argumenti izskatās ir domāti tikai tam lai pārliecinātu tevi pašu…
laiks rādīs kam ir taisnība….

>beta
Tu tiešām domā, ka kāds gribēs FM portfeli pirms vēlēšanām un mēģinās šūpot Repši?

218.
zvirbulēns-betai
2010. gada 18. marts, 17:32

Beta, a Tu zini, ka TP no laimes palēktos, ja LPP/LC ieietu valdībā?

> zvirbulēns, 218
Neies tātad…
Atklāti sakot, man, kā pilsonei, tas patīk labāk.
Bet tā kā tādi cilvji kā es, nav mācītāju elektorāts, tad tas nav rādītājs…

Nebiedē tas, ka rēķinātāji jau vienreiz pārrēķinājās, kad atdeva varu Jaunajam Laikam?
Ka tik nav tā, ka vecā 90. gadu matemātika vairs neder… :)

Paskatīsimies krišanas prognozes gada griezumā:
1. pēc mēneša
2. pēc trim mēnešiem
3. rudenī
4. Vecgada vakarā runu teiks cits
5. martā

Tā kā TP neizdevās savlaicīgi realizēt nevienu no prognozē, atliek(5.) aizmukt.
Varu derēt, ka zvirbulēns piedalījās visās “aptaujās”:)

221.
zvirbulēns-markoni
2010. gada 18. marts, 17:45

Nesteidzies ar derībām, pliks vēl paliksi!
:)

> markoni
Tu tiešām domā, ka kāds gribēs FM portfeli pirms vēlēšanām un mēģinās šūpot Repši?
———–
Tas jau, visticamāk, ir ietverts valdības novārdzināšanas plānā un Vienotības sarīdīšanā.
Lembergs izpļāpājās, skat. 186 komentāru.

>zvirbulēns
Nepiedalījies?

224.
zvirbulēns-betai
2010. gada 18. marts, 17:49

Atklāti sakot, man, kā pilsonei, tas patīk labāk
————-
Tad jau sanāk, ka Tu uzmet Repši?
Ja LPP/LC ieietu valdībā, Repšem pat matiņš nenokristu!
:)

225.
zvirbulēns-markoni
2010. gada 18. marts, 17:50

Nē, nepiedalījos!

226.
zvirbulēns-beta
2010. gada 18. marts, 17:52

Lembergs izpļāpājās, skat. 186 komentāru.
————–
Tas ir neiespējami! Es domāju – izpļāpāties.Tiek pateikts tas, kas jāpasaka!
:)

a davai par sorosīdiem paķengāsimies. Nu jau kādi piecpadsmit posti ir bez.

228.
zvirbulēns-Marta
2010. gada 18. marts, 17:55

Mostaties, par sorosīdiem jau visa latviskā Latvija smejas! Ko te vairs ķengāt?
:)

>beta

nus, redzēs!, Šķēle gan ‘zvērējās”, ka Dombrovska valdība netiks aiztikta…tāpat domāju, ka Dombrovskis Repši ‘neatdos’.

> zvirbulēns, 224
Pēdējā reize, kad reagēju uz Taviem demagogiskajiem izteicieniem!
Ja vēlies komunicēt ar mani, atmet demagogiju.

> zvirbulēns
Tiek pateikts tas, kas jāpasaka!
———
Oi, oi, oi! Džemss Bonds ar stīvo kaklu… :)
Marsiešu bieds! :)

> markoni, 229
Sķēles vārdam un solījumiem nav nekādas vērtības…

>beta

Protams. Bet es ticu, ka SVF vēstuli aizsūtīs:)
otrs- ja būs izdevīgi,tad teikto pildīs un es domāju ka būs izdevīgi. Paskatīsimies rudenī.:)

Ar interneta troļļiem “diskutēt” ir tas pats, kas, pardon, čurāt pret vēju un, vēlreiz pardon, attiecībā pret portālu tā ir destruktīva rīcība, diemžēl.

235.
zvirbulēns- Betai
2010. gada 18. marts, 18:11

Ko kliedz, ko bļauj, ko dusmās trīci? Varētu domāt, ka es tavu Repši aiztieku! Repši noliņčos Āboltiņa, ne es, ja kas!
:)

236.

Tagad jau ir brīvestības laiki – es arī varu sūtīt vēstuli ANO Ģenerālsekretāram vai Usamam bin Ladenam (tas gan varētu būt maķentiņ riskanti) at paskaidrojumu, kāpēc es labprātāk dzeru zaļo tēju, nevis kakao, and so what? Kas ir šķēle – puskrimināla grupējuma boss un tikai, bez jebkādām reālām varas vai pārstāvēšanas pilnvarām.

Kā pans Kleksis no rīta uzsvēra, par valdības pamešanu esot balsojuši “gandrīz” visi. Parasti disidentus no TP izmet, ja viņi laikus nepagūst aizmukt paši.
——–
Eglītis un Barča. Barča ir Seska “aizbildieniecībā”.

Es arī ceru, ka kaut kas var mainīties.

>ABC
es ironizēju par Šķēles ‘doto’ vārdu:)

Labi raksta.Man patika.Kurss pareizs.

240.
ululiņš>markoni
2010. gada 18. marts, 18:38

Tautas staigāšana Saeimā nav nekas jauns. Atradīsies tādi, kuri saprot, ka atrodas uz grimstoša kuģa un rīkosies tāpat, kā žurkas.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēles piedāvājums (128)
Aivars Ozoliņš

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Vienotība par un pret (248)
Aivars Ozoliņš

Apvienības Vienotība nodibināšana krietni vienkāršo “lielo” politisko ainavu un atņem aktualitāti kopš 5.Saeimas vēlēšanām Latvijas pilsoņiem laikam gan populārākajam viltus apgalvojumam, ka “nav par ko [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Štokenbriks kā Šlesakovs (283)
Aivars Ozoliņš

Partija Sabiedrība citai politikai sestdien kopsapulcē nobalsoja par dalību vēlēšanu apvienībā Vienotība, kuras programmā būšot uzsvērts, ka viens no nākamās Saeimas galvenajiem mērķiem būs atjaunot [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Viens caurums sietā (130)
Aivars Ozoliņš

Stāsts par “caurumu” Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var šķist gluži vai neticams — valsts par miljoniem pasūta elektronisku datu sistēmu, piegādātājs to izstrādā un ievieš, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Citi līderi, cits stils (324)
Aivars Ozoliņš

Jaunā laika kopsapulce sestdien varēja kļūt par “uzvarētāju kongresu” un pieteikumu valdības vadīšanai arī pēc Saeimas vēlēšanām rudenī jau kā topošās triju partiju apvienības līderim. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Gvantanamo un Latvijas drošība (162)
Aivars Ozoliņš

Valdības lēmums izmitināt Latvijā vienu no ASV ieslodzījuma vietā Gvantanamo (Kubā) turētajām personām neizbēgami rada jautājumus. Taču pats pirmais un saprotami svarīgākais no tiem — [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Jakāna partija (239)
Aivars Ozoliņš

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors Dzintars Jakāns laikam būs bijis otrs svarīgākais politiskais jautājums valdības pēdējo trīs mēnešu nebūt ne pieticīgajā darba kārtībā — uzreiz aiz [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Plānais Šķēle (669)
Aivars Ozoliņš

Tautas partijas tēvs Andris Šķēle var atgriezties Mākoņos. Viņa politiskās ietekmes atjaunošanas pasākums jeb tā dēvētā atgriešanās politikā, lai it kā vestu valsti ārā no [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books