TP politiķa raksturs (254)
Autors: Aivars Ozoliņš
Publicēts: 2010. gada 19. marts 16:25
Atslēgvārdi: , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa lēmumu ir kā “karalis ir pliks!” sauciens pašreizējās diskusijās par “TP jauno tērpu” jeb aiziešanu opozīcijā. Tas ļauj saprast, ko vispār šajās diskusijās TP politiķiem nozīmē jēdzieni “politiķis” un “politika”.

Dālderis paskaidro, ka viņam rūp viņa darbs, “nevaru pievilt savas nozares cilvēkus”, un, tā kā viņš nekad neesot vēlējies kļūt par politiķi vai ministru un netaisoties par tādu palikt arī pēc vēlēšanām, tad izvēlējies izstāties no TP un turpināt strādāt.

TP vadonis Andris Šķēle Dāldera rīcību uztverot kā saprotamu, jo ministrs ir nobažījies par iesākto darbu turpmāko virzību kultūras jomā. “Kultūras ministrs ir ļoti atbildīgs speciālists,” Šķēles vārdā aprāda viņa runasvīrs Romāns Meļņiks.

Šķēles vietniece un TP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Vineta Muižniece uzskata, ka “Dāldera kunga lēmums un līdz ar to šī situācija skaidrojama ar politiskās pieredzes trūkumu”, jo “katrs ministrs raizējas par savu nozari, un Dālderim ir ļoti maza politiskā pieredze”. Arī bijušais frakcijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis spriež, ka Dāldera lēmuma pamatā acīmredzot esot politiskās pieredzes trūkums.

Viena no TP galvenajām “sejām” Vents Armands Krauklis vēsta: “Jau aicinot Dālderi amatā, bija skaidrs, ka viņš ir profesionālis kultūras nozarē, nevis politiķis.” Un uzsver, ka šajā gadījumā varot runāt par “paša cilvēka rakstura stiprumu vai vājumu”.

Gana daudz pateikts, lai secinātu, kādam TP izpratnē jābūt labam politiķim. Pirmkārt, tam ir jārūpējas par partijas, nevis savas nozares, valsts vai sabiedrības interesēm. Otrkārt, viņam ir jābūt ar tik “stipru raksturu”, lai paklausīgi un bez ierunām sekotu partijas vadoņu lēmumiem arī tad, kad pašam ir skaidrs, ka tas būtu bezatbildīgi un nāktu par sliktu viņa pārraudzītajai nozarei un tātad valstij un sabiedrībai.

Faktiski TP vadoņi pavēsta, ka atšķirībā no raksturā vājā nozares profesionāļa Dāldera, piemēram, veselības ministre Baiba Rozentāle ir laba un pieredzējusi politiķe, jo viņai acīmredzot nerūp, kas notiks ar viņas nozari. Pašvaldību ministrs Edgars Zalāns arī, protams, ir izcils politiķis, jo acīmredzot ir diletants savā jomā un viņam ir vienalga, kas ar to notiks.

(Taču šie abi, protams, ir profesionāli TP politiķi ar stipru raksturu. Grūtāk iztēloties, kā, piemēram, profesionālais diplomāts, ārlietu ministrs Māris Riekstiņš pats sev, Latvijas sabiedrībai un arī mūsu starptautiskajiem partneriem pamatos, kāpēc viņam atbildība par valsts ārpolitiku ir mazāk svarīga nekā atbilstība stipra rakstura TP “politiķa” kritērijiem, ja pat TP ierindas deputātei Aijai Barčai šie kritēriji acīmredzot nešķiet pareizi, ja jau viņa piektdien nolēma izstāties no TP frakcijas.)

Ar šādi precizētiem jēdzieniem tad arī būtu jārunā par TP lēmumu pamest valdību. Proti, jāpārstāj izlikties, ka Šķēles ultimātam premjerministram Valdim Dombrovskim un TP četriem, sešdesmit vai vienalga cik tur priekšlikumiem par to, ko darīt ar ekonomiku, nodokļiem, budžetu, bezdarbniekiem vai starptautiskajiem aizdevējiem ir kāds sakars ar bažām par valsti un rūpēm par tās iedzīvotājiem. Viss taču ir pavisam vienkārši — Šķēle ir izrēķinājis, ka viņam izdevīgākā politika, kā saglabāt iespēju izmantot politiskās varas resursus arī pēc vēlēšanām, ir pašlaik pārcelt partiju no valdības opozīcijā un pārējo atstāt reklāmas kampaņas rīkotāju ziņā.

Tā tad arī ir TP “profesionālā politika”, ko turklāt visi redz un saprot, taču diemžēl turpina spēlēt izlikšanās spēli, kas pazemo veselo saprātu un diskreditē politikas jēdzienu.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(152 balsotāji )
Komentāri

Netici nevienam VĀRDAM – domā domā mož i izdōmāsi!
:)
close offtopic

Tautas partijas (TP) pametušajā Valda Dombrovska valdībā ārlietu ministra vietu varētu ieņemt Latvijas Pirmās partijas/Latvijas ceļa cilvēks, bet tieslietu ministra – bijušais Satversmes tiesas vadītājs Aivars Endziņš, svētdien ziņo raidījuma “Nekā personīga”.

Vairāki Aināra Šlesera (LPP/LC) līdzgaitnieki – Andris Bērziņš un Kārina Pētersone, kuriem doti neformāli mājieni par izredzēm ieņemt ārlietu ministra amatu un vietu Saeimas prezidijā, balsojumos varētu izpalīdzēt Dombrovska valdībai, ziņo raidījums.

Savukārt Saskaņas centrs (SC) varētu neiebilst pret ieceri tieslietu ministra amatā aicināt Endziņu. Savukārt veselības ministra posteni, visticamāk, piedāvās kādam bezpartejiskam šīs jomas profesionālim.

Plānots, ka Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija tiks izformēta, sadalot funkcijas starp pārējām ministrijām, ziņo raidījuma.

no delfiem tad
un palasi manu coementu

127.
Bugors
2010. gada 20. marts, 13:29

Liekās mierā !
rīt tupēs ja ne tagad kur rīdznes pagrabā jau
kā ķipji pie viena galda
i briseles drāšu birste
šloskins tik s kraju
lai nemana pārāk
i saglasijJanka
pat zīļuks iekodīs mēlē
un gustiņs vienmēr gatavs

Ieskatoties , teikšu tā-
šai grupai būs jāpārliecina tauta par to, ka ir sakars starp “dzimumaktu un dzemdībām” (c).Ja tas izdosies, tad uzdevums būs izpildīts, Viņiem nav obligāti jāsēž Saeimā.

Zini apbrīnoju Tavu optimismu !
:)
palasīji delfus un citus komentus
vienos vārtos noliek
vecie vēži
jā tā LATVIJA maza utis kažokā un skeletus skapī sameklēs
es vairs neticu saulvežiem/vedēm !
:(

>Bugors
Tas nav optimisms. Tā drīzāk ir “teorija”. Praksi paskatīsimies augustā-septembrī.:)

>Bugors
palasīji delfus un citus komentus
vienos vārtos noliek
—-
Palasīju. ‘Vecie kadri’ noliek visus un ‘da jebko’, kā saka Janka.
Tas nenozīmē, ka viss saraksts man glaimo. Bet- jāskatās uz ‘vidējo aritmētisko’.Es tā daru.

Nu ja cāļus skaita rudenī
ja tie tik izškilsies vai gailis/vista nenoknābs!:)

>Bugors
Nu ja!
Gaidīs’ jaunu rakstu . Te viss pateikts.:)

Nu Anniņa mums abiem ģeld vai ne ?
:)
labs i metu mieru to sāk pratināt atrādīt konspektus te !
:)
līdz saxariem sveicieni no p.r.
man ar labus vārdus teica stiprināja

Nu Anniņa mums abiem ģeld vai ne ?
—–
re, tā jau nav , ka mums nav nekā kopēja!:)
/šodien p.r. pasveicināju./
Līdz sakariem!

Es savas domas par šo veidojumu izteicu Dienas portālā, man te vairs nav ko pat piebilst!

Izskatās, ka nākamajā Saeimā vairumā sēdēs šlusakovi, jo pašiem lettiņiem ir smagi jumts aizbraucis…

Dālderis paliek tikai dēļ “garā”lata. Kur tad tāds nemākulis vēl varētu tā pelnīt!Pilnīgs tukšpauris. Vai viņš iet vai paliek, pilnīgi vienalga!

nav jau jēgas te diskutēt jo Ozoliņš Jemberga un Co ir tāda paša spektra populisti un demagogi kā Dombrovskis un Co. Ak jā paķeriet sev līdzi Streipu un būs pilns komplekts. Tāpēc jau šeit nav sagaidāms cits viedoklis.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēle nespēj (301)
Aivars Ozoliņš

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēles piedāvājums (128)
Aivars Ozoliņš

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Vienotība par un pret (248)
Aivars Ozoliņš

Apvienības Vienotība nodibināšana krietni vienkāršo “lielo” politisko ainavu un atņem aktualitāti kopš 5.Saeimas vēlēšanām Latvijas pilsoņiem laikam gan populārākajam viltus apgalvojumam, ka “nav par ko [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Štokenbriks kā Šlesakovs (283)
Aivars Ozoliņš

Partija Sabiedrība citai politikai sestdien kopsapulcē nobalsoja par dalību vēlēšanu apvienībā Vienotība, kuras programmā būšot uzsvērts, ka viens no nākamās Saeimas galvenajiem mērķiem būs atjaunot [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Viens caurums sietā (130)
Aivars Ozoliņš

Stāsts par “caurumu” Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var šķist gluži vai neticams — valsts par miljoniem pasūta elektronisku datu sistēmu, piegādātājs to izstrādā un ievieš, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Citi līderi, cits stils (324)
Aivars Ozoliņš

Jaunā laika kopsapulce sestdien varēja kļūt par “uzvarētāju kongresu” un pieteikumu valdības vadīšanai arī pēc Saeimas vēlēšanām rudenī jau kā topošās triju partiju apvienības līderim. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Gvantanamo un Latvijas drošība (162)
Aivars Ozoliņš

Valdības lēmums izmitināt Latvijā vienu no ASV ieslodzījuma vietā Gvantanamo (Kubā) turētajām personām neizbēgami rada jautājumus. Taču pats pirmais un saprotami svarīgākais no tiem — [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Jakāna partija (239)
Aivars Ozoliņš

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors Dzintars Jakāns laikam būs bijis otrs svarīgākais politiskais jautājums valdības pēdējo trīs mēnešu nebūt ne pieticīgajā darba kārtībā — uzreiz aiz [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Plānais Šķēle (669)
Aivars Ozoliņš

Tautas partijas tēvs Andris Šķēle var atgriezties Mākoņos. Viņa politiskās ietekmes atjaunošanas pasākums jeb tā dēvētā atgriešanās politikā, lai it kā vestu valsti ārā no [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books