TP politiķa raksturs (254)
Autors: Aivars Ozoliņš
Publicēts: 2010. gada 19. marts 16:25
Atslēgvārdi: , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa lēmumu ir kā “karalis ir pliks!” sauciens pašreizējās diskusijās par “TP jauno tērpu” jeb aiziešanu opozīcijā. Tas ļauj saprast, ko vispār šajās diskusijās TP politiķiem nozīmē jēdzieni “politiķis” un “politika”.

Dālderis paskaidro, ka viņam rūp viņa darbs, “nevaru pievilt savas nozares cilvēkus”, un, tā kā viņš nekad neesot vēlējies kļūt par politiķi vai ministru un netaisoties par tādu palikt arī pēc vēlēšanām, tad izvēlējies izstāties no TP un turpināt strādāt.

TP vadonis Andris Šķēle Dāldera rīcību uztverot kā saprotamu, jo ministrs ir nobažījies par iesākto darbu turpmāko virzību kultūras jomā. “Kultūras ministrs ir ļoti atbildīgs speciālists,” Šķēles vārdā aprāda viņa runasvīrs Romāns Meļņiks.

Šķēles vietniece un TP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Vineta Muižniece uzskata, ka “Dāldera kunga lēmums un līdz ar to šī situācija skaidrojama ar politiskās pieredzes trūkumu”, jo “katrs ministrs raizējas par savu nozari, un Dālderim ir ļoti maza politiskā pieredze”. Arī bijušais frakcijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis spriež, ka Dāldera lēmuma pamatā acīmredzot esot politiskās pieredzes trūkums.

Viena no TP galvenajām “sejām” Vents Armands Krauklis vēsta: “Jau aicinot Dālderi amatā, bija skaidrs, ka viņš ir profesionālis kultūras nozarē, nevis politiķis.” Un uzsver, ka šajā gadījumā varot runāt par “paša cilvēka rakstura stiprumu vai vājumu”.

Gana daudz pateikts, lai secinātu, kādam TP izpratnē jābūt labam politiķim. Pirmkārt, tam ir jārūpējas par partijas, nevis savas nozares, valsts vai sabiedrības interesēm. Otrkārt, viņam ir jābūt ar tik “stipru raksturu”, lai paklausīgi un bez ierunām sekotu partijas vadoņu lēmumiem arī tad, kad pašam ir skaidrs, ka tas būtu bezatbildīgi un nāktu par sliktu viņa pārraudzītajai nozarei un tātad valstij un sabiedrībai.

Faktiski TP vadoņi pavēsta, ka atšķirībā no raksturā vājā nozares profesionāļa Dāldera, piemēram, veselības ministre Baiba Rozentāle ir laba un pieredzējusi politiķe, jo viņai acīmredzot nerūp, kas notiks ar viņas nozari. Pašvaldību ministrs Edgars Zalāns arī, protams, ir izcils politiķis, jo acīmredzot ir diletants savā jomā un viņam ir vienalga, kas ar to notiks.

(Taču šie abi, protams, ir profesionāli TP politiķi ar stipru raksturu. Grūtāk iztēloties, kā, piemēram, profesionālais diplomāts, ārlietu ministrs Māris Riekstiņš pats sev, Latvijas sabiedrībai un arī mūsu starptautiskajiem partneriem pamatos, kāpēc viņam atbildība par valsts ārpolitiku ir mazāk svarīga nekā atbilstība stipra rakstura TP “politiķa” kritērijiem, ja pat TP ierindas deputātei Aijai Barčai šie kritēriji acīmredzot nešķiet pareizi, ja jau viņa piektdien nolēma izstāties no TP frakcijas.)

Ar šādi precizētiem jēdzieniem tad arī būtu jārunā par TP lēmumu pamest valdību. Proti, jāpārstāj izlikties, ka Šķēles ultimātam premjerministram Valdim Dombrovskim un TP četriem, sešdesmit vai vienalga cik tur priekšlikumiem par to, ko darīt ar ekonomiku, nodokļiem, budžetu, bezdarbniekiem vai starptautiskajiem aizdevējiem ir kāds sakars ar bažām par valsti un rūpēm par tās iedzīvotājiem. Viss taču ir pavisam vienkārši — Šķēle ir izrēķinājis, ka viņam izdevīgākā politika, kā saglabāt iespēju izmantot politiskās varas resursus arī pēc vēlēšanām, ir pašlaik pārcelt partiju no valdības opozīcijā un pārējo atstāt reklāmas kampaņas rīkotāju ziņā.

Tā tad arī ir TP “profesionālā politika”, ko turklāt visi redz un saprot, taču diemžēl turpina spēlēt izlikšanās spēli, kas pazemo veselo saprātu un diskreditē politikas jēdzienu.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(152 balsotāji )
Komentāri

Dālderis paskaidro, ka viņam rūp viņa darbs, “nevaru pievilt savas nozares cilvēkus”,
——-
Maizītis ar to pašu saka, viņiem visiem rūp savs darbs un katrā ziņā savas nozares cilvēki!
:) :)
Man ar rūp, tiesa, vien zvirbulienes darbs!
:)

Tie mazie burtiņi Ozoliņa kunga esejā laikam arī par kaut ko liecina. Visticamāk laikam, ka visiem oranžo kritika jau apnikusi. Nu tiešām, cil ilgi var? Rītā, pusdienā un vakarā, un sevišķas nesaturēšanas gadījumā – arī naktīs.

Kāpēc tik maziem burtiem?!

Burtiņi palielināti. Atvainojamies.

Visi vienās rūpēs, un neviena, kas strādātu!

Es šorīt prasu zvirbulienei, nu, kad tu beidzot sāksi turēt rūpi par mani, kad dosi ēst? A šī man atbild, man tik viena rūpe – labi izskatīties, dod naudu, jāiet matus lokot!
:)

6.

labs raksts,
bet tas zvirbulēns laikam tiešām ir Lebmergs pats, nu cik var visu laiku par Maizīti, laikam jau pamatīgi noraustījies, žēl tikai ka pašam te tā jācīnās, nav neviens cits kas par tevi uztraucas.. nabadziņš!

Cereesim ka tieshaam TP beigu turpinaajums…

Kā tad tā – “Ņēma un uzmeta!” :) ))))

…viņam ir jābūt ar tik “stipru raksturu”, lai paklausīgi un bez ierunām sekotu partijas vadoņu lēmumiem arī tad, kad pašam ir skaidrs, ka tas būtu bezatbildīgi un nāktu par sliktu viņa pārraudzītajai nozarei un tātad valstij un sabiedrībai.
Te ir viela karikatūrai – Kā tur sauca to stabulētāju, kas atbrīvoja pilsētu no žurkām un noslīcināja tās purvā. Tāpēc jau sirdsapziņas nomocīts un naktis negulējušais neskuvies Andris ir atgriezies politikā. Bet mēs šim nabadziņam tik nekrietnus nodomus piedēvējam:))

Dīvaino gājienu rezultātā Tautas Partijas manevra iespējas, diemžēl, arvien sašaurinās. Kā uzskata Vesti Segodņa, tas jau līdzinās bēgošā rausīša uzlēkšanai uz lapsas deguna. Sk. http://www.ante.lv/downloads/rausitis.jpg . Būtu jau labāk, ja cilvēki, kuri priekšvēlēšanu periodā sevi uzskata par profesionāļiem un darītājiem – tik tiešām kaut ko darītu lietas labā. Visas šīs spēles beigsies dumji priekš normāliem iedzīvotājiem, kuri par šiem valdošās elites principiem un spēlītēm maksā. Un nesaņem pretī kvalitatīvu valsts pārvaldi.

Ja var ticēt tad, Krauklis stāstīja, ka Dālderis pirmsdezertēšanas sapulcē esot aktīvi atbalstījis taukmūļu aiziešanu un sitis sev pie krūtīm, ka viņš kopā ar pārējiem. Sanāk kaut kā nesmuki – uzmeta pašus uzmetējus!

12.

Man zvirbuliene saka priekšā, ka visiem šitiem daldariem, maizīšiem,ozoliņiem,īsāki sakot tēviņiem, tik viena rūpe – nauda, un šī īpašība viņus patīkami atšķirot no manis!

Nu, vai nav viens samaitāts sievišķis?
:)

13.
Lelle- zvirbulēns
2010. gada 19. marts, 16:58

Ei, kas tur tai Ventspilī notiek? Kamēr lapsenes nelido, sākuši no kāpnēm krist ļautiņi…

Kas attiecas uz visu notiekošo, es jau teicu, ka vecie laiki aiziet…Gan jau Barčai būs vēl 3-4 sekotāji,kas pasteigsies pirmie, pārējos aiz borta zivīm par barību…Zvaigžņu ratu pagriezt nav iespējams nevienam, tas ripo savu gaitu…

14.
Lelle- zvirbulēns12
2010. gada 19. marts, 17:00

Tu vienmēr tāds pietīcīgs mums esi bijis…vai ne?:)))

Pardon, šeit būs “Vesti Segodņa” raksta oriģināls – http://www.ves.lv/article/116854 – ar visu pasaku Колобок=Rausīti. Starp citu, par TP viņi izsakās bez negatīvām emocijām. Bet arī krievu žurnālisti necer, ka šis aizbēgšanas solis būtu konstruktīvs. Varbūt vienīgi tagad palielinās Šleseram un “Saskaņas centram” manevrēšanas iespējas.

Šodien biju Centrāltirgū. Pārdevēji to vien dara kā savstarpēji triec klačas par to, kas te notiek. Visi kā viens lādē TP un LPP/LC. Baidos, ka šitām abām bandām rudenī būs skuju taka.

> Patiesībā Dalderis nekāds dižais ieguvums nav. Viņš bija zvirbulēnvārdiem posta partijas “vājais posms”, pa to arī Dombrovskis uzsita :)
Patīk, ka posta partija tiek sista ar pašas ieročiem, to šķeļot un dripinot, kas nemaz nav tik grūti, jo, ja cementējošais materiāls ir nauda nevis ideja, un maizestēvam naudas nav, tad drupināsana ir tīrā izprieca… :) :) :)

Pirms gada Dālderi rekrutēja no Demakovas saimniecības, un lika iestāties posta partijā. Puisis iestājās. Maizestēviem aptrūkās spēka – iekoda rokā…
Un tikai nevajag par kaut kādām Dāldera idejām! Kur tās bija pagājušogadu, kad viņš stājās posta partijā, it kā nezinātu, kas tā par branžu…

Bet tas, ka viņš tiek izmantots, lai posta partijai parādītu pašas vājumu, ir lieliski! :)

18.

Es gan zvirbulienei bildu,ka man tagad radušās šaubas, vai maz Dalderis ir tēviņš, tā teikt vīrs ar vārdu, kurš atbild par saviem vārdiem, bet, ko tu viņai iestāstīsi! Ta neko! Zvirbuliene palika pie sava, kā Repše pie Solvitas, – Daldaris esot kārtīgs vecis,jo viņam rūpe par savu maku.

Zvirbuli – domā, ka bārda būtu meties ārā no valdibas, ja sapulcē kāds būtu skaidri un gaiši pateicis, ka nesekos?

Paldies Dalderim par labu Pokera spēli!

Man TP ir pretīga, bet ja Dalderim pirmkārt bija rūpe par nozari un ne par krēslu, kāpēc viņš vispārīgi iestājās TP? Turklāt, toreiz kad iestājās presei stāstīja, ka nevar jau būt ministrs ja nav politiskā aizmugure. Tagad atkal var.

Konjunktūrisms un karjerisms Dalderim nav svešas lietas.

Zvirbulēnu varētu kāds vanags …
Bet jaunlaicēnus vajag sapurināt. Cik ilgi var solīt: darīsim, tulīt darīsim, procesā u.t.t.
Konsolidējām un vēl konsolidēsim…..

Neesmu dzirdējis, ka Dālderis būtu bijis Demakovas cilvēks. Vēl taču lecās savstarpēji diezgan riktīgi.
Intu drusku pazīstu no senākiem laikiem, normāls cilvēks. Pabrīnījos, ka iestājās TP, bet tur laikam savādāk nevarēja. Bet šis nu ir īstais brīdis to laivu pamest, prātīgs lēmums.

22. ķurķulis
________

“tur laikam savādāk nevarēja”.

Jā, lai tiktu pie labajiem amatiem arī KP laikos citādi nevarēja. Bet ir jau vienmēr izvēle – var neiestāties partija un netikt pie amata.

Vo što dālderu mans saprot
džeks ar uzvārdu kādu
nav nekāds alumīnija viltotais lats vot !
andža aiz skopības -
nedeva parādzīmi kur uz 23 štukām kā runā iepriekšējiem
cirvjiem parakstīt
zēns padomāja a ko
intlebeņķi pazīstami pačotā tur
arī nav manīts kur
rebojam pa krupnomu
lai tik rukā un perekuros uzpūš to fļeitu !

25.

Vispār briesmu lietas,kur vien skaties, visur nodevības! Kur ir JL tieslietu ministrs Aksenoks? Kur ir Pabriks, Štokenbergs, kur? Nu kā tādas prostitūtas, no viena šekuma otrā, un ne sarkst, ne bālē! Tūlīt Repše, kā baumo, iestāsies SC!

A mana zvirbuliene sajūsmā, esot kārtīgi tēviņi!Redz viņiem vara un nauda turoties makā!
:)
Jā, lai ko jūs, biedri, ar neteiktu, man domāt, ka sievietes tomēr ir samaitātas nu teju līdz nemaņai!Ja tā godīgi ņem, tad visiem tak, domāju, zināms, ka Solvita Āboltiņa tak to Dalderi savaldzināja, pārvīla un atvīla!
:)

>beta
Pirms gada Dālderi rekrutēja no Demakovas saimniecības, un lika iestāties posta partijā. Puisis iestājās. Maizestēviem aptrūkās spēka – iekoda rokā…
Un tikai nevajag par kaut kādām Dāldera idejām! Kur tās bija pagājušogadu, kad viņš stājās posta partijā, it kā nezinātu, kas tā par branžu…
__________________
Kas tā Tev par modi vienus celt debesīs, otrus nolīdzināt ar zemi? Dalderis bija lielākais Demakovas oponents, ja atceries gāganu karus ar Gļinku, bet TP manuprāt viņš iestājās, kad viņu nominēja amatā /kā Veldri/.

> 23.arnis
atceries, sākumā viņam ne prātā nenāca TP stāties, bet nu laikam pierunāja. Cik Intu zinu, nekad nav bijis karjerists bezmugurkaulnieks.
Tu domā, ministrs dižais amats? Lai tāpēc uz visiem laikiem pamestu tīri veiksmīgu karjeru savā profesijā? Grūti ticēt, ka Ints būtu ar TP klapēm uz acīm.

28.

Jā, Beta tā dara! Viņa izvēlas un mīl vai nīst! Tāda kā aptrakusi uz to pavasari!
:)

Diemžēl, politisko pieredzi skolā nemāca, to var apgūt tikai eksperimentālā ceļā. Un nav ko brīnīties, ja pa ceļam gadās iekāpt $ūdā. Jebkurā gadījumā Dālderim stingrāks raksturs, nekā Demakovai. Un labi vien ir, ka tā.

A be pa to riekstiņu
kalvja bjūrō tukšo parōnu
nu kāds tur super truper+extra/pextra diplomāts
lauzīt pirkstus
raukt pieri grumbās
slimo zin pa Latviju dikti
un turēt
roku kabatā lai sataustītu bumbas
to jebkurš prikida pacans māk
pat re kā šļoskins imidžu mainījis
lāčplēšveidīgā papahā pa Pumpuru priedēm intervjū zin dev!

31.
zvirbulēns-ululiņam
2010. gada 19. marts, 18:05

Tu joko, vecīt, vai? Dievs nedod nonākt Demokovas rakstura skavās! Un Daldaris, nu piedod, te viņš flautu pūš, te bungas sit, te partijā, te Solvitai pie sāna! Kaut kāds vibrators īstenais!
:)

Tiklīdz kāds no TP pārbēg uz “pareizo” partiju, tā viņš ir varonis, turklāt ar raksturu. Cik mums ir tādu pareizo? Ak, jā, visi, kas aizbēguši no TP – Pabriks, Štoks, Barča Paegle, Ābiķis un tagad arī Dālderis. Laikam būs arī Riekstiņš. Viņi visi tagad ir labi. Labi, jo viņi ir “pareizajā” partijā. Viņi no politiķiem kļūst par valstsvīriem. Tik vienkārši. Bet tikai tad, ja iestājas partijā, kura patīk sorosīdiem. Tāpēc te nav runa par raksturu, bet par Sarmītes Ēlertes un viņas pakalpiņu patiku vai nepatiku. Patīk/ nepatīk. Vienkārši.

Ak, jā, visi, kas aizbēguši no TP – Pabriks, Štoks, Barča Paegle, Ābiķis un tagad arī Dālderis. Laikam būs arī Riekstiņš. Viņi visi tagad ir labi.

Riekstinsh arii!!?? Nu, burviiigi. Nu tad jau viss shtokos!

Dzirdēju, ka Kodols, gluži tāpat kā savulaik Bumbieris, esot “izkritis” no piektā stāva loga, kaut gan dzīvojis otrajā stāvā. Lembergu par prezidentu – neviens neiedrošināsies ne pīkstēt, jo dzīvot tak gribas katram. Jau piektais līķis strādīgā un saimnieciskā cilvēka ceļā.

35.
zvirbulēns-bingo
2010. gada 19. marts, 18:28

Ne tikai Riekstiņš, bet Segliņš ar, kurš stāšoties JL frakcijā!

Kopumā to veco tupeli – tautas posta partiju jau ir pametuši apmēram 200 cilvēku. Vārdu sakot – kapteins stingri stūri tur, aber kuģīt’s laižas ļuļurļur.

Nu ne segliņu ne nevar – vinčuku dzer !
cik tālu līdz whiskijam un šnabim tad?
laps i hokejs
par ko slimojam par znaroku un viņa..audzēkņiem ?
:)

“Šķēle ir izrēķinājis, ka viņam izdevīgākā politika, kā saglabāt iespēju izmantot politiskās varas resursus arī pēc vēlēšanām, ir pašlaik pārcelt partiju no valdības opozīcijā un pārējo atstāt reklāmas kampaņas rīkotāju ziņā.”

Šis ir labs un patiess secinājums, jo shēmotājs paliek shēmotājs, bet laikam jau vairs nevelk arī viņa shēmas, jo izrādās, ka gluži pareizi nebija izrēķināts!

Nu aizgājis tas viņa vilciens uz nekurieni, jo daudzi cilvēki Latvijā nav vairs vakarējie naivuļi!

> lno
Kas tā Tev par modi vienus celt debesīs, otrus nolīdzināt ar zemi?
———-
Varbūt tāpēc, ka cilvēkus vērtēju ne pēc tā, ko viņi runā, bet pēc tā kā rīkojas?

Es Dalderi cienītu, ja viņš stājoties amatā pateiktu, gribat mani kā profesionāli, lieciet mierā ar stāšanos partijā. Jo posta partija bija sprukās, kad vajadzēja Demakovai aizvietotāju, nevis Dalderis stāvēja un lūdzās…
Tādā gadījumā viņš varētu runāt, ka nācis, lai strādātu.

It kā sīkums, bet raksturo cilvēku…

Ko vaimanā zvirbulēn, jo tāpat jāprasa, kur ir Veldre, ko TP uzmeta? Atnāca cilvēks uz ministriju(Veselības) un tagad droši ir bezdarbniekos!
Tas tikai tāds svaigāks vēl no TP laikiem. Domāju, ka arī Slakteris drīz tiks uzmests jo savu ir atspēlējis un pareksu nodevis par 1 milj glābšanai.
Kur tad lielais Tēpists ar Nr 1. Gundars Bērziņš?
utt!

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēle nespēj (301)
Aivars Ozoliņš

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēles piedāvājums (128)
Aivars Ozoliņš

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Vienotība par un pret (248)
Aivars Ozoliņš

Apvienības Vienotība nodibināšana krietni vienkāršo “lielo” politisko ainavu un atņem aktualitāti kopš 5.Saeimas vēlēšanām Latvijas pilsoņiem laikam gan populārākajam viltus apgalvojumam, ka “nav par ko [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Štokenbriks kā Šlesakovs (283)
Aivars Ozoliņš

Partija Sabiedrība citai politikai sestdien kopsapulcē nobalsoja par dalību vēlēšanu apvienībā Vienotība, kuras programmā būšot uzsvērts, ka viens no nākamās Saeimas galvenajiem mērķiem būs atjaunot [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Viens caurums sietā (130)
Aivars Ozoliņš

Stāsts par “caurumu” Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var šķist gluži vai neticams — valsts par miljoniem pasūta elektronisku datu sistēmu, piegādātājs to izstrādā un ievieš, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Citi līderi, cits stils (324)
Aivars Ozoliņš

Jaunā laika kopsapulce sestdien varēja kļūt par “uzvarētāju kongresu” un pieteikumu valdības vadīšanai arī pēc Saeimas vēlēšanām rudenī jau kā topošās triju partiju apvienības līderim. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Gvantanamo un Latvijas drošība (162)
Aivars Ozoliņš

Valdības lēmums izmitināt Latvijā vienu no ASV ieslodzījuma vietā Gvantanamo (Kubā) turētajām personām neizbēgami rada jautājumus. Taču pats pirmais un saprotami svarīgākais no tiem — [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Jakāna partija (239)
Aivars Ozoliņš

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors Dzintars Jakāns laikam būs bijis otrs svarīgākais politiskais jautājums valdības pēdējo trīs mēnešu nebūt ne pieticīgajā darba kārtībā — uzreiz aiz [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Plānais Šķēle (669)
Aivars Ozoliņš

Tautas partijas tēvs Andris Šķēle var atgriezties Mākoņos. Viņa politiskās ietekmes atjaunošanas pasākums jeb tā dēvētā atgriešanās politikā, lai it kā vestu valsti ārā no [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books