TP politiķa raksturs (254)
Autors: Aivars Ozoliņš
Publicēts: 2010. gada 19. marts 16:25
Atslēgvārdi: , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa lēmumu ir kā “karalis ir pliks!” sauciens pašreizējās diskusijās par “TP jauno tērpu” jeb aiziešanu opozīcijā. Tas ļauj saprast, ko vispār šajās diskusijās TP politiķiem nozīmē jēdzieni “politiķis” un “politika”.

Dālderis paskaidro, ka viņam rūp viņa darbs, “nevaru pievilt savas nozares cilvēkus”, un, tā kā viņš nekad neesot vēlējies kļūt par politiķi vai ministru un netaisoties par tādu palikt arī pēc vēlēšanām, tad izvēlējies izstāties no TP un turpināt strādāt.

TP vadonis Andris Šķēle Dāldera rīcību uztverot kā saprotamu, jo ministrs ir nobažījies par iesākto darbu turpmāko virzību kultūras jomā. “Kultūras ministrs ir ļoti atbildīgs speciālists,” Šķēles vārdā aprāda viņa runasvīrs Romāns Meļņiks.

Šķēles vietniece un TP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Vineta Muižniece uzskata, ka “Dāldera kunga lēmums un līdz ar to šī situācija skaidrojama ar politiskās pieredzes trūkumu”, jo “katrs ministrs raizējas par savu nozari, un Dālderim ir ļoti maza politiskā pieredze”. Arī bijušais frakcijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis spriež, ka Dāldera lēmuma pamatā acīmredzot esot politiskās pieredzes trūkums.

Viena no TP galvenajām “sejām” Vents Armands Krauklis vēsta: “Jau aicinot Dālderi amatā, bija skaidrs, ka viņš ir profesionālis kultūras nozarē, nevis politiķis.” Un uzsver, ka šajā gadījumā varot runāt par “paša cilvēka rakstura stiprumu vai vājumu”.

Gana daudz pateikts, lai secinātu, kādam TP izpratnē jābūt labam politiķim. Pirmkārt, tam ir jārūpējas par partijas, nevis savas nozares, valsts vai sabiedrības interesēm. Otrkārt, viņam ir jābūt ar tik “stipru raksturu”, lai paklausīgi un bez ierunām sekotu partijas vadoņu lēmumiem arī tad, kad pašam ir skaidrs, ka tas būtu bezatbildīgi un nāktu par sliktu viņa pārraudzītajai nozarei un tātad valstij un sabiedrībai.

Faktiski TP vadoņi pavēsta, ka atšķirībā no raksturā vājā nozares profesionāļa Dāldera, piemēram, veselības ministre Baiba Rozentāle ir laba un pieredzējusi politiķe, jo viņai acīmredzot nerūp, kas notiks ar viņas nozari. Pašvaldību ministrs Edgars Zalāns arī, protams, ir izcils politiķis, jo acīmredzot ir diletants savā jomā un viņam ir vienalga, kas ar to notiks.

(Taču šie abi, protams, ir profesionāli TP politiķi ar stipru raksturu. Grūtāk iztēloties, kā, piemēram, profesionālais diplomāts, ārlietu ministrs Māris Riekstiņš pats sev, Latvijas sabiedrībai un arī mūsu starptautiskajiem partneriem pamatos, kāpēc viņam atbildība par valsts ārpolitiku ir mazāk svarīga nekā atbilstība stipra rakstura TP “politiķa” kritērijiem, ja pat TP ierindas deputātei Aijai Barčai šie kritēriji acīmredzot nešķiet pareizi, ja jau viņa piektdien nolēma izstāties no TP frakcijas.)

Ar šādi precizētiem jēdzieniem tad arī būtu jārunā par TP lēmumu pamest valdību. Proti, jāpārstāj izlikties, ka Šķēles ultimātam premjerministram Valdim Dombrovskim un TP četriem, sešdesmit vai vienalga cik tur priekšlikumiem par to, ko darīt ar ekonomiku, nodokļiem, budžetu, bezdarbniekiem vai starptautiskajiem aizdevējiem ir kāds sakars ar bažām par valsti un rūpēm par tās iedzīvotājiem. Viss taču ir pavisam vienkārši — Šķēle ir izrēķinājis, ka viņam izdevīgākā politika, kā saglabāt iespēju izmantot politiskās varas resursus arī pēc vēlēšanām, ir pašlaik pārcelt partiju no valdības opozīcijā un pārējo atstāt reklāmas kampaņas rīkotāju ziņā.

Tā tad arī ir TP “profesionālā politika”, ko turklāt visi redz un saprot, taču diemžēl turpina spēlēt izlikšanās spēli, kas pazemo veselo saprātu un diskreditē politikas jēdzienu.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(152 balsotāji )
Komentāri

njā, te ar viss notiek..kā jau pie cilvēkiem!
:)

143.
zvirbulēns-Ino
Tev ir viena laba īpašība, Tu esi gaišs, un tas priecē! Tev gan nevajadzētu mīcīties pa politiku, tavs naivums, ko saku labā nozīmē, visu samaitā, tu nespēj redzēt realitāti, tevi izmanto un krāpj.
__________________________
Tā Tu plusiņus nesavāksi, jo
- daudzi mani uzskata par īgņu un viņiem ir liela daļa taisnības.
-nosaucot mani par naivu, tu aizvaino tos, kuriem ir ar mani līdzīgi uzskati.
Vari izvēlēties, vai nu pelnīt +, vai turpināt uzticīgi kalpot :-)

Vo vo !

pienākumi sadalīti
Lelle močī kā no lielgabala
beta
feiscontrōlē !
jāuzmanās zin !
:)

>Bugors

Ar Lelli mani saista sena draudzība. No tā brīža, kad šampanietis palika neizdzērts un pižiks vesels. Toreiz, cik atceros, tēma bija līdzīga. Arī- par valdības krišanu.:)

165.

Ne visi Kultūras ministra lēmumi bija visiem pieņemami. Tagad, kad darbā aizvadīts jau labs laiciņš, arī ministrs labāk izjūt savu nozari un kļūst aizvien pārliecinošāks.

Man tas Riekstiņš kaut kā nepatīk. Nezinu , kāpēc, bet tā tas ir.

167.

Un palikšana amatā – lielisks, drosmīgs un vienīgias pareizais lēmums. Lai TP pūš savas “mākoņu” pīlītes ! Bravo klarnetist !!

Markoni!
Jā atminu biju klāt kā liecinieks !
Bet Lelle jau kā dāma gaisīga te te
te tur
vienu laiku taču
kā tos tur jefiņus sauca vēl blogs bija un mūs vēl aģitēja
labi ka neiekāpām
vismaz es nesakarīgā vēŗotāja statusu saturu vēl!
:)

Jā un cigaretes viņš štuntiīgas pīpēj
ar baltu filtru
vēl atminu kad andža šo pārmeta ar to prezešanu

šis sad..pardon sasvīdis skraidīja pa tām saemas komisijām
bilde dienā vai bija
sēž šis uz soliņa domās dziļās kalvim blakus dūmus pūš
un andža horizontā !
:)

Markoni !

Ja nopietni tā jau ir kā Tu saki
nostrādās līdz vēlēšanām kā nemetās !
Te var bārda šumīt muhļīt duris cirst..
tik cita atslēgas figūra tur to valdību
un tas ir
Einis !
daudz runāju ar junioru bieži sanāk tam ļotakā
un uz vietas piesēst biznesa klasē blakus
un pačalot ar
eiropijas zēniem – Repši tik atzīst un slavē
kam uztic naudu – tam i vara !
šag v ļeva šag v prava – pastrel
:)

kāds pipuks man te īkšķi uz leju liek nāc šmit laukā ?
:)
Arlabunakt

Atceros. Tas bija kādā D-šovā, kur piedalījās Riekstiņš. Jautājums toreiz bija par kādām juridiskām niansēm.Precīzi nepateikšu. Tā kā viņš esot arī jurists, ne tikai fizkultūrietis, tad atbilde toreiz bija ļoti muļķīga un neprofesionāla.
Ja Kristovski Lapsa ķēra speciāli, tad toreiz Riekstiņu neviens stūrī nedzina.

>bugors
pieliec man īkšķi uz leju.:)

Markoni >
Jā jāmet miers šovakar esam te nogruntējušies un cerams ka tik ātri neizbaņos ko ?
:)

>Bugors
Vai tad no šejienes arī izmet?:)
es domāju, ka tikai Delfos.
Labs ir!

Metam un laižamies!
:)

Iesaku vēl un vēlreiz Citai Dienai: izveidot atsevišķu sadaļu “zvirbulēniem”; kur tie varētu ar “Lellēm” apspriest savas sasāpējušās problēmas. Tur labprāt piedalīsies visi tie, kuriem vēdergraizes vai vienkārši vēlme papļāpāt.
“Troļļiem” ne reizi vien ir veicies gūt panākumus, noēnojot rakstu un izšķīdinot komentārus. Latvijas portālos šādi tārpi parādās aizvien vairāk; varbūt tiem latviskais apzīmējums: CĒRMES?

>sirtaki
Diez vai tā ir laba doma. Tad tev šī sadaļa jāliek uz “paroli”. Nevar būt visi vienlīdzīgi, bet citi vienlīdzīgāki.
:)

>Sirtaki
Droši vien visi gadījumi nav vienādi, bet es pēdējā laikā lielāko daļu, kur vai nu kā autors, vai kā adresāts minēts zvirbulēns, beta vai lelle, vienkārši šķiru tālāk, lai nekavētu laiku. Pieļauju, ka tā varbūt neuzzinu ko interesantu, bet lasīt visu būtu aptuveni tas pats kas visu dienu klausīties lektora stāstījumā, lai izdzirdētu čerus- vai pat veselus desmit interesējošus teikumus.

Te jau tā “sāls”! Pārejam uz CD sadaļu “Pļāpātuve” un netraucējam pārējiem.

>sirtaki
Kā tas varētu realizēties dzīvē? Pirms publicēšanas kāds rūpīgi pārlasītu katru komentāru un izlemtu, vai to ievietot pie raksta komentāriem, vai “Pļāpātuvē”? Jeb to pēc kaut kādiem kritērijiem veiktu automāts?
Jūs taču neiedomājaties, ka “zvirbulēni” un “Lelles” komentāros savā starpā pļāpā tikai tādēļ, ka viņiem nav citas vietas, kur varētu papļāpāt. :)

skeele ir kaa vecs SUNS kursh reij bet izdariit neko nevar

182.

“zvirbulēni” un “Lelles” komentāros savā starpā pļāpā tāpēc, lai degradētu dialogu un novērstu uzmanību no raksta temata apspriešanas, kā arī tāpēc, lai cilvēkiem rastos attieksme pret portālu kā pret vietu, kurā nekas nopietns nav meklējams un kurā tusējas tikai paijoliņi, kā tas ir, piemēram, delfos vai apollo, vai TVnetā.Šādas radības interneta slengā dēvē par troļļiem un pret viņām cīnās katrs sevi cienošs portāls. Ir iespēja ieviest funkciju Ignore vai Report – tie komentāri, kurus foruma dalībnieki ir apzīmējuši ar noteiktu skaitu negatīvu vērtējumu, tiek noslēpti un tos var izlasīt, uzklikšķinot. Tādējādi neviens nav spiests skrollēt kilometriem garus stulbus palagus bez kādas jēgas un satura.

Ar klimaksa problēmām mocies? Pastiprināta savas nevērtības apziņa un vēlme par katru cenu izcelties vismaz kādā jomā, lai kompensētu minēto mazvērtības kompleksu?

131.zvirbulēns-Šausmas
2010. gada 20. marts, 14:20Man tīkamas jūsu domas, tās arvien ir sakarīgas! Un huļigānisms jums nepiemīt, kaut te diskutēt nopietni nav īsti prāta darbs!
++++++++++++++

un man tiik Juusu leenaa gaita un apdomiigaas kustiibas un Juusu skats kas veersts uz eglju galotneem vakara stundaa [mijkreeslii]…

>Andrejs
Pļāpātavas ideju nebūtu grūti realizēt – speciāla balsošanas poga “Pārcelt uz Pļāpātavu” un tikai diskutējams, pēc cik balsīm netēmas text pārvietojas -> 10; 15; 20?

186.

Ei, ei, ei! Kur tad es Tev liku “iekāpt”? Vai JL? Es taču pati tur neiekāpu, zemapziņa atturēja.Bet toreiz citu jau nebija, kaut gan tagad arī tā pašvaki…būs vien atkal jāizvēlas labāko no sliktākajiem…

187.

Ir tur vēl daudzi citi arī…

Kapēc gan Dāldera lēmums nebūtu saskaņots ar Šķēli? TP taču neatteiksies no pāris simtu miljonu vērtajiem celtniecības projektiem.

Bija tam Kasparam tā biedrība nu neatminu nosaukumu
sauci uij kā sauci tik tagad nedzird par šiem neko?
Jautrība būs arī tajā Vienotībā
kā sajutīs beņķu mīkstumu
plēsīsies uz nebēdu
un vēl kompromati nāks laukā
Rīgā nobalsoju par JL
a tolks ?
:)

Tev vēl sniegs turās nešļūc ar slēpēm ?
šoziem esu atriebies par visām švakām ziemām
parēķināju km ka sanāk apkārt Baltijas jūrai nošļūcis esu !
:)

190.

Zini, jefiņ, tev vēl puņķītis karājās, kad es te jau veidoju sabiedrisko domu stāstot, ka Godmens sagrāva rūpniecību, LC visu prihvatizēja, bet Šķēle izzaga valsti un ka valsts virzās uz bezdibeni…Tad gan mani visi masēja kā nu kurš mācēja, tagad gandrīz visi masē TP un ceru, ka masēs arī šlusakovus…a tu aizver muti, ja nav ko teikt!

191.

Tautvaldība. Ideja nebija slikta- tas pats ko šobrīd “KOPA” saka-jāizglīto sabiedrība. Bet atbalsta nebija ne no valsts ne pašvaldībām un ar biedru naudām to pavilkt neiespējami. K.Apinis un I.Prātnieks tagad pievienojušies Visu Latvijai, bet tur izskāts, ka arī viss buksē, jo aizmugurē ir Lembergs un šiem neļauj pievienoties Vienotībai, kaut gan ZZS faktiski jau stāv Vienotības pozīcijās.
Tag Tu man pasaki, par ko pats balsosi?! Variantu taču nav! Atliek Vienotība, bet ar pildspalvu būs jāpiestrādā pie tā saraksta.

192.

Sniegs kaudzēm, šausmas kamēr nokusīs, bez gumijniekiem nekur, viss vienā lielā peļķē, jo rensteles visas aizsalušas un aizsnigušas…
Es pabiju kalnos un tepat pašļūkāju…pagājušo sestdien mana slēpošanas sezona beidzās, baigi nogāzos uz līdzenas vietas, pie pacēlāja, neveiksmīgi pieāķējos…dabūju muguras traumu,izskatās ka ilgi auklēšos.

193.
zvirbulēns-Lellei
2010. gada 21. marts, 11:19

buksē, jo aizmugurē ir Lembergs un šiem neļauj pievienoties Vienotībai..
———
Muļķības sarunāji, labdien!
:)
VL neiet Vienotībā, jo tur rosols īstenais, kosmopolīti, nacionālisti, sociāldemokrāti un buržuji, un visam pāri lielkapitālisti – stepanovi (oligarhi).

Pag pag vēl jau nāks
biezo partija
kaut vai tas šprotu = arēna Rīga
Babris
ar stindinošu skatienu
Vadonis bla
kuzkinu matj parādīs !
:)

Ja godīgi tad par Zīļuku
tomēr kaut kā civilizēti grābj
ekonomikā fiška tam strādā
bija proga foršā un arī personiski nav skops
vismaz savus atbalstītājus aizved uz Briseļiem un
izrāda gali tam labi europijā grupa saucās
Europian Conservatives and Reform Group
maija svētkos būšu tur tad jau aprakstīšu kas jauns !
:)

196.
Lelle-zvirbulēns
2010. gada 21. marts, 11:59

Tikai nevajag! VL ir Lemberga rezerves projekts bez ekonomiskās programmas apakšā! Un kamēr man kāds nepierādīs pretējo, es turpināšu tā domāt…

Nu lai jau ir tas rosols tai Vienotībā…būs stingri jāpiestrādā ar pildspalvu pie tā biļetena…Šovakar(laikam de Fakto?) izgaismos Ēlertes grupu…jāpaskatās kas tur par gavrikiem savākušies.

197.

Bet vai tu zini, ka Zīles māte ir jūdene? Kam strādā tā slaka, sen skaidrs. TB ir visi vecie čekisti un ir jātur šāviena attālumā no valsts siles!
Ja Vienotība vēl tās batjkas un lutaušus iesūks, tad es eju projām…

Man po kādi kuram vecāki !
Vienotībai arī taisīsi feiscontrōli un
radu rakstus galdā?
:)
pati saki Ēlertes grupa
kurai gali štatos !
Globāli ņemot notiek jaunas elites veidošanās
i usā i jevropijā
paaudžu maiņa
mēs tik mazi zobratiņi tai spēlē
mon coeur !
:)

Protams, ka TP nerūp ne valsts liktenis, ne kaut kādas ministrijas,Patlaban galvenais ir vēlēšanas, kur ar 2 % būs par maz, jau tagad tiek ieslēgta “konkurentu” nomelnošanas mašīna, LNT Laikam arī ir TP rupors, jo visi citi (JL un co) ir sliktie tikai ne TP. Bet tik un tā tas vairs neglābs TP no sū-iem, kurus tā sastrādājusi pa šiem gadiem. Patlaban ir pēdējais laiks vēl pāris normāli domājošajiem TP biedriem stāties ārā no šī kantora.

200.
zvirbulēns-Lellei
2010. gada 21. marts, 12:16

Es tev vēlreiz saku, VL nav Lembergam rezerves projekts!

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēle nespēj (301)
Aivars Ozoliņš

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēles piedāvājums (128)
Aivars Ozoliņš

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Vienotība par un pret (248)
Aivars Ozoliņš

Apvienības Vienotība nodibināšana krietni vienkāršo “lielo” politisko ainavu un atņem aktualitāti kopš 5.Saeimas vēlēšanām Latvijas pilsoņiem laikam gan populārākajam viltus apgalvojumam, ka “nav par ko [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Štokenbriks kā Šlesakovs (283)
Aivars Ozoliņš

Partija Sabiedrība citai politikai sestdien kopsapulcē nobalsoja par dalību vēlēšanu apvienībā Vienotība, kuras programmā būšot uzsvērts, ka viens no nākamās Saeimas galvenajiem mērķiem būs atjaunot [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Viens caurums sietā (130)
Aivars Ozoliņš

Stāsts par “caurumu” Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var šķist gluži vai neticams — valsts par miljoniem pasūta elektronisku datu sistēmu, piegādātājs to izstrādā un ievieš, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Citi līderi, cits stils (324)
Aivars Ozoliņš

Jaunā laika kopsapulce sestdien varēja kļūt par “uzvarētāju kongresu” un pieteikumu valdības vadīšanai arī pēc Saeimas vēlēšanām rudenī jau kā topošās triju partiju apvienības līderim. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Gvantanamo un Latvijas drošība (162)
Aivars Ozoliņš

Valdības lēmums izmitināt Latvijā vienu no ASV ieslodzījuma vietā Gvantanamo (Kubā) turētajām personām neizbēgami rada jautājumus. Taču pats pirmais un saprotami svarīgākais no tiem — [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Jakāna partija (239)
Aivars Ozoliņš

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors Dzintars Jakāns laikam būs bijis otrs svarīgākais politiskais jautājums valdības pēdējo trīs mēnešu nebūt ne pieticīgajā darba kārtībā — uzreiz aiz [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Plānais Šķēle (669)
Aivars Ozoliņš

Tautas partijas tēvs Andris Šķēle var atgriezties Mākoņos. Viņa politiskās ietekmes atjaunošanas pasākums jeb tā dēvētā atgriešanās politikā, lai it kā vestu valsti ārā no [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books