Bičkovičs izvēlējies (63)
Autors: Askolds Rodins
Publicēts: 2010. gada 23. marts 22:24
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata ieņemšanas termiņu skaitu.  Bičkovičs savu padarījis – ģenerālprokurora amata kandidāta nosaukšana ir viņa tiesības un pienākums. Tomēr galavārdu slēgtā balsojumā teiks Saeima.

Publiski nav izskanējis neviens arguments, kāpēc Maizītis atbildīgo amatu nevarētu ieņemt vēlreiz. Pirms pieciem gadiem par miniskandālu parūpējās Ģenerālprokuratūras personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors Guntis Akmeņkalns, kas atklātā vēstulē aicināja Saeimas deputātus nesteigties lemt par Maizīša atkārtotu apstiprināšanu, iesakot vispirms kārtīgi izvērtēt ģenerālprokurora un departamentu virsprokuroru darbu.

Vēstule nerada plašāku atbalsi, Saeimā atbalstu Maizīša palikšanai amatā pauda 74 deputāti, pret nobalsoja 17. Ģenerālprokurora ievēlēšanai amatā pietiek ar vienkāršu deputātu balsu vairākumu.

Maizītis jau gada sākumā darīja zināmu, ka nominēšanas gadījumā neatteiksies kandidēt, taču tas nebūt nenozīmēja, ka Bičkovičam tika pateikts priekšā, kas jādara. Lēmuma vienpersonisks pieņēmējs ir Augstākās tiesas priekšsēdētājs, kas ir pietiekami neatkarīga amatpersona. Turklāt izvēle viņam bija plaša – Latvijā netrūkst labu juristu.

Izvēli par labu Maizītim, pēc Bičkoviča vārdiem, noteikusi Maizīša līdzšinējā profesionālā  pieredze, arī labā izglītība, darbā iegūtās prasmes un personiskās īpašības. Tie ir tie paši kritēriji, kurus Bičkovičs minēja, atbildot uz sabiedrības Delna vēstuli, kurā bija jautāts, kāds īpašību kopums noteiks Bičkoviča izvēli. Tieslietās Bičkovičs ir rūdīts buks, kas, neapšaubāmi, „pazīst drēbi”. Taču nevaram nepieminēt kādu „raksturlielumu”, par kuru spēj spriest arī ar jurisprudenci galīgi nesaistīti cilvēki, tādi, kas neņemsies vērtēt Maizīša „darbā iegūtās prasmes”. Runa ir par amatpersonas Maizīša reputāciju. Un tā ir laba. Par viņu „nav dzirdēts”. Nav dūmu, tātad nav bijis uguns. Nav arī tuvu radinieku, par kuriem sabiedrībai būtu zināmas nelāgas lietas.

Maizīša ģenerālprokurora pilnvaras beigsies 11.maijā, tāpēc Saeimas balsojums par viņa turpmāko palikšanu amatā, visticamāk, gaidāms aprīļa otrajā pusē. Saeimas Juridiskajai komisijai jāsagatavo vajadzīgais lēmumprojekts, un tas daudz laika neprasīs. Lielākā daļa Saeimas tagadējo deputātu ar balsojumu vienreiz jau ir vērtējuši Maizīša atbilstību ģenerālprokurora amatam.

Maizītis jau apliecinājis, ka ir gatavs tikties ar deputātiem un atbildēt uz jebkuriem jautājumiem. Domājams, deputātiem atradīsies, ko pajautāt, bet Maizītim – ko atbildēt. Maizītis nav „kaķis maisā”, un deputāti pat slēgtā balsojumā nav neprognozējami.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(22 balsotāji )
Komentāri

>zvirbulēn,
ko atbildi pa tukšo – kāds ieguvums man būtu no tā, ka Tu smuki noziņotu, kāpēc klusē ķēniņš hūte. Skaidrs, ka Tu nezini un erudīcija nav Tava stiprā puse, tāpēc izliecies par skopuli, kāds patiesībā neesi.

42.
zvirbulēns-Parastajam
2010. gada 24. marts, 18:03

Ko tad prasi, tev nav ko darīt, vai? Pabučo Maizīti, ja nav ko darīt!
:) :)

43.
Lelle-zvirbulēns 40
2010. gada 24. marts, 18:35

Kur Tu te ērgļus redzi? Vieni maitu klijāni…
Tu sargi labāk savu pakaļu! Redzi, kāda boiņa ir sākusies, nu gluži kā Sicīlijas vendeta iet vaļā…nauda ir, prāta nevajaga, bet var sanākt, ka arī naudu nevajadzēs…
Tā ka sēdēšana vēl nav tas briesmīgākais. Krievu krimiķos rāda, kā bandīti paši skrien atzīties un prasās aiz restēm, lai netiktu novākti…Mēs nekur tālu no tiem vaņuškām 20 gados neesam atrāvušies.
Es Tev kaut ko teicu, bet Tu jau esi gana spītīgs.

44.
Lelle-zvirbulēns
2010. gada 24. marts, 18:39

Par to Maizīti Tu liecies mierā! Viņš tikai pilda pasūtījumus. Var atnākt patstāvīgi domājošais arī…no vilka mūkot uz lāci var uzkrist…nu kā rukss…no Strīķes muka, bet uz Loskutova uzkrita…

45.

Kā pasūtījumus Maizītis pilda? Kādus pasūtījumus viņš pilda? Kāpēc viņš pilda pasūtījumus? Lūdzu, norādi, no kurienes ņemta šī informācija.Kaimiņienes vīramāsas trešās pakāpes māsīcu, kuras vīra brāļa piektās pakāpes māsīca strādā prokuratūrā par apkopēju, kā ziņu avotu vari neminēt.

46.
zvirbulēns-Lellei
2010. gada 24. marts, 19:19

Štrunts par to Maizīti, man viņš nav vajadzīgs!Kāda valsts, tāds ģenerālprokurors, tur ko grozīt nav iespējams.Ja deputātiem šķiet, ka viss te kārtībā, nu ko tad? Tautiņai jā, slikti, bet citādi, kam viņš traucē, ta nevienam!
:)

Bičkovičam ar Maizīti interešu konflikts – Maizītis atzina Bičkoviča pilsonību un Bičkovičs nepalika parādā :-)

48.

157.pants. Neslavas celšana

(1) Par apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošu izdomājumu tīšu izplatīšanu iespiestā vai citādā veidā pavairotā sacerējumā, kā arī mutvārdos, ja tā izdarīta publiski (neslavas celšana), —

soda ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.

(2) Par neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī —

soda ar arestu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām.
(12.06.2003. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 12.02.2004. un 19.11.2009. likumu, kas stājas spēkā 23.12.2009.)

49.

Uh, kur ķemertiņu sakustināju! Kapēc tik šausmīgi sāpīgi jāuzņem, ja nav taisnība?! Es tikai nekādīgi nevaru saprast par to Lembergu! Ietupināja, vairāk kā pusgadu noturēja un kā Zatleru ievēlēja, tā izlaida ārā…ja vainīgs, tad bija jāsēž, ja nav vainīgs, tad jāliek mierā.
Otrkārt: valsts tika totāli izzagta, īpaši pēdējo 10 gadu laikā(Maizīša un VVF laikā!!!), bet nav neviena vainīgā!!!! Kam tad īsti par tiesiskumu valstī ir jāatbild? Nu ne jau manam sētas sunim!
Dažs labs te cenšās aizbildināties ar nesakārtotu likumdošanu! Bet vai tik pašam Maizītiem&Co tie likumi nebija jāsaraksta, lai valsti nevarētu izlaupīt? Citādi tauta superlabi apmaksā tukšu vietu!!!
Un tagad vari man doties pakaļ un piespriest bezdarbniekam tās Tavā pantā paredzētas astoņdesmit min. mēnešalgas, bet zagļi, lai turpina vien zagt un korumpanti korumpēties…
Labi apmaksātu muļķu, zagļu un parazītu zeme turpina rullēt…

50.
zvirbulēns - Lellei
2010. gada 24. marts, 21:08

Nu, Lelle, žetons, kā ar kulaku pa aci!
:)

>zvirbulēns
Kurš ir autors tam “mutatis mutandis”? Nepazīsti?

52.
zvirbulēns - puikam
2010. gada 24. marts, 21:16

Nē, nepazīstu!

53.
Lelle-zvirbulēns
2010. gada 24. marts, 22:18

Kāds nu tur žētons! Vienkārši secinu ka nožēlojami, pērkami, korumpēti lettiņi ir izveidojuši nožēlojamu, pērkamu, korumpētu sistēmu, kurā paši tagad peras kā vistas pa dubļiem…
Skat, nupat Domburšovā šie atkal peras par Parexu ka riebjas klausīties! Būtu to Parexu aizlaiduši pa burbuli, austrumu bratani būtu dažus atšāvuši, bet Latvijas tauta būtu vieglāk uzelpojusi…tagad visa tauta dubļos uz ausīm iegrūzta triju jūdasu un pāris bāliņu dēļ.

54.
zvirbulēns - Lellei
2010. gada 24. marts, 22:36

Maizītis jau gadu izmeklē Parex afēru, nekas nelikumīgs nav atklāts!
:)
Nu, vai nav viens ārprāts?

Ko tur runāt, pilnīgs riebums!

55.
klusais>zvirbulēns
2010. gada 24. marts, 23:04

Saprotu,ka vēl neguli.Labāk pastāsti ,kas tur Ventspilī notiek.

56.

Par to žvirbuls klusē, es prasīju…teica, ka nezinot.
Vai Tev vēl nav skaidrs kas notiek? Bandītu razborkas, nu gluži kā Sicīlijā…un tas ir tikai sākums. Redzēsi kas vēl te ies vaļā, kad šie sāks apjēgt, ka sāk zaudēt visu.

57.

Kaut kas te riktīgi nav.
…”Izvēli par labu Maizītim, pēc Bičkoviča vārdiem, noteikusi Maizīša līdzšinējā profesionālā pieredze, arī labā izglītība, darbā iegūtās prasmes un personiskās īpašības.”
Maizītis uz ģen. prok. amatu kandidē jau trešo reizi un Bičkovičs pārbauda Maizīša izglītību? Jūs tak abi kopā mācījāties!
Ivars varēja pastāstīt par tām personiskajām īpašībām. Visi jau ar ģenerālprokuroru nav dzīvojuši vienās kojās.
Un kā ar darba rezultātiem? Laikam švaki, ja darba rezultāti nav tie, kas noteica izvēli par labu Maizītim.

Ja Maizītis ir padomju cilvēks, tad manuprāt viņam būtu no skatuves jāpazūd.

jau divus termiņus ģenerālprokuratūrā bija KLUSUMS. Drīz visā Latvijā tāds būs, lidostā gaisma izslēgta, savvaļas zirgi pilsētu ielās….. Skaisti

saeimai pietiks godprātības maizīti neapstiprināt- vajadzētu pie reizes arī bickovski atlikt maliņā- sūnas aug.

zvirbulis:

maizitis-chiep,chiep,chiep, maizitis-blaa,blaa,blaa, maizitis-pljur,ljur,ljur, maizitis- moshkis,malu zvejnieks, otmorozoks,ped.nsh,sorists. un taa bez apstaajas katru dienu LIDZ KAMEER saeima vinju iebalso atpakalj amataa. viss! punkts!

neesmu experts … bet ,kad skatu Maizīša un Bičkovica vaigus ..-uzdzenas kaut kādi neizprotami šermuļi…. nepatīk man šie divi…ļoti pat nepatīk…

63.

Jau sen ir pienācis laiks veikt nopietnu prokuratūras reformu un izdalīt ārā no prokuratūras patstāvīgu izmeklēšanas pārvaldi vai departamentu, kas nodarbotos ar izmeklēšanu, un prokuratūrai atstājot uzraudzības funkcijas. Un tad prokuratūrai šīs funkcijas būs jāveic, tā vairs nenodarbosies ar pirmstiesas izmeklēšanu un lietu rosināšanu, bet būs spiesta labi vai slikti, bet veikt šīs uzraudzības funkcijas
Ir pieņemts šausmināties par Krieviju, ka tur nekārtība. Taču Krievijā šajā ziņā ir nesalīdzināmi vairāk kārtības. Krievijā tika nodalītas prokuratūras izmeklēšanas un uzraudzības iestādes. Pirms tam krievu ģenerālprokurors un viņa vietnieks dzīvoja rokrokā kā divi balodīši, taču, kad vietnieks kļuva par atsevišķas struktūras priekšnieku ar skaidri formulētiem uzdevumiem, starp abiem sākās sāncensība. Tāpēc, ka katram bija jāsāk darīt savs darbs un katram jāatbild par savu darbu. Un abiem gribējās parādīt, ka viņi nopietni strādā.

Prokuratūras reorganizācija ir ne tikai lietderības jautājums, bet krīzes apstākļos tā dotu lielu finanšu ekonomiju.
Mums nav vajadzīgs ģenerālprokurors un nav vajadzīga Ģenerālprokuratūra kā tāda. Mums jāatgriežas pie normālas pirmskara laika prakses, kad pie apgabaltiesām bija apgabala prokuratūras.
Priekš kam vajadzīga Ģenerāprokuratūra – viss šis aparāts, kas aprij nodokļu maksātāju naudu? Kādas funkcijas, kādi tai uzdevumi – tas vairs nav saprotams .
Pa daļai tā veido tiesisko politiku, kas nav tās funkcijas. Raksta uz Saeimu kaut kādus savus priekšlikumus, piedalās kaut kādās darba grupās, likumu izstrādē. Tā nav prokuratūras funkcija. Visās normālās pasaules valstīs ar to nodarbojas parlaments.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Sprādzieni metro (106)
Askolds Rodins

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Zīmīgais kuģītis (57)
Askolds Rodins

Līgums vēl nav parakstīts, taču principiālais jāvārds laikam gan pateikts. Viņnedēļ Parīzē Francijas prezidents Nikolā Sarkozī un Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs vienojās, ka Krievija tiks [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Kupols 500 Rīgas viesiem (178)
Askolds Rodins

Pafantazēt nevienam nav liegts. Ja vien fantāziju realizācija nav jāapmaksā citiem. Jau izskanējis, ka Rīgas domei nav naudas, lai iekonservētu (par pabeigšanu nav pat runas!) [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Nabaga uzvarētājs (22)
Askolds Rodins

Tas nu ir noticis. Pēc Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas kļuvis zināms to uzvarētājs. Prezidenta krēsls ticis Reģionu partijas līderim Viktoram Janukovičam. Uzvara gan ir [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Valoda kā “trešā persona” (99)
Askolds Rodins

Bada laikā velns ēdot pat mušas. Slīcējs ķeroties pie salmiņa. Sestdien apvienības Tēvzemei un brīvībai/LNNK domes sēdē tika pieņemts lēmums sākt parakstu vākšanu, lai rosinātu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Ukrainā – kā prognozēts (18)
Askolds Rodins

Turpinājums sekos. Kā bieži tika prognozēts, svētdien Ukrainā notikušajās prezidenta vēlēšanās nevienam no 18 prezidenta amata kandidātiem neizdevās iegūt vajadzīgos 50% vēlētāju balsu. Aptuveni (oficiālie [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Naftas vada lāsts (29)
Askolds Rodins

Kas par gadumiju bez konflikta enerģētikas jomā! Krievija atkal sagājusi matos ar Baltkrieviju. Abu valstu iepriekšējā saķeršanās notika akurāt pirms trim gadiem, kad Krievija būtiski paaugstināja [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Auļojošie tarifi (48)
Askolds Rodins

Droši vien maksāsim. Rīgas domes pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija pieņēmusi lēmumu, ka no 1.janvāra Rīgā par braukšanu sabiedriskajā transportā līdzšinējo 40 santīmu vietā būšot [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books