Bičkovičs izvēlējies (63)
Autors: Askolds Rodins
Publicēts: 2010. gada 23. marts 22:24
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata ieņemšanas termiņu skaitu.  Bičkovičs savu padarījis – ģenerālprokurora amata kandidāta nosaukšana ir viņa tiesības un pienākums. Tomēr galavārdu slēgtā balsojumā teiks Saeima.

Publiski nav izskanējis neviens arguments, kāpēc Maizītis atbildīgo amatu nevarētu ieņemt vēlreiz. Pirms pieciem gadiem par miniskandālu parūpējās Ģenerālprokuratūras personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors Guntis Akmeņkalns, kas atklātā vēstulē aicināja Saeimas deputātus nesteigties lemt par Maizīša atkārtotu apstiprināšanu, iesakot vispirms kārtīgi izvērtēt ģenerālprokurora un departamentu virsprokuroru darbu.

Vēstule nerada plašāku atbalsi, Saeimā atbalstu Maizīša palikšanai amatā pauda 74 deputāti, pret nobalsoja 17. Ģenerālprokurora ievēlēšanai amatā pietiek ar vienkāršu deputātu balsu vairākumu.

Maizītis jau gada sākumā darīja zināmu, ka nominēšanas gadījumā neatteiksies kandidēt, taču tas nebūt nenozīmēja, ka Bičkovičam tika pateikts priekšā, kas jādara. Lēmuma vienpersonisks pieņēmējs ir Augstākās tiesas priekšsēdētājs, kas ir pietiekami neatkarīga amatpersona. Turklāt izvēle viņam bija plaša – Latvijā netrūkst labu juristu.

Izvēli par labu Maizītim, pēc Bičkoviča vārdiem, noteikusi Maizīša līdzšinējā profesionālā  pieredze, arī labā izglītība, darbā iegūtās prasmes un personiskās īpašības. Tie ir tie paši kritēriji, kurus Bičkovičs minēja, atbildot uz sabiedrības Delna vēstuli, kurā bija jautāts, kāds īpašību kopums noteiks Bičkoviča izvēli. Tieslietās Bičkovičs ir rūdīts buks, kas, neapšaubāmi, „pazīst drēbi”. Taču nevaram nepieminēt kādu „raksturlielumu”, par kuru spēj spriest arī ar jurisprudenci galīgi nesaistīti cilvēki, tādi, kas neņemsies vērtēt Maizīša „darbā iegūtās prasmes”. Runa ir par amatpersonas Maizīša reputāciju. Un tā ir laba. Par viņu „nav dzirdēts”. Nav dūmu, tātad nav bijis uguns. Nav arī tuvu radinieku, par kuriem sabiedrībai būtu zināmas nelāgas lietas.

Maizīša ģenerālprokurora pilnvaras beigsies 11.maijā, tāpēc Saeimas balsojums par viņa turpmāko palikšanu amatā, visticamāk, gaidāms aprīļa otrajā pusē. Saeimas Juridiskajai komisijai jāsagatavo vajadzīgais lēmumprojekts, un tas daudz laika neprasīs. Lielākā daļa Saeimas tagadējo deputātu ar balsojumu vienreiz jau ir vērtējuši Maizīša atbilstību ģenerālprokurora amatam.

Maizītis jau apliecinājis, ka ir gatavs tikties ar deputātiem un atbildēt uz jebkuriem jautājumiem. Domājams, deputātiem atradīsies, ko pajautāt, bet Maizītim – ko atbildēt. Maizītis nav „kaķis maisā”, un deputāti pat slēgtā balsojumā nav neprognozējami.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(22 balsotāji )
Komentāri

Paskat, Maizītis atradies, bija tak atkal pazudis!

Jā, desmit gadi amatā, Latvijā anarhija, bet šis vēl lien.

tev pat hoķi neatļauj paskatīties,nabadziņš

3.
Reālists>zvirbulēns
2010. gada 23. marts, 22:54

Ak Tu nabadziņ! Dupsī darbs un materiāls, un Tu tak rāvies, Naizīti zākādams melnu muti un piepūstiem vaigiem. Vispār drūmi.
Par to anarhiju: nupat Ventspilī kāds anarhists noorganizējis vietējās policijas iebrukumu šī anarhista konkurentu birojā. Tiesiskā valstī viņš būtu arestēts un iebāzts aiz restēm, pat i zirga sakas kaklā neglābtu, vai ne?

Lebmerg, paelpo vēl nedaudz svaigu gaisu. pastaigā pa mežiem, paklausies putniņus.. ar ģimeni aprunājies, apciemo radus.. nezin kā pēc tam būs.. :)

Aivar, putniņ, agri vai vēlu iesēdinās, par to nešaubies, varbūt labāk ķer koferīti un uz Indonēziju prom, galvenais nodzen matus un uzaudzē kārtīgu bārdu, iespējams kādu laiku izvilksi..

bet ja paliec tepat, izbeidz krāsot matus, ataudzē trīs dienu bārdu, varbūt par tevi iežēlosies, iedos mazāk gadus, nu tev tipa vajadzētu izskatīties kā Sadamam kad viņu atrada.

Sor, sor, sorosīds. Gaidām sorosīdu, pardon, Meirovica, biedrības atbalsta vēkstuli.

8.
Pecunia non olet
2010. gada 24. marts, 02:15

…Publiski nav izskanējis neviens arguments, kāpēc Maizītis atbildīgo amatu nevarētu ieņemt vēlreiz.
Ir, Askold! Ir izskanējis viens arguments un ļoti bieži. To ir teikuši daudzi (Guļāns, Gruziņš, Bičkovičs).

“Kamēr esmu ģenerālprokurors, prioritāte ir nemainīga — ekonomiskie noziegumi, visi noziegumi, kas radušies un izdarīti tirgus ekonomikas apstākļos. Kontrabanda, autortiesību un blakustiesību noziegumi.” J.Maizītis LETA Sestdiena, 3. janvāris 2004

Diemžēl tālāk par runāšanu viņš ticis nav. Arī pats to atzīst.
Visu jau skaisti un pareizi par viņu sarakstīji, tikai viens arguments – kāpēc viņš 10 gadu laikā NEKO nav mainījis no tā, ko pats pasludināja par prioritāti. Ir tāda Finansu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra. Šaubos vai Tu, Askold, pamanītu, ja rīt tā iestāde tiktu likvidētu.

Maizītis 10gadus ir bijis amatā, ir bijušas veiksmes un neveiksmes, kā jebkuram cilvēkam. Taču ir jābūt amatpersonu rotācijai, jo es negribu dzīvot valstī, kurā likumību garantēt ir spējīgs tikai viens ģenerālprokurora kandidāts, jo pārējiem nevar uzticēties.P.S. Pētījumi liecina, ka cilvēkam darbu vajadzētu mainīt ik pēc 7gadiem.

Maizītis varētu izdarīt daudz vairāk, ja attiecīgi nebūtu “sakārtota” Latvijas likumdošana.
Arī Segliņa atrašanās TM amatā nebūt neveicināja tās iniciatīvas, kas bija vērstas vieglākai ekonomisku noziegumu atklāšanai, un kuras Segliņš bremzējis, kā vien varējis.
Bez tam Lembergam, ko sauc par galveno klupšanas akmeni Maizītim, vēl ir liela politiska ietekme, viņš spēj caur savu ZZS pat ietekmēt tiesnešu un amatpersonu karjeru, par ko visi jau pārliecinājās, pārpircis vairākus prokurorus. Maizītis jau nav visvarens, Maizītis nav ne ar ko sevi sakompromitējis, būtu pietiekami labs generālprokurors arī turpmāk.

11.
zvirbulēns-Dzerim
2010. gada 24. marts, 07:33

Maizītis varētu izdarīt daudz vairāk, ja attiecīgi nebūtu “sakārtota” Latvijas likumdošana.
————-
Kas tev šito muļķību galviņā iedzinis?
Nu labi, pasaki dažus piemērus, kas pierādītu šīs tēzes pareizību, kādi likumi nav sakārtoti, lai Maizītis spētu realizēt likumu uzraudzību?

12.
Dihlofoss>zvirbulēns
2010. gada 24. marts, 09:13

Klau, zvirbulēn, pastāsti lūdzu kā vienas pašvaldības vadītājs Lembergs varēja kļūt par ļoti turīgu cilvēku? Tā vienkārši vadot pašvaldību un saņemot to aldziņu. Tikai nesaki ka viņš nav turīgs (apzināti nelietoju vārdu miljonārs)!

Zvirbuleen,

tava miljaakaa lieta ir visu saputrot.[11. zvirb.-dzerim] tu riikojies kaa klasisks kremlja demagogs, kur apmaaciijies? kas apmaaciija? pskp iisie kursi? tava draudzene lelle arii censhaas. kas gan notiktu ja tauta kluutu gudra? ha, ha -tev nebuutu darba.

14.
Dihlofoss>zvirbulēns
2010. gada 24. marts, 09:17

Askold, ļoti “šķidrs” komentārs šoreiz. Patiesībā tas nemaz nav komentārs, bet parasta ziņa.

15.
Dihlofoss>Askolds Rodins
2010. gada 24. marts, 09:20

Askold, ļoti “šķidrs” komentārs šoreiz. Patiesībā tas vairāk atgādina parastu ziņu, bet nevis komentāru.

16.
zvirbulēns- bingo
2010. gada 24. marts, 09:39

Ko nu grābsties, ja nevari pateikt kādu likumu neesamība Maizītim traucēja pildīt ar likumu uzdotos pienākumus, tad jāstāv klusu.

17.
Reālists>zvirbulēn
2010. gada 24. marts, 09:50

Pastāsti, lūdzu, kādā veidā bijušais štrunta Kompartijas instruktors (galvenais uzdevums – muļķot tautu, koordinējot komunisma ideju propagandu, un saliet glāzītēs bosiem rautu laikā)varēja saņemt mīklainos apstākļos miruša ne īpaši turīga cilvēka 40 gadu vecumā sastādītā testamentā novēlētu miljonu? Vai ģenerālprokuratūrai nevajadzētu ļoti rūpīgi izpētīt šo lietu?

18.
klusais>zvirbulēns
2010. gada 24. marts, 09:55

Labāk pačuksti kas tur atkal notiek tiesiskajā jomā Ventspilī. Kaut kādas šausmas . Vai lidojošie juristi ir kā saistāmi ar masku šovu ?

zvirbuleen, tu jau man vareeji lelli uzriidiit virsuu, nav ko pasham riet, taa sakot, taa tu vareetu vairaak klasi izraadiit [tautai], bet, nu ko tur! tev jau klase nav. intresanti kaa tu gjeerbies? varu iedomaaties :)

20.
zvirbulēns- bingo
2010. gada 24. marts, 10:00

Nu ko plosies, ko ārdies, tu tak tikpat labi kā es apzinies, ka Maizītis ģenerālprokurora amatā desmit gados neko nav izdarījis, viss kļuvis vēl sliktāk, un, ka ne jau vaina likumu neesamībā,ka viņam trūktu vara, bet gan viņa visaptverošā nespējā.

>>zvirbulēnam

Klau, Mārci. Tev darba nav?

22.
Reālists>zvirbulēn
2010. gada 24. marts, 11:24

Kur tad Tu nu pagaisi, āzīti manu?

Maizītis ir labākais iespējamais kandidāts. Pat centīgie NRA murgoņas nespēja viņam savulaik neko ticamu “piesiet”. Bet tas, ka viņš nepatīk dažam labam, kam pašam draud kroņa maize, ir pašsaprotami – nav laikam īpaši dzirdēts, ka noziedznieki mīlētu tos, kas viņus notiesā. Prokuratūrai nepieciešams piešķirt ievērojamu papildus finansējumu, varbūt arī piesaistīt vairāk ārvalstu speciālistus. Protams, jāsakārto likumi, lai efektīvāk var ķert un tupināt lielos blēžus.

24.

Jānis Kūla » Aleksandrs Tralmaks 10:35

Aleksandr Tralmak, kur ir noteikts ,ka Jūsu Dienas noteikumiem ir augstāks spēks nekā Satversmei un Krimināllikumam???!

” DIENA”
Taa kaa Jus esat pievienojis vairakus blogus, parkapjot musu portala lietotaju noteikumus un aizskarot tresas personas, Jums tiek liegta piekluve portaala blogu sadalai. Jusu blogi tiek dzesti.

Satvesme 100 p.Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un

izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.

Krimināllikums 156.pants. Goda aizskaršana
(Izslēgts ar 19.11.2009. likumu, kas stājas spēkā 23.12.2009.)
157.pants. Neslavas celšana

(1) Par apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošu izdomājumu tīšu izplatīšanu iespiestā vai citādā veidā pavairotā sacerējumā, kā arī mutvārdos, ja tā izdarīta publiski (neslavas celšana), —

soda ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.

(2) Par neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī —

soda ar arestu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām.
(12.06.2003. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 12.02.2004. un 19.11.2009. likumu, kas stājas spēkā 23.12.2009.)
158.pants. Goda aizskaršana un neslavas celšana masu saziņas līdzeklī
(Izslēgts ar 19.11.2009. likumu, kas stājas spēkā 23.12.2009.)

Aleksandr Tralmak, centieties atbildēt un pastātiet ,kā Jūs PERSONĪGI saprotat CENZŪRU.

Lai pabeigtu Lemberga prāvu Maizītim būs ģenerālprokurora amats jāieņem līdz mūža beigām,nevis tikai uz nākošiem 5 gadiem.Viņa vadībā tā iestāde izsauc tikai līdzjūtību.

>olivers
Pēdējais lēta bojevika gadījums ventiņos liek domāt, ka hūtes epopeja var beigties pavisam savādāk un publiskā sadedzināšana (tiesas process) ka paraugprāva izpaliks.
Ir skaidrs, ka milžu cīņas iegūst citu raksturu, kurā tiesībsargājošām struktūrām dod pavēles pavisam citi, bet dāsni maksātspējīgi ļauži, kā tas, starp citu, vienmēr Latvijā ir bijis, ja atceramies gadījumu ar SABā piešauto pistol.

27.
zvirbulēns-Parastajam
2010. gada 24. marts, 13:53

tiesībsargājošām struktūrām dod pavēles pavisam citi, bet dāsni maksātspējīgi ļauži
——–
Tik tālu jau mēs esam?
Un ko par to visu saka Maizītis, LR ģenerālprokurors?

Baidos, ka Maizīti var arī neievēlēt, bet ja ievēlēs, tad ne uz ilgu laiku.
Zvaigznes apmānīt nav iespējams.

>zvirbulēn,
Vispirms – izskaku līdzjūtibu, ka Bičkovičs atstāja tavu iesniegumu bez ievērības.
2) varbūt vienreiz nodemonstrē erudīciju un pastāsti, kādu kāpostu tajā Ventbunkerā navar sadalīt un ko par to saka hūte?
3) kāpēc citkārt runīgais hūte vispār klusē kā ūdeni mutē ieņēmis?

P.S. Mani pilnīgi neizbrīnīs, ja zvirbulēns tagad dosies barot putnus un atgriezīsies tikai tad, kad aŗā tumšs.

30.
Reālists>Parastais
2010. gada 24. marts, 14:35

Tā izskatās gan. Skāde – es gribēju uzdot jautājumu, vai iebrukums konkurentu birojā nebija organizēts ar mērķi pa to burzmu kādu nošaut? Citos portālos raksta, ka policisti esot šāvuši, tiesa gan, gaisā. Būtu tajā kantorī bijis Merone vai kā to Lemberga bijušo juristu sauca, pie piecu personu saraksta varētu pievienot sesto. Mazais gudrelis galīgi aptracis, jau policistu bandas sācis organizēt. Kur skatās Maizītis?

Ceru, ka pēc nākamajām saeimas vēlēšanām, Maizīša darbs varēs būt efektīvāks nekā patreiz, jo likumus tad taisīja oligarhu interesēs. Kāds tur brīnums, ka nevar notiesāt lielos zagļus, bet mazos par ziepju gabaliņa paņemšanu var ielikt uzreiz cietumā, it sevišķi, ja otro reizi būsi paņēmis arī ēdamo! būs recidīvs un cietums kā likts!
Mēs taču visi esam bijuši liecinieki ar kādām grūtībām Maizītim bija jāsaskaras virzot likumu grozījumus, lai kaut kā tiktu klāt lielajiem zagļiem.

32.

Jā, tie Grūtupa un Segliņa kviecieni par “stukaču likumu” vien bija ko vērti. Pa kilometru bija redzams, kam asti draud iespīlēt lamatās.

>Reālists
Jā, līdz lietišķai, konstruktīvai sarunai zvirbulēns vēl nav izaudzis. Tik vien kā pa tukšo bazarēt kā tirgus sievai, un iemukt krūmos, kad par saimnieku kaut ko uzprasa.

34.
Reālists>Parastais
2010. gada 24. marts, 15:07

Viņš atgādina sīku šuneli, kas kvankš kā plēsts un tiklīdz kāds pikti uzbrēc “Se, būdā!”, iežmiedz ašteli kājstarpī un mūk prom, ko nagi nes.

Nesaprotu ko te visi priecājās un sit plaukstas? Tas, ka Maizīti izvirzīja vēl nenozīmē, ka Saeima viņu arī iecels. Visādi var būt. Savulaik, kad apstiprināja Maizīti, viņš bija otrais kandidāts, jo pirmo Guļāna ieteikto, Saeima noraidīja. Kaut gan priecē tas, ka pat šajā stadijā nevar nepamanīt Zvirbulēna izmisumu.

36.
zvirbulēns-Lellei
2010. gada 24. marts, 17:09

A Tu nebaidies, Tu taču redzi, cik liela jēga no viņa ir bijusi! :)

I nemaz neceri, nelolo ilūzijas, ja jau desmit gados neko neiespēja, tad arī nākotnē nespēs! Nav dots!

38.
zvirbulēns- Parastajam
2010. gada 24. marts, 17:16

Tu tā kā tāds diedelnieks diedelē informāciju, var teikt reālists divi! Visu, kā krievi teiktu, na haļavu gribi.
:)

39.

Bez zvirbulēna ir vēl arī citi treknāki putni, kuri būtu jāspundē būros iekšā, bet viņiem, pagaidām, pat spalviņa nav izkritusi…

40.
zvirbulēns-Lellei
2010. gada 24. marts, 17:36

Nu nekādīgi nevaru Tev piekrist, zvirbulēni nav jāspundē būros, ērgļus, jā, tos vajag spundēt!
:) :) :)

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Sprādzieni metro (106)
Askolds Rodins

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Zīmīgais kuģītis (57)
Askolds Rodins

Līgums vēl nav parakstīts, taču principiālais jāvārds laikam gan pateikts. Viņnedēļ Parīzē Francijas prezidents Nikolā Sarkozī un Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs vienojās, ka Krievija tiks [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Kupols 500 Rīgas viesiem (178)
Askolds Rodins

Pafantazēt nevienam nav liegts. Ja vien fantāziju realizācija nav jāapmaksā citiem. Jau izskanējis, ka Rīgas domei nav naudas, lai iekonservētu (par pabeigšanu nav pat runas!) [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Nabaga uzvarētājs (22)
Askolds Rodins

Tas nu ir noticis. Pēc Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas kļuvis zināms to uzvarētājs. Prezidenta krēsls ticis Reģionu partijas līderim Viktoram Janukovičam. Uzvara gan ir [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Valoda kā “trešā persona” (99)
Askolds Rodins

Bada laikā velns ēdot pat mušas. Slīcējs ķeroties pie salmiņa. Sestdien apvienības Tēvzemei un brīvībai/LNNK domes sēdē tika pieņemts lēmums sākt parakstu vākšanu, lai rosinātu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Ukrainā – kā prognozēts (18)
Askolds Rodins

Turpinājums sekos. Kā bieži tika prognozēts, svētdien Ukrainā notikušajās prezidenta vēlēšanās nevienam no 18 prezidenta amata kandidātiem neizdevās iegūt vajadzīgos 50% vēlētāju balsu. Aptuveni (oficiālie [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Naftas vada lāsts (29)
Askolds Rodins

Kas par gadumiju bez konflikta enerģētikas jomā! Krievija atkal sagājusi matos ar Baltkrieviju. Abu valstu iepriekšējā saķeršanās notika akurāt pirms trim gadiem, kad Krievija būtiski paaugstināja [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Auļojošie tarifi (48)
Askolds Rodins

Droši vien maksāsim. Rīgas domes pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija pieņēmusi lēmumu, ka no 1.janvāra Rīgā par braukšanu sabiedriskajā transportā līdzšinējo 40 santīmu vietā būšot [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books