TP popularitāte vienā līmenī ar Visu Latvijai (298)
Autors: Sanita Jemberga
Publicēts: 2010. gada 23. marts 16:16
Atslēgvārdi: , , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Pirmo reizi atjaunotās Latvijas vēsturē agrāk ietekmīgās Tautas partijas (TP) reitings nokritis vienā līmenī ar nacionālistisko Visu Latvijai, liecina Latvijas faktu marta aptaujas rezultāti.

TP reitings, kas mērīts jau pēc aiziešanas no Valda Dombrovska valdības, ir 2,7% (-0,4%) – tieši tikpat, cik VL (+ 0,4%). LPP/LC atbalsta vēl mazāk vēlētāju – 2,6%, bet VL “vecākos brāļus” Tēvzemei un brīvībai/LNNK – 2,4% (-0,6%).

TP pārstāvis Romāns Meļņiks sākumā sliecās domāt, ka rezultāts mērīts vēl pirms partijas iziešanas no valdības un Andra Šķēles ekonomiskās programmas prezentācijas. Uzzinājis, ka tā nav, R.Meļņiks sacīja, ka tos uzskata par pārejas posma rādītājiem, kas norādot, ka sabiedrība ne pārāk rūpīgi seko aktualitātēm. TP esot bijusi spiesta pieņemt daudz nepopulāru ekonomisku lēmumu. Tos gan nācās pieņemt arī citiem koalīcijas partneriem, piemēram, Vienotībai, taču tās lielais atbalsts, pēc R.Meļņika domām, skaidrojams ar jaunu nosaukumu un ievērojamu uzticības kredītu.

Sociologs Aigars Freimanis uzskata, ka VL popularitātes kāpums ir izskaidrojams ar nacionālo jautājumu saasināšanos 16.marta dēļ, “jo komunikācija uzsilda to attieksmi”. Tas atspoguļojas arī VL krievu ekvivalenta PCTVL panākumos, kas martā sasniedzis 3,9% popularitāti (+ 1,2%). “Viņi ir atkoduši kumosu Saskaņas centram,” saka A.Freimanis. TP reitingā aiziešana no valdības vēl neesot atspoguļojusies, jo sabiedriskā doma iekustas lēnām. Arī to, vai radikālāko spēku popularitātes kāpums ir noturīgs, parādīs vairāki mēneši, nevis viena rezultāti.

Ir tikai trīs partijas, kas varētu pārvarēt 5% robežu, ja vēlēšanas notiktu rīt. Vispopulārākā, pirmo reizi pārspējot SC, martā ir Vienotība, par ko balsotu 17,6% pilsoņu.

Otrā populārākā ir SC – 16,7% balsu (-1,8%), bet trešā ZZS ar 7,6% (- 1,5%).

Piektā daļa – 22,3% – vēlētāju nav izlēmuši, par ko balsot, savukārt 17,6% ir nolēmuši vēlēšanās nepiedalīties. Šis skaitlis konstanti aug jau trešo mēnesi.

partijas-marts1tab

Dati: Latvijas Fakti, aptauja veikta 12.-21.martā

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(29 balsotāji )
Komentāri
281.
Kalvis Sociāldemokrātam
2010. gada 25. marts, 16:41

>>> Nepatīk man, kā “Mottes” ņirdz par darba cilvēkiem. Neskauž, bet derdzas. Negribu, ka ņirdz par mani, negribu ņirgt par citiem!
=======
Ja jau runājam par subjektīvas gaumes argumentiem, tad man jāatzīst, ka Alfrēds Rubiks un Aleksandrs Mirskis (SC pārstāvji Eiropas Parlamentā) neizskatās pēc cilvēkiem, kuri spētu sakarīgi pārstāvēt savus vēlētājus. Protams, pašiem vēlētājiem tas ir labāk redzams – bet man ir tāda sajūta, ka Inese Vaidere un pat Tatjana Ždanoka ir noskaņotas tur rosīties aktīvāk nekā šie divi paralēlā pasaulē dzīvojošie kungi.

282.
TO sociāldemokrāts
2010. gada 25. marts, 22:54

Iekopē googlē-

SASKAŅAS CENTRS KORUPCIJA!

283.

Visu Latvijai + spēcīga (šodien, diemžēl arī sūra) ekonomikas platforma ir “WAY TO GO” !!! :)

284.
Sociāldemokrāts
2010. gada 26. marts, 03:39

281.Kalvis
Ja jau runājam par subjektīvas gaumes argumentiem, tad man jāatzīst, ka Alfrēds Rubiks un Aleksandrs Mirskis (SC pārstāvji Eiropas Parlamentā) neizskatās pēc cilvēkiem, kuri spētu sakarīgi pārstāvēt savus vēlētājus.
———————————–
Partiju pastāvēšanai ir savi “+”&”-”.
SC bija citi kandidāti, piem. Cilēvics, par kuru es personīgi tajās vēlēšanās balsoju, jo cilvēkam ir pieredze un spars. Bet ja nu ir Mirskis ar Rubiku – tad man tas Jūsu pārmetums jāpieņem…

Mottes smieklus minēju kā attieksmes un sociālo attiecību simbolu. Ne jau es viens to tā uztveru – cik zinu, “smieklu” ieraksta autortiesības ir izpirktas un smiešanos noskatīties internetā nevar, jo pārāk skaudrs un atklāts bija iespaids… Ja ir nauda, tad var gan brīvi paņirgt, gan atpirkties. :)

285.
Sociāldemokrāts > 280.puika
2010. gada 26. marts, 03:53

Ļoti interesanti, bet kaut kā nesapratu Jūsu domas:
1) “Neesmu pret socialdemokrātisku partiju Latvijā. Drīzāk otrādi – tāda ir vajadzīga…”

un

2)”Ja SC atmet krievu/krievalodīgo interešu aizstāvību, tad ar socdem. idejām SC diezvai noturēsies ilgāk par iepriekšējiem varoņiem.”

Ok, ja atmetam to “krievu/krievalodīgo interešu aizstāvību” un paliek Saskaņa tikai ar sociāldemokrātisko nostāju – vai Jums neiznāk pretruna starp 1) un 2)?
Labi, ja ne Saskaņa nāk ar sociāldemokrātisku pozīciju – kas tad vēl??? Arī LSDSP piedāvājums tiek zemu vērtēts. Kāds ir cits risinājums?

Kā anekdotē – iztiksim BEZ sociāldemokratijas?
“Дяденька, стойте! Там лифта НЕТ!”
“Эх, все это ерунда-а-А-ААА!!!”

286.
to sociāldemokrāts
2010. gada 26. marts, 04:28

Re, kā nevari atbildēt par SC korupciju.

Tātad klusējot atzīti, ka SC ir mēsls!

>Sociāldemokrāts
Mēģināšu paskaidrot.
“Neesmu pret” vēl nenozīmē “esmu par”. “Drīzāk otrādi” = “drīzāk esmu par”.
Es neesmu kategorisks pretinieks nevienai demokrātiskai partijai.

Otrs precizējums.
Korumpētiem un antidemokrātiskiem (vēlēšanu pirkšana) sociāldemokrātiem nav iespējama ilga pastāvēšana. Tik dumjš Latvijas vēlētājs nav. Vēsture to ir pierādījusi. Korumpēts un antidemokrātisks sociāldemokrāts ir neiespējama kombinācija. Oligarhs, vadonis, nacionālists, šovinists var būt korumpēts un antidemokrātisks. Tas ir saprotami – izvēlamies mazāko ļaunumu, mazāk korumpētu, mazāk antidemokrātisku utt.

Manās acīs SC ir pietiekoši sakompromitējušies, lai es SC neuzskatītu par sociāldemokrātiem. Tāds pats “mazākais ļaunums” vien ir, kura elektorāts piever acis uz SC melnajiem darbiem tikai tāpēc, ka SC aizstāv citas viņu intereses. SC tas tīri labi patīk(kam tad nepatīk?!). Tāpēc nav un nebūs nekāda izsvērta rīcība, lai mazinātu spriedzi starp latviešiem un krieviem/krievalodīgajiem. Bez šīs spriedzes SC ir tikai korumpēti un antidemokrātiski sociāldemokrāti, kas nav iespējams.

Tāpēc nekādas pretrunas manā teiktajā nav.
SC nav sociāldemokrāti.
Latvijai sociāldemokrāti ir vajadzīgi.

Es nesaku, ka SC rindās noteikti nav sakarīgu cilvēku ar sociāldemokrātiskiem uzskatiem. Bet ja tādi ir, tad viņi nav pie teikšanas. Ja tādi ir tad viņiem jābūt ļoti ieinteresētiem partiju finansēšanas uzlabošanā, lai kādreiz tiktu pie teikšanas savā partijā.

288.
Sociāldemokrāts > 287.puika
2010. gada 26. marts, 12:08

Paldies par skaidrojumu. Bet no Jūsu teiktā man radās vēl daži jautājumi:

1)”Tāpēc nav un nebūs nekāda izsvērta rīcība, lai mazinātu spriedzi starp latviešiem un krieviem/krievalodīgajiem. Bez šīs spriedzes SC ir tikai korumpēti un antidemokrātiski sociāldemokrāti, kas nav iespējams.”

Vai tas nozīmē, ka Saskaņai izdevīga kontrolēta un pastāvīgi rosināta spriedze starp latviešiem un krieviem/krievalodīgajiem?
Vai, Jūsuprāt, šai spriedzei gaistot, Saskaņa nebūs vajadzīga, jo NAV sociāldemokrātiska pēc būtības?

2)”Es nesaku, ka SC rindās noteikti nav sakarīgu cilvēku ar sociāldemokrātiskiem uzskatiem. Bet ja tādi ir, tad viņi nav pie teikšanas.”

Pieņemsim, ka sakarīgi cilvēki ar sociāldemokrātiskiem uzskatiem saka pārējiem Saskaņā:”Jābūt godīgiem, NEDRĪKST PIRKT BALSIS!”
Uz ko pārējie atbild:
a)jums partijā nav gala lēmumu pieņemšanas tiesības;
b)VIENMĒR ir un būs vēlētāji, kuri pārdotu balsis par banāniem un par alu ar uzkodām, jo daļai balsstiesīgo nav intereses par politiku. Kāpēc neizmantot šo iespēju? Citas partijas pērk “Stendzenieku” reklāmas, ar kurām ievāc sev balsis un varu. Ar ko tas pēc būtības atšķras no balsu pirkšanas? Sociāldemokrāti ir ideālisti, bet Latvijā ir pragmatisku politiķu laiks, tāpēc neuzbāzieties mums ar padomiem!

Ko Jūs teiktu šādiem Saskaņas pragmatiķiem?

Man negribās ticēt, ka Latvijā vēl ir 2,7 % procenti stulbeņu, kuri gatavi balsot par TP

Sociāldemokrāts
____________________
Vai tik neesat pats Cilēvičs? :)

291.
Sociāldemokrāts > Ino
2010. gada 26. marts, 14:43

Neesmu. Pazīstu viņu laikam gandrīz 20 gadus. Esam diskutējuši par sociāldemokrātiju Latvijā.

>Sociāldemokrāts
Ko Jūs teiktu šādiem Saskaņas pragmatiķiem?

Korektu atbildi jau iedevu iepriekšejā komentāra pēdējā teikumā.

Bet tīri emocionāli atbildu: Lai iet ellē! Un ideālisti, kuri ļauj sevi vadīt šādiem pragmatiķiem, lai iet turpat vai vēl dziļāk, jo tie nav nekādi ideālisti. Kreisie liekuļi ir pretīgāki par visiem citiem.

293.
Sociāldemokrāts > 292.puika
2010. gada 26. marts, 16:33

Paldies par atklātību. Tajā ir zināma daļa ideālisma. Vērts runāt, ja uzklausa.

Kad publiskā vidē varam būt atklāti, tad ideālistiem politikā arī pieaug vērtība.

Lai veicas un izdodas! :)

Nav saprotams, par kādiem nopelniem ZZS ir 3.vietā?? Vienīgais ar ko šie ir izcēlušiem, ir daži lēmumi Lemburģa labā + “Turi muti” sauklis.

Apzīmēdama Visu Latvijai kā “radikālu spēku” (tāpat kā PCTVL) Sanita Jemberga maldās un izdara lāča pakalpojumu savai tautai. Tāda veida “nacionālisms” kādu pārstāv VL (vienkārši – lepnums uz savu tautu) ir pašsaprotama norma visās zemēs. Bet tā kā Padomju savienībā jebkāda nacionālisma izpausme (atskaitot krievu) tika uzskatīta pa “buržuāzisku” un ekstrēmu, tad mēs austrumu kaimiņa ietekmē šo tradīciju nesprotamā kārtā turpinām. Tikai “labā” krievu nacionālisma vietā mums tagad ir Ēlertisks kosmopolitānisms.

Mēs balsosim par Visu Latvijai!

nu jau sen vairs nav! ne tuvu vairs Visu Latvijai

Vēl šajā sadaļā
Raksti
Ir klāt! (4,198)
Nellija Ločmele

Sveiki, uzticamie Citadiena.lv lasītāji! Beidzot ir laiks vairākām ļoti labām ziņām. Tas nekas, ka kalendārā šīs nedēļas ceturtdienā stāv parasts melnas krāsas astotnieks, īstenībā šo dienu [..]

Lasi visu »»
Raksti
Jauka filmiņa par Ir redakciju (7,252)
Cita Diena

“Interesanti par svarīgo” ir jaunā žurnāla un sarunu termināļa moto, tātad arī stāstam par redakciju jābūt aizraujošam. Tā arī [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kā dabūt baltu seju un nepieskarties bruņurupucim (146)
Laila Pakalniņa

Tā kā saskaņā ar ticējumu Lieldienās var tikt pie baltas sejas, bet paklausot mediķiem – pēc saskares ar bruņurupučiem kārtīgi jāmazgā rokas, četras Dieva dotās [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Sprādzieni metro (106)
Askolds Rodins

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri
Korupcijas novērošanas birojs (542)
Sanita Jemberga

Žurnālistiem bieži pārmet, ka tie nesauc lietas īstajos vārdos. Man ir priekšlikums pārdēvēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju par Korupcijas novērošanas biroju. Gada laikā, kopš par [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books