TP popularitāte vienā līmenī ar Visu Latvijai (298)
Autors: Sanita Jemberga
Publicēts: 2010. gada 23. marts 16:16
Atslēgvārdi: , , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Pirmo reizi atjaunotās Latvijas vēsturē agrāk ietekmīgās Tautas partijas (TP) reitings nokritis vienā līmenī ar nacionālistisko Visu Latvijai, liecina Latvijas faktu marta aptaujas rezultāti.

TP reitings, kas mērīts jau pēc aiziešanas no Valda Dombrovska valdības, ir 2,7% (-0,4%) – tieši tikpat, cik VL (+ 0,4%). LPP/LC atbalsta vēl mazāk vēlētāju – 2,6%, bet VL “vecākos brāļus” Tēvzemei un brīvībai/LNNK – 2,4% (-0,6%).

TP pārstāvis Romāns Meļņiks sākumā sliecās domāt, ka rezultāts mērīts vēl pirms partijas iziešanas no valdības un Andra Šķēles ekonomiskās programmas prezentācijas. Uzzinājis, ka tā nav, R.Meļņiks sacīja, ka tos uzskata par pārejas posma rādītājiem, kas norādot, ka sabiedrība ne pārāk rūpīgi seko aktualitātēm. TP esot bijusi spiesta pieņemt daudz nepopulāru ekonomisku lēmumu. Tos gan nācās pieņemt arī citiem koalīcijas partneriem, piemēram, Vienotībai, taču tās lielais atbalsts, pēc R.Meļņika domām, skaidrojams ar jaunu nosaukumu un ievērojamu uzticības kredītu.

Sociologs Aigars Freimanis uzskata, ka VL popularitātes kāpums ir izskaidrojams ar nacionālo jautājumu saasināšanos 16.marta dēļ, “jo komunikācija uzsilda to attieksmi”. Tas atspoguļojas arī VL krievu ekvivalenta PCTVL panākumos, kas martā sasniedzis 3,9% popularitāti (+ 1,2%). “Viņi ir atkoduši kumosu Saskaņas centram,” saka A.Freimanis. TP reitingā aiziešana no valdības vēl neesot atspoguļojusies, jo sabiedriskā doma iekustas lēnām. Arī to, vai radikālāko spēku popularitātes kāpums ir noturīgs, parādīs vairāki mēneši, nevis viena rezultāti.

Ir tikai trīs partijas, kas varētu pārvarēt 5% robežu, ja vēlēšanas notiktu rīt. Vispopulārākā, pirmo reizi pārspējot SC, martā ir Vienotība, par ko balsotu 17,6% pilsoņu.

Otrā populārākā ir SC – 16,7% balsu (-1,8%), bet trešā ZZS ar 7,6% (- 1,5%).

Piektā daļa – 22,3% – vēlētāju nav izlēmuši, par ko balsot, savukārt 17,6% ir nolēmuši vēlēšanās nepiedalīties. Šis skaitlis konstanti aug jau trešo mēnesi.

partijas-marts1tab

Dati: Latvijas Fakti, aptauja veikta 12.-21.martā

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(29 balsotāji )
Komentāri

Kādreiz dzīvoja Nostradams.

Tagad Latvijas fakti.

Būtu jau labi, ja tā paliktu. Bet nepaliks. Tas patīkamais Vienotības procents sastāv no informētās publikas. Aptaurēs milzīgo neinformēto tautas daļu, ka nemetas. Milzīgs procents nemaz nezin, kas tur tajā Vienotībā vispār ir.

Cāļus skaita rudenī

Prieks paskatīties, ka Vienotība ir iekabinājusi SC!
Ko nu , Urbanovič!Izskatās, ka vēl par ātri esi sapriecājies tikt pie varas kā uzvarētājs! Vajadzēs vairāk savējos dabūt saeimā!

Droši vien tajos neizlēmušajos procentos ir bijušie TP un LPP/LC elektorāts! tie tagad nezin ko darīt un gaidīs reklāmas!

6.

ŪŪŪŪŪŪŪŪ! Rīga! Dzirdat mani? Kas ir Vienotība?

Ir pāragri spriest par reālo sabiedrības attieksmi pret šiem politiskajiem spēkiem, jo identiski reitingi bija manāmi pagājušā gadā pirms pašvaldību vēlēšanām! LLP/LC, ar niecīgu atbalstu gada sākumā, spēja nodrošināt iekļūšanu Rīgas pašvaldībā. Loģiski, ka atbalstu šī partija savāca klaji zombējot sabiedrību ar populistiskiem saukļiem un meliem, tāpēc svarīgi ir turpināt iesākto darbu pie likumprojekta (šodien komisija lēma nevirzīt trešajam lasījumam), kas liedz reklamēties 30 dienas pirms vēlēšanām un samazināt tēriņu griestus.

Freimanis spītīgi neiet vakarskolā un turpina rakstīt “nezin”.

Bet par rezultātiem liels prieks! Sevišķi par LPP, jo nebiju to gaidījis.

nepriekitīšu Sanitai par to ka Visu Latvijai ir agresīvi nacionālistiska – tas ir stiepjams jēdziens..es sevi neuzskatu par nacionālistu un par VL diez vai balsošu bet paklausoties Dzintaru daudz, kur viņam var piekrist..vismaz izskatās, ka tie džeki nau sasmērējušies ar netīru naudu un tas mūsu valstī nav nemaz tik maz..un kādam jau arī šajā spārnā jābūt.

Piekrītu Nr 10 komentāram, jo man arī ir ļoti simpātiski šie VL cilvēki. Biju sajūsmā kā 16.martā VL vadītāja Parādnieka mazie puikas ar tādu pārliecību dziedāja latviešu dziesmas.Asaras bija acīs! Es arī ar sirdi esmu par viņiem, bet ar prātu par Vienotību!

Aptauja parāda vēlētāju domas.Bet kur paliek šīs domas,kad pienāk laiks vēlēt?Tagad visi domājošie ir izdarījuši izvēli,bet ir vēl ~40% tādu,kas it kā nebalsos vai nav izlēmuši-nedomājošie.Un,kad šie 40% pirms vēlēšanām tiks baroti ar krāsainu reklāmu,gaisā lidojošu Šleseru,Šķēles šķebinošo mūli…un vēl papildus tiks atgādināts ka vēlēšanās jāpiedalās jo ir jābūt atbildīgam pilsonim.Tad uzminiet ,kas uzvarēs?

“…ar agresīvi nacionālistisko Visu Latvijai….”

Baigie šausmoņi.Ko šie tādu “agresīvi nacionālistisku” pastrādājuši? Nerunā krieviski ar tramvaja vadītājiem un veikalu pārdevējām?

Vai nēģerus sit?

14.

Par Vienotību kā kaut nelielu cerību uz Latviju kā VALSTI. Lai Dievs mums palīdz!

Mik, ir jauki, ka arī TP ir atklājusi internetu. Taču jūsu kolēģi Rietumos ātro atspēkošanu izmanto nepatiesiem apgalvojumiem, kamēr jūs – meliem.

16.
Tīģeris > Charlotte
2010. gada 23. marts, 17:43

Tā ir, Šarlotīt, – Ēķis jau taisās naski uzurpēt reģionālās televīzijas.

17.

Paldies Sanitai Jembergai par krāšņajiem epitetiem! “Agresīvi nacionālistiski” noteikti varētu ierakstīt pie žurnālistu neitralitātes un attieksmes neizrādīšanas augstākajiem sasniegumiem :) Veiksmi darbā!

18.
Tīģeris > Charlotte
2010. gada 23. marts, 17:45

iedomājies, cik daudz filmu Grauba paspēs saražot, centīgs vīrs būdams :) veel jau jauns

>autorei
Arī mani pārsteidz “agresīvi nacionālistiskā”. Arī Jūs baida vārds nacionāls? Savādi, varbūt tiešām Sorosam Latvijā tik liela ietekme, ka jau nopietni cilvēki drīz kaunēsies par savu tautību, sauks sevi par eiropiešiem un uzņemsies visus nacistu un komunistu pastrādātos noziegumus. Gods būt krievam vai ebrejam, kauns būt latvietim :-)

Bez klišeju “agresīvi nacionālistisko” likšanas jau varējāt iztikt. Tā ir masu apziņas manipulācija, nevis objektīva žurnālistika.

21.
Tīģeris > Raivis Dzintars
2010. gada 23. marts, 17:50

Jemberga tikai konstatē faktu. Nez vai Jembergai vai kādam citam ir zināms, VL tiešām pinas ar Grūtupu????

17.
Raivis Dzintars
Lai arī šoreiz Jūs atbalstu, bet tomēr kā tas gadījās, ka tikāt uz vienas bildes ar Osipovu? :-)

tālu gan esam tikuši ar krievu nīšanu :(

tad jau laikam Visu Latvijai nemaz tik labi neiet, ja reitings viena limeni ar Tautas partiju.

Ir jau labi, ka jaunākajos reitingos Vienotība vinnē. Pareizi. Bet tas ir tikai tāpēc, ka nav konkurences. Tie pārejie ir nulles, arī VL. (Nu nekad latvietis nav bijis fašits.)

Daudzmaz tuvu Vienotībai ir zemnieki, un tas liecina par divām lietām: ja zemnieki pārkārtosies, tad viņi var pārtrumpot Vienotību; un otrkārt, faktiski Vienotībai nevajadzētu gulēt uz lauriem – ZZS elpa dveš bīstami tuvu – ir pietiekami liela konkurence, lai nedrīkstētu atļauties bezdarbībā snaust.

Par TP un LPP/LC neizteikšos – politiski līķi…

26.

vienā līmenī ar agresīvi nacionālistisko Visu Latvijai,
——————
Jā, maskas krīt, izrādās Jemberga mums ir īstena Jemberga, kā nav kauna savu tautu nīst, i nesaprotu!
:(
Vispār drūmi!

>šausmas
Tie pārejie ir nulles, arī VL. (Nu nekad latvietis nav bijis fašits.)
_____________________
Vai tad Visu Latvijai ir fašisti?

26.
zvirbulēns
Kā tas nācās, ka Lembergs atbalstīja krievu skolu reformas pretiniekus, koa? :-)

Varbūt šīs aptaujas rezultāti palīdzēs Dombrovskim saorientēties pareizi un neņemt LPP valdībā.

30.

Ko nu murgo!
JL atbalstīja, Lembergs Ventspili cēla!

31.

Raivi Dzintar un co, mēs, protams, varam strīdēties par īpašības vārdu ‘agresīvs’.

Svešvārdu vārdnīca
- Izcelsme – franču agressif < latīņu.
- 1. Tāds, kas izdara agresiju; tāds, kam ir tieksme uz agresiju.
- 2. Tāds, kas mēdz uzbrukt; naidīgs; kaujiniecisks.

Reiz klīda fotogrāfijas, kas, protams, liecina par miermīlīgu, baltu un pūkainu organizāciju:
http://content2-foto.inbox.lv/albums0/paradniex/visulatvijai/2002_0907_152416aa.jpg

Otrs rādītājs ir partiju skala, pret ko mēram – tuvākais skalā ir TB/LNNK. Tā agresīvākā daļa ir Dobelis un Tabūns, kas ir apmēram jūsu retorikas līmenis. Kopējie vingrinājumi ar krievu radikāļiem, asiņainās imitācijas Abrenes piketiem – ir tāds diezgan kaujiniecisks gars

Var jau teikt, ka vienīgais agresijas rādītājs ir, vai jūs sitat citas tautības/rases. Nē, nav dzirdēts, bet tas ir ekstēms rādītājs.

Taču teicu – varam par apzīmējumu agresīvs strīdēties. Kāds ir jūsu piedāvājums? Labējie radikāļi labāk?

LNO, no vārda "nacionāls"diez vai baidās kāds, kam pasē ieraksts "latvietis/latviete". Ne par to runa.

Jā kas ta tur Raivim agresīvs
ne tuvu iternacam šloskinam
man piemēram no tā brauciena debesīs
padjomnikā arēnā Rīga pārdzīvojums liels !
:)
un tā kur kāda epitete
tad pa diviem
hviņziņiem blin Rīgas domē
varēji piespraust
:)
vai jau sāc Sanita reveransēt
centrsaglasij vēl jau nav devuse Vienotībai
ne buču kur nu vēl roku!
:)

33.

Svešvārdu vārdnīca
- Izcelsme – franču agressif < latīņu.
- 1. Tāds, kas izdara agresiju; tāds, kam ir tieksme uz agresiju.
- 2. Tāds, kas mēdz uzbrukt; naidīgs; kaujiniecisks.
——————-
Viss gana skaidri pateikts, VL par agresīvu partiju nenosaukt, nu nekādā veidā!

agresīvi nacionālistisko ……..
—————
Sanita Jemberga, vai tev neškiet ka tu pati esi agresīva kaza

Derētu atcerēties kāds izrāviens izdevās TP pirms 2006.gada vēlēšanām. Pirms “pozitīvisma” kampaņām un pēc “lielāko kretīnu” šķēliskās atklāsmes viņu reitings arī bija relatīvi zems. Pagāja pāris mēneši. Tikai pāris mēneši.

36.

Cik gan ētiski ir vienu partijas cilvēku pielīdzināt visai partijai, arī tāds ir jautājums?

Vienotībai:
Godīgi, cilvēciski, valstiski.
nepārdodu, bet iesaku, cita ceļa, vienalga, nav!
Ja samelosiet, tad gan…

38.
pmlks > Jembergai
2010. gada 23. marts, 18:46

mēs visi esam cilvēki un kļūdities ir normāli. Gudri cilvēki savas kļūdas atdzīst un no tā nezaudē ne kripatu cieņas no apkārtējiem, nesaprātīgie mēdz tiepties un liegties pat pie rokas pieķerti, izdomā visādus attaisnojumus, aizbildinājumus, meklē vainīgos starp apkārtējiem un neglābjami zaudē savu reputāciju un autoritāti citu acīs. ;)
Man šķiet, ka ar savu “agresīvo” attaisnošanos ierakstījāt sevi nesaprātīgu paštaisnu tiepšu kategorijā :(

Vai kāda sajūsma! Vai kāda Vienotība! Autorei pluss par agresīvi nacionālistisko, lai gan viņi tikai tādi nelieli gaisa jaucēji. Pareģim: cilvēkam, laikam gan ir seja, nevis mūlis. man teiksim nepatīk Ēlertes un repšes seja, bet varu teikt, ka Mūrniece un Kristovskis ir tīri simpātiski. Tomēr ne jau forma veido cilvēku. Šķēle man arī nepatīk, bet tajā partijā ir citas jaukākas sejas. Par laimi ne par JL, ne TP nebalsošu par spīti smukām sejām vai riebīgiem purniem.

Te ņemas ap Visu Latvijai. Es neteiktu, ka viņi ir agresīvi savā būtībā. Viņi ir agresīvi savās runās – kad latviskā nacionālisma vērtības stāda augstāk par reālajā situācijā objektīvās vajadzības vērtībām Rietumu demokrātijas kontekstā.

Faktiski VL ir bļauri. Vienīgais, kas atdala VL no piedzērušiem latviešu bauriem, ir muldēšana arī bez alkohola koncentrācijas asinīs. Bauri, kad ir skaidrā, vismaz strādā. VL, šķiet, nestrādā nekad, tiesa ja par darbu neuzskata mītiņošanas un sarkanbaltsarkanā karoga vicināšanu vietā un nevietā. Šo nacionālurlisko izrādīšanos tad arī varētu nosaukt par agresivitāti. Nekaitīgu agresivitāti.

Vēl šajā sadaļā
Raksti
Ir klāt! (4,198)
Nellija Ločmele

Sveiki, uzticamie Citadiena.lv lasītāji! Beidzot ir laiks vairākām ļoti labām ziņām. Tas nekas, ka kalendārā šīs nedēļas ceturtdienā stāv parasts melnas krāsas astotnieks, īstenībā šo dienu [..]

Lasi visu »»
Raksti
Jauka filmiņa par Ir redakciju (7,252)
Cita Diena

“Interesanti par svarīgo” ir jaunā žurnāla un sarunu termināļa moto, tātad arī stāstam par redakciju jābūt aizraujošam. Tā arī [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kā dabūt baltu seju un nepieskarties bruņurupucim (146)
Laila Pakalniņa

Tā kā saskaņā ar ticējumu Lieldienās var tikt pie baltas sejas, bet paklausot mediķiem – pēc saskares ar bruņurupučiem kārtīgi jāmazgā rokas, četras Dieva dotās [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Sprādzieni metro (106)
Askolds Rodins

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri
Korupcijas novērošanas birojs (542)
Sanita Jemberga

Žurnālistiem bieži pārmet, ka tie nesauc lietas īstajos vārdos. Man ir priekšlikums pārdēvēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju par Korupcijas novērošanas biroju. Gada laikā, kopš par [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books