TP popularitāte vienā līmenī ar Visu Latvijai (298)
Autors: Sanita Jemberga
Publicēts: 2010. gada 23. marts 16:16
Atslēgvārdi: , , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Pirmo reizi atjaunotās Latvijas vēsturē agrāk ietekmīgās Tautas partijas (TP) reitings nokritis vienā līmenī ar nacionālistisko Visu Latvijai, liecina Latvijas faktu marta aptaujas rezultāti.

TP reitings, kas mērīts jau pēc aiziešanas no Valda Dombrovska valdības, ir 2,7% (-0,4%) – tieši tikpat, cik VL (+ 0,4%). LPP/LC atbalsta vēl mazāk vēlētāju – 2,6%, bet VL “vecākos brāļus” Tēvzemei un brīvībai/LNNK – 2,4% (-0,6%).

TP pārstāvis Romāns Meļņiks sākumā sliecās domāt, ka rezultāts mērīts vēl pirms partijas iziešanas no valdības un Andra Šķēles ekonomiskās programmas prezentācijas. Uzzinājis, ka tā nav, R.Meļņiks sacīja, ka tos uzskata par pārejas posma rādītājiem, kas norādot, ka sabiedrība ne pārāk rūpīgi seko aktualitātēm. TP esot bijusi spiesta pieņemt daudz nepopulāru ekonomisku lēmumu. Tos gan nācās pieņemt arī citiem koalīcijas partneriem, piemēram, Vienotībai, taču tās lielais atbalsts, pēc R.Meļņika domām, skaidrojams ar jaunu nosaukumu un ievērojamu uzticības kredītu.

Sociologs Aigars Freimanis uzskata, ka VL popularitātes kāpums ir izskaidrojams ar nacionālo jautājumu saasināšanos 16.marta dēļ, “jo komunikācija uzsilda to attieksmi”. Tas atspoguļojas arī VL krievu ekvivalenta PCTVL panākumos, kas martā sasniedzis 3,9% popularitāti (+ 1,2%). “Viņi ir atkoduši kumosu Saskaņas centram,” saka A.Freimanis. TP reitingā aiziešana no valdības vēl neesot atspoguļojusies, jo sabiedriskā doma iekustas lēnām. Arī to, vai radikālāko spēku popularitātes kāpums ir noturīgs, parādīs vairāki mēneši, nevis viena rezultāti.

Ir tikai trīs partijas, kas varētu pārvarēt 5% robežu, ja vēlēšanas notiktu rīt. Vispopulārākā, pirmo reizi pārspējot SC, martā ir Vienotība, par ko balsotu 17,6% pilsoņu.

Otrā populārākā ir SC – 16,7% balsu (-1,8%), bet trešā ZZS ar 7,6% (- 1,5%).

Piektā daļa – 22,3% – vēlētāju nav izlēmuši, par ko balsot, savukārt 17,6% ir nolēmuši vēlēšanās nepiedalīties. Šis skaitlis konstanti aug jau trešo mēnesi.

partijas-marts1tab

Dati: Latvijas Fakti, aptauja veikta 12.-21.martā

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(29 balsotāji )
Komentāri

Tā vien šķiet, ka daudzi aizmirsuši Latvijas jaunāko laiku vēsturi. TB dibinoties (bez LNNK), tajā ieplūda tādas radikālas organizācijas kā Pilsoņu Kongress un 18. novembra savienība. Tajā brīdī TB galvenais lozungs bija 3D: dekolonizācija, deboļševizācija, denacionalizācija. Daudzi pievienoja arī 4. D – derusifikācija. Tā kā programma, ar kuru TB startēja uz 5.Saeimu, nemaz nebija mazāk nacionāla, kā VL. Saeimā aptaukojoties un apvienojoties ar LNNK, TB kļuva “konservatīva”, pazaudējot nacionālo radikālismu. Šim jautājumam atsevišķos komentos pieskārās tikai Beta un Parastais. Taču politiskas nišas nemēdz ilgi stāvēt tukšas, tagad to aizņēmusi VL.
Atsevišķi jārunā par Abreni. Mana Sievasmāte II bija dzimusi netālu no Abrenes Jaunlatgales pagastā. Tagad sanāk, ka manas sievas un pēcnācēju dzimtene atrodas ārzemēs…

202.
tālavas taurētājs
2010. gada 24. marts, 14:38

to Karamba 156
“Abrene patiesībā ir viens brīvības cīņu laikā nejauši iešņaukts, jeb precīzāk- savākts krūmājs,.. un ne vairāk.. ”

pats tu esi “iešņaukts krūmājs” :) Man un tūkstošiem citu Latvijas pilsoņu, kuru tēvu zeme šī vārda burtiskā nozīmē tagad atrodas svešas valsts teritorijā, Abrene nav nekāds nejauši savākts krūmājs. Par VL gan neko zināt negribu.

dzeris
daudzejadā ziņā paši latviešu nacionalisti vainīgi, ka radies šis te SC, kāds tas tagad ir, un šī te divkopienu valsts.
________________________
Jā, latvieši vainīgi vienmēr un visur – par SC, par interfronti, par holokaustu un it īpaši par divkopienu valsti, tur nu gan vajag izcilas demagoga iemaņas! Kas nekaitēja PSRS laikā, kad bija viena valoda, viena ziņu aģentūra un viens PSRS ģenerālsekretārs :-)

Manuprāt,latvjiem derētu papētīt Vācijas pieredzi,kā sakautā un “vainīgā” nācija atguva savu pašapziņu,sakārtoja dzīvi, vienlaikus nepazemojot citus.Jo nu, LV integrācijas politiku citādi kā par atriebību un ciršanu paša kājā nosaukt pagrūti.Lai gan, Kastēnam jau nebija laika, kad tik smukas meitenes apkārt :)
Par VL gribētos cerēt, ka tas ir no sirds,nevis konjuktūra.Mans sencīts piemēram, pie Mildas nezīmējās,lai tam bija visas opcijas.. bet vēl krievu laikos rāmi izritināja karogu savā meža sētā, iemūrēja ķieģeli mājas sienā ar uzrakstu” Visu par Latviju”..un,ticu,ka tieši tādi jauki vecīši, kad nu reiz vajadzētu maigi atritinātu savus nobēdzinātos stroķus, un aizietu par savu Dzimteni stāvēt.Bez lielām runām.Tā mierīgi.Kamēr, visādi šlipstotie sārtvaidži.. kur viņi būtu, kas to zin..
P.S.Cita starpā, mans vecīts par 9.maiju teica- lai taču krieviņi svin, viņiem katra ģimene tika gaļas mašīnā..kas, ja ne latvietis to saprot..

205.
agneška > maniaks
2010. gada 24. marts, 14:41

Jūs taču saprotat, ka nevarēs uzmest atombumbu :) ne-latviskajai iedzīvotāju daļai, lai panāktu MONONACIONĀLU valsti. Konkrēti es, piemēram, esmu ĻOTI nacionālistiski noskaņota, vairāk, nekā ir politkorekti. Un mans vectēvs, diemžēl, arī bija spiests karot vācu armijā. Bet, lai tagad sasniegtu mērķi – Latviju “nacionālu, daiļu un spēcīgu (un labklājībā dzīvojošu)” ir jādarbojas gudri un ar vēsu prātu, nevis kurinot naidu. Pazīstu daudzus lieliskus krievu jauniešus, latviski labi runājošus. Vajag draudzēties un integrēt, nevis atgrūst un pazemot. :) Reālpolitiķi vajadzīgi Latvijai, nevis utopisti.

206.

Nav ne ar ko labāks, bet nav ne ar ko arī sliktāks.
Bet, SC, iespējams, būs vai nu pirmā, vai otrā lielākā partija, ignorēt visus tos vēlētājus, kas par to balsojuši, ir neprāts un netālredzīga rīcība.
Var jau izlikties, ka krievvalodīgie un SC neeksistē, un ieturēt strausa politiku, vai arī to demonizēt, kā tu to dari, bet, 20 gadi jau pierādīja, ka tādai politikai nav nākotnes.

Iskatās, ka Krievija būs gatava “palīdzēt” ar jebkuriem līdzekļiem SC nākt pie varas, lai tā būtu Latvijas tēla graušana pasaulē vai jebkura cita veida ietekme. TO var pavērot The Guardian rakstos, var noklausīties BBC Russian radio u.c. vietās un vietnēs. Pat putļerjūgends – n(f)ašisti sludina neiecietību, tā ka pret mums “karo” visa lielā čekas mašinērija, musina cilvēku prātus un neļauj apvienoties.

Nr.199.
Es Tev piekrītu, bet Dzimtenes mīlestība ir gēnos: vai nu tā ir, vai nu tās nav!
es arī savos bērnos to esmu centusies ieaudzināt, jo manī to ieaudzināja tēvs. Gribu pastāstīt ko atceros vēl no bērnības, kad mans tēvs no bada uzpūsts bija atgriezies no krievu gūsta, jo lūk arī bija iesaukts vācu armijā, tāpat kā daudz citu latviešu! Man uz mūžu ir palicis atmiņā kā viņš stāstīja, ka latvieši izkāpuši no vilciena pie Zilupes un nometušies uz Latvijas zemes un to skūstījuši!
Vai mēs tā spējam mīlēt savu Dzimteni atšķirībā no patriotismā audzinātās Ulmaņlaika paaudzes!
Tomēr Dzimteni mīlēt mēs spējam, vai ne!

209.
maniaks- agneška
2010. gada 24. marts, 14:47

Mononacionāla valsts ir domāta aptuveni tā, ka visi iedzīvotāji saucās latvieši, nevis latvijieši, kā te daži labi mīl teikt. Latvieši jebkurā gadījumā nav “vistīrākie” asiņu piejaukuma ziņā, pat mani vecvecāki viens otru apsaukājot lietoja izteicienu – “latviešu putra” – neviennozīmīgi :) Galvenais, ar ko es saprotu mononacionālu sabiedrību ir vienotība valodā, bet dialekti un mazākumtautību valodas tiek koptas un attīstītas, kā jau tas ir satversmē paredzēts. :)

210.
dzeris - Ino 203
2010. gada 24. marts, 14:48

Nē, latvieši vienmēr ir tikai upuri un cietēji,un paši nekad un ne pie kā vainīgi nav.
Arī pie tā, ka pēc 20 gadu latviešu valdīšanas( krievi nevienā valdībā nebija) esam, kur esam, un ka daudzi latvieši aiz izmisuma gatavi balsot par to pašu SC.

211.
maniaks- Karamba
2010. gada 24. marts, 14:49

Kur tad mēs esam vainīgā nācija? Kāpēc mums būtu jāmācās no Vācijas? Tu nejauc kaut ko?

Džeri!
SC nevar uzvarēt vēlēšanās, ja latvieši par SC nebalso!!!
Tātad tagad pastāv liela iespēja, ka manuprāt ar krievzemes palīdzību caur vietējiem čekistiem tiek pūderētas latviešu smadzenes par labo un visādi nekur neiesaistīto SC!
Tāds kaimiņzemes scenārijs jau ir bijis Ukrainā un tagad pie varas nākušais prokrieviskais premjers Jankovičs jau savas idejas īsteno dzīvē!
Krievu valodai valsts valodas statuss un šodien ĻVovā studenti ir ielās!!!!
Es nevēlos, šeit manā Dzimtenē nekādus Urbanoviča un Vienotās krievijas scenārijus, jo mums būs tāpat. Nevēlos nekādu krievu valodas statusu Latvijā. Ja viņiem nepatīk šeit šie noteikumi, lai dodas uz Krieviju! SC ir bīstams latviešu tautas izd

Džeri!
SC nevar uzvarēt vēlēšanās, ja latvieši par SC nebalso!!!
Tātad tagad pastāv liela iespēja, ka manuprāt ar krievzemes palīdzību caur vietējiem čekistiem tiek pūderētas latviešu smadzenes par labo un visādi nekur neiesaistīto SC!
Tāds kaimiņzemes scenārijs jau ir bijis Ukrainā un tagad pie varas nākušais prokrieviskais premjers Jankovičs jau savas idejas īsteno dzīvē!
Krievu valodai valsts valodas statuss un šodien ĻVovā studenti ir ielās!!!!
Es nevēlos, šeit manā Dzimtenē nekādus Urbanoviča un Vienotās krievijas scenārijus, jo mums būs tāpat. Nevēlos nekādu krievu valodas statusu Latvijā. Ja viņiem nepatīk šeit šie noteikumi, lai dodas uz Krieviju! SC ir bīstams latviešu tautas izdzīvošanai!

214.

Par pilsonības vai valodas statusa maiņu pat nekādas runas nevar būt.
Bet, Ukrainā ir daudz sliktāks stāvoklis, kā Latvijā, domāju, Lastvijai tāda situācija nedraud.

215.

Diemžēl nevaru Tev piekrist, maniem paziņām Latgalē ir pilnīgi vienalag, vai latviešu valoda, vai krievu ir oficiālā valsts valoda, tātad jau % ar vienaldžigajiem, cilvēki ir vīlušies ekonomiskajā politikā, kā rezultātā viņiem ir vienaldžigi kādā valodā runāt, galvenais lai būtu paēduši un ar pajumti virs galvas. Diemžēl sabiedrība nenovērtē draudus, kurus rada SC reklāmas kampaņas, kā arī NRTP necenšas veikt jebkāda veida pretsoļus. Protams, demokrātija ir laba lieta, bet valsts iekārtas apzināta graušana ir SAB un DP darbības lauciņš. NRTP varētu informēt SAB un DP, kā aŗi KNAB par netaļautām darbībām, valsts tēla nomelnošanu un disidentisma attīstības tendencēm. Ja pie mums sāktos pilsoņu karš, mums būtu daudz trakāk kā Dienvidslāvijā.

Mana sapratne par VL ir šāda- man viņi ir simpātiski. Nekad neteikšu par viņiem sliktu vārdu, bet par viņiem nebalsošu.
Ja mani “nokaitinās”, tad “protesta” balsojums būs par viņiem, nevis par SC. Kaut kā tā.

Džeri!
Es jau saprotu, ka Tu tā saki, jo zinu, kas tev azotē!
Bet nekad neticēšu tam Sc un viņu divkosīgajai sejai, kuras viena puse vērsta uz naivo latviešu elektorātu, bet otra, pavisam citāda, uz krieviski runājošajiem!
Piemērs: Tā saucamo antifašistu saieta organizēšana un SC dalība tajā! Tur bija arī tas pats SC deputāts Buzājevs un citi.
Pie mums nebūs labāk, kja viņi tiks pie varas. Varētu pat saderēt, ja viņi tiks pie varas, tad krievvalodīgajiem nepilsoņiem tūlīt būs pilsonība un krievu valodaija ne valsts valodas statuss, tad kaut kas ļoti tuvs tam. Valsts valodas statusu laikam tik vienk;arši grozīt nevar.Nekad net

>Maniaks
Nav runa par vainu, bet par to,kā nācijai izkāpt no pagātnes čībām, un sākt dzīvot šodienā.Manuprāt, šai tēmā no Vācijas ir ko pamācīties..

219.

>>> Par pilsonības vai valodas statusa maiņu pat nekādas runas nevar būt.
Bet, Ukrainā ir daudz sliktāks stāvoklis, kā Latvijā, domāju, Lastvijai tāda situācija nedraud.
========
Nu bet imigrācijas likums taču tika iebalsots – Saskaņas Centra, PCTVL, LPP/LC un Tautas Partijas sadarbība dzīvē. Ja nebūtu prezidents to atgriezis atpakaļ, tad mēs jau šovasar gaidītu “investorus”, kuri palīdzētu bankām ar peļņu realizēt kredītņēmējiem konfiscētos īpašumus.

Ja Saskaņas Centrs vēl nav gana spēcīgs, lai panāktu krievu valodai oficiālo statusu, tad vispirms izmainīs etnisko sastāvu Latvijā – ievedīs “investorus”, pie viņiem atbrauks ģimenes locekļi, sāks dalīt vēl vairāk uzturēšanās atļaujas. Sabiedrība taču noveco, vai ne?

Var sabiedrības novecošanās problēmu risināt ar dzimstības veicināšanu, arī ar pensijas vecuma palielināšanu, rūpīgāku sociālā budžeta plānošanu. Bet oligarhu/SC bloks piedāvā novecošanas problēmu risināt ar imigrāciju. Un kad arī imigranti novecos un būs pensijas vecumā tad ar vēl lielāku imigrāciju.
Var piesaistīt jaunas darbavietas, uzlabojot tiesisko paļāvību un nodokļu vidi. Bet var arī sākt dalīt uzturēšanās atļaujas. Un nosaukt to par “uzņēmējdarbības veicināšanu”.

220.
maniaks- Karamba
2010. gada 24. marts, 15:56

Esmu par, ar visiem locekļiem, bet kvešķens jau nav par to, aŗi es gribu dzīvot nākotnē, bet man acīs tiek grūsta pagātne. Varbūt Tu jautāsi, kādā veidā, tāda, ka mana vectēva cīņu biedriem tiek likti šķēršļi iešanai pie Mildas, ka man puišelis, kuram mātes piens uz lūpām nav nožuvis stāsta, kā viņa “ģeduška” osvoboždal latišņu, kad man tas pats puišelis ( +/- 21 g.v.) stāsta cik labi ir bijis PSRS. Piemēru ir daudz un dažādi. Es biju ļoti iecietīgs, ļoti TOLERANTS, bet katrai tolerancei ir robeža. Neesmu homofobs, man nekas nav pret krieviem kā tautību, pret melnajiem, pret “izredzētajiem”, tikai tik ilgi, kamērt viņiem nekas nav pret mani vai manu tautību, ticību vai politisko pārliecību. Kāpēc man būtu pacietīgi jānoliec muguriņa, kad kāds klaji naidīgs spēks cenšas uzurpēt varu? Tā jau arī sākas tā cīņa par izdzīvošanu. Starp citu, senāk, kad neinteresējos par vēsturi, neznāju kas ir Herberts Cukurs, bet pateicoties ažiotāžai ap 16. martu, nopirku grāmatiņu – “Ļaujiet man runāt. Herberts Cukurs!”

221.
maniaks- Karamba
2010. gada 24. marts, 15:58

PIedod, nocitēšu to, kas man patika VL 2006. gada “vīzijā” VALSTS PĀRVALDE

Latvijas, kā nacionālas valsts, attīstību plānosim ilgtermiņā, sniedzot tautai skaidru redzējumu, kāda būs Latvija. Valsts uzdevums ir nodrošināt iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanos, taisnīgumu un drošību, tādēļ valsts pārvaldē ieviesīsim atbildību un ierēdņu ieinteresētību konkrētu mērāmu rezultātu sasniegšanā, kā arī ilgtermiņa budžeta plānošanu atbilstoši valsts un tautas attīstības prioritātēm. Valsts pārvaldes sistēma vienos kapitālu (tautsaimniecību), sabiedrību un dabas resursus saskanīgā un mērķtiecīgā darbībā. Ar katru dienu mēs dzīvosim labāk, apsteidzot Eiropas labklājības valstis un vienlaikus saglabājot un nododot nākamajām paaudzēm tik pat tīru un zaļu zemi, kā paši saņēmām.

222.
maniaks- Karamba
2010. gada 24. marts, 16:01

U.t.t u.tjp. :) Arī JL, par kuru visus apzinātos gadus balsoju, bija vērtīga programma, kura daļēji jau ir realizēta ( NĪ nodoklis ) bet viņi sevi ir samērcējuši. :)

223.
:o) > dzeris - Ino 203
2010. gada 24. marts, 16:02

“pēc 20 gadu latviešu valdīšanas( krievi nevienā valdībā nebija) esam, kur esam” – šī tava frāze, protams, ir formāli pareiza, taču neaizmirsti, ka šie latvieši, kurus mēs ievēlējām un kuri bija pie varas šos gadus, savu zagšanas un vadīšanas pieredzi apguva padomijā, kur nu gan latvieši nebija noteicēji nedz Latvijā, nedz plašā padomijā.

Viegla ķecerība- kad,ja,.. EU uzņems Turciju, vietējie krievi pavisam drīz kļūs mūsu labākie draugi un brāļi :) Tā sakot, integrācija spiedienkrūzes apstākļos :)
> Kalvis
Ko Jūs tik ļoti par investoriem no austrumiem bažījieties.. Tagad jau tāpat retā pagastā 1/2 zemes pieder vietējiem.Dāņi,zviedri,visādi.. pastarpināti, vai kā.. :)

>Maniaks
Partiju programmas kā suga ,diemžēl, ir vien putekļu vīstokļi atvilknēs..Šaubos, vai kāds tās nopietni uztver.Un,retais lasījis.Tas ir tāds rituāls..ja reiz ir partija sadibinājusies, vajag papīru ar nosaukumu Programma :)
Var šo paspilgtināt ar tikpat tukšu teikumu- politiskā atbildība.. :) Nu,ko lai dara, ja vēlētājs pavelkās uz reklāmu daudz žiglāk, kā visādiem sarežģītiem programmātiskumiem.Augam, kā mākam :)

Par to “latviešu valdīšanu”, mēs visi ļoti labi atminamies, ka SC iekļuva saeimā 2006. gadā, es ne reizi netiku dzirdējis VALDOŠĀS VALDĪBAS KRITIKU, vienīgie argumentētie krietizētāji bija JL :)

>Raivis Dzintars
Varbūt variet ieviest skaidrību:
- vai žurnālista statusa izmantošanu politiskas darbības nolūkā atbilst labai žurnālistikas praksei?
- kā nodrošinātiet savu biedru nepārdošanos mantkārībai (Baķkas piemērs)?

228.
maniaks- Karamba
2010. gada 24. marts, 16:46

Bet kas mums, vēlētājiem, liedz prasīt no partijas programmas izpildi? Ja es par kādu partiju balsoju, es vēlos lai viņi pilda programmā minētos punktus. Protams, es varu iebilst daudzos jautājumos, bet tas nenozīmē, ka es nevēlos latvisku Latviju, atbalstu ģiemenēm ( lai bez stresa audzinātu bērnus), stabilu un ilgtspējīgu ekonomiku, energoefektivitāti un energoneatkarības veicināšanu. Es vien brīnos par pašreizējo situāciju mūsu valstī, uzņēmēji raud par LIELO PVN, tai pat laikā cenas paliek nemainīgas un dažiem pakalpoumu veidiem pat PIEEAUG = WTF??? Kādu, pie velna, konkurētspēju ar 4* lētākajām mantiņām no Eiropas vai āzijas mēs varam nodrošināt? Arī kvalitāte par tik nesamērīgām cenām, bieži vien ir zem katras kritikas. Tad lūk, vienā no VL “rakstiem” es atklāju kaut ko ar “zaļo enerģiju”, kas manuprāt būtu pragmatiskāk, jo mēs neesam gāzes un naftas produktu ražotāji. Valdība vaŗetu atbalstīt ( līdzīgi kā Lielbritānijā) ģimenes, kuras plāno iegādāties EKO auto u.tml. Mums viss ir pakārtots lielajam naftas/gāzes rubulim, kaut tai pat laikā visas iespējas izkļūt no krīzes ir. Valdība varētu rast iespēju vietējam razōtājam ražot kombinētos vēja saules ģeneratorus, izstrādāt efektīvākas energosistēmas u.tml. Idiota “atslēdznieka” plāni par “ziemeļu koridoru” ir muļķīgi, jo lētāk ( no loģistikas viedokļa) kravu pārvadāšanu var veikt pa dzelzceļu, nepieciešami vien reģionālie loģistikas centri un laba sliežu satiksme visā Latvijā ( kaut kas līdzīgs bija VL lapā). Ritenis nav jāizgudro no jauna, vien jāpielāgo esošais.

229.
maniaks- Karamba
2010. gada 24. marts, 16:49

Pie tam, piedod ka par ekonomiku sāku, daudz lētāk ir uzturēt sliežu ceļus, nekā katru gadu lāpīt bedrītes. Tā vietā varētu ra’dit ātrgaitas šosejas, cilvēkiem, kuri caur Latviju vēlas nokļūt šengenā/krievijā u.tml.

>Maniaks
Ja nemaldos, LTV1 savulaik mēģinājas priekšvēlēšanu periodā “vilkt kopā” politiķu solītu un padarīto..pat jautājumus uzdeva personāžiem- kā tad tā,kungi..kur ir?.. A kungi smaida,pieglauž punčus un pārskaita naudiņas stendziniekiem.. Jo labi zina- tas darbojas.Pārbaudīts. :) Un, ko Jūs, kā vēlētājs variet padarīt? :) Iedomājos tādu ainiņu,kad sašutis pilsonis,piem.Jūs, ierodas kādas partijas birojā un pajautā- jūsu programmā bija tā teikts, jūs solījāt..reku melns uz balta rakstīts.. Un ko birojs? Visticamāk patiesā izbrīnā izsauc durkas mašīnu.:)Jo pat viņi visticamāk nezina,kas tai papīrā teikts :) Es tak ,saku- jāmaina vesela kaudze uz politrocesu attiecošos likumu,Satversmi ieskaitot.Kas to darīs? :)

231.
maniaks- Karamba
2010. gada 24. marts, 17:03

Varam lūgt jauniešus no VL, jaunības maksimālismā ir vieglāk spuroties pretī. :) Karamba, neviens jau Tev neliedz viņiem ieteikt labas idejas, tas nenozīmē, ka viņi viņas uzreiz pieņems ar “atplestām rokām”, bet ja ideja būs pamatota, loģiska un unikāla, why not = nosing spešel. :) Tieši jaunas asinis saeimā ir iespēja kaut ko kardināli mainīt, un ja godīgi, es par ĀM, IeM, LM un MP saliktu SIEVIETES, visu valdību no sievietēm, viņās ir spēks ( nepadomā, ka es feminists ).. :)

>dzeris
Var jau izlikties, ka krievvalodīgie un SC neeksistē, un ieturēt strausa politiku, vai arī to demonizēt, kā tu to dari, bet, 20 gadi jau pierādīja, ka tādai politikai nav nākotnes. Arī pie tā, ka pēc 20 gadu latviešu valdīšanas( krievi nevienā valdībā nebija) esam, kur esam…
___________________________
Var, dzeri, izlikties arī, ka mums kaimiņos nav Krievija, kuras filiāle ir SC. Krievi bija arī valdībā /ja par krieviem neskaita tikai tos, kuri neprot valsts valodu/, valdībā nebija Maskavas sponsorētās partijas, kuras ar prieku atbalstīja alkatīgos bāleliņus un tāpat guva savu labumu.
Lai, kur mēs būtu, mums tomēr vēl nav cenzūra kā Krievijā, arī dzīves līmenis nav zemāks, ir vārda un pulcēšanās brīvības, ko SC nupat kā vēlējās aizliegt, bet tu, dzeri, turpini kopā ar deguna šņaucējiem prezidentes standartā ķert fašistus un meklēt latviešu vainu. Latviešu leģionā bija arī samērā liels skaits krievu, bet tas jau ir tāds pats “noslēpums” kā, ka žīdu iznīcināšanu Latvijā veica okupācijas vara, ne Latvijas valsts :-)

233.

Tieši tā, es sarakstos ar vienu krivu disidentu, kurš dzīvo ASV, un viņš ļoti pārdzīvo to, ka krievvalodīgie cilvēki tiek zombēti, un Maskava kampj kumosu pēc kumosa Eiropas miesās, kā tāds pitbulls, bet Eiropa to nesaprot. Viņi publicējas lapā http://anvictory.org/index.php

>Maniaks
Jaunības spars.. nu protams!:) Patiesībā, cik nu manu, jaunā paaudze ir ļoti cerīga, zinoša, un brīva no padomijas potēm.Nākotne ir!Ja vien LR viņus neaizsūta piespiedu darba trimdā.
Savlaik, Havels čehos liedza jebkuram bijušajam komuņakam ieņemt valsts amatus,būt politikā.Iedomājieties, cik mums te paliktu pāri pēc šīs receptes? :)
Par sievietēm gan šaubos, vai dzimums automātiski kaut ko nozīmē kvalitātes ziņā… :)

235.

Traģiskākais ir tieši tas, ka cīnoties par varu un naudu, viņi ir zaudējuši svarīgāko cīņu, cīņu par neatkarīgu valsti!

236.

delfi.lv

Partijas Pilsoniskā savienība (PS) valdes priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis aicina partiju LPP/LC bez kavēšanās un nepārprotami paust attieksmi par atbalstu Valda Dombrovska (”Jaunais laiks”) vadītajai valdībai.
———–
Nu, pasakiet, vai viņš ir pieskaitāms? Stāda prasību opozīcijai?
:)

237.
maniaks- Karamba
2010. gada 24. marts, 17:25

Ir, ir nozīme dzimumam, protams ne “VVF” stilā, bet mūsu pašu sievietes. Āboltiņa ir spēcīga, Kreituse. Ideālā politiķe sieviete būtu – vairāku bērnu māte, ar labu izglītību, stingra rakstura vēlams vientuļā māte ( tām visstingrākais raksturs) Ne jau dzimums protams ir noteicošais, bet sieviešu šarmam un interesantajai loģikai ir grūti pretoties, ceru ka piekritīsi. Tečere ir viens labs piemērs, arī Zviedrijā viena ministre bija ( j anemaldos latviešu saknēm. Labi, tas būtu otršķirīgi, galvenai snenonākt atpakaļ tur kur bijām pirms 20 gadiem, jo tad tā būs pēdējā reize – prūšu variants..

238.
maniaks- zvirbulēns
2010. gada 24. marts, 17:26

Bet vai tad no atslēdznieka ko citu varēja sagaidīt? :)

239.
Lelle-maniaks 235
2010. gada 24. marts, 17:30

“Traģiskākais ir tieši tas, ka cīnoties par varu un naudu, viņi ir zaudējuši svarīgāko cīņu, cīņu par neatkarīgu valsti!”

Zelta vārdi un, galvenais, ka superpatiesi!

240.

Es domāju, ka jautājums par to, kādam jābūt Ministru kabinetam, pirmkārt, ir Ministru prezidenta kompetencē.
———–
Nu, un kas to mums saka? Sētniece Anniņa? Nē, mums to saka Latvijas prezidents!
Nu vai nav šausmas? Viņš pat nezin parlamenta tiesības, mp tiesības?
Vispār šausmas!
:(

Vēl šajā sadaļā
Raksti
Ir klāt! (4,198)
Nellija Ločmele

Sveiki, uzticamie Citadiena.lv lasītāji! Beidzot ir laiks vairākām ļoti labām ziņām. Tas nekas, ka kalendārā šīs nedēļas ceturtdienā stāv parasts melnas krāsas astotnieks, īstenībā šo dienu [..]

Lasi visu »»
Raksti
Jauka filmiņa par Ir redakciju (7,252)
Cita Diena

“Interesanti par svarīgo” ir jaunā žurnāla un sarunu termināļa moto, tātad arī stāstam par redakciju jābūt aizraujošam. Tā arī [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kā dabūt baltu seju un nepieskarties bruņurupucim (146)
Laila Pakalniņa

Tā kā saskaņā ar ticējumu Lieldienās var tikt pie baltas sejas, bet paklausot mediķiem – pēc saskares ar bruņurupučiem kārtīgi jāmazgā rokas, četras Dieva dotās [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Sprādzieni metro (106)
Askolds Rodins

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri
Korupcijas novērošanas birojs (542)
Sanita Jemberga

Žurnālistiem bieži pārmet, ka tie nesauc lietas īstajos vārdos. Man ir priekšlikums pārdēvēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju par Korupcijas novērošanas biroju. Gada laikā, kopš par [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books