TP popularitāte vienā līmenī ar Visu Latvijai (298)
Autors: Sanita Jemberga
Publicēts: 2010. gada 23. marts 16:16
Atslēgvārdi: , , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Pirmo reizi atjaunotās Latvijas vēsturē agrāk ietekmīgās Tautas partijas (TP) reitings nokritis vienā līmenī ar nacionālistisko Visu Latvijai, liecina Latvijas faktu marta aptaujas rezultāti.

TP reitings, kas mērīts jau pēc aiziešanas no Valda Dombrovska valdības, ir 2,7% (-0,4%) – tieši tikpat, cik VL (+ 0,4%). LPP/LC atbalsta vēl mazāk vēlētāju – 2,6%, bet VL “vecākos brāļus” Tēvzemei un brīvībai/LNNK – 2,4% (-0,6%).

TP pārstāvis Romāns Meļņiks sākumā sliecās domāt, ka rezultāts mērīts vēl pirms partijas iziešanas no valdības un Andra Šķēles ekonomiskās programmas prezentācijas. Uzzinājis, ka tā nav, R.Meļņiks sacīja, ka tos uzskata par pārejas posma rādītājiem, kas norādot, ka sabiedrība ne pārāk rūpīgi seko aktualitātēm. TP esot bijusi spiesta pieņemt daudz nepopulāru ekonomisku lēmumu. Tos gan nācās pieņemt arī citiem koalīcijas partneriem, piemēram, Vienotībai, taču tās lielais atbalsts, pēc R.Meļņika domām, skaidrojams ar jaunu nosaukumu un ievērojamu uzticības kredītu.

Sociologs Aigars Freimanis uzskata, ka VL popularitātes kāpums ir izskaidrojams ar nacionālo jautājumu saasināšanos 16.marta dēļ, “jo komunikācija uzsilda to attieksmi”. Tas atspoguļojas arī VL krievu ekvivalenta PCTVL panākumos, kas martā sasniedzis 3,9% popularitāti (+ 1,2%). “Viņi ir atkoduši kumosu Saskaņas centram,” saka A.Freimanis. TP reitingā aiziešana no valdības vēl neesot atspoguļojusies, jo sabiedriskā doma iekustas lēnām. Arī to, vai radikālāko spēku popularitātes kāpums ir noturīgs, parādīs vairāki mēneši, nevis viena rezultāti.

Ir tikai trīs partijas, kas varētu pārvarēt 5% robežu, ja vēlēšanas notiktu rīt. Vispopulārākā, pirmo reizi pārspējot SC, martā ir Vienotība, par ko balsotu 17,6% pilsoņu.

Otrā populārākā ir SC – 16,7% balsu (-1,8%), bet trešā ZZS ar 7,6% (- 1,5%).

Piektā daļa – 22,3% – vēlētāju nav izlēmuši, par ko balsot, savukārt 17,6% ir nolēmuši vēlēšanās nepiedalīties. Šis skaitlis konstanti aug jau trešo mēnesi.

partijas-marts1tab

Dati: Latvijas Fakti, aptauja veikta 12.-21.martā

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(29 balsotāji )
Komentāri
241.

Tautas partijas (TP) ierosina likumā noteikt, ka Saeimas vēlēšanu gadā valsts budžeta likumprojekts Saeimā iesniedzams līdz tā paša gada 1. septembrim.
———–
Beidzot nākuši pie prāta!

>zvirbulis
Kāds labums no tā, ka budžetu pieņems tie, kuri nākamājā saeimā varbūt neiekļūst?

>zvirbulēns
Pieņemt budžetu priekšvēlēšanu kampaņas laikā?
Prātiņ, nāc mājās :D

Tāpēc jau vēlas tā sačakarēt, ka tā sakot, pēc mums kaut ūdens plūdi, vai arī gluži otrādi, jo vēlas, lai nepopulārus lēmumus pieņem Dombrovska valdība un tad varēs visur vainot Vienotību!

245.
zvirbulēns-Parastajam
2010. gada 24. marts, 18:27

Jaunajā sasaukumā 60% deputātu būs jauniņie, kas no tā darba ne rīta, ne vakara! Tādēļ vēlēšanu gadā budžets nākamajam gadam jāsagatavo jau laicīgi!

246.
zvirbulēns-puikam
2010. gada 24. marts, 18:34

Puika rimsies, puika valdies!
P.S.
Nu, izdomāji, nāksi uz Ventspils augstkolu lekcijas lasīt?
:)

>>zvirbulēn,
vai esi drošs, ka pieredzes bagātais deputāts segliņš no TP būs izlasījis, par ko viņš balsos?

>zvirbulēns
Kad tad deputāti ir gatavojuši budžetu? To vienmēr ir darījušas ministrijas, ierēdņi. TP atcerējušies cik patīkami bija pieņemt tautā populārus budžeta grozījumus pirms vēlēšanām ekonomikas augšupejas laikā. Tagad ir mazliet cita situācija. Drīzāk āzis par dārznieku grib uzmesties, jo JL būs jāpilda vienošanos ar SVF. Ceru SVF stingri pateiks TP, lai stāv pie ratiem, ja reiz nav valdībā un ne par ko neatbild.

249.
Lelle-zvirbulēns 240
2010. gada 24. marts, 18:47

Nēēē… Te nu gan Tev nav taisnība! Izpildinstitūcija, konkrēti MK kopā ar Valsts kanceleju sagatavo valsts pārvaldes reformu programmu, Saeima tikai to vai nu apstiprina vai noraida. Zatlers kustina Dombrovski, lai strādā, bez šim taču bailes zaudēt ierēdņu balsis partijai, vot i buksē viss darbs.
Man tāda aizdoma, kamēr nāks aizdevuma nauda, nekādu reformu šie neuztaisīs. Nu saliks tās ministrijas kopā ar visiem tiem tūkstošiem parazīt, pamainīs tām nosaukumus un viss rullēs pa vecam. Te jānāk pilnīgi jaunai Saeimai, lai veiktu reformas. Agrāk vai vēlāk valsts pārvaldē paliks tikai 3-4% ierēdņu.

250.
zvirbulēns-Lellei
2010. gada 24. marts, 18:53

Tā ir, kā Tu saki!
Valstij jāmet nost virkne funkciju, ko tā uzņēmusies. Valstij tik jākoriģē veselība, drošība, izglītība, un nekas vairāk!

Bet ej nu tiem cilvēciņiem ko ieskaidro!
:)

251.
zvirbulēns-parastajam
2010. gada 24. marts, 18:54

Segliņš nelasa papīrus, tas fakts!
:)

>Lelle
Ja domā valsts funkcijas, tad nav tik vienkārši. Manuprāt, visu ko varēja ar vienu rokas vilcienu izsvītrot jau ir izsvītrots. Es uzmetu aci Veselības ministrijas funkcijām. Kaut kādā līmeni viss ir vajadzīgs. Tikai uz ātro nevar pateikt vai tās summas un iesaistīto cilvēku skaits ir adekvāts, vai tur nav par kādam savējam par labu saslēgti līgumi utt. Pamatīgs dūksnājs. Varētu kā tie soc. partneri ieteica – sākt no nulles, uztaisīt sarakstu, kas ir minimāli vajadzīgs. Bet tad izrādīsies, ka vajadzigas ir vēl simts lietas. Patiesībā Latvija tam visam jau gāja cauri un funkcijas tika adaptētas ES vajadzībām. Tikai tas uzblīdums ir palicis no visiem pārejas pasākumiem kad kādā brīdi vienā vai otrā vietā vajadzēja lielākus resursus piesaistīt. Vajadzība varbūt tik liela vairs nav, bet cilvēki ir palikuši.

253.
zvirbulēns-puikam
2010. gada 24. marts, 19:13

Kāds tu mums gudrs puika esi, vajadzētu tev par to pašu samaksu, kas tagad, likt braukt lekcijas lasīt gan uz Ventspili, gan uz Daugavpili, gan …
:)

>karamba
Savlaik, Havels čehos liedza jebkuram bijušajam komuņakam ieņemt valsts amatus,būt politikā.Iedomājieties, cik mums te paliktu pāri pēc šīs receptes?
_________________
Procentuāli tik pat cik Čehijā.

>maniaks
Tev tāds savāds niks, kurš nemaz neatbilst Tavam loģiskajam domu gājienam :-)

256.

Esmu maniakāls Latvijas patriots. :)

257.

Ino, nu kā tas nāk, ka Tu, nacionāli domājošs cilvēks, fano par sorristiem – kosmopolitistiem, internacionālistiem?
:)

258.

NRA.lv
Rīt, 25.martā, iekšlietu ministre Linda Mūrniece apmeklēs Pļaviņās, kur, lai novērstu iespējamos plūdu draudus, notiks ledus klājuma atbrīvošana ar spridzināšanas palīdzību.

Iekšlietu ministre jau iepriekš bija solījusi personīgi apmeklēt potenciāli visapdraudētākās un plūdu vissmagāk skartās vietas.
————-
Tai ar nav ko darīt, nezin kā sevi izklaidēt, būtu nu labāk domājusi par policijas reformēšānu!
:)

256.maniaks- lno
Kas var būt labāks par to! :-)

257.zvirbulēns-Ino
Tad jau iznāk, ka Lembergs ir sorists, bet es domāju, ka tikai kampējs! Kādēļ viņš maskējas – lai neiegāztu Sorosu? :-)

>251.zvirbulēns-parastajam
Es Tev ieliku plusiņu, ievērtē :-)

“Visu Latvijai” ir nākotnes partija, kamēr “Tautas partija” ir sevi diskreditējusi padomiska pabira.

Saskaņas centrs ir iesaistīts neskaitāmos korupcijas skandālos( Jūrmalgeita; 2005. gada Jūrmalas vēlētāju balsu pirkšanas skandāls; Vēlētāju balsu uzpirkšanas skandāls Rēzeknē 2005.gadā; Vēlētāju balsu uzpirkšanas skandāls Jelgavas rajonā 2006.gadā; Zilupes mēra kukuļņemšanas skandāls 2007.gadā; Rīgas domes korupcijas skandāls 2008.gadā u.c.); Saskaņas centrs neatzīst okupācijas faktu; partijā ar lielu prieku tiek uzņemti interfrontieši(kā Rubiks)-cilvēki, kuri balsoja PRET Latvijas neatkarību un ienīst latviešus;Nikolajs Kabanovs lepojas, ka izšņauca degunu Latvijas karogā; Nils Ušakovs apzog valsts budžetu, nepamatoti saņemot dzīvokļa īres kompensāciju; SC aizstāv kara noziedznieku Kononovu; „saskaņieši” nav redzami pie Brīvības pieminekļa ne 25.martā, ne 18.novembrī; pieprasa bezierunu pilsonības došanu krieviem, kuri ienīst šo valsti un nezina valsts valodu; prasa atcelt Valsts Valodas likumu; iepērk Georga lentītes kilometriem; kukuļņemšanā aizturēto Oļegu Agafonovu sauc par svēto vēl pirms tiesas sprieduma; saņem naudu no Krievijas; Pirmais Baltijas kanāls slēpti reklamē SC; grib atjaunot imperiālistiskos krievu pieminekļus; sola pārdēvēt Džohara Dudajeva ielu; regulāri tiekas ar Krievijas spiegiem; Ušakovs sauc Kalpaka pieminekli par nenozīmīgu; Ušakovs nezina par ko balso Rīgas domes sēdē un rupji lamājās uz paša darbiniekiem…

tribine lv/ekonomiska-krize/Saskanas-centrs-liekuligaka/10309

264.
Sociāldemokrāts
2010. gada 25. marts, 09:58

2009. g. pašvaldību vēlēšanās balsoju par Saskaņu. Kāpēc?
1. Esmu sociāldemokrātisku uzskatu cilvēks. Esmu darba ņēmējs privātajā sektorā. Uzskatu sevi par vidusslāni, jo esmu kvalificēts speciālists, kuram nemitīgi jāattīstās, jāzina un jāspēj daudz, bet tūkstošus Latvijas privātajos uzņēmumos nekur nemaksā. Esmu bezdarbnieks, bet nejūtos kā “dzīves atbirums”. Tāpēc esmu par konkurētspējīgas tirgus ekonomikas attīstību Latvijā.

2. Tāpat, kā lielākais vairākums Latvijas vēlētāju, vairs neredzu jēgu balsot par LSDSP, jo partija nav sociāldemokrātiska. Tā ir viena no daudziem desmitiem “latvisku” (tātad, politiski un sociāli – nekādu) sīkpartiju.

3. Esmu reālists, tāpēc nekad nebalsoju ne par Šlesera “projektiem”, ne par Zīgerista banāniem, ne par Gardas “plintniecēm”. Jaunieši ar Latvijas karogiem izskatās pacilājoši, bet šai valstij vajag labu menedžmentu, kuru ne jaunieši, ne “raķešcilvēks” sniegt nevar – brīnumi nenotiek.

4. Nekad neesmu balsojis par “oligarhiem”, jo Latvijas lielprivatizētāji ar saviem augstprātīgajiem galminiekiem man ir sveši un nevajadzīgi. Arī viņiem ir sveši un kaitinoši nevajadzīgi tādi, kā es. Attieksme ir simetriska un godīga.

5. Esmu gan latvietis, gan inženieris. Lai paliktu latvietis Latvijā, man būs jādara JEBKĀDS nekvalificēts darbs par jebkādu algu. Latvijā man reāli draud neatgriezenisks kvalifikācijas zaudējums. Lai paliktu inženieris, man pēdējais laiks aizbraukt no Latvijas uz JEBKURU valsti, kurā atradīšu darbu. Tāpēc “latviska Latvija” man dzīvē nebūt nav atrisinājums. Man vajadzīga arī ekonomiski attīstīta Latvija, lai izglītībā ieguldītajiem gadiem saglabātos jēga.

6. Saskaņas Centrs pārveidojas par Sociāldemokrātisko partiju Saskaņa. Tas apliecina orientāciju uz Latvijas valstiskumu Eiropā, jo Krievijai sociāldemokrātija ir kaut kas svešs un nevajadzīgs, bet Eiropas valstīs sociāldemokrātija ietilpst politiskās sistēmas un politiskās kultūras pamatā. Saskaņā ir kompetenti cilvēki un Latvijas attīstībai vērtīgs intelektuālais potenciāls, kurš izvēlejies sociāldemokrātijas ceļu.

7. Ar sēdēšanu malā un gaidīšanu man nepietiek. Gribu, lai tas politisko fantāziju un 20 gadu perestroikas “šoka terapijas” laiks Latvijā reiz beidzas. Saprotu, ka Latvija ir notrallināta, izsaimniekota un ieķīlāta parādos. Bet te vēl dzīvo cilvēki, kuri ir gatavi strādāt, ja redz darbam jēgu. Atkārtoti uzņemties smagus darba gadus augstprātīgu un stulbu “latvisku” zagļu un šoferdēlu lutināšanai es uzskatu zem sava goda. Nepatīk man, kā “Mottes” ņirdz par darba cilvēkiem. Neskauž, bet derdzas. Negribu, ka ņirdz par mani, negribu ņirgt par citiem!

Tāpēc 10. Saeimas vēlēšanās balsošu par Saskaņu, piedalīšos tās veidošanā par sociāldemokrātisku partiju un uzņemos atbildību par to, ko esmu šeit uzrakstījis.
Un tagad labprāt uzklausīšu viedokļus – kāpēc esmu “sliktais”, “kangars” un Latvijas kapitālisma apdraudētājs? Un kādu pārliecinošāku nākotni man var piedāvāt kādas citas Latvijas partijas?

>Sociāldemokrāts
2009. g. pašvaldību vēlēšanās balsoju par Saskaņu. Kāpēc?
__________________
Kāpēc?
-kaut kas nav kārtībā ar galvu.
-SC biedrs.
-pēc SC uzvaras iespējams ir iespēja saņemt labi atalgotu darbu.
Pirms rakstīt, vajadzēja atsvaidzināt atmiņu ar 263.SWSS :-)

266.
Sociāldemokrāts
2010. gada 25. marts, 11:00

Ino
Paldies, spēcīgi argumenti.
“Muļķis, tāpēc, ka muļkis un man nepatīc.”:)

Un par kuriem jēga balsot, ja ne par SC?

Kurā citā partijā iestāties, ja NAV VIENALGA, kas notiek Latvijā? Kurām partijām vajadzīgas ne tikai balsis, bet cilvēki?

Varat pakomentēt?

235.maniaks- lno
Traģiskākais ir tieši tas, ka cīnoties par varu un naudu, viņi ir zaudējuši svarīgāko cīņu, cīņu par neatkarīgu valsti!
______________________
Vēl traģiskāk, ka daudzi jau pirms kaujas pacēluši balto karogu, diendienā pareģo SC uzvaru vēlēšanās un aicina sadarboties ar Latvijas kapračiem.

Ka SC nav ne par matu labāks par bijušajām varas partijām atzīst pat Dzeris. Ja kas, tad JL nav noķērts vēlētāju balsu pirkšanā, bet SC vairākkārt. Kuri tad SC ir sociāldemokrāti? Omon sponsors Rubiks? :-) Sevišķi jūsu kompānijā aizkustināja Putina emisārs – tuklais Maskavas miljardieris :-)

269.
Sociāldemokrāts
2010. gada 25. marts, 11:11

267.lno
Vēl traģiskāk, ka daudzi jau pirms kaujas pacēluši balto karogu, diendienā pareģo SC uzvaru vēlēšanās un aicina sadarboties ar Latvijas kapračiem.
———————————-
Interesanti… Racionāli argumenti par SC rada Jums iracionālu stuporu – “Latvijas kaprači nāk!”

Ir NORMĀLI un pašsaprotami, ja es negribu, lai kapā priekšlaicīgi aprok mani, manus vecākus un pēcnācējus. Ar ko tas Jums rada apdraudējuma sajūtu???

269.Sociāldemokrāts
Racionāli argumenti…
______________
Tādu nav. Ja SC nav ne par matu labāks par bijušajām varas partijām, ar kurām gadiem sadarbojies, sēžot opozīcijā, tad kur slēpjas jūsu cerība? :-)

Prieks par VL panākumiem.

272.
Sociāldemokrāts
2010. gada 25. marts, 12:44

270.lno
Ja SC nav ne par matu labāks par bijušajām varas partijām, ar kurām gadiem sadarbojies, sēžot opozīcijā, tad kur slēpjas jūsu cerība?
——————————-
Jūsu izteiktajā SC kritikā traucējošs ir dubultstandarts, jo NEVIENA biedru ziņā kaut cik daudzskaitlīga un varasspējīga Latvijas partija, tai skaitā Vienotība (JL+PilSav+SCP) nav distancēta ne no varas partijām, ne no oportūnistiskas sēdēšanas opozīcijā. :)

Kur slēpjas mana cerība? Jā, slēpjas viņa tik labi, ka grūti to cerību pamanīt… Kāda te cerība, ja pārskatāmā perspektīvā ir citzemju svešuma šķirtas gimenes (labākā gadījumā), pastāvīgs naudas trūkums, smags darbs (labākajā gadījumā) un bailes saslimt, jo ārstēties nebūs iespēju…

Tomēr izvēle nav liela – vai nu SC un Vienotība katrs atsevišķi un abi kopā dara cik spēj Latvijas sakārtošanā, vai arī tā kārtējā “valstsbūšana” beigsies tragokomiski un uz visiem laikiem…

Cik saprotu, mūsu abu pretruna ir lielās pretenzijās uz noderīgumu Latvijai? Un galvenā problēma – kā diskvalificēt un “noņemt no trases” konkurentu?

>sociāldemokrāts
NEVIENA biedru ziņā kaut cik daudzskaitlīga un varasspējīga Latvijas partija, tai skaitā Vienotība (JL+PilSav+SCP) nav distancēta ne no varas partijām, ne no oportūnistiskas sēdēšanas opozīcijā
_________________
Nav nekāda dubultstandarta, ir tikai jūsu centieni likt vienlīdzības zīmi starp Vienotību un SC . JL opozīcijā nebija koalīcijas atbalstītājs kā jūsu nevainīgie balsu pircēji :-)

>Sociāldemokrāts
Jūs tiešām redzat kaut kādus SC panākumus vai vismaz vēlmi kaut ko uzlabot? Arī pēc tam kad savākuši visvairāk balsis RD šie varu faktiski atdod Šleseram?
Kā opozīcija SC, protams, ir mazāk tikuši pie siles, bet tur, kur ir tikuši, nav ne par matu labāki bijuši par citiem.

Te ir viens raksts. Var nepiekrist visam, kas tur ir rakstīts, bet ir gana daudz ko padomāt:
http://www.tribine.lv/ekonomiska-krize/Saskanas-centrs-liekuligaka/10309

275.
Sociāldemokrāts
2010. gada 25. marts, 13:28

273. Ino
Galvenais Jūsu arguments pret SC ir skaidrs un “liktenīgi” nenovēršamas.
Tas ir:”…tikai jūsu centieni likt vienlīdzības zīmi starp Vienotību un SC.”

Protams, kāda gan var būt vienlīdzības zīme…
Jums simpātiskais spēks ir gaišs, gudrs, talantīgs, bet mans – zemisks, blēdīgs, dumjš…

Paldies par viedokli! Lai Jums jauka diena! :)

276.
maniaks- Socdemam
2010. gada 25. marts, 14:00

Es piekristu tam, ka SC ir “sociāli taisnīgi” domājoša partija, bet viņi to visu “sajāja” ar saviem “puškinekļiem”, “dudajeva gatvēm”, 16. martu un daudzām citām traģikomiskām lietām. Tā vietā, lai rūpētos par Rīdzinieku pārticību, viņi sākumā ar klasiskiem okupantu izlēcieniem centās parādīt, kas ir kas Rīgā, tieši šādi idiotiski izlēcieni ( otrās valodas statuss ) u.c. mani, kā potenciālo vēlētāju, kurš vēlas redzēt EKONOMISKI PAMATOTU programmu, atstūma no SC kā tāda. Ne”saskaņa”, tādu nosaukumu varētu dot Urbanoviča – Ušakova partijai, jo viņa palisu starp latviešiem un krieviem tieši padziļina. VL, manuprāt, tieši vēlas integrēt cilvēkus Latvijā, integrēt ka patriotiskus un lojālus nevis puskoklēcējus, kuriem pilnīgi vienalga kas ir saimnieks, ka tikai runā krieviski. :)

277.
Sociāldemokrāts
2010. gada 25. marts, 14:35

274.puika
1)”Jūs tiešām redzat kaut kādus SC panākumus vai vismaz vēlmi kaut ko uzlabot?”

SC ir vērā ņemama pieredze Saeimas, pašvaldību un Eiroparlamenta darbā.

Partijā ir cienījami dažādu nozaru profesionāļi, ir intelektuālais potenciāls – nav “tukšbļauri”.

Partijā ir dažādu tautību cilvēki ar labu valodu prasmi, partijas pasākumi un sarakste ir latviešu valodā, latviešu valodas neprasme padara problemātisku kandidēšanu uz dažādām līderpozīcijām, savukārt, ja valodas neprasme rada saskarsmes grūtības, cilvēkam visu paskaidro saprotamā valodā – ir atbalstoša komunikācijas kultūra.

Saskaņas Centrs veidojas par Sociāldemokrātisko partiju Saskaņa. Tās ir man saprotamas vērtības, kas palīdz praktiski risināt ekonomiskus jautājumus, līdzsvarot atšķirīgu sabiedrības daļu intereses.

2)”…nav ne par matu labāki bijuši par citiem.
Te ir viens raksts. …”
—————————
Paldies, nezināju, ka ir tāds apkopojums. Ērti, kad visas pretenzijas ir vienkopus. :) Ne visam var piekrist, ne viss ir nopietni, par dažām lietām jāpadomā…
Ir saprotams, ka par daudziem 30-60 gadīgiem Latvijas politiķiem, ne tikai SC, var savākt nepatīkamus faktus (vairākkārt šķīries, nejauši sabraucis cilvēku, ņēmis lielus kredītus, iegādājies zemi ekskluzīvā vietā u.tt.)
Interesanti, ka apkopojums izskatās pēc pasūtījuma darba – vajag laiku un pieredzi, lai to savāktu, ar izdomu izpušķotu, noformētu. Nedomāju, ka SC izmantos līdzīgas metodes no Krievijas polittehnologijas arsenāla – tā, manā skatījumā, ir vēl viena no SC pozitīvām īpašībām.

278.
Sociāldemokrāts
2010. gada 25. marts, 15:04

276 maniaks
“Es piekristu tam, ka SC ir “sociāli taisnīgi” domājoša partija, bet viņi to visu “sajāja” ar saviem “puškinekļiem”, “dudajeva gatvēm”, 16. martu un daudzām citām traģikomiskām lietām.
—————————
Krāju publikācijas par politiku. Citēju 2008.g. 27. novembra “Rīgas Balss”, 13.lpp.: “N.Ušakovs norāda, ka “zināma daļa latviešu vēlētāju pieslejas sociāldemokrātiskām iedejām”, tāpēc attiecībā uz “Saskaņas centru” nevarētu teikt – krievu partija, bet gan sociāldemokrātiska partija.”

LSDSP kļuva tik “latviska” ka izspieda no partijas sociāldemokrātiskumu un nogrima savas iegūtās politiskās bezjēdzības dēļ. Saskaņas centrs nav tik “krievisks”, lai sociāldemokrātiskums kļūtu par ārēju uzspiestu traucēkli. Tā ir atšķirība.

Par dzejnieku pieminekļiem jau rakstīju komentos: 2003. gadā biju pārsteigts, kad Parīzes centrā, netālu no Luvra un Ogjusta Rodēna muzeja ieraudzīju ukraiņu dzejnieka Tarasa Ševchenko skvēru (Googleearth to viegli atrast). Vai tas liecina par Ukrainas agentiem un aizkrāciešu kazaku “piekto kolonnu” Parīzes mērijā? :)

>Sociāldemokrāts
Raksta sākumā ir uzskaitītas gan Jūrmalgeita, gan balsu pirkšana, gan korupcija. Tie ir spēcīgi argumenti, kas nav no zila gaisa grābti, un tie nav salīdzināmi ar citā kategorijā esošajiem “vairākkārt šķīries, nejauši sabraucis cilvēku, ņēmis lielus kredītus, iegādājies zemi ekskluzīvā vietā u.tt.”
Bez tam mans viedoklis par SC nav veidojies tā raksta ietekmē. Pirms RD vēlēšanām diezgan cītīgi papētīju informāciju par SC dažādos avotos. Lielāko daļu no rakstā minētā jau biju uzracis. Varēju apkopot un publicēt, bez visa pasūtījuma.

>Sociāldemokrāts
Neesmu pret socialdemokrātisku partiju Latvijā. Drīzāk otrādi – tāda ir vajadzīga, bet SC uzskatu par diezgan lielu hameleonu, kas soc.dem. idejas nevis virza, bet patērē. Kā dzeris izteicās par TB/LNNK – nacionālie saukļi tiek konvertēti ienākumos partijas bossu kabatās. Precīzu citātu neatceros, bet doma bija tāda.
Socdemokrāti jau vienreiz totāli izgāzās. Cilvēki nepiedod un nepiedos sociāldemokrātiem, to ko piedod oligarhiem. “Viņš zog, bet vismaz dalās” šinī gadījumā nestrādā. Ja SC atmet krievu/krievalodīgo interešu aizstāvību, tad ar socdem. idejām SC diezvai noturēsies ilgāk par iepriekšējiem varoņiem.

Vēl šajā sadaļā
Raksti
Ir klāt! (4,198)
Nellija Ločmele

Sveiki, uzticamie Citadiena.lv lasītāji! Beidzot ir laiks vairākām ļoti labām ziņām. Tas nekas, ka kalendārā šīs nedēļas ceturtdienā stāv parasts melnas krāsas astotnieks, īstenībā šo dienu [..]

Lasi visu »»
Raksti
Jauka filmiņa par Ir redakciju (7,252)
Cita Diena

“Interesanti par svarīgo” ir jaunā žurnāla un sarunu termināļa moto, tātad arī stāstam par redakciju jābūt aizraujošam. Tā arī [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kā dabūt baltu seju un nepieskarties bruņurupucim (146)
Laila Pakalniņa

Tā kā saskaņā ar ticējumu Lieldienās var tikt pie baltas sejas, bet paklausot mediķiem – pēc saskares ar bruņurupučiem kārtīgi jāmazgā rokas, četras Dieva dotās [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Sprādzieni metro (106)
Askolds Rodins

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri
Korupcijas novērošanas birojs (542)
Sanita Jemberga

Žurnālistiem bieži pārmet, ka tie nesauc lietas īstajos vārdos. Man ir priekšlikums pārdēvēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju par Korupcijas novērošanas biroju. Gada laikā, kopš par [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books