Uzmetēju pavasaris (157)
Autors: Aivars Ozoliņš
Publicēts: 2010. gada 23. marts 00:17
Atslēgvārdi: , , , , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam kopā ar nepopulāro TP tēvu Andri Šķēli, vai nu kā tās “stabilitātes garantam” kopā ar populāro premjerministru Valdi Dombrovski.

Pašlaik gan šķiet, ka Šlesers visdrīzāk varētu izvēlēties palikt vidū starp abām iespējām, taču arī tas nāktu par labu valdības un līdz ar to valsts stabilitātei.

Ja LPP/LC izlemtu pievienoties valdības koalīcijai, varētu pat dabūt visus TP ministru nomestos portfeļus, piesola valdības partiju pārstāvji. Arī Šlesers sev kādu varētu paņemt.

Piemēram, iedomājieties — tieslietu ministrs Šlesers!

Taču Tieslietu ministrijā nav naudas. Ārlietu ministrijā arī nav. Veselības ministrijā naudas gan ir kaudzēm, tur ir ko atņemt pat slimiem bērniem, taču to papriekš grasās pārraudzīt — šausmas! — iekšlietu ministre. Savukārt pašvaldību ministra funkcijas kopā ar ES fondu miljonu izlietojuma pārraudzību plānots sadalīt starp citiem ministriem.

Nē, kamēr Šlesers nav kļuvis par premjerministru, kā sola izdarīt pēc vēlēšanām, tikmēr viņš acīmredzot ģenētiski ieprogrammēts būt tikai un vienīgi par satiksmes ministru. Un lai tad TB/LNNK, kuras kompromisa rokās šis portfelis iekrita līdz ar Ivara Godmaņa valdības krišanu, samierinās kaut vai ar to pašu Tieslietu ministriju.

Tikai diezin vai premjerministrs un valdības koalīcijas partijas būtu ar mieru pieņemt kā pašsaprotamu šādu Šlesera institucionālo iedzimtību. Turklāt arī viņš pats diezin vai cer, ka tas varētu notikt.

Taču Šlesers nebūtu Šlesers un nebūtu joprojām politikā, ja neprastu izmantot savā labā jebkuru iespēju. Un to arī pašlaik dara parastajā uzbrūkoša buldozera stilā. Pirmdienas vakarā pēc LPP/LC valdes sēdes viņš piedraudēja — “ja mēs nespēsim vienoties, šī valdība vairs nevarēs pastāvēt”. Tiesa, laikam atjēdzis, ka nu būs jāsaka, kāda tad varēs, ja šī nevarēs, “buldozers” piebremzēja un jau teju vai pazemīgi pauda, ka gribot tikai saprast, “kas tiek gaidīts no mums”, un pat — “kāda palīdzība no LPP/LC ir nepieciešama”.

Arī Šlesera prasība premjerministram pēc  kāda “pasākumu plāna”  līdz vēlēšanām atlikušajam pusgadam liek minēt, ka, nenodedzinot uzreiz tiltus un atstājot iespēju pievienoties koalīcijai, viņš laikam cer drošāk iekļūt nākamajā Saeimā, nekā tikai paļaujoties uz reklāmista Stendzenieka spēju, pārfrāzējot polittehnologa Liepnieka sacīto, uztaisīt “pīrādziņu” no diviem “Š” un partiju nomenklatūras “uzņēmēju” čupiņas.

Šlesera strupi bilstais, ka viņam esot pienākumi tikai pret Saskaņas centru, taču ne pret citām partijām, Šķēlem varētu skanēt kā vēl viena nagla partijas zārkā.

Gluži vai paliek žēl savulaik neatvairāmi efektīvā kurmju sitēja —  kā pagriežas, tā dabū punu, kā sper soli, tā iekāpj pļekā.

Jābrīnās — vai tiešām ciniskais “uzmetējs”, pieņemdams riskanto lēmumu pusgadu pirms vēlēšanām aizvest TP no valdības opozīcijā, paļāvās, ka ciniskais konjunktūrists Šlesers, kuru TP tikai pērn “uzmeta”, gāzdama Ivara Godmaņa valdību, viņu pašu neuzmetīs, līdzko radīsies  iespēja?

Izskatās, ka tēva dibinātāja “atgriešanās” ir tā demoralizējusi partiju un tik ļoti atņēmusi tās biedriem lemšanas gribu un spēju, ka pat iesniegumus par aiziešanu no valdības tie jaudā vairs tikai pārkopēt no priekšā nolikta parauga, un tieslietu ministrs (!) Mareks Segliņš pat nepapūlējās izlasīt, ka uzrakstījis lūgumu atbrīvot viņu no veselības ministra amata. (Tiesa, par to varbūt nav jābrīnās, jo arī pats Šķēle savus nācijas glābšanas ultimatīvos priekšlikumus Dombrovskim bija kā ar “izgriezt/ielīmēt” metodi sastiķējis lielākoties no valdības darbu saraksta.)

Izskatās, ka tikpat nolemti, kā TP paļāvās uz glābēju Šķēli, partijas “glābējs” pats paļāvās uz savas un Šlesera kopā samestās naudas spēju darīt brīnumu vēl arī šajās vēlēšanās.

Taču Šlesers, uzsvērdams kā galveno prasītā valdības “rīcības plāna”  punktu bezdarba problēmas risināšanu, acīmredzot apzinās, ka ar pašslavināšanos un jaunu fantastisku solījumu gūzmu vien ne par kādu naudu nevarēs padarīt nebijušu savu solījumu radīt Rīgā 50 tūkstošus jaunu darbavietu, kad līdz šim izkārtojis darbu tikai vienam bezdarbniekam — uzņēmīgajam kempingotājam pie Ministru kabineta, kurš ar pacēlāju uzbraucis līdz viņa domes kabineta logiem. Tikmēr bez darba palikušo skaits galvaspilsētā audzis tik biedējoši, ka par jaunu darbavietu radīšanu pirmām kārtām esot jārūpējas valdībai, tagad uzskata darbavietu solītājs.

Arī nekādi vērienīgi Rīgas domes projekti bez valdības un īpaši Finanšu ministrijas akcepta neiet cauri, tā ka viņa iespējamā “sadarbība” ar valdību nav gluži vienpusēja valdības interese. Šleseram, kā parasti, rūp, pirmām kārtām, nauda, un valdībā (vai vismaz “sadarbojoties” ar to) iespējas arī šajā viņam pašā galvenajā jautājumā būtu krietni plašākas. Kā pats atzīst — nekas neizdošoties, kamēr Rīgas vadība būs opozīcijā “centrālajai varai”.

Tāpēc gaidāmo sarunu rezultāti diemžēl būs atkarīgi gan no tā, kādus dzelzceļus uz lidostu vai dirižabļus uz kosmodromiem Dombrovskis būs gatavs Šleseram solīt atbalstīt, gan no “mācītāju” partijas Latvijas ceļa gala cilvēku spējas viņu pārliecināt, ka būt valdībā ar Dombrovski pirms vēlēšanām ir drošāk nekā opozīcijā ar Šķēli.

Taču arī no tādiem subjektīvi netveramiem, tomēr Latvijas politiskajā kultūrā spēcīgiem faktoriem kā iespēja atdarīt politiskajiem pāridarītājiem. Proti, vai Šlesers uzskata, ka tā bija TP, kas viņu “uzmeta”, pirms Godmaņa valdības gāšanas solīdama, ka viņš paliks Satiksmes ministrijā, tomēr nespēdama vai nevēlēdamās izpildīt solīto, vai tomēr JL, kas to pēc tam neizdarīja.

Diemžēl —  jo pastāvīgi piesauktās bažas un rūpes par valsts nākotni neskan pārliecinoši no partijas īpašnieka, kuram atbalsts sabiedrībā  kā sīkpartijai un reāli draudi zaudēt sava biznesa pamatu jeb politisko varu.

Taču Dombrovskim nav lielas izvēles, un ar opozīcijas partijām jārunā tā  kā tā.

Tieši LPP/LC premjerministrs panāca vienošanos ar Eiropas Komisiju un Starptautisko Valūtas fondu par aizdevuma programmu Latvijai. Šī partija arī atbalstīja sadarbības turpināšanu ar starptautiskajiem aizdevējiem balsojumā Saeimā janvārī, kad TP mēģināja to izgāzt.

Vai LPP/LC piekritīs vai, kā pašlaik šķiet ticamāk, tomēr nepiekritīs papildināt valdību līdz vairākumam, Dombrovska valdības un Latvijas ekonomikas trauslajai stabilitātei nāktu par labu arī tikai LPP/LC partijas apņemšanās atbalstīt šīs programmas īstenošanu arī turpmāk.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(77 balsotāji )
Komentāri
121.
Opapus - Klusajam
2010. gada 23. marts, 16:36

Nu, OK, varbūt, ka tev taisnība. Katram sava versija. Bet nelielai informācijai – SVF arī sākotnēji bija par devalvāciju, uz ko kategoriski iebilda ES, galvenokārt pamatojoties uz to pašu zviedru spiegšanu. Bet, jebkurā gadījumā, es arī domāju, ka personas, kura totālā dēlī ir salaidusi personiskās finanses un laiku pa laikam izceļās ar savdabīgiem gājieniem, atrašanās finanšu ministra amatā ir vismaz jocīga.

>Klusais

Tāpat man likās stulba tielēšanās no Repšes puses par olimpiešu prēmijām , bet tā jau cita opera.
———
Jā,opera cita , bet stils tas pats.:)
Ja es būtu Repšes vietā, es arī iebilstu.
Ne jau par olimpiešiem-medaļniekiem. Delfos parādījies raksts.Tur viss pa plauktiņiem salikts. Pēc tā spriežu.

bugor!

tavus penterus jau nav iespejams nedz salasit nedz saprast, tu piemeslo portalu [atvaino ka esmu tik latviski skaudrs savos izteicienos, bet kaadam taa patiesiba tev ir japasaka, ja tava mate to nav darijusi, iekavas ciet!] es gan tevi driizak uztveru ka pilsetas muuru un sienu smeretaju [vai tu ar to ari nodarbojies?] vai tu zaali nepipee, varbuut liimi osti? tev patiesi nevajaga rakstiit citaa dienaa. te ir drusku cita pieeja. ja gribi izcelties tad varu dot tev pa briivu vienu otru ideju- piem. iekar stellatsleegu ausii un knipstangas degunaa, vai ari vari nosmeeret seju un kaklu ar ketchupu, izvalbiit acis un neskatoties ne pa labi ne pa kreisi noiet gar saeimu riita stundaa kad deputaati naak uz darbu.
centos ar tevi buut tik pieklaajigs cik vien varu ar savu kashkiigo raksturu.
padomaa!

124.

Lata devalvācija apmuļļāts temats. Man savs viedoklis, ka tas ievirzītu tikai devalvāciju ķēdi , toties nebūtu jāsamazina pensijas ( uz papīra ). Patreiz pētu marta nodokļu ieņēmumus un skatos,ka tabakai pozitīvas tendences, tāpat varbūt IIN tiks sasniegts plānotais. Kas – gaisma tuneļa galā?

125.

Sportisti-medaļnieki, federācijas, trenneri + hokeja federācija. Bet tas ko es domāju bija tieši par sportistiem un to vai prēmijas uz papīra vai uz rokas par konkrēto summu.

126.
Opapus - Klusajam
2010. gada 23. marts, 17:00

Vai nu gaisma vai precīzāk sākuši plānot :) Gribās cerēt, ka pirmais.

>82.Lelle

Ja es Tevi nepazītu, tad padomātu, ka Tu esi SC valdes locekle.
Nepārtraukti-”Šlusakovi rullēs”.
Rullēs ta rullēs, bet vai tā, kā Tu saki- liels jautājums!?

ne tu mani taisīji
ne tu mani regulēsi
kur ko smērēt un kur ko
līmēt !
:)
tavs humors fascinē
bet neiedvesmo mani gan !
paskaties spogulī pats
Ikvienam gribas lai viņu ievēro bet neviens nevēlas lai uz viņu blenž.
ko ta pats dižu te pienesis esi ?

jā un vēl uzliec savai rakstāmmašīnai
latviešu burtus !
:)

>lama
Hruščovs jau laikam 1956ā pats sevi ar gluži nenosodīja.
_______________________
Viņš nosodīja Beriju, kura idejas piesavinājās :-)

131.

Piedod, Klusais, bet man jāpiekrīt Betai. Arī man Tu šķiet(i) kā augstprātīgs viszinis….vai kā intelektuāla tukša muca…. ja ir ko teikt – tad saki, ja nav – tad klusē uz mūžīgiem laikiem (tā laikam baznīcā pie laulībām saka).

Par sportistiem – tā ir summa, ko sportists saņem uz rokas, jo nodokļus nomaksā valsts.Vismaz agrāk tā bija.

132.

Nu un kur tad ir kas tāds , kas Tavuprāt ir nepareizi teikts? Liec galdā.
Par sportistiem bija tā ,ka no FM nāca ideja prēmijas izmaksāt olimpiešiem solītajos apmēros uz papīra , bet to noraidīja.

133.

Pats, cik nu varu, cenšos nerakstīt par lietām, kuras nepārzinu. Atzīstos, ka mana izglītība ekonomikā ir RPI līmenī. Tas jau ir cits, vietām jautrs stāsts. No otras puses, pēdējā laikā tik daudz lasīts par ekonomiku, ka, ja esi spējīgs sekot līdzi, izglītosies gribot negribot, lai arī ne sistemātiski, bet vismaz fragmentāri.
Par 120. Baidos, ka tu visu uztver tīri teorētiski. Mūsu laikos jāuzmanās arī neatkarīgiem cilvēkiem, citādi var draudēt tiesas darbi. Vai tev nav gadījies tā, ka kāds tev iečukst ausiņā pāris vārdus, un tev saliekas galvā tāda kā puzle? Tikai nemēģini to izmantot ka argumentu! Pieļauju, ka arī šeit kāds šo to pačukst.Varbūt tas ir pamats aizdomāties, kāpēc tas ir tā, un nevis citādi…
P.S.Kā Jasirs dzird, ka es lādēju gaiseni? Kā viņš saprot, ka vārna ir medījums? Tev “Vau”!
P.P.S.Par suņukiem varbūt visiem nav interesanti. Varam turpināt meilā, manējo atšifrēt grūti. Dod ziņu!

134.

Vai Tu maz esi parunājies ar cilvēkiem laukos?! Vairums netaisās iet balsot, viena daļa latviešu balsos par krieviem, bet pārējie lettiņi ir jau aizbraukuši…Rīgā sabiedriskajā transportā latviešu valodu vairs nedzird. Kapēc, pie šīs situācijas, šļusakovi lai neuzvarētu?!

135.

Finmin bija par prēmiju izmaksāšanu sportistiem pilnā apmērā, bet samazināšanu federācijām.

Tev Repše kā bullim sarkana lupata… Tev pusvārdi par jebkuru tēmu…. Tev sakāmais par jebkuru tēmu….bet vai to vajag? Vai tikai atzīmēties, lai jūtam Tavu klātbūtni?

136.
klusais>ululiņš
2010. gada 23. marts, 19:59

Nezinu esmu Tev stāstījis vai nē , bet no personiskās pieredzes man 2002. gadā bija tāds pavisam nepatīkams starpgadījums – es tā aizrāvos ar dažu personu un konkrētu faktu pieminēšanu no man mīļā lauciņa , ka viena portāla redaktors atrada iespēju mani padrīdināt ,ka daži ir sākuši interesēties par manu IP adresi. Kaut kā neomulīgi palika.

137.

Lai nu paliek . Par Repši sarkanā lupata pagajušogad parādījās pēc šādiem tādiem maija lēmumiem , pirms tam kaut kā noriju visus tos brīnumus par ziedojumiem u.t.t.
P.S. Kur tad tomēr ir par tēmu piemēri.

>134.Lelle

Es pats esmu no laukiem.

Man nāk prātā viena krievu laiku filmiņa par psiholoģiju.

Bērnu dārzā pieciem bērniem iedod putru ar cukuru, bet sestajam ar sāli.
Sestajam prasa :
-kāda ir putra ?
-atbild- sāļa!
Tad pirmajiem pieciem pēc kārtas prasa:
- kāda ir putra?
Visi – pēc kārtas:
- salda!
Bet sestais šķobīdamies ēd savējo.
Prasa otreiz šim:
-kāda ir putra?
-atbild – salda!

Tas par iešanu vai neiešanu balsot un “Šlusokovi rullē”

139.

26.olivers
09:20Bingo!Orientācija man ir pareiza,neesmu Mozaīkas piekritējs.
==============
Vai tu no tiem čekas pedi-ņiem, kas karo ar konkurējošo Mozaīku, un pašam tāpat, kā Šleseram uz pakaļas jau brīvas vietiņas kur zīmogu uzspiest, nav palicis ?

140.
ululiņš>klusais
2010. gada 23. marts, 22:12

Šodien tevi nesapratu. Tas nebūtu eksperiments. Iznākumi:
1.VD dabon uzticību un viņam ir brīvas rokas. Varbūtību vērtēju >50 balsis.
2.Uzticību neiegūst. Zaķlers nominē kādu no koalīcijas vai pie partijām nepiederošu personu.
3.Kamēr stāda jauno valdību, TP turpina šķīst un beigās uzticību saņem tā pati koalīcija.

141.
klusais>ululiņš
2010. gada 23. marts, 22:23

Problēma ir apstāklī līdzko te sākas visādas jukas ( vienalga kādā formā) , tā uzreiz pastāv risks sačakarēt trauslo finansiālo situāciju. Neviens negribēs riskēt ar tādiem eksperimentiem , jo , ja nesanāks , tad uzreiz uzgāzīsies virsū par nevalstisko pieeju u.t.t. kā tagad TP ir iebraukusi auzās . Tur visticamāk dzīvo pēc principa – labāk slikts miers nevis labs karš.

142.
ululiņš>klusais
2010. gada 23. marts, 22:52

Man bail, ka finansiālo situāciju nepieļaus sačakarēt SVF, ar eža cimdiem maigi ievirzot Zaķleru pareizajā virzienā attiecībā uz premjera nominēšanu. Bet VD var būt arī vicepremjers ar plašām pilnvarām (fui, pārteicos, premjera biedrs).

143.
klusais>ululiņš
2010. gada 23. marts, 22:57

Es tomēr domāju , ka tādu gājienu pēc tam zelētu rudenī . Bet tās nu manas domas, varbūt kļūdos.

Nav noslēpums,ka Ozoliņš nemīl skaidrot savu domu gājumu.
Paliekam neziņā,kāpēc tieši tagad,nevis pirms gada,jeb pēc gada “Latvijas ekonomikas trauslajai stabilitātei nāktu par labu” LPP/LC atrašanās valdībā?
Kāpēc pirms gada tika piedāvāta tikai zemkopības ministrija Godmanim,bet tagad pat veselas četras?
Kāpēc pirms gada Karinas Pētersones inteliģence nebija pietiekoša Saeimas prezidijam,bet tagad tiek pieļauts pat Ārlietu ministra postenis?
Kāpēc opozīcijā JL cīnījās pret taupības pasākumiem,bet tagad tos forsē?
Kas ļauns valstij būtu noticis,ja JL pašreizējai koalīcijai būtu piekritis jau 2007.gadā?Ar četrām ministrijām?
LPP/LC taču nav mainījies.Arī Šķēle nē.
Saka,kas par vēlu,tas par skādi,jo mēnešiem,pat gadiem ilga čammāšanās ne pie kā laba nenoved.
Tā no manas puses nav tukša ziņkārība,jo uz spēles ir manas dzīves kvalitāte.
Citai dienai pēdējais laiks būtu sameklēt profesionālu un godīgu analītiķi.Ar aģitāciju un pretaģitāciju vien lasītājus ilgstoši piesaistīt būs grūti.

Jā šī ir tava pērle
pastudēju daiļradi

???
++++++++++++++++++++++++++
tas jau izklausaas kaa 1/2 litra tekilas sajaukums ar odekalonu + demagogijas, marksima studiju un Zamjatina neiespeejamais savienojums. Fashisms ljoti modee arii shobriid- saskanjas centrs, Zuroff, nochnoi dozor- nedzer vairaak shodien :)
++++===

čuči saldi dzejniek

kā pats citiem iesaki – nedzer vairāk !
:)

ērik, manuprāt Aivars Ozoliņš dara cēlu darbu – izglīto samēra padumjo, nu labi, ne padumjo, bet lētticīgo, latviešu tautu. Teiksim, ja ēriks stendzinieks sūdu padara par kārumu, tad aivars sūdu tā arī pasniedz kā sūdu. Un nemanisim sevi un citus, ka tas tā nav!

Ozoliņa slavinātājam.
Kāpēc lasītājs un vēlētājs pirms vēlēšanām nedrīkst noskaidrot būtiskus jautājumus???
Nav taču vairs poļitruku laiki.

tāpēc, ka tavi jautājumi ir tīra demogoģija. Piem.
Kāpēc pirms gada tika piedāvāta tikai zemkopības ministrija Godmanim,bet tagad pat veselas četras?

Tu laikam esi atpalicis domāšanā, ka nesaproti, ka tagad nav vairs “pirms gada” bet ir jau cita situācija. Laiks iet viss mainās. Arī tava saimnieka šlesers biedrs godmanis pirms daudziem gadiem bija par neatkaribu un pret rubiku, bet tagad viņa partija Rīgas domā strāda kopā ar rubika partiju.

nav jau jēgas te diskutēt jo Ozoliņš Jemberga un Co ir tāda paša spektra populisti un demagogi kā Dombrovskis un Co. Ak jā paķeriet sev līdzi Streipu un būs pilns komplekts. Tāpēc jau šeit nav sagaidāms cits viedoklis.

Ozoliņa slavinātājam.
Pateicos par viena jautājuma skaidrojumu.
Paliek vēl četri.
Bet neņem ļaunā,ka es joprojām priekšroku dotu profesionāla un godīga analītiķa vērtējumam.
Apšaubu tavu apgalvojumu,ka Dombrovska pēkšņā labvēlība pret LPP/LC ir tikai Rubika partijas dēļ.

>Ērik,
Pirms uzdot jautājumus, paskaties ar ko Tevis salīdzinātās situācijas būtiski atšķiras, iepējams, ka pamanīsi to, ka TP, glābjot savu grimstošo reitingu, ir pametusi koalīciju un nepretendē uz ministru un citiem posteņiem.

Starp citu, stabilitāte ir tāds jēdziens, kurš ir nepieciešams konkrētā situācijā pie konkrēta spēku samēra, un stabilitāti veidojošie faktori laikam ritot mainās.
Tāds dikti nezinošs ēriks gadījies. stendzenieks?

Erik, man naksies tevi apbēdinat, ka lai slesers ar saviem sadarbības partneriem no rubika partijas, un arī šķele, kuram vispār vairs nav nekādu sadarbibas partneru ar savu tpfu partiju, lai sasniegti vismaz 5% veletaju atbalsta, dabus pamatigi nopuleties ar tadu ka tu un citu demogogu palidzibu.

Lai jums veicas ciņā ar visu latvijai, tb/lnnk un parejiem autsaideriem.

Parastais,
Atzīstu savu kļūdu!Tikai pēc Tava komenta man pieleca,ka visiem Šķēles aiziešana no koalīcijas tiešām bijusi negaidīta un es neesmu nekāds nezinītis.Iespējams,ka mēs ar Šķēli Latvijā esam vienīgie,kas to zināja jau pirms gada.Tūlīt paskaidrošu.
Atceries,kā Šķēle veidoja savu pirmo valdību?Viņam atbalsts Saeimā bija lielāks nekā Dombrovskim.Taču Šķēle visiem par pārsteigumu uzaicināja koalīcijā arī Kaula partiju.Kāpēc?Tāpēc,lai neviena partija nevarētu viņu šantažēt ar izstāšanos!
Kad Dombrovskis augstprātīgi atstūma Godmani un izvēlējās Šķēli ar Lembergu,es uzreiz sapratu,ka viens no viņiem izdevīgā brīdī šo trumpi izmantos.Man nez kāpēc likās,ka visiem tas ir acīm redzams.
Es gan nebrīnos par Dombrovski,jo viņš ir drīzāk grāmatvedis nekā politiķis.Varbūt viņš noticēja Škēles nemitīgajai pozitivēšanai Ēlertes avīzē?
Taču Aivaram Ozoliņam šāda loģiska notikumu attīstība bija jāparedz,jo par to viņam maksā.

P.S.Nav zolīdi sagrozīt faktus par it kā grimstošu TP reitingu.Kad Šķēle gāza Godmaņa valdību 2009.februārī,TP reitigs bija 1,6%.Kad Šķēle pēc gada aizgāja no Dombrovska valdības,TP reitings bija gandrīz dubultojies – 3,1%.

Šķēle ir tāds labs!

Super ziņa “tieslietu ministrs (!) Mareks Segliņš pat nepapūlējās izlasīt, ka uzrakstījis lūgumu atbrīvot viņu no veselības ministra amata. ”

Metode Copy / paste ne tikai LU pasniedzēju un studentu vidū, bet jau saniegusi valdību.

Liekas, ka ar mūsu izglītības un politisko sistēmu tuvāko gadu laikā Latvijā paliks tikai niecīga saujiņa cilvēku, kam būs savs personīgais viedoklis, kas spēs patstāvīgi noformulēt savas domas un izteikt tās rakstiski.

Mani bieži mulsina daudzie testi, kas pārklājuši visas iestādes,sākot no bērnu dārza: no trīs vai 4 atbildēm tikai jāizvēlas pareizā.
Kā Latloto kartiņā.

Nu feins.Īsta medusmaize.

Ir skumji,ka liela daļa komentētāju pamatīgi kritizē Dombrovska un Repšes kungus ,itkā nezinātu,ka sakarīgus lēmumus strādājot ar TP koalīcijā ,nebija iespējams pieņemt/piedevām Saeimas vairākums arī zināms kam pieder/. TP,tāpat kā LPP/LC nekad nav strādājuši valsts labā un nekad nestrādās.Naudasmaisu alkatība tikai aug.Pat’uzņēmēji’metīšot savus uzņēmumus pie malas un iešot cīnīties par “savām”tiesībām.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēle nespēj (301)
Aivars Ozoliņš

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēles piedāvājums (128)
Aivars Ozoliņš

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Vienotība par un pret (248)
Aivars Ozoliņš

Apvienības Vienotība nodibināšana krietni vienkāršo “lielo” politisko ainavu un atņem aktualitāti kopš 5.Saeimas vēlēšanām Latvijas pilsoņiem laikam gan populārākajam viltus apgalvojumam, ka “nav par ko [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Štokenbriks kā Šlesakovs (283)
Aivars Ozoliņš

Partija Sabiedrība citai politikai sestdien kopsapulcē nobalsoja par dalību vēlēšanu apvienībā Vienotība, kuras programmā būšot uzsvērts, ka viens no nākamās Saeimas galvenajiem mērķiem būs atjaunot [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Viens caurums sietā (130)
Aivars Ozoliņš

Stāsts par “caurumu” Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var šķist gluži vai neticams — valsts par miljoniem pasūta elektronisku datu sistēmu, piegādātājs to izstrādā un ievieš, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Citi līderi, cits stils (324)
Aivars Ozoliņš

Jaunā laika kopsapulce sestdien varēja kļūt par “uzvarētāju kongresu” un pieteikumu valdības vadīšanai arī pēc Saeimas vēlēšanām rudenī jau kā topošās triju partiju apvienības līderim. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Gvantanamo un Latvijas drošība (162)
Aivars Ozoliņš

Valdības lēmums izmitināt Latvijā vienu no ASV ieslodzījuma vietā Gvantanamo (Kubā) turētajām personām neizbēgami rada jautājumus. Taču pats pirmais un saprotami svarīgākais no tiem — [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Jakāna partija (239)
Aivars Ozoliņš

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors Dzintars Jakāns laikam būs bijis otrs svarīgākais politiskais jautājums valdības pēdējo trīs mēnešu nebūt ne pieticīgajā darba kārtībā — uzreiz aiz [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Plānais Šķēle (669)
Aivars Ozoliņš

Tautas partijas tēvs Andris Šķēle var atgriezties Mākoņos. Viņa politiskās ietekmes atjaunošanas pasākums jeb tā dēvētā atgriešanās politikā, lai it kā vestu valsti ārā no [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books