Uzmetēju pavasaris (157)
Autors: Aivars Ozoliņš
Publicēts: 2010. gada 23. marts 00:17
Atslēgvārdi: , , , , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam kopā ar nepopulāro TP tēvu Andri Šķēli, vai nu kā tās “stabilitātes garantam” kopā ar populāro premjerministru Valdi Dombrovski.

Pašlaik gan šķiet, ka Šlesers visdrīzāk varētu izvēlēties palikt vidū starp abām iespējām, taču arī tas nāktu par labu valdības un līdz ar to valsts stabilitātei.

Ja LPP/LC izlemtu pievienoties valdības koalīcijai, varētu pat dabūt visus TP ministru nomestos portfeļus, piesola valdības partiju pārstāvji. Arī Šlesers sev kādu varētu paņemt.

Piemēram, iedomājieties — tieslietu ministrs Šlesers!

Taču Tieslietu ministrijā nav naudas. Ārlietu ministrijā arī nav. Veselības ministrijā naudas gan ir kaudzēm, tur ir ko atņemt pat slimiem bērniem, taču to papriekš grasās pārraudzīt — šausmas! — iekšlietu ministre. Savukārt pašvaldību ministra funkcijas kopā ar ES fondu miljonu izlietojuma pārraudzību plānots sadalīt starp citiem ministriem.

Nē, kamēr Šlesers nav kļuvis par premjerministru, kā sola izdarīt pēc vēlēšanām, tikmēr viņš acīmredzot ģenētiski ieprogrammēts būt tikai un vienīgi par satiksmes ministru. Un lai tad TB/LNNK, kuras kompromisa rokās šis portfelis iekrita līdz ar Ivara Godmaņa valdības krišanu, samierinās kaut vai ar to pašu Tieslietu ministriju.

Tikai diezin vai premjerministrs un valdības koalīcijas partijas būtu ar mieru pieņemt kā pašsaprotamu šādu Šlesera institucionālo iedzimtību. Turklāt arī viņš pats diezin vai cer, ka tas varētu notikt.

Taču Šlesers nebūtu Šlesers un nebūtu joprojām politikā, ja neprastu izmantot savā labā jebkuru iespēju. Un to arī pašlaik dara parastajā uzbrūkoša buldozera stilā. Pirmdienas vakarā pēc LPP/LC valdes sēdes viņš piedraudēja — “ja mēs nespēsim vienoties, šī valdība vairs nevarēs pastāvēt”. Tiesa, laikam atjēdzis, ka nu būs jāsaka, kāda tad varēs, ja šī nevarēs, “buldozers” piebremzēja un jau teju vai pazemīgi pauda, ka gribot tikai saprast, “kas tiek gaidīts no mums”, un pat — “kāda palīdzība no LPP/LC ir nepieciešama”.

Arī Šlesera prasība premjerministram pēc  kāda “pasākumu plāna”  līdz vēlēšanām atlikušajam pusgadam liek minēt, ka, nenodedzinot uzreiz tiltus un atstājot iespēju pievienoties koalīcijai, viņš laikam cer drošāk iekļūt nākamajā Saeimā, nekā tikai paļaujoties uz reklāmista Stendzenieka spēju, pārfrāzējot polittehnologa Liepnieka sacīto, uztaisīt “pīrādziņu” no diviem “Š” un partiju nomenklatūras “uzņēmēju” čupiņas.

Šlesera strupi bilstais, ka viņam esot pienākumi tikai pret Saskaņas centru, taču ne pret citām partijām, Šķēlem varētu skanēt kā vēl viena nagla partijas zārkā.

Gluži vai paliek žēl savulaik neatvairāmi efektīvā kurmju sitēja —  kā pagriežas, tā dabū punu, kā sper soli, tā iekāpj pļekā.

Jābrīnās — vai tiešām ciniskais “uzmetējs”, pieņemdams riskanto lēmumu pusgadu pirms vēlēšanām aizvest TP no valdības opozīcijā, paļāvās, ka ciniskais konjunktūrists Šlesers, kuru TP tikai pērn “uzmeta”, gāzdama Ivara Godmaņa valdību, viņu pašu neuzmetīs, līdzko radīsies  iespēja?

Izskatās, ka tēva dibinātāja “atgriešanās” ir tā demoralizējusi partiju un tik ļoti atņēmusi tās biedriem lemšanas gribu un spēju, ka pat iesniegumus par aiziešanu no valdības tie jaudā vairs tikai pārkopēt no priekšā nolikta parauga, un tieslietu ministrs (!) Mareks Segliņš pat nepapūlējās izlasīt, ka uzrakstījis lūgumu atbrīvot viņu no veselības ministra amata. (Tiesa, par to varbūt nav jābrīnās, jo arī pats Šķēle savus nācijas glābšanas ultimatīvos priekšlikumus Dombrovskim bija kā ar “izgriezt/ielīmēt” metodi sastiķējis lielākoties no valdības darbu saraksta.)

Izskatās, ka tikpat nolemti, kā TP paļāvās uz glābēju Šķēli, partijas “glābējs” pats paļāvās uz savas un Šlesera kopā samestās naudas spēju darīt brīnumu vēl arī šajās vēlēšanās.

Taču Šlesers, uzsvērdams kā galveno prasītā valdības “rīcības plāna”  punktu bezdarba problēmas risināšanu, acīmredzot apzinās, ka ar pašslavināšanos un jaunu fantastisku solījumu gūzmu vien ne par kādu naudu nevarēs padarīt nebijušu savu solījumu radīt Rīgā 50 tūkstošus jaunu darbavietu, kad līdz šim izkārtojis darbu tikai vienam bezdarbniekam — uzņēmīgajam kempingotājam pie Ministru kabineta, kurš ar pacēlāju uzbraucis līdz viņa domes kabineta logiem. Tikmēr bez darba palikušo skaits galvaspilsētā audzis tik biedējoši, ka par jaunu darbavietu radīšanu pirmām kārtām esot jārūpējas valdībai, tagad uzskata darbavietu solītājs.

Arī nekādi vērienīgi Rīgas domes projekti bez valdības un īpaši Finanšu ministrijas akcepta neiet cauri, tā ka viņa iespējamā “sadarbība” ar valdību nav gluži vienpusēja valdības interese. Šleseram, kā parasti, rūp, pirmām kārtām, nauda, un valdībā (vai vismaz “sadarbojoties” ar to) iespējas arī šajā viņam pašā galvenajā jautājumā būtu krietni plašākas. Kā pats atzīst — nekas neizdošoties, kamēr Rīgas vadība būs opozīcijā “centrālajai varai”.

Tāpēc gaidāmo sarunu rezultāti diemžēl būs atkarīgi gan no tā, kādus dzelzceļus uz lidostu vai dirižabļus uz kosmodromiem Dombrovskis būs gatavs Šleseram solīt atbalstīt, gan no “mācītāju” partijas Latvijas ceļa gala cilvēku spējas viņu pārliecināt, ka būt valdībā ar Dombrovski pirms vēlēšanām ir drošāk nekā opozīcijā ar Šķēli.

Taču arī no tādiem subjektīvi netveramiem, tomēr Latvijas politiskajā kultūrā spēcīgiem faktoriem kā iespēja atdarīt politiskajiem pāridarītājiem. Proti, vai Šlesers uzskata, ka tā bija TP, kas viņu “uzmeta”, pirms Godmaņa valdības gāšanas solīdama, ka viņš paliks Satiksmes ministrijā, tomēr nespēdama vai nevēlēdamās izpildīt solīto, vai tomēr JL, kas to pēc tam neizdarīja.

Diemžēl —  jo pastāvīgi piesauktās bažas un rūpes par valsts nākotni neskan pārliecinoši no partijas īpašnieka, kuram atbalsts sabiedrībā  kā sīkpartijai un reāli draudi zaudēt sava biznesa pamatu jeb politisko varu.

Taču Dombrovskim nav lielas izvēles, un ar opozīcijas partijām jārunā tā  kā tā.

Tieši LPP/LC premjerministrs panāca vienošanos ar Eiropas Komisiju un Starptautisko Valūtas fondu par aizdevuma programmu Latvijai. Šī partija arī atbalstīja sadarbības turpināšanu ar starptautiskajiem aizdevējiem balsojumā Saeimā janvārī, kad TP mēģināja to izgāzt.

Vai LPP/LC piekritīs vai, kā pašlaik šķiet ticamāk, tomēr nepiekritīs papildināt valdību līdz vairākumam, Dombrovska valdības un Latvijas ekonomikas trauslajai stabilitātei nāktu par labu arī tikai LPP/LC partijas apņemšanās atbalstīt šīs programmas īstenošanu arī turpmāk.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(77 balsotāji )
Komentāri

Ar šo ir jācer, ka TP varas laiks ir galā, kaut gan neskatoties uz reitingiem abiem šiem “kungiem”, kā Šleseram tā Šķēlem ir iemaņas smadzeņskalošanā. Skaidrs, ka pie mums cilvēki ir aprobežoti un viegli ietekmējami, bet kā saka – arī kaķēniem acis neatveras uzreiz.

Bet LPP/LC valdībā nav jāiet, precīzāk Dombrovskim jāiztiek ar mazākumvaldību, pirms balsojumiem sarunājot ar kādiem atsevišķiem SC vai Latvijas Ceļa deputātiem, nav nekas spīdošs, bet tam astoņkājim vairs nav tur vietas, atkal prasīs to un to par katru “palīdzību” valstij. Pietiek jau! Ja nemāk strādāt, tad jāatgriežas pie dzinsu kontrabandas kā 90tajos arī sāka!

cien autors varētu kautkā interesantāk rakstīt, viss jau liekas lasīts n-reizes, šoreiz līdz galam neizvilku…

man gan ļoti patika.

Papendrīsies un ies
pauzi ietur aktjōrs
samācījis stende vai
ne pats protams osta osta tur nauda to jāpieskata
džekam kaut kā jāparāda lāčukam kurš Rīga glavnijs
ieliks pareks bērziņu ārlietās
pētersoni prezidijā lai mikrofonu spaida
miera miku endziņu ar saskaņu jau sakaņots lai tā mierā tās vēlēšanas sagaidītu
:)

endziņu \segliņa krēslā pardon !
:)

Džekam jau sindroms
visulaiku otrais !
atceros tās foršās bildes delfos
kad godmanis bija prom
kāda sejas izteiksme – nu tad beidzot es te sēžu!
:)
ja taktiski izpēlēs pareizi
kāpēc andža jāvelk
Bolivārs var divus neizturēt

ar sc tur var slaukt balsis un visu sarebot sapog sapogu pāra plus krievu/krievijas nauda!
andža ot vinta !
:)

tiesham, pamainiet teemu – Skele ar Sleseru sen jau visiem lidz kaklam.

Lasot visu sito meginu izteloties, kur butu Latvijas valsts, ja tada Dombrovska un Vienotibas nebutu… Ja tiesam LV valditu Skele un Slesers. Kur mes tagad butu.

Kāds mans labs paziņa man stāstīja,ka lasot Ozoliņa rakstu,viņam visa istaba tā sākusi smirdēt
pēc naftalīna un kodēm,ka nācies atvērt logu,lai
nenoģībst kaķis.

Piemēram, iedomājieties — tieslietu ministrs Šlesers!
___________________________________________

Šlesers piekristu.Tad tikai konsolidētu TM ar veselības ministriju.Paskat,Ozoliņ,cik pelnoša ietaise!

11.

Tagad es saprotu kāpēc tu piecēlies 4.46,lai uzrakstītu komentu.Ļauns murgs…ak vai,bet tie jau tikai tavi nemazgātie sieri.

12.

Ozoliņš kā vienmēr precīzs, un tas priecē! Katram un visiem ir jāglābj valdība.

Pareģim es ieteiktu paost,tad zinātu.

14.

tik tas lielais jautājums, vai prātīgāk nebūtu runāt par valst ne varas glābšanu.

Nekas tur nebūs.. izvazās JL, un viss.. Tāpat kā tp, it kā baigi grib, it kā ” gatavi sarunām valsts interesēs”, a finālā atkal būs- ne tā uzaicināja, ne tā pasmaidīja.. Cirks..

16.
Andrew - zvirbulis
2010. gada 23. marts, 08:44

Buldozeram ir taa skāde ka komandas nav..visa komanda – ieziepētu d..sā līdēju bariņš + LC konjunktŗistu paliekas ar laimīgo Godmani Briselē..viens Buldozers uz vairākām vietām ir par maz..

17.
Andrew - zvirbulis
2010. gada 23. marts, 08:45

pēdējais bija domāts visiem ..ne tikai mazajam čiepstētājam

Paldies autoram – ir uzmundrinosi sakt dienu ar tik suligi patiesu rakstu!!!

19.
dzeris - šausmas
2010. gada 23. marts, 09:01

“Mareks Segliņš pat nepapūlējās izlasīt, ka uzrakstījis lūgumu atbrīvot viņu no veselības ministra amata…”.
———————————————
Nu, par Mareka Segliņa milzu intelektuālo potenciālu, laikam, šai valstī nav skaidrs tikai pašam Marekam Segliņam.
Ieradumam liels spēks.
Vairs nepietiek pelēkās vielas, pat lai patstāvīgi uzrakstītu iesniegumu.
Vienīgais, ko M.S. darīja tieslietu ministrijā – čakarēja likumdošanu, kas bija vērsta valsts izzadzēju un korumpantu vieglākai notiesāšanai.
Ko vērts bija tas viņa ģeniālais noziedznieku uzrādītāju un to cilvēku, kas sadarbojas ar izmeklēšanu salīdzināšu ar stukačiem ( dabīgi, ne jau infantīlais Segliņš bija spējīgs ko tādu izdomāt, tā bija Segliņa uzrauga Grūtupa ideja).

Bet, lai ko par buldozeri neteiktu, zināms pilitisks instinkts viņam piemīt, domāju, sapratīs, ka, jebkādu lielumu pareizinot ar mīnusu, kas tagad ir TP, beigās tāpat būs būs mīnuss, tāpēc izvēlēsies kaut kādā veidā atbalstīt Dombrovska valdību.
Bet, vai TB tik vienkārši gribēs atdod Šleserim SM – nezinu gan, domāju, tas bija tas “zelta izpletnis”, ko TB iedeva pirms šis partijas aiziešanas no politiskās skatuves, kas ir gandrīz vai nenovēršama.

Atvainojos, bez “šausmas”.

21.

Repše darbībā!
:)
———–
Šodien valdība izskatīs Latvijas Nacionālās sporta padomes priekšlikumu novirzīt 455 275 latus sportistiem, treneriem un sporta federācijām par izciliem sasniegumiem februārī notikušajās XXI ziemas olimpiskajās spēlēs Vankūverā.

Finanšu ministrs Einars Repše (JL) uzskata, ka lielākā daļa sportistu apbalvošanai nepieciešamo līdzekļu tiks piešķirti uz valsts deficīta rēķina.

No kopējās summas 50 000 latu paredzēts segt no 2010. gada budžetā Izglītības un zinātnes ministrijai iedalītajiem līdzekļiem balvām par izciliem sasniegumiem sportā, savukārt 405 275 latus nepieciešams piešķirt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

E. Repše uzsver, ka federācijām būtu jāpiešķir mazākas naudas balvas. Latvijas Hokeja federācijai (LHF), pēc finanšu ministra ieskatiem, prēmijas summa būtu jāsamazina uz pusi, piešķirot 50 000 latu.

Finanšu ministrijas ierosinājums pārskatīt LHF balvas apmēru pamatots uz to, ka šajās olimpiskajās spēlēs Latvijas izlases sasniegums nav bijis izcilākais.

partiju nomenklatūras “uzņēmēju” čupiņa
——————–
Tas ir labais

tads Olivers ar savu kreiso orientaaciju un ar kreiso [domaats- proletariaata] uzvediibu vareetu labaak rakstiit kopaa ar saviem domubiedrriem saskanjas centra lapaa, jeb varbuut vinjiem taadas nav? taapat kaa daudadziem patiik vairaak Rainja kapi un veelaas saveejos tur pie miera vest, skaistaak….

Nu lūk-mēs redzam, kas notiek, ja “vidējais latvietis” ( kura rakstura īpaš“ibas esmu definējis citur) tiek pie varas.Atceraties ar kādu pafosu un “tautas sāpi sejā” Aboltiņa žēlojās par LV likteni un briesmekļiem TP&LPP? Kad JL plēsa kreklus un bija gatava jebkuram “vienkāsršās tautas” ierosinājumam.Atlaidīsim Saeimu, grozīsim vēlēšanu likumus, un t.t.Cietumā liksim valsts izzadzējus.
A tagad, kad ekrānā parādās grāmatvedis..mēs visi zinam ko viņš teiks:finanšu stabilitāte un starptautiskie aizdevēji…viss.
JL uzvedas pilnīgi tā pat kā šlesers&šķēle_dara pilnīgi visu lai saglabātu varu!
un tagad līdīs uz vēdera tā košļeņu tirgotāja un jaunā botāniķa priekšā….riebjas….Jūs redzējāt to viņa sejas izteiksmi vakar….?tajā vieplī bij rakstīts pilnīgi viss…izskatās, ka JL arī grib garšīgi ēst, valkāt dārgas drēbes, ar audi vadāt bērnus pa skolām…neesat jūs “tautas kalpi”, neesat…Dzintars tomēr labāks..un man ir pilnīgi nospļauties, ka viņš ir lemberga aģents un vēl nez kas…viņam ir ideja un ja pasaka Latvija viņam acis iemirdzās…

Ozoliņš varēja uzrakstīt daudz īsāk – kod kurā pirkstā gribi, tik un tā iekodīsies …

Bingo!Orientācija man ir pareiza,neesmu Mozaīkas
piekritējs kā šeit daži rietumnieciskie ozoliņi
un bērziņi.

Nu un ko tu ieteiktu JL darīt?
Līdzīgi TP aiziet opozīcijā ar “lepni paceltu galvu”?
ļoti labi, ka JL vairs neslimo ar šo te bērnišķīgo radikalismu, un saprot, ka atbildīgāk ir sadarboties ar vienu oligarhu, nekā atdod valsti trijiem uzreiz.
Politika vispār ir kompromisu māksla, nevis principu tīrību demonstrācija.
Kaut arī, ja tev patīk Dzintars un VL, tāds domu gājiens ir saprotams.

Leščinskim ir jāsaprot, ka no paredzamā 1% vēlēšanās, viņu var glābt tikai godīgs, nesavtīgs darbs. Ja noturēties pretī tradicionālam naudas pelnīšanas veidam- apšmaukt, ātri nopelnīt, pamest visu izpostītu, tad nekas nesanāks! Un , dies pasarg, sākt izvirzīt ultimātus!
Principā, trumpis (atņemt tp balsis), ir viņa rokās, bet, vai cilvēks bez izglītības, ar latenta meļa , gaisa piļu būvētāja slavu, būs spējīgs ieraudzīt to, kas Latvijai, nevis pašam, pašlaik ir vissvarīgākais, nu nezinu…domāju, ka buldozers to nespēs!

Vinnēs tie, kas Latviju stādīs augstāk par savas kabatas piebāšanas!

29.

Vajadzētu nosaukt arī partijas “nomenklatūras” uzņēmējus. Izsist pamatu no kājām Š un Š varētu šos uzņēmējus, to uzņēmumus un produkciju boikotējot.
Skaidrs, ka elektrību pirksim tāpat no Latvenergo.
Tomēr uz Lido varētu arī kādu laiku neiet, kamēr Ķirsons neatdziest. Tāpat uz laiku varētu neizmantot zaļos taksi. utml.

30.

Aivar, Aivar! Demagoģija saimniecībā noder, bet, ja paša demagoģija aizmiglo prātu, žēl skatīties. Nav man mīlestības uz Šleseru, orientācija tradicionāli heteroseksuālo, tomēr, kad Tu vienīgi ar politisku žulti ironizē par Šleseru, kurš nav sagādājis solītās 50 000 darbavietas Rīgai un tās reģionam, atļaujies nemanīt, ka arī jebkuram citam, kas gribētu darbavietas radīt, tagadējā JēLīšu dueta — Vadonis RePshihs & RePsih-a atkarīgais skaļrunis Dombrovskis — sakropļotā nodokļu politika traucētu, pat kardināli liegtu.
Aivar, varbūt pacenties te rakstīt lēnāk un loģiskāk.

Diez a Šlesers nebaidās, ka LC daļa varētu atšķelties no LPP? Piemēram, tadi presonāži, kā Bērziņš un Pētersone un vēl kādi, kuriem tomēr nav tik svēts princips “nauda nesmird”? LC gals varētu ieņemt ministru krāslus un drusku vēlāk gluži labi varētu iekļauties “nacionāli domājošajā” ZZS ķīselī un mierīgi iebraukt nākamjā Saeimā.

Taču Šlesers nebūtu Šlesers un nebūtu joprojām politikā, ja neprastu izmantot savā labā jebkuru iespēju.

Man, kā jau parasti, ļoti patika Ozoliņa raksts! Super! Kā Jums tas izdodas kā naglai uz galvas!
Izsmējos no sirds, lai gan politikā pašreiz nav nekā jautra!
Tā Sļesera muldēšana par valsts uzdevumu par darba vietu radīšanu, bija taisni uzjautrinoša.
Vai tad pašvaldību uzdevums jau sen nebija veidot un stimulēt darba vietas!!!! Kaut vai tas pats mans vecais piemērs par akmens vates rūpnīcas celtniecību, ko gribēja darī francūži vispirms Ogrē, tad Valmierā, bet visur saņēma nezin kāpēc, noraidījumu. Valmierā neatradās pašvaldībai zeme, bet Ogrē krievu jaunieši ar plakātiem rokās protestēja pret šo uzņēmumu, kuru veidoja ārpus Ogres!!! Tagad nu redzam cik labi darbojas likumi un pašvaldības, kuru tiešais uzdevums ir veidot darba vietas!!!!
Bet Šlesers ķer muļķus Latvijā, kuru te nu droši, ka netrūkst! gan jau oligarhu trijotne to apsprieda tajā randiņā!!!

Mums, “Latvijas mīlētāj”, ir “Patoss” nevis “Pafoss”..”Pafosa” cienītāji pulcēsies 9.maijā pie betona falla Pārdaugavā

jā esmu kategorisks, kaut kur agresīvs piekrītu…
man bij personīga pieredze ar JL cilvēkiem -tādi paši rausēji kā citi, kas 15 minūtes bauda varu!
Es biju viens no pirmajiem JL atbalstītājiem-kaut kur glabājas Repšes vēstules, kurās doma bij tāda:jā viss ir sapuvis, viss ir izkurtējis un mēs(JL), koruptīvo sistēmu ārdīsim nost līdz pamatiem! Mēs nāksim ar pilnīgi citu politisko ētiku, mēs neielaidīsimies sīkos kompromisos ar zagļiem, mēs taisīsim jaunu Latviju.Tie bij viena cilvēka solījumi man…Repše teica, ka viņš upurējas dzimtenes labā un to darīs viss JL!
Tā nebija? ko? un tagad viņi sēdēs pie viena galda un tirgosies ar to tupo bandītu par amatiem?To jūs saucat par kompromisu meklēšanu…un ticat ka tā kaut kas mainīsies?
Beidziet…nekas nebūs!
Mēs ar čaļiem tieši spriedām, ka visgudrākais ir fiksi atlaist saeimu un jaunas vēlēšanas pēc mēneša!botāniķis nepaspēs!no sava 1% uzdzīt līdz 20%, vienkārši nepaspēs!
Kāpēc tas netiek darīts-tāpēc ka viņi ir vienādi!

izcili! Tātad daži gnīdas Latvijas mīlēšanu jau definē kā perversu un nepieņemamu darbību.Cik saprotu šeit nav literātu klubiņš, kur viens otram labo komatus…
kaut gan lēnām nostiprinos domā, ka vienotības oponenti tiek lamāti un lādēti tāpat, kā šlesera pretinieki….pafoss, patoss, pafoss betona falls, pārdaugava, 9.maijs…pafoss, patoss
es bieži arī jaucu loģiku ar loģistiku…un kas esmu necienīgs kaut ko uzrakstīt?…

Labi uzrakstīts. Paldies!
Kaut kur pa vidu komentāros bija par šlesera komandas trūkumu. Pilnīgi pareizi – ja džekam būtu savākti sakarīgi cilvēki, varbūt viņš pat domātu savādāk. Kopš tās bēdīgi slavenās Rīgas laika intervijas viņš ir daudz mācījies, gan jau var vēl.

> B
Mēs ar čaļiem tieši spriedām, ka visgudrākais ir fiksi atlaist saeimu un jaunas vēlēšanas pēc mēneša!botāniķis nepaspēs!no sava 1% uzdzīt līdz 20%, vienkārši nepaspēs!
Kāpēc tas netiek darīts-tāpēc ka viņi ir vienādi!
———
Varbūt Tu ar saviem gudrajiem čaļiem arī esi izspriedis kā tad to Saeimu var atlaist?
Un noteikt jaunas Saeimas vēlēšanas pēc mēneša?
Varbūt paskaidrosi man, kā to dabūt gatavu? :)

Ir jau latviešiem vien spēcīgs vārds – mērglis, kurš cēlies ,nu nezinu, varbūt, no apzīmējuma – maitu ērglis. Ozoliņš to , politkorekts cilvēks būdams, nav pielietojis. Taču visa tā dažu partiju siekalainā riņķošana ap vēl dzīvo LV šā ērgļa būtību dikti atgādina.

JL/JēLīši faktiski ir pat politpretīgāki par visiem tiem, kurus savulaik solīja noslaucīt un aizmēzt: RePsih-a miljona ziedojumprasījums, zvērēšana baznīcā utt. = jau banāli. Pompozskaļā Gaujasielas pentagona apturēšana, kas galugalā izmaksāja 2 x/par pārdesmit miljoniem dārgāk — jau nopietnāka: to vēl varētu izskaidrot ar JL cilvēkresursu vājumu, ekonomisko diletantismu, ja tam noticētu. Diena, Sarmītes un Aivara laikā publicēja faktiem pastiprinātu gabalu, kā premjers RePsihs kopā ar finministru Dombrovski uzmeta visus visus lielos nodokļmaksātājus ap jaungadlaiku, lai Valsts Kases ciparus sev par labu pašreklāmu izmantotu, likumam atbilstoši laikus neatmaksājot PVN, daudziem lielajiem maksātājiem tas uzmetiens lielus zaudējumus un kreņķus nodarīja. Pērn JēLīšu reketierbrigadieris Leen-s-Jaunups Ls 140 000 ziedojumu izpurināja no Latvijas Valsts mežiem: to legalizēja ar taupīgā finministra RePsih-a parakstu un skaļruņa Dombrovska iebildumu trūkumu!
Tiešām, kurš tur par kuru ir labāks un ar ko?!

Jaunas vēlēšanas bija vajadzīgas, jā, bet, ne tagad, bet, uzreiz krīzes sākumā, tad JL, iespējams, nebūtu jāiziet uz tādiem kompromisiem, un tas, kas tagad notiek, ir Zatlera gļēvuma sekas, un, daļēji, arī JL gļēvuma, jo TP iemeta ideju ( provokatīvu) par saeimas pašatlaišanos un ārkārtas vēlēšanām, bet JL, tā vietā, lai noķertu TP uz pašas provokāciju, nobijās un iebilda pret ārkārtas vēlēšanām.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēle nespēj (301)
Aivars Ozoliņš

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēles piedāvājums (128)
Aivars Ozoliņš

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Vienotība par un pret (248)
Aivars Ozoliņš

Apvienības Vienotība nodibināšana krietni vienkāršo “lielo” politisko ainavu un atņem aktualitāti kopš 5.Saeimas vēlēšanām Latvijas pilsoņiem laikam gan populārākajam viltus apgalvojumam, ka “nav par ko [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Štokenbriks kā Šlesakovs (283)
Aivars Ozoliņš

Partija Sabiedrība citai politikai sestdien kopsapulcē nobalsoja par dalību vēlēšanu apvienībā Vienotība, kuras programmā būšot uzsvērts, ka viens no nākamās Saeimas galvenajiem mērķiem būs atjaunot [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Viens caurums sietā (130)
Aivars Ozoliņš

Stāsts par “caurumu” Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var šķist gluži vai neticams — valsts par miljoniem pasūta elektronisku datu sistēmu, piegādātājs to izstrādā un ievieš, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Citi līderi, cits stils (324)
Aivars Ozoliņš

Jaunā laika kopsapulce sestdien varēja kļūt par “uzvarētāju kongresu” un pieteikumu valdības vadīšanai arī pēc Saeimas vēlēšanām rudenī jau kā topošās triju partiju apvienības līderim. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Gvantanamo un Latvijas drošība (162)
Aivars Ozoliņš

Valdības lēmums izmitināt Latvijā vienu no ASV ieslodzījuma vietā Gvantanamo (Kubā) turētajām personām neizbēgami rada jautājumus. Taču pats pirmais un saprotami svarīgākais no tiem — [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Jakāna partija (239)
Aivars Ozoliņš

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors Dzintars Jakāns laikam būs bijis otrs svarīgākais politiskais jautājums valdības pēdējo trīs mēnešu nebūt ne pieticīgajā darba kārtībā — uzreiz aiz [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Plānais Šķēle (669)
Aivars Ozoliņš

Tautas partijas tēvs Andris Šķēle var atgriezties Mākoņos. Viņa politiskās ietekmes atjaunošanas pasākums jeb tā dēvētā atgriešanās politikā, lai it kā vestu valsti ārā no [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books