Uzmetēju pavasaris (157)
Autors: Aivars Ozoliņš
Publicēts: 2010. gada 23. marts 00:17
Atslēgvārdi: , , , , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam kopā ar nepopulāro TP tēvu Andri Šķēli, vai nu kā tās “stabilitātes garantam” kopā ar populāro premjerministru Valdi Dombrovski.

Pašlaik gan šķiet, ka Šlesers visdrīzāk varētu izvēlēties palikt vidū starp abām iespējām, taču arī tas nāktu par labu valdības un līdz ar to valsts stabilitātei.

Ja LPP/LC izlemtu pievienoties valdības koalīcijai, varētu pat dabūt visus TP ministru nomestos portfeļus, piesola valdības partiju pārstāvji. Arī Šlesers sev kādu varētu paņemt.

Piemēram, iedomājieties — tieslietu ministrs Šlesers!

Taču Tieslietu ministrijā nav naudas. Ārlietu ministrijā arī nav. Veselības ministrijā naudas gan ir kaudzēm, tur ir ko atņemt pat slimiem bērniem, taču to papriekš grasās pārraudzīt — šausmas! — iekšlietu ministre. Savukārt pašvaldību ministra funkcijas kopā ar ES fondu miljonu izlietojuma pārraudzību plānots sadalīt starp citiem ministriem.

Nē, kamēr Šlesers nav kļuvis par premjerministru, kā sola izdarīt pēc vēlēšanām, tikmēr viņš acīmredzot ģenētiski ieprogrammēts būt tikai un vienīgi par satiksmes ministru. Un lai tad TB/LNNK, kuras kompromisa rokās šis portfelis iekrita līdz ar Ivara Godmaņa valdības krišanu, samierinās kaut vai ar to pašu Tieslietu ministriju.

Tikai diezin vai premjerministrs un valdības koalīcijas partijas būtu ar mieru pieņemt kā pašsaprotamu šādu Šlesera institucionālo iedzimtību. Turklāt arī viņš pats diezin vai cer, ka tas varētu notikt.

Taču Šlesers nebūtu Šlesers un nebūtu joprojām politikā, ja neprastu izmantot savā labā jebkuru iespēju. Un to arī pašlaik dara parastajā uzbrūkoša buldozera stilā. Pirmdienas vakarā pēc LPP/LC valdes sēdes viņš piedraudēja — “ja mēs nespēsim vienoties, šī valdība vairs nevarēs pastāvēt”. Tiesa, laikam atjēdzis, ka nu būs jāsaka, kāda tad varēs, ja šī nevarēs, “buldozers” piebremzēja un jau teju vai pazemīgi pauda, ka gribot tikai saprast, “kas tiek gaidīts no mums”, un pat — “kāda palīdzība no LPP/LC ir nepieciešama”.

Arī Šlesera prasība premjerministram pēc  kāda “pasākumu plāna”  līdz vēlēšanām atlikušajam pusgadam liek minēt, ka, nenodedzinot uzreiz tiltus un atstājot iespēju pievienoties koalīcijai, viņš laikam cer drošāk iekļūt nākamajā Saeimā, nekā tikai paļaujoties uz reklāmista Stendzenieka spēju, pārfrāzējot polittehnologa Liepnieka sacīto, uztaisīt “pīrādziņu” no diviem “Š” un partiju nomenklatūras “uzņēmēju” čupiņas.

Šlesera strupi bilstais, ka viņam esot pienākumi tikai pret Saskaņas centru, taču ne pret citām partijām, Šķēlem varētu skanēt kā vēl viena nagla partijas zārkā.

Gluži vai paliek žēl savulaik neatvairāmi efektīvā kurmju sitēja —  kā pagriežas, tā dabū punu, kā sper soli, tā iekāpj pļekā.

Jābrīnās — vai tiešām ciniskais “uzmetējs”, pieņemdams riskanto lēmumu pusgadu pirms vēlēšanām aizvest TP no valdības opozīcijā, paļāvās, ka ciniskais konjunktūrists Šlesers, kuru TP tikai pērn “uzmeta”, gāzdama Ivara Godmaņa valdību, viņu pašu neuzmetīs, līdzko radīsies  iespēja?

Izskatās, ka tēva dibinātāja “atgriešanās” ir tā demoralizējusi partiju un tik ļoti atņēmusi tās biedriem lemšanas gribu un spēju, ka pat iesniegumus par aiziešanu no valdības tie jaudā vairs tikai pārkopēt no priekšā nolikta parauga, un tieslietu ministrs (!) Mareks Segliņš pat nepapūlējās izlasīt, ka uzrakstījis lūgumu atbrīvot viņu no veselības ministra amata. (Tiesa, par to varbūt nav jābrīnās, jo arī pats Šķēle savus nācijas glābšanas ultimatīvos priekšlikumus Dombrovskim bija kā ar “izgriezt/ielīmēt” metodi sastiķējis lielākoties no valdības darbu saraksta.)

Izskatās, ka tikpat nolemti, kā TP paļāvās uz glābēju Šķēli, partijas “glābējs” pats paļāvās uz savas un Šlesera kopā samestās naudas spēju darīt brīnumu vēl arī šajās vēlēšanās.

Taču Šlesers, uzsvērdams kā galveno prasītā valdības “rīcības plāna”  punktu bezdarba problēmas risināšanu, acīmredzot apzinās, ka ar pašslavināšanos un jaunu fantastisku solījumu gūzmu vien ne par kādu naudu nevarēs padarīt nebijušu savu solījumu radīt Rīgā 50 tūkstošus jaunu darbavietu, kad līdz šim izkārtojis darbu tikai vienam bezdarbniekam — uzņēmīgajam kempingotājam pie Ministru kabineta, kurš ar pacēlāju uzbraucis līdz viņa domes kabineta logiem. Tikmēr bez darba palikušo skaits galvaspilsētā audzis tik biedējoši, ka par jaunu darbavietu radīšanu pirmām kārtām esot jārūpējas valdībai, tagad uzskata darbavietu solītājs.

Arī nekādi vērienīgi Rīgas domes projekti bez valdības un īpaši Finanšu ministrijas akcepta neiet cauri, tā ka viņa iespējamā “sadarbība” ar valdību nav gluži vienpusēja valdības interese. Šleseram, kā parasti, rūp, pirmām kārtām, nauda, un valdībā (vai vismaz “sadarbojoties” ar to) iespējas arī šajā viņam pašā galvenajā jautājumā būtu krietni plašākas. Kā pats atzīst — nekas neizdošoties, kamēr Rīgas vadība būs opozīcijā “centrālajai varai”.

Tāpēc gaidāmo sarunu rezultāti diemžēl būs atkarīgi gan no tā, kādus dzelzceļus uz lidostu vai dirižabļus uz kosmodromiem Dombrovskis būs gatavs Šleseram solīt atbalstīt, gan no “mācītāju” partijas Latvijas ceļa gala cilvēku spējas viņu pārliecināt, ka būt valdībā ar Dombrovski pirms vēlēšanām ir drošāk nekā opozīcijā ar Šķēli.

Taču arī no tādiem subjektīvi netveramiem, tomēr Latvijas politiskajā kultūrā spēcīgiem faktoriem kā iespēja atdarīt politiskajiem pāridarītājiem. Proti, vai Šlesers uzskata, ka tā bija TP, kas viņu “uzmeta”, pirms Godmaņa valdības gāšanas solīdama, ka viņš paliks Satiksmes ministrijā, tomēr nespēdama vai nevēlēdamās izpildīt solīto, vai tomēr JL, kas to pēc tam neizdarīja.

Diemžēl —  jo pastāvīgi piesauktās bažas un rūpes par valsts nākotni neskan pārliecinoši no partijas īpašnieka, kuram atbalsts sabiedrībā  kā sīkpartijai un reāli draudi zaudēt sava biznesa pamatu jeb politisko varu.

Taču Dombrovskim nav lielas izvēles, un ar opozīcijas partijām jārunā tā  kā tā.

Tieši LPP/LC premjerministrs panāca vienošanos ar Eiropas Komisiju un Starptautisko Valūtas fondu par aizdevuma programmu Latvijai. Šī partija arī atbalstīja sadarbības turpināšanu ar starptautiskajiem aizdevējiem balsojumā Saeimā janvārī, kad TP mēģināja to izgāzt.

Vai LPP/LC piekritīs vai, kā pašlaik šķiet ticamāk, tomēr nepiekritīs papildināt valdību līdz vairākumam, Dombrovska valdības un Latvijas ekonomikas trauslajai stabilitātei nāktu par labu arī tikai LPP/LC partijas apņemšanās atbalstīt šīs programmas īstenošanu arī turpmāk.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(77 balsotāji )
Komentāri

Man nav iemesla krist tai histērijā…augšgalam gan jākrīt, jo par viņiem tauta atsakās bašot. Vinnēs SC kā es te sēžu!

82.

Lai jau es būtu kā Tu saki: “prastu, aprobežotu un truli gaudojošu lauku bābu,kas neredz tālāk par savu degungalu, bet iedomājas sevi par politikas eksperti”, bet man daudz kur ir bijusi taisnība. Un man ir taisnība, ka rudenī lettini varēs gaudot gar visiem pakšiem, bet rullēs šļusakovi, kā tas jau RD notiek.
Es ļoti labi zinu ko tauta domā un runā laukos un par ko tauta balsos! Neviens par liberālistiem negrib ne dzirdēt, tiek meklēti sociķi, bet maz kuram es spēju iestāstīt, ka SC un LPP/LC ir tie paši liberālisti-buržuji. Tā nu tas ir!

83.

Nu izbeidz! Zvirbulēns jau labi sen te ganās un man ar viņu sakrīt domas saimnieciskajos jautājumos, arī teritoriālās reforma mūs abus vienādi neapmierina, jau pirms tām mēs abi spriedām, ka būs dziļā pakaļā un ir jau arī…tūliņ sāksies bezgalīgie atdalīšanās un dalīšanās procesi…

84.

ŪŪŪŪ!!! Dzirdat mani? Kas ir Šlesers?

85.

Lelle..nu laik tak dalās..i ko?..bet vai tad tas pirms tam trauceeja Lembim ar Riecienu miilji sadziivot un laupiit..taa teikt peec veesturiskaas vienoshanaas par politiskaas vides sakaartoshanu..tikaj nesaki ka tagad zvirbulim arii zekjes mazgaa..

>Klusais
Man piemēram joprojām nav skaidrs kā Repše mierīgi velk savu mio kredītu . Kas tur ir apakšā – ētika vai aprēķins?
——-
Nesen Delfos bija debitoru saraksts , kur Repše nefigurēja . Daudziem bija liels izbrīns- kā tad tā- kur Repše!?

Nr 34
B!
Cik zinu, tad jaunas pirmstermiņa vēlēšanas nevar tā uzreiz noteikt, bet vajadzīgs REFERENDUMS!
Tā vismaz vakar dzirdēju masu saziņas līdzekļos, jo ne jau nu Tev vienam Tāda super atziņa radusies!

Mācītāju buldozers ir apgānījis valdošo grupējumu: izņirgājoties ar ilgo māžošanos par piedāvājumu nākt koalīcijā. Ko es darītu Lācīša un Co. vietā? Es viņus sodītu. Atrastu iespēju vienoties ar bitēm (protams, ne jau uz valsts valodas vai valstiskuma rēķina), un desertā atlaistu RD. Lai dabon, ko gribējuši, nelieši!

89.

Par to neesmu neko dzirdējis , bet tas ,kas nāca ausīs ir stāsts kur FM ( lasi Repše ) ir kaut ko atkal sačakarējis saistībā ar privātpersonu kreditēšanas problēmu risinājumiem.

Jautājuma būtība ir- vai Šlosera “skaistums no iekšām” mainījis saturu un formu, nonākot jaunā situācijā!?
:)

Nr 40 Džeris!
Ja toreiz, kad TP gribēja pašatlaist šo saeimu, nekas labāks jaunajā saeimā netiktu ievēlēts, jo tauta nebija izjutusi krīzi. To jau taica arī VVF un šai ziņā es pilnīgi piekrītu. TP būtu varbūt dabūjuši mazliet mazāk vietu saeimā, bet toties tā būtu ievēlēta uz pilnu termiņu, ko varētu izmantot savā shēmošanā par valsts budžeta pilnīgu izsaimniekošanu savu lobiju interesēs! it sevišķi jau nu būvētu tās gaisa pilis gan daugavmalā, gan Stradiņos utt.

>Klusais
Ko viņš tur var daudz sačakaēt!? Tur jau daudz filtru, gala rezultātā Saeima. Nemāku neko konkrētu pateikt. Bet par to rakstu- ja izdosies sameklēt, tad es Tev iedošu linku.
:)

93.

Nekā, toreiz TP reitings jau bija ap 3%,toties JL vēl nebija sācis veikt tās nepopularās reformas.
Tur jau tā nelaime, ka daudzi tās nepopularās reformas tagad saista ar JL, nevis TP.

Skaldi un valdi! princips ir vispārzināms. Dombrovskis būs muļķis un tirliņš, ja šo iespēju neizmantos valsts labā attiecībā uz Saskaņas centru un Bitēm. Āmen.

95.

Runa esot par restrukturizāciu un valsts atbalstu. Kaut kā baigi velk uz banku ( lasi Belokoņa čomu ) lobēšanu.

96.
zvirbulēns-Klusajam
2010. gada 23. marts, 14:47

Runa esot par restrukturizāciu un valsts atbalstu. Kaut kā baigi velk uz banku ( lasi Belokoņa čomu ) lobēšanu.
———-
Ārprāts, ko tu runā! Tā vienkārši nevar būt! Beta tev acis izskrāpēs!
:)

>Klusais

“Laikraksts: augstām amatpersonām smaga kredītu nasta”
pēc šīs atslēgas sameklē Delfos rakstu.
Linkus te laikam neļauj likt

:)

98.
klusais>zvirbulēns
2010. gada 23. marts, 14:53

Mani tas neuztrauc. Man piemēram vairāk uztrauc,ka valsts banka , kuras akciju turētājs ir FM atļaujas naturāli apzagt zemniekus un FM uz to nekādi nereaģē.

99.
Opapus - Klusajam
2010. gada 23. marts, 14:57

Neiekrītu. Manuprāt, tas problemātisko kredītņēmēju atbalsta pasākums jebkurā gadījumā būs maksimāli uz kakla valstij, nevis bankām, pateicoties skandināvu spiedienam. Belokoņs ar čomiem šajā procesā vairāk ir ieguvēji pa burzmu.

100.

Jājautā žurnālistiem kā tur īsti ir , jo tas tāds virspusējs raksts. Jāgaida deklarācijas.
Vispār tādam kredītam % vien ir ko vērti. Nepatīk man tā situācija un nepārliecina argumenti arī.

Jautājuma būtība ir- vai Šlosera “skaistums no iekšām” mainījis saturu un formu, nonākot jaunā situācijā!?
===
:) ))

Jā džekam tagad kā friču padlodkai
cauri mīnu laukam zigzagiem jāiziet !
lieldienu pauzi paņēmis lai ..
andžas barža burbuļus laiž
sola jau tauvē šo ņemt
bet pašam soļarka uz beigām iet !
:)

102.

Nevaru daudz ko piebilst un precizēt , jo īsti nepārvaldu to sfēru . Cik sapratu stāsts bija tieši par to ,ka bankām bija jāuzņemas arī daļa zaudējumu ,ko FM ( lasi marsietis ) noraka. Tā ideja bija aptuveni tāda, ka restrukurizējot kredītus ,ja kredītņēmējs godprātīgi izpildīja maksājumus pēc restrukturizācijas , bankai vajadzēja norakstīt 20% kredīta. Varu kļūdīties , jo tiešām neiebraucu līdz galam tajā sarunā , bet galvenā ideja bija tāda , ka FM nobloķēja likumprojektu , kas bija neizdevīgs bankām .

Kāpēc man no VD puses prasās kāds TPistiem un LPP/LC negaidīts gājiens? Tāds, lai šie aiz brīnumiem nokrīt no Saeimas krēsliem. Iespējams, es VD vietā ceturtdien pieprasītu uzticības balsojumu Saeimā. Aizklāto, ja var. Pastāv klusas aizdomas, ka vajadzīgās balsis salasīsies.

Jā vēl ja jaškas un taņkas buksieris zem tvaikiem rāmi pie steķa stāv..
lāčuks var piekāpt tur na kambuz pusdienās
un piekāst !

> klusais
Klausies, Tu tāpat kā Kristovskis, kas kā klaču bāba publiski vaimanā, ka viņu neņem galvā, tagad publiski laid kaut kādus nekonkrētus dūmus, sak, “ir viedoklis, ka Repše kaut ko noteikti dara ne tā” …
Noskaidro un tad muldi!

Varbūt Repše ir pārdevis ASV akcijas un atdevis parādu, visu vai daļu. Gan jau tas tūlīt būs redzams pēc deklarācijām, tad varēsiet apsūkāt Repšes kauliņus, ak ēdelīgie… :) :) :)

106.

Es taču neesmu vainīgs,ka Tev Repše tik mīļš. Nu pastāsti man lūdzu kapēc Repše ne pirkstiņa nav pakustinājis , lai noskaidrotu teiksim situāciju ar Birzgales zemnieku un LHZB, kuras akciju turētājs ir FM ( atceries 2 nedēļu veco stāstu par kredīta cedēšanu , kur parāds no 130 000 Ls pēkšņi izauga līdz 640 000 Ls pie kam strādājošam uzņēmumam) . Nu un par kredītu man tiešām nav skaidrs , kas tur slikts? Patreiz pieejamās deklarācijas nesniedz atbildi.

Pabriks: mēs paši bijām muļķi
«Apollo»,

«Nenobrieduši politiķi vienmēr noveļ vainu uz ārzemniekiem. Mēs paši bijām muļķi.» Tā vairākus valdības pieņemtos lēmumus komentē partijas «Sabiedrība citai politikai» Saeimas deputāts Artis Pabriks.

Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» Pabriks norādīja, ka politiķi paši ir valsti sabojājuši ar nepareiziem lēmumiem.

«Un lai savas pozīcijas vēlētāju acīs uzlabotu, teicām, ka tie ārzemnieki [aizdevēji] mums spieda,» viņš noteica.

Tajā pašā laikā viņš aicināja nekaisīt pārāk daudz pelnus uz savas galvas, jo Grieķijā ekonomiskā situācija ir sarežģītāka un Latvija šai valstij var kalpot kā labs piemērs, kā problēmas risināt.

Savukārt «Jaunā laika» Saeimas frakcijas vadītājs atgādināja, ka ne jau Starptautiskais Valūtas fonds uzrakstīja valdībai priekšā špikeri, ko darīt un kā darīt.

«Ir arī pa kādai kļūdai, bet mēs jau neesam to granītā iecirtuši – ja ir kāda kļūdiņa, to var labot,» viņš sacīja.
———-
Cik gan pašapmierināti ir nobriedušie politiķi, tas, ka valstī 230 000 bezdarbnieku, nu tas jau tāds nieks!
:)

108.
klusais>ululiņš
2010. gada 23. marts, 15:30

Nav vienkārši laiks eksperimentiem, likmes par augstu.

> klusais
Es taču neesmu vainīgs,ka Tev Repše tik mīļš.
———-
Nē, tur tiešām Tavu nopelnu nav ne druskas… :)
Tikai palabošu, Repše man ir nevis mīļš (mīļš man ir mans vīrs), bet es viņu ļoti cienu!
Un tādu ļautiņu mūsu politiskajā lauciņā nav daudz!

Neko nezinu par teiksmaino Birzgales zemnieku, bet it kā Tev nebūtu zināms, ka ne jau ministrs risina tādus jautājumus un vēl pēc savas iniciatīvas! Tad jau tādu apbižoto tūlīt sastātos rinda, Lelles vīrs kā pirmais … :) :) :)

Ja Tev tīk simto reizi apzelēt Repšes parādu jautājumu, zelē vesels, ja nekā labāka nav ko teikt, bet nafig jāizsaka kaut kādas aizdomas par likumu lobēšānu posta partijas stilā, ja neko konkrētu nezini???
Sak, galvenais uzdirst, lai tad kāds tīrās, es neko, a viņam tak uzvalks strīpains…

110.
Reālists>zvirbulēn
2010. gada 23. marts, 15:32

Kukū, čabulīt, gaidu atbildes uz jautājumiem. Vai betai būs taisnība par jautājumiem, kas uz Tevi atstāj tādu pašu iespaidu kā krusts uz velnu?

111.

Beta es par situāciju tiešām zinu pietiekami daudz . Ululiņš ( protams ,ja viņš uzskata to par vajadzīgu)var apliecināt ,ka es te nenāku kladzināt paša izdomātus brīnumus. Tāpat par pieminēto zemnieku runājot normāls ministrs noreaģētu , jo informācija bija publiska.

Audzis CD ideju pretinieku pulks.Nomelnot, dezinformēt, -vai tad jau nepietiek.
Šlesera vārda un darbu piesaukšana nestindzina, ko nevar teikt par TP “nacionālā kapitāla” īpašniekiem.

> klusais
Tāda sajūta, ka Tu mums valstī galvenais, visi pārējie Tavi ziņu pienesēji… :) Faktiski pat ne ziņu, bet intrigu, baumu un aizdomu… :)
Labi, savu pateicu.
Aizdodos.

114.

Ko uzvelc lūpu? Kur Tavs adekvātums? Vienkārši nedaudz noņem klapes no acīm attiecībā par Repši.

115.

Klusais zin vairāk, nekā raksta.

116.
klusais>ululiņš
2010. gada 23. marts, 16:06

Atvaino ,ka uzprasījos, bet man tiešām betas taisnvirziens nedaudz tracina. Vienkārši nevar te visu rakstīt , bet tas tāpat nevienu nepārliecinātu.

117.

“Klusais zin vairāk, nekā raksta”? Bet vai dažreiz mēs visi neizliekamies zinām vairāk, nekā rakstām?

118.
Opapus - Klusajam
2010. gada 23. marts, 16:17

Tava doma man ir skaidra, es arī par to pašu runāju un uzskatu, ka bankām būtu pamatīgi jādalās kopīgi sataisītajos mēslos. Taču es nedomāju, ka pat tās kautrīgi pazemīgās idejas par 20% norakstīšanu izgāšanā ir pie vainas Repšes čomošanās ar Belokoņu. Belokoņs šajā jomā ir ļoti sīka zivtele. Ja jau Zviedrijas finanšu ministrs Borgs var izsaukt pie sevis uz pārrunām Dombrovski un publiski zākāt LV, bez jel kādiem kompleksiem, tad šķiet, ka par kaut kādu skandināvu spiedienu ir pamats runāt. Starp citu, interesanti vai par Borga hipija matiem un auskaru arī mājās uzjautrinās tāpat kā par Repšes strīpaino uzvalku?

119.

Es atkārtoju ,ka daudz nesaprotu par to lietu , bet cik dzirdēts , tad tas bija saskaņots ar SVF, taču nez kapēc FM ir nolekusi bez visiem zviedriem. Var jau būt ,ka Belokoņam tur nav nekādas saistības , bet pēc manas saprašanas nekas nenotiek pats no sevis. Nebūtu Repšem stulbā kredīta , nebūtu runu .
Tāpat man likās stulba tielēšanās no Repšes puses par olimpiešu prēmijām , bet tā jau cita opera.

120.

Ar to es gribu teikt, ka kvalitatīva diskusija ir iespējama tikai tad, ja komentētājs savus izteikumus pamato ar faktiem. Sakarā ar darba specifiku daudziem cilvēkiem ir zināmi tādi fakti, kuru izpaušanas gadījumā viņi varētu atvadīties no darba un naudas, tāpēc šiem cilvēkiem nenāk ne prātā publiskā portālā dot viszinīgus mājienus uz lietām, kuras viņi zina, bet nedrīkst pierādīt. Tie, kas tā rīkojas, vai nu patiesībā nezina neko, vai arī ir pārsteidzoši naivi cerībā, ka internetā pastāv komentētāja anonimitāte.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēle nespēj (301)
Aivars Ozoliņš

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēles piedāvājums (128)
Aivars Ozoliņš

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Vienotība par un pret (248)
Aivars Ozoliņš

Apvienības Vienotība nodibināšana krietni vienkāršo “lielo” politisko ainavu un atņem aktualitāti kopš 5.Saeimas vēlēšanām Latvijas pilsoņiem laikam gan populārākajam viltus apgalvojumam, ka “nav par ko [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Štokenbriks kā Šlesakovs (283)
Aivars Ozoliņš

Partija Sabiedrība citai politikai sestdien kopsapulcē nobalsoja par dalību vēlēšanu apvienībā Vienotība, kuras programmā būšot uzsvērts, ka viens no nākamās Saeimas galvenajiem mērķiem būs atjaunot [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Viens caurums sietā (130)
Aivars Ozoliņš

Stāsts par “caurumu” Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var šķist gluži vai neticams — valsts par miljoniem pasūta elektronisku datu sistēmu, piegādātājs to izstrādā un ievieš, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Citi līderi, cits stils (324)
Aivars Ozoliņš

Jaunā laika kopsapulce sestdien varēja kļūt par “uzvarētāju kongresu” un pieteikumu valdības vadīšanai arī pēc Saeimas vēlēšanām rudenī jau kā topošās triju partiju apvienības līderim. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Gvantanamo un Latvijas drošība (162)
Aivars Ozoliņš

Valdības lēmums izmitināt Latvijā vienu no ASV ieslodzījuma vietā Gvantanamo (Kubā) turētajām personām neizbēgami rada jautājumus. Taču pats pirmais un saprotami svarīgākais no tiem — [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Jakāna partija (239)
Aivars Ozoliņš

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors Dzintars Jakāns laikam būs bijis otrs svarīgākais politiskais jautājums valdības pēdējo trīs mēnešu nebūt ne pieticīgajā darba kārtībā — uzreiz aiz [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Plānais Šķēle (669)
Aivars Ozoliņš

Tautas partijas tēvs Andris Šķēle var atgriezties Mākoņos. Viņa politiskās ietekmes atjaunošanas pasākums jeb tā dēvētā atgriešanās politikā, lai it kā vestu valsti ārā no [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books