Korupcijas novērošanas birojs (542)
Autors: Sanita Jemberga
Publicēts: 2010. gada 25. marts 00:10
Atslēgvārdi: , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Žurnālistiem bieži pārmet, ka tie nesauc lietas īstajos vārdos. Man ir priekšlikums pārdēvēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju par Korupcijas novērošanas biroju.

Gada laikā, kopš par tā vadītāju kļuva Normunds Vilnītis, biroja darbs no mediju lupas izbēdzis – daļēji žurnālistikas vājuma dēļ, daļēji tāpēc, ka cilvēkam dots laiks iestrādāties. Trešdien Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijā, kur vērtēja N.Vilnīša darbu, viņš atzina, ka vadītāja maiņa ir ietekmējusi biroja darbu, bet tagad viņš esot definējis mērķus un “jāsāk strādāt”.

Pirmais iecerētais darbs ir tikt vaļā no viena no galvenajiem iemesliem, kādēļ birojs 2002.gadā tika izveidots – no partiju finanšu kontroles.

Vilnītis, redz, ir pārliecināts, ka partijas kļuvušas “disciplinētākas” un tādēļ to finansēs vairs nav atrodami gadījumi, kad nelikumīgi iegūti vai iztērēti daudzi tūkstoši. KNAB priekšnieks izliekas nezinām, ka laika posmā starp biroja lēmumu piedzīt no LPP/LC un TP par pārtēriņiem vēlēšanu kampaņā nepilnu miljonu latu (no kā partijas varētu mēģināt izvairīties, apvienojoties citā formācijā) un pašreizējo brīdi ir būtiski mainīts partiju finansēšanas likums un ievērot kampaņu griestus nav problēmu. Drīzāk partijām vairs nav naudas, lai tos pārsniegtu. Varbūt Vilnītis neizliekas, bet tiešām nezina, jo trešdien Saeimā joprojām bija pārliecināts, ka KNAB atbalstītie priekšlikumi griestu samazināšanai arvien tiek izskatīti. Atbildīgā komisija tos noraidīja jau otrdien. Šis fakts liek aizdomāties, cik daudz Vilnīti interesē partiju kontrole.

Paradoksāli, bet partiju finanšu kontroles nodaļu Vilnītis atzīst par vislabāk strādājošo biroja vienību (un tajā pašā laikā ierosina no šīs funkcijas atteikties). KNAB priekšnieks argumentē, ka biroja atrašanās premjera pārraudzībā liedzot kontrolēt partiju tēriņus, jo kas gan notikšot, ja birojam būs jāpieņem lēmums par premjera partijas kampaņas apturēšanu tēriņu pārsnieguma dēļ.

Pirms viņa atnākšanas birojam nebija nekādu grūtību uzlikt TP pusmiljona sodu un tiesāties, lai gan birojs atradās TP premjera Aigara Kalvīša pārraudzībā, kuram ar to bija daudz vairāk konfliktu nekā Valdim Dombrovskim (JL). Dombrovskis trešdien radio intervijā Vilnīša priekšlikumu atzina par neloģisku, īpaši priekšvēlēšanu gadā.

Vienīgais vērā ņemamais biroja sasniegums gada laikā, kopš Vilnītis vada KNAB, ir atklātā korupcija Bērnu slimnīcas iepirkumos, kur izmeklēšana nav beigusies.

Krietni cietis otrs balsts, kāpēc savulaik biroju dibināja – lielu un sarežģītu amatpersonu korupcijas lietu šķetināšana. Ne tikai lielu un sarežģītu – 2009.gadā birojs ierosinājis 16 kriminālprocesus, no kuriem otrajā pusgadā prokuratūrai nosūtīti tikai divi (kopējais rādītājs nav mazāks kā iepriekšējos gados, satraucošs ir otrais pusgads). Vilnītis šo rādītāju atzīst par neapmierinošu.

Tas nenozīmē, ka birojam šajā gadā nav bijis daudz darba.

KNAB pārvācies uz jaunām telpām.

Nomainījušies vairāk nekā 20 darbinieki. KNAB priekšnieks apgalvo, ka tas esot normāli. Aptuveni tikpat bijis citos gados. Tā neesot liela kadru mainība.

Mikroklimats birojā nav pats labākais. Un nevar būt, ja, piemēram, pret darbinieku tiek ierosināta disciplinārlieta tikai par to, ka viņš atļāvies publiski pateikt – agrāk birojs strādāja aktīvāk. Otrs pārkāpums – nav nodrošināta savlaicīga tulka ierašanās uz tikšanos ar ASV vēstnieci, kas atnāca uz tikšanos ar KNAB vadītāju 10 minūtes agrāk, nekā bijis norunāts, bet tulks – precīzi nozīmētajā laikā. Izrādījās, ka ne KNAB vadītājs Vilnītis, ne viņa sekretāre angliski labi nerunā.

Lai gan biroja ētikas komisija un divas disciplinārlietu izmeklēšanas komisijas atzina, ka nekāda pārkāpuma nav bijis, Vilnītis neatlaidās, mainīja komisijas sastāvu un prasīja lietu izskatīt atkārtoti. Tagad trešo reizi atzīts, ka darbinieks nav vainīgs, un Vilnītis komisijas slēdzienu akceptējis. Var tikai minēt, cik daudz biroja darbinieku laika un enerģijas tērēts nejēdzīgi (paskaidrojumu apjoms vien ir vairāk nekā 50 lappušu). Tas notiek brīdī, kad saskaņā ar trešdien publiskoto apjomīgo Delnas pētījumu par biroja darbu daudziem darbiniekiem vērojams izdegšanas sindroms un algu samazinājums demoralizējis viņus līdz līmenim, kad vēl viens finansiāls grieziens var būt liktenīgs.

Vilnīša darbību Delnas vērtējusi stipri kritiski – birojs sekmīgi strādā administratīvās korupcijas apkarošanā, bet ir vājš pret “lielajām zivīm” (tam gan nepieciešami arī citi apstākļi – likumu uzlabošana, darbinieku kvalifikācijas celšana, piemēram, sarežģītos finanšu noziegumos u.tml.). No KNAB biroja priekšnieka tiek gaidīta ne tikai spēja vadīt struktūru, bet arī prasme būt viedokļa līderim sarežģītās situācijās. Tādās kā, piemēram, Parex bankas pārņemšana vai korupcijas skandālā iejauktas firmas uzvara nākamajā iepirkumu konkursā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Toreiz no viņa puses netika bilsts ne vārds. No KNAB priekšnieka gaida arī sabiedrībai nozīmīgu iniciatīvu virzīšanu korupcijas apkarošanā, bet tas nav noticis.

Noklausījušies Vilnīša atskaiti, Saeimas deputāti palika apmierināti. Nevienam neradās jautājumi ne par Vilnīša, ne viņa sievas biznesa parādsaistību risku (sievas uzņēmumam tādas ir ap pusotru miljonu un tiesiskās aizsardzības prasība, savukārt KNAB vadītāja parāds ir lielāks par 200 000 eiro), ne par vēlmi atteikties no tik būtiskās biroja darbības sfēras kā partiju finanšu kontrole.

Redzēsim, kādu vērtējumu sniegs premjera izveidotā ikgadējā KNAB vadītāja darbības vērtēšanas komisija.

Tikmēr Vilnītis deputātiem stāsta, ka no biroja darbiniekiem neprasot neko citu kā tikai darbu. Tāda laikam ir jaunā filozofija – rezultāts nav svarīgs, galvenais, lai strādā un novēro, kur palikusi korupcija.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(98 balsotāji )
Komentāri

Asprātīgs un trāpīgs nosaukums!!!
Taču lai KNAB un Ģenerālprokuratūra nebūtu bezspēcīga pret lielajām zivīm,ir obligāts priekšnoteikums – Saeimā nedrīkst ievēlēt oligarhu stipendiātus.

es izlasīju un domāju par to, cik šitais raksts patiesībā ir iznīcinošs. tam būtu jānoslauka no zemes virsas to pajoliņu tur KNABā. bet man bail, ka tā nenotiks :(

baigi labais raksts.

Tautai ar mietiem būtu jāsāk prasīt visiem KNĀBjiem un Ģenprokiem darbs(ja to nespēj Saeima!), nevis jāsponsorē ielikteņu atrašanās valstij svarīgos amatos.

5.
Pecunia non olet
2010. gada 25. marts, 02:52

Nu nav jau tik traki.

“Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs elektroniskā formā sagatavojis informatīvā izdevuma «KNAĢIS» 5.numuru.
«KNAĢIS» ir korupcijas novēršanas „aģents”, kura uzdevums ir pievērst valsts amatpersonu un sabiedrības uzmanību pretkorupcijas problēmām. Izdevums tiek izplatīts elektroniski valsts un pašvaldības institūcijām.” (no KNAB mājaslapas)

Vilnītis ir īstais cilvēks šinī amatā. Pretēji Loskutovam, viņš nevienu (īpaši oligarhus) netraucē.

Nu un vai tad kāds, kas nav īpaši naivs, gaidīja ko citu?
Vai tad Kaulītis ar TP veltīja visus spēkus Loskutova noņemšanai un šāda te pusizglītota, toties varai pakalpīga īpatnīša atrašanai, lai birojs pēc tam var normāli strādāt?
Vai tad kāds vēl neredz, ka šī te anekdotiska personāža neko vairāk, kā rajona atskurbtuvi, vadīt nespēj?
Tāds jau arī bija TP mērķis, ne jau velti tikpat lieli TP “intelektuāļi” Dalbiņš un Segliņš atzīst, ka viss ir OK, birojs strādā labi, nav problēmas.
Vienkārši, TP sagrāvusi un iznīcinājusi vēl vienu labi strādājošo iestādi.
Tā sacīt – “nekā personiska, tīrais bizness”.
Un, pēc tā un vēl mēģinājuma pieņemt tos drošības likumus, ar ko TP mēģināja pakļaut visas drošības iestādes politiskai (savai) kontrolei, kāds vēl var teikt, ka TP nav noziedzīga pusmafioza organizācija, kas nodarbojas ar valsts pamatu graušanu?

Pirmais, kas jādara pēc vēlēšanām – jānomaina šo te karikatūru Vilnīti pret Loskutovu vai kādu citu sakarīgu cilvēku, vismaz, uz tādu, kas neizraisa smieklus un nožēlu, tikko ka paver muti.

Vērojot KNAB darbu Vilnīša vadībā, šķiet, saīsinatajā nosaukumā vajadzētu abus vidējos burtus apmainīt vietām.Lai būtu: KANB,kura nosaukums un darbs tad atbilstu daudzu mūsu politiķu vēlmēm:Korpcijaas Apkarošanas NOVĒRŠANAS Birojs!

Saskaņā ar likumu, KNAB darbības uzraudzību jānodrošina ģenerālprokuroram. Ja KNAB nestrādā, tad pirmie akmeņi metami Maizīšā virzienā.

Saskaņā ar likumi, prokurori veic ierosināto kriminālprocesu uzraudzību. Ja krimnālprocesos nekas nenotiek, akmeņi metami uzraugošo prokuroru virzienā.

Īsāki sakot, kās ģenerālprokurors, tāds arī KNAB darbs.

10.

Korupcijas Nodrošināšanas un Apdrošināšanas Birojs

11.
zvirbulēns-dzerim
2010. gada 25. marts, 08:17

Loskutovs, ja nezini, KNABu tā novadīja, ka visi KNAB seifi palika tukši! 190 000 tūkstoši pagalam, un mēs tik varam pabrīnīties, kādēļ Loskutovs jau nav notiesāts par nolaidību, kas izsaukusi smagas sekas.Šis jautājums gan uzdodams Maizītim, un ļoti nopietni uzdodams.

Trāpīgi sacīts! Pēc šitādu rakstu izlasīšanas, man parasti gribējās vai nu a) sākt nervozi raudāt; b) iedzert c) apēst kasti ar končām
Tāpēc, lai nesajuktu prātā, nenodzertos un neaptaukotos es nolēmu pārcelties dzīvot uz valsti, kur tāda biroja nav vispār.. Un nenožēloju, diemžēl..
Es tiešām NESAPROTU kā pēc visa šitā vēl tas cilvēks ir amatā, kāpēc konkursa rezultātā jāizvēlas vadītājs, kas nepārvalda angļu valodu, un viņam ir jātērē nauda tulkam!
Piekrītu, ka KNAB ir zaudējis jebkādu svaru sabiedrības acīs, un viedokļa veidotājs tas nav vairs vispār!
Bet ko tālāk – labi sašutām, sapratām, bet nekas nemainās.. Ir idejas, ko lai dara ar mūsu valsti? Es atgrieztos, ja man būtu ticība, ka kaut kas mainīsies un ka manos spēkos ir ko mainīt…

13.

Ierosinājums, izņemt no KNAB funkcijām partiju finanšu kontroli, ir vairāk nekā loģisks.
Šī funkcija nododama Valsts kontrolei.

14.
dzeris - zvirbulēns
2010. gada 25. marts, 08:36

Uzdod, labāk, savam šefam jautājumu, kas tur darās ar to Ventbunkeru?
Un kad viņš ar visu ģimeni atgriezīs no ofšoriem Latvijā nozagto naudu?
Varbūt, tad viņam iedos kādu gadiņu mazāk.

15.
zvirbulēns-Dzerim
2010. gada 25. marts, 08:39

Man nav šefu, gudrīti! Un es izlemju kam un kādus jautājums uzdot!

16.
Dusmīgais-zvirbulēnam
2010. gada 25. marts, 08:57

Sakiet, lūdzams, kur ir loģika – nodot partiju finanšu kontroli Valsts kontrolei? Valsts kontrole revidē valsts un pašvaldību institūcijas un to kapitalsabiedrības, bet partijas ir privāto tiesību subjekti – privātpersonu domubiedru kopa, kurai ir tiesības piesaistīt privātpersonu ziedojumus. Tā ka nekas te nav jāmaina, viss ir loģiski un ar likumu noteikts KNAB šo funkciju veikt. Daudz vairāk loģikas būtu, ja nomainītu patreizējo KNAB vadītāju, kurš, šādā veidā, atzīst savu nespēju – impotenci. Bet, acīmredzot, tāds jau bija uzstādījums – sameklēt nekompetentu, bet tā laika varai paklausīgu vadītāju, kurš vismaz netraucētu “eliti”, bet, ja izdotos, tad varbūt pašlikvidētu šo iestādi kā tādu. Vienīgi jācer, ka sabiedrotie to nepieļaus, jo, kā atceramies, šīs iestādes izveidošana nebija mūsu valsts iniciatīva…

Vilnīša iecelšana laikam notikusi pēc pazīstamā “lielākā kretīna” principa.

18.
dzeris - zvirbulēns
2010. gada 25. marts, 09:04

“Man nav šefu, gudrīti! Un es izlemju kam un kādus jautājums uzdot!”
———————————————-
Laikam, sapīpējies, un iedomājies, ka esi ērglis?

“Žurnālistiem bieži pārmet, ka tie nesauc lietas īstajos vārdos. Man ir priekšlikums pārdēvēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju par Korupcijas novērošanas biroju.”
————————————
Šoreiz labs solis pareizā virzienā! Sirsnīgs rīta žetons par to! Tā turpināt! Lai spalvas put!

20.
zvirbulēns-Dusmīgajam
2010. gada 25. marts, 09:12

Ja likumā tiks noteikt, ka partiju finansēšanu kontrolē VK, tā arī būs. Loģika te tāda, ka KNAB jādara viens darbs – korupcijas apkarošana. KNAB nav jāmaisās pa cilviltiesisko atbildības sfēru.
Par KNAB vadītāja nomaiņu var lemt ģenerālprokurors, kuram ir tiesības veikt KNAB priekšnieka darbības izvērtēšanu.
Par uzstādījumiem nezinu – mani mulsina, kas cits, proti, ka gan Loskutovs, gan Vilnītis abi studējuši krievzemē (ceru, ka Tu saproti, ko es te domāju).
Un vēlreiz varu Tev apliecināt, ka KNAB darbs vistiešākā veidā atkarīgs no ģenerālprokurora aktivitātēm. Ja Maizītis guļ, tad guļ arī KNAB.

Ja reiz Šlesers var būt ministrs,tad kāpēc Vilnītis nevar būt KNĀBis?Absolūti degradētā valsts pārvaldes vidē labi jūtas tikai izglītoti nelieši un neizglītoti nelieši.Pārējie tiek saukāti par “ežīšiem”,”marsiešiem”,”muļļām”.”kvaukšķiem” u.t.t.Protams TPistiem,LPPistiem ir vitāli svarīgs varēt negribošs vai nevarošs KNĀBis-savādāk šiem kraukļiem neizdzīvot.

22.
zvirbulēns-Dusmīgajam
2010. gada 25. marts, 09:27

Un vispār, normāli būtu, ja KNAB pārveidotu par prokuratūras izveidotu iestādi, līdzīgi kā Burkāna kantoris pie prokuratūras, ja tiktu likvideta jebkāda premjera teikšana par KNAB, ja visu atbildību par korupciju valstī nestu ģenerālprokurors – tieši un nepastarpināti. Kā mēs zinām, ģenerālprokuratūrā ir izveidota un jau izsenis strādā sevišķu svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļa – prokurori izmeklētāji, un taisni šajā nodaļā būtu jādarbojās arī KNAB. Prokuri, kas izmmeklē lietas, zin kādi pierādījumi jāiegūst, strādā tieši ar KNAB operiem un viss notiek mērkaķa ātrumā. Tiesa, lai ko tādu izdarītu, jānomaina mīkstais Maizītis, kurš pat dzirdēt negrib par šādu reformu, atbildības uzņemšanos par korupcijas apkarošanu.

23.
Dusmīgais-zvirbulēnam
2010. gada 25. marts, 09:30

Šī Saeima kaut ko tik kardināli mainīt nedrīkst, jo noteikti būs vēlme izstiept cauri kādu kārtējo “mutatis mutandis”. Nepiekrītu, ka KNAB nav jāmaisās pa civitiesisko sfēru, jo tas ir darbs uz prevenciju, jo nevar cīnīties tikai ar sekām, ir jācenšas likvidēt arī arī cēloņus. Pie kam, partiju darbības kontrole ir ļoti svarīga sfēra, jo kamēr partija nav ievēlēta Saeimā vai kādā pašvaldībā, tikmēr tā ir privāto tiesību civiltiesiskā sfēra, bet pēc ievēlēšanas tā vairs nav tikai privāto tiesību sfēra. Par cik, eventuāli jebkura no patreiz reģistrētajām un arī topošajām partijām var tikt ievēlēta, tad to monitorings ir nepieciešams. Un, par cik vienīgais risks partijai ir korupcija, caur šaubīgas izcelsmes ziedojumu pieņemšanu, tad vienīgais, kam partijas būtu jāpārbauda ir KNAB.

24.
Dusmīgais-zvirbulēnam
2010. gada 25. marts, 09:36

Nu bet tāds jau ir “lielāko kretīnu” sapnis – padarīt KNAB par kaut ko līdzīgu Burkāna kantorim, par kuru neko ne dzird, ne redz!

25.
zvirbulēns-Dusmīgajam
2010. gada 25. marts, 09:42

Vai tik Tu neesi Vilnīša vietnieks, puika ar brilītēm, aizmirsu kā viņu sauc?
Korupcijas lielākie cēloņi ir feodālisms likumos, stulbi, nepamatoti aizliegumi likumos, kurus tad arī apiet ar kukuļu palīdzību. Atzinumus par korupcijas riskiem, kas ielikti likumprojektos un ir jau esošajos likumos, var sniegt un būtu jāsniedz visa veida speciālistiem gan no akadēmiskās vides, gan nevalstiskajām organizācijām, t.sk. Delna, Providus un citi aktīvistiem.Līdzšinējais KNAB darbs korupcijas novēršana, ir nulles vērtībā, un par cik valstij nav nauda, tad šī KNAB korupcijas novēršanas funkcija ir samazināma, ja ne likvidējama pa visam. KNAB vietnieks par korupcijas novēršanas jautājumiem – likvidējams.

Nu bet tāds jau ir “lielāko kretīnu” sapnis – padarīt KNAB par kaut ko līdzīgu Burkāna kantorim, par kuru neko ne dzird, ne redz!
—————–
Par Burkāna kantora darbību atbild Maizītis, un te ir jājautā Maizītim, kādēļ no Burkāna kantora darbības labuma pilnīgi nekāda?

Nezinu, ko Tu domā ar lielākajiem kretīniem, bet man nav šaubu – kamēr prokurorēs Maizītis, tikmēr te nekas nemainīsies. Mēs esam nolādēti ar to nespējnieku Maizīti, un soristi, Vienotība vēl šo bīda amatā.
Pilnīgs riebums, no tā stulbuma, kas te valda.

“Noklausījušies Vilnīša atskaiti, Saeimas deputāti palika apmierināti. Nevienam neradās jautājumi ne par Vilnīša, ne viņa sievas biznesa parādsaistību risku (sievas uzņēmumam tādas ir ap pusmiljonu un tiesiskās aizsardzības prasība, savukārt KNAB vadītāja parāds ir lielāks par 200 000 eiro), ne par vēlmi atteikties no tik būtiskās biroja darbības sfēras kā partiju finanšu kontrole.”

Labs raksts. KNAB palicis tiešām bezzobains. patiesību sakot, vēl jābrīnās, kā Vilnīša vadītais kantoris atklāja to vienīgo korupcijas gadījumu Bērnu slimnīcā!?
Manuprāt, tāds jau bija arī Kalvīša valdības mērķis: salikt amatos kretīnus, un varēs turpināt izzagt valsts budžetu caur privāto parnerību!
Cik zināms, Vilnītis savu juridisko izglītību ieguvis Maskavā! Sen jau brīnījos, kā ar tādu izglītību var strādāt ES dalībvalstī un pārbaudīt finanses pēc ES likumiem ?Varbūt Putins kādā no tikšanās reizēm ieteicis Kalvītim šo cilvēku ielikt KNAB vadītāja amatā?
Kā arī dīvaini kā Kalvītis izvēlējās cilvēku darbam KNAB, kuram ir tā saucamais skelets skapī! Ar šādiem cilvēkiem ir viegli manipulēt. Ne jau par velti Vilnītis negrib veikt partiju finanšu pārbaudi. Izskatās, ka ar nolūku KNAB vadītāja amatā ielikts tika kārtējais kretīns, lai tā saucamās lielās zivis var turpināt nārstot Latvijas duļķainajos ūdeņos!

28.
axis -> zvirbulēns
2010. gada 25. marts, 09:59

“Ierosinājums, izņemt no KNAB funkcijām partiju finanšu kontroli, ir vairāk nekā loģisks.
Šī funkcija nododama Valsts kontrolei.”

Galīgi garām. Partijas nav valsts institūcijas un tādējādi nav pakļautas valsts kontrolei. Vienam otram “uzņēmējam” gan laikam zudusi realitātes izjūta un sāk jukt personīgā un valsts manta.

29.
axis -> zvirbulēns
2010. gada 25. marts, 10:04

“Ja likumā tiks noteikt, ka partiju finansēšanu kontrolē VK, tā arī būs”

Jā protams, varētu vēl ar likumu noteikt VK vadītājai personīgi izskatīt visus tavus CD publicētos komentārus :)

Slakteris, Dalbiņš, Kalvītis, Segliņš, Krauklis savu darbu Latvijas iznīcināšanā padarījuši. Laiks darbu turpināt jaunai maiņai.

31.
Dusmīgais-zvirbulēnam
2010. gada 25. marts, 10:08

Kāda starpība, kas es esmu! Bet, lai Tevi nomierinātu tekšu, ka man nav nekāda sakara ar Valsts pārvaldi.
Bet, kas attiecas uz mūsu diskusiju, absolūti nepiekrītu Tevis proponētajam liberālismam šajā jautājumā, jo Latvija patreiz tik dziļā krīzē ir tikai dēļ divām mūžīgajām Latvijas problēmām – korupcijas un nekompetences Valsts pārvaldē. Un mūsu Valstī otrā problēma (nekompetence) izriet no pirmās, jo korupcija jau nav tikai – viens iedeva, otrs paņēma – korupcija ir likumu pieņemšana vai nepieņemšana, likumu grozīšana vai negrozīšana, likumu pirkšana, partiju pirkšana, “savējo” iebīdīšana Valsts pārvaldes vai valsts un pašvaldību uzņēmumu un kapitālsabiedrību amatos (un šeit darbojas princips – jo stulbāks, jo labāks, jo gudrs cilvēks nav viegli manipulējams), naudas izzagšana caur valsts un pašvaldību iepirkumiem utt. Ja labajos gados valsts būtu veidojusi budžeta uzkrājumu, nevis vājprātā tērējusi budžeta līdzekļus, ieskaitot sociālā budžeta ieskaitīšanu pamatbudžetā budžeta deficīta segšanai un būtu pieņēmusi tiesību aktus, kas kaut cik būtu ierobežoši privātpersonu kreditēšanu, dēļ kā mēs tagad, kā valsts, esam ārzemju kapitāla ķīlnieki, tad Latvijas ekonomika nebūtu tik smagā stāvoklī kā tagad.

32.
Dusmīgais-zvirbulēnam
2010. gada 25. marts, 10:13

Man Tev divi jautājumi – kapēc Tev tāds naids pret Maizīša kungu un, ko sliktu Tev nodarījis Sorosa kungs?;)

33.
zvirbulēns-Dusmīgajam
2010. gada 25. marts, 10:16

Jā, tā tas viss ir, un princips – muļķīti augstā amatā arī.
Bet Tu, cik noprotu, par Maizīti stāvi un krīti, , viņš mums labais cara tētiņš, ko? :)
P.S.
Nemierini mani, pat ja Tu būtu Zatlers vai Romas pāvests, es nebūtu satraucies!

šeku informācija par Daimler AG un Rīgas domes autobusu iepirkumu, bet vai tad KNABAM par to kāda daļa.

http://www.scribd.com/doc/28818379/u-s-v-Daimler-Ag-Information

Man Tev divi jautājumi – kapēc Tev tāds naids pret Maizīša kungu un, ko sliktu Tev nodarījis Sorosa kungs?;)
————–
Visa atbildība par nelikumībām valstī,to starp korupciju, ja mēs vadāmies pēc likumiem, ir uz ģenerālprokurora pleciem. Situācija Latvijā, lai Dieviņš nogrābstās, desmit gadus te prokurorēja Maizītis. Tiesa, tas nav naids, bet nepatika.Man nepatīk šuvējs, kas nejēdz vīlītes sašut, man nepatīk friezieris, kas matus nejēdz nogriest, man nepatīk diletanti augstos valsts amatos, kaut viņi kā cilvēki būtu desmitreiz godīgi.

Soross man neko liktu nav nodarījis! Latvijai, latviešiem, tā cita runa.

36.
Lelle-zvirbulēns
2010. gada 25. marts, 10:30

Žvirbul, NESPRĒGĀ TIK ŠERPI, citādi pakaļā būs…Es Tavā vietā labāk noraktos…Tev ziema vēl nav beigusies.

UNITED STATES DISTRICT COURT
FOR THE DISTRICT OF COLUMBIA
Criminal No.
UNITED STATES OF AMERICA,
Plaintiff,
Count One:
18 U.S.C. § 371
Count Two:
lS U.S.C. §§ 78m(b)(2)(A),
78m(b)(S), and 78ff(a), and
18 U.S.C. § 2
v.
DAIMLERAG,
Defendant.

LATVIA
103. EvoBus GmbH (”EvoBus”) was a wholly-owned subsidiary of DAIMLER and part
of a DAIMLER business unit called Daimler Buses. The business unit sold buses all over the world,
including in Latin America, Europe, Mexico, Africa, Asia, Australia, and North America. EvoBus
sold to governent customers in many of the countries in which it did business. EvoBus used a
general distributor to assist with sales in the Baltic states (the “Baltic Distributor”).
104. On or about August 11, 2000, the Baltic Distributor’s then general manager (the
“General Manager”) alerted EvoBus to an upcoming tender from the city of Riga, Latvia, for the
purchase of a large number of buses. Pursuant to the terms of the tender, the Riga City Council
Traffc Department intended to purchase the buses in multiple tranches over several years time. The
Traffic Deparment was a department and agency of the government of the City of Riga, Latvia. In
a facsimile dated on or about August 11,2000 to a then EvoBus sales manager, the General Manager
noted that a competitor of EvoBus had agreed to pay “under table” money to members of the Riga
City Council in order to obtain the contract for the bus sales. EvoBus understood this communication
to mean that it too would have to pay bribes to members of the Riga City Council in order to secure
a contract to sell its buses. On or about March 27,2001, EvoBus was awarded at least part of the
tender and entered into two agreements with Talava and Imanta, both city of Riga municipal
enterprises for public transportation, for the delivery of79 buses. Over the next approximately 5 ‘i
39
Case 1:10-cr-00063-RJL Document 1 Filed 03/22/10 Page 39 of 76
years, EvoBus delivered a total of 117 buses to the city of Riga, with the last tranche of 28 buses
delivered in late summer or fall of2006. The total value of the contracts for the sale ofthese buses
was approximately €30,000,000.
105. In or about June 2001, the Baltic Distributor entered into contracts with Talava and
Imanta for the delivery of spare parts. On or about August 31, 2001, the General Manager sent an
e-mail to the then Head of Sales. MB Buses of EvoBus advising him that he, the General Manager,
would have to pay “undertable” money in connection with this contract. EvoBus understood this
communication to mean that the General Manager would have to pay bribes to members of the Riga
City Council to secure the spare parts contract.
106. EvoBus paid these bribes to members of the Riga City Council, at least in part, by
inflating the purchase price of the buses and kicking back the price increases to individual members
ofthe City Council in the form of “commissions.” In order to make these “commission” payments
and to disguise their true nature and purose, EvoBus entered into sham consulting contracts with,
among others, two US.-based entities: Oldenburgh Financial Corporation (”Oldenburgh”),
incorporated in Delaware, and United Petrol Group LLP (”UPG”), incorporated in Oregon. EvoBus
made improper payments through Oldenburgh to Latvian governent officials who were members
of the political party in control of the Riga City Council at the time ofthe delivery ofthe first tranche
of 18 buses on or about July 25, 2002. EvoBus made improper payments through UPG and another
corporation to Latvian government offcials who were members of a different political part that was
in control of the Riga City Council at the time of the delivery ofthe remaining tranches totaling 99
buses between approximately April 2003 and December 2006.
40
Case 1:10-cr-00063-RJL Document 1 Filed 03/22/10 Page 40 of 76
107. In total, EvoBus paid approximately€1,800,000 in “commission” payments to third
parties with the understanding that such improper payments would be passed on, in whole or in part,
to Latvian government offcials to influence the award of contracts to EvoBus, including a total of
€216,1 15 to Oldenburgh and a total of£I,03,5159 to UPG. All ofthese payments were inaccurately
accounted for in the books and records ofEvoBus and DAIMLER.

38.
Dihlofoss>Dusmīgais 10.08.
2010. gada 25. marts, 10:46

Labs un precīzs koments. Jūrmalgeita ļoti labi parādīja, kā lietas tiek kārtotas. Diemžēl lielākā daļa ļaužu īsti nesaskata šīs tiešās kopsakarības un ir viegli nozombējami ar skaļiem saukļiem un lozungiem, kam nav nekāda sakara ar reālajām iespējējām un šo cilvēku patiesajiem mērķiem. Vai citādi 25% atblastītu pērn Šleseru kā labāko kandidātu Rīgas mēra amatam? Cilvēki neapjēdz, ka Šleseru interesē tikai šo cilvēku nodokļos samaksātā nauda, ko viņš izlietos (vai vismaz centīsies) nevis tā, kā tā nes maksimālo labumu maksimālii lielai sabiedrības daļai, bet sashēmos to atbilstoši savām un savu čomu interesēm.

39.
Dusmīgais-zvirbulēnam
2010. gada 25. marts, 10:52

Bet tad jau Tu nonāc dziļā pretrunā, jo apgalvo: “man nepatīk diletanti augstos valsts amatos”. Tad kādēļ šāda dubultmorāle, ja jau Maizītis Tev liekas tik katastrofāls diletants, tad kādēļ Tu nekliedz par vilnīti, kurš ir nesalīdzināmi lielāks diletants??? Vai tik visa Tava morāle nerducējas uz to atšķirību, ka maizītis ir pierādījis, ka ir godīgs cilvēks, jo pa visiem desmit gadiem neviens nav izlicis apskatei kādu kompromatu par viņu, atšķirībā no Vilnīša, par kuru, jau tikai pēc viena gada būšanas amatā, negatīvas informācijas ir atliku likām? Kas attiecas uz domu: “par latvisku Latviju”. Jā, es arī būtu ar tevi vienisprātis par šādu ideju, ja vien pašu bāleliņi nebūtu mūs noveduši tur un tik tālu, kur esam un cik tālu esam…

Dusmīgais!
vai tad nezini, kas zvirbulēns par putnu! Tas putnelis taču ir no Ventspils vai Puzes mežiem!
vai vakar dzirdēji un skatījies TV3 ziņas. Tur arī atbilde kāpēc zvirbulēns ir panikā! Lembis taču atklāti atzina, ka Ventbunkera jumts abām konfliktējošām pusēm ir neviens cits, kā tikai, uzmini nu, – Maizītis!
Laikam Maizītis kā jumts abām pusēm ir galīgi caurs, un Ventspils putniņi ir cietuši no pavasara paliem un slapjdraņķa, tāpēc tādi dusmīgi un galīgi aptrakuši, jo vairs nesaprot ko runā!

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kā dabūt baltu seju un nepieskarties bruņurupucim (146)
Laila Pakalniņa

Tā kā saskaņā ar ticējumu Lieldienās var tikt pie baltas sejas, bet paklausot mediķiem – pēc saskares ar bruņurupučiem kārtīgi jāmazgā rokas, četras Dieva dotās [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Sprādzieni metro (106)
Askolds Rodins

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēle nespēj (301)
Aivars Ozoliņš

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Marts un miers (116)
Laila Pakalniņa

Vai Latvijā ieviesīs kalendāru, kurā 15.martam uzreiz sekos 17. un nav 16.marta – līdzīgi tam, kā, piemēram, daudzās pasaules viesnīcās nav 13.numuru vai 13.stāvu? Reizēm [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēles piedāvājums (128)
Aivars Ozoliņš

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books