Korupcijas novērošanas birojs (542)
Autors: Sanita Jemberga
Publicēts: 2010. gada 25. marts 00:10
Atslēgvārdi: , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Žurnālistiem bieži pārmet, ka tie nesauc lietas īstajos vārdos. Man ir priekšlikums pārdēvēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju par Korupcijas novērošanas biroju.

Gada laikā, kopš par tā vadītāju kļuva Normunds Vilnītis, biroja darbs no mediju lupas izbēdzis – daļēji žurnālistikas vājuma dēļ, daļēji tāpēc, ka cilvēkam dots laiks iestrādāties. Trešdien Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijā, kur vērtēja N.Vilnīša darbu, viņš atzina, ka vadītāja maiņa ir ietekmējusi biroja darbu, bet tagad viņš esot definējis mērķus un “jāsāk strādāt”.

Pirmais iecerētais darbs ir tikt vaļā no viena no galvenajiem iemesliem, kādēļ birojs 2002.gadā tika izveidots – no partiju finanšu kontroles.

Vilnītis, redz, ir pārliecināts, ka partijas kļuvušas “disciplinētākas” un tādēļ to finansēs vairs nav atrodami gadījumi, kad nelikumīgi iegūti vai iztērēti daudzi tūkstoši. KNAB priekšnieks izliekas nezinām, ka laika posmā starp biroja lēmumu piedzīt no LPP/LC un TP par pārtēriņiem vēlēšanu kampaņā nepilnu miljonu latu (no kā partijas varētu mēģināt izvairīties, apvienojoties citā formācijā) un pašreizējo brīdi ir būtiski mainīts partiju finansēšanas likums un ievērot kampaņu griestus nav problēmu. Drīzāk partijām vairs nav naudas, lai tos pārsniegtu. Varbūt Vilnītis neizliekas, bet tiešām nezina, jo trešdien Saeimā joprojām bija pārliecināts, ka KNAB atbalstītie priekšlikumi griestu samazināšanai arvien tiek izskatīti. Atbildīgā komisija tos noraidīja jau otrdien. Šis fakts liek aizdomāties, cik daudz Vilnīti interesē partiju kontrole.

Paradoksāli, bet partiju finanšu kontroles nodaļu Vilnītis atzīst par vislabāk strādājošo biroja vienību (un tajā pašā laikā ierosina no šīs funkcijas atteikties). KNAB priekšnieks argumentē, ka biroja atrašanās premjera pārraudzībā liedzot kontrolēt partiju tēriņus, jo kas gan notikšot, ja birojam būs jāpieņem lēmums par premjera partijas kampaņas apturēšanu tēriņu pārsnieguma dēļ.

Pirms viņa atnākšanas birojam nebija nekādu grūtību uzlikt TP pusmiljona sodu un tiesāties, lai gan birojs atradās TP premjera Aigara Kalvīša pārraudzībā, kuram ar to bija daudz vairāk konfliktu nekā Valdim Dombrovskim (JL). Dombrovskis trešdien radio intervijā Vilnīša priekšlikumu atzina par neloģisku, īpaši priekšvēlēšanu gadā.

Vienīgais vērā ņemamais biroja sasniegums gada laikā, kopš Vilnītis vada KNAB, ir atklātā korupcija Bērnu slimnīcas iepirkumos, kur izmeklēšana nav beigusies.

Krietni cietis otrs balsts, kāpēc savulaik biroju dibināja – lielu un sarežģītu amatpersonu korupcijas lietu šķetināšana. Ne tikai lielu un sarežģītu – 2009.gadā birojs ierosinājis 16 kriminālprocesus, no kuriem otrajā pusgadā prokuratūrai nosūtīti tikai divi (kopējais rādītājs nav mazāks kā iepriekšējos gados, satraucošs ir otrais pusgads). Vilnītis šo rādītāju atzīst par neapmierinošu.

Tas nenozīmē, ka birojam šajā gadā nav bijis daudz darba.

KNAB pārvācies uz jaunām telpām.

Nomainījušies vairāk nekā 20 darbinieki. KNAB priekšnieks apgalvo, ka tas esot normāli. Aptuveni tikpat bijis citos gados. Tā neesot liela kadru mainība.

Mikroklimats birojā nav pats labākais. Un nevar būt, ja, piemēram, pret darbinieku tiek ierosināta disciplinārlieta tikai par to, ka viņš atļāvies publiski pateikt – agrāk birojs strādāja aktīvāk. Otrs pārkāpums – nav nodrošināta savlaicīga tulka ierašanās uz tikšanos ar ASV vēstnieci, kas atnāca uz tikšanos ar KNAB vadītāju 10 minūtes agrāk, nekā bijis norunāts, bet tulks – precīzi nozīmētajā laikā. Izrādījās, ka ne KNAB vadītājs Vilnītis, ne viņa sekretāre angliski labi nerunā.

Lai gan biroja ētikas komisija un divas disciplinārlietu izmeklēšanas komisijas atzina, ka nekāda pārkāpuma nav bijis, Vilnītis neatlaidās, mainīja komisijas sastāvu un prasīja lietu izskatīt atkārtoti. Tagad trešo reizi atzīts, ka darbinieks nav vainīgs, un Vilnītis komisijas slēdzienu akceptējis. Var tikai minēt, cik daudz biroja darbinieku laika un enerģijas tērēts nejēdzīgi (paskaidrojumu apjoms vien ir vairāk nekā 50 lappušu). Tas notiek brīdī, kad saskaņā ar trešdien publiskoto apjomīgo Delnas pētījumu par biroja darbu daudziem darbiniekiem vērojams izdegšanas sindroms un algu samazinājums demoralizējis viņus līdz līmenim, kad vēl viens finansiāls grieziens var būt liktenīgs.

Vilnīša darbību Delnas vērtējusi stipri kritiski – birojs sekmīgi strādā administratīvās korupcijas apkarošanā, bet ir vājš pret “lielajām zivīm” (tam gan nepieciešami arī citi apstākļi – likumu uzlabošana, darbinieku kvalifikācijas celšana, piemēram, sarežģītos finanšu noziegumos u.tml.). No KNAB biroja priekšnieka tiek gaidīta ne tikai spēja vadīt struktūru, bet arī prasme būt viedokļa līderim sarežģītās situācijās. Tādās kā, piemēram, Parex bankas pārņemšana vai korupcijas skandālā iejauktas firmas uzvara nākamajā iepirkumu konkursā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Toreiz no viņa puses netika bilsts ne vārds. No KNAB priekšnieka gaida arī sabiedrībai nozīmīgu iniciatīvu virzīšanu korupcijas apkarošanā, bet tas nav noticis.

Noklausījušies Vilnīša atskaiti, Saeimas deputāti palika apmierināti. Nevienam neradās jautājumi ne par Vilnīša, ne viņa sievas biznesa parādsaistību risku (sievas uzņēmumam tādas ir ap pusotru miljonu un tiesiskās aizsardzības prasība, savukārt KNAB vadītāja parāds ir lielāks par 200 000 eiro), ne par vēlmi atteikties no tik būtiskās biroja darbības sfēras kā partiju finanšu kontrole.

Redzēsim, kādu vērtējumu sniegs premjera izveidotā ikgadējā KNAB vadītāja darbības vērtēšanas komisija.

Tikmēr Vilnītis deputātiem stāsta, ka no biroja darbiniekiem neprasot neko citu kā tikai darbu. Tāda laikam ir jaunā filozofija – rezultāts nav svarīgs, galvenais, lai strādā un novēro, kur palikusi korupcija.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(98 balsotāji )
Komentāri
441.
Lelle-zvirbulēnas
2010. gada 27. marts, 17:02

“Beta, ja tev gribas paspārdīties, kādēļ gan tev nepaspārdīt mani, ne es kritis, ne guļošs, turklāt nelietēns, ko es sev saku katru dienu!”

Tu neko nesaproti no sieviešu loģikas! Sieviete sievietei ir labākā ēsma, īpaši jā konkurentam prāta vairāk, tad obligāti jāpārtrumpo. Paskaties seriālos kā viena otru aiz matiem pa zemi vazā…:)))

442.

Paldies!Man darbs visu laiku bija pa laukiem un ar lauķiem, tāpēc tos zinu kā savu kabatu…
Nožēlojami ir tas, ka arī nākamajā Saeimā sasēdīsies pārsvarā Rīgas kungi un kundzes bez loģiskās sajēgas par valsti kopumā, tēlos varenos, bet vezums no vietas tāpat nekustēsies.

kas zin, tas PPR ar Vareno Latviju būtībā būs 1 kantoris?

http://ppr.lv/?ct=programa Tas taču ir pilnīgs ūdensgabals! Haltūra!

445.
Lelle-zvirbulēnas
2010. gada 27. marts, 17:11

“Īsāki sakot, tu, kas biji kritusi, kurai kāds ir palīdzējis, nespārdies tik dikti, ka nav vēlreiz jānokrīt pašai!”

Tas ir labi pateikts! Es jau arī “betai” novēlēju nepazaudēt darbu, no sirds tiešām mans vēlējums nāk,jo bez darba ir grūti savilkt galus kopā. Bet kas to zin, kas to zin…vēl jau jāgriež gandrīz miljards, ja jefiņi neizdomās, ka jāpelna arī…

446.
Lelle-zvirbulēnas
2010. gada 27. marts, 17:31

“Diena:Cik naudas šo gadu laikā Lembergs ir samaksājis partijai un jums personīgi?
A.Brigmanis: Personīgi viņš neko nav ziedojis, bet es viņam teicu, ka nāk vēlēšanas un būs jāziedo.”

Ei, ei vai tik tā nav klasificējama kā izspiešana?

447.
zvirbulēns-Lellei
2010. gada 27. marts, 17:35

Tu neko nesaproti no sieviešu loģikas! Sieviete sievietei ir labākā ēsma, īpaši jā konkurentam prāta vairāk, tad obligāti jāpārtrumpo. Paskaties seriālos kā viena otru aiz matiem pa zemi vazā…:)))
———
O, jā, es to zinu, tas nu tiešām tā ir!
:) :)

448.

Parastais jau Tev par malku tā kā atbildēja. Uz sitiena neatradīšu Tev informācijas avotu , bet šoziem pavīdēja informācija ,ka šur tur šķeldas apkure sanāca dārgāka par gāzes apkuri. Vai esi ko dzirdējusi ,ka pasaulē izmanto gravitācijas radīto enerģiju – proti to ,ka mēness rinķo ap zemi? Varbūt pat zināsi ,ka Latvijā to nevar izmantot un kapēc ? Vai bez HES ekonomiskās ietekmes ,kas izpaužas enerģijas ražošanā , esi ko dzirdējusi par ietekmi uz dabu ( zivju dabiskās migrācijas ceļi ) un kultūrvēsturisko vidi ( piem. Staburags ). Stāstus var paturpināt ,ja ir interese.

449.

Re kā ar vienu pirkstu rādi manā virzienā , bet raksti – ” Baumo, ka Ķirsona biznesam klājoties stipri gauži….”

>Lelle
Nav par ko :)

451.
zvirbulēns-Lellei
2010. gada 27. marts, 17:42

Tas ir labi pateikts! Es jau arī “betai” novēlēju nepazaudēt darbu, no sirds tiešām mans vēlējums nāk,jo bez darba ir grūti savilkt galus kopā. Bet kas to zin, kas to zin…vēl jau jāgriež gandrīz miljards, ja jefiņi neizdomās, ka jāpelna arī…

————-
Dzīve māca, ja paši neattop! Betu var trāpīt bankrots, te kāda slimība, te …. ak Dievs, kas tik var nenotikt, lai tiktu gar zemi! Un tā gar zemi, ka visa mute pilna ar zemi!

Agrākos laikos bija tāds foršs gājiens, nerakstīts likums – guļošos nesit, bet tas šķiet bija tik sen!
:)

Plaude tagad spēlēs “Vareno Latviju”? Ja mani atmiņa neviļ, tad viņas eksvīrs Lasmanis savulaik darbojās Operas eksdirektora Mārtiņa Bauzes-Krastiņa daudzinātājos uz Saeimu no ZS, kad tā vēl nebija apvienojusies dīvainajā laulībā ar zaļajiem, nu apmēram tāpat kā govs ar lāci. Tāpēc man likās, ka viņai varētu būt palikuši sakari ar ZZS.

453.

Esmu, esmu visu dzirdējusi…
Tu pieskāries vienai interesentai tēmai- par to gravitācijas enerģiju. Ir prognoze, ka ap 20-to gadu sāks aptrūkties naftas, iespējams gāzes arī, jo viss būs izpumpēts. Cilvēce būs spiesta meklēt alternatīvus enerģijas avotus. Bet tie par brīnumu eksistē, bet vēl nav atklāti. Uz 30-to gadu 3 zinātnieki atklās kaut kādu kosmisko starojumu, ar kuru varēs darbināt, kurināt, sildīt, izgaismot itin visu…tikai tas būs īpašā stacijā jāuzkrāj un šo staciju uzbūvēšot Ukrainas stepē, pietikšot visai pasaulei. Šo 3 zinātnieku vārdi nākotnes vēsturē tiks ierakstīti ar zelta burtiem.
No fantastikas pasaules, bet reāls pareģojums.

454.
zvirbulēns-Lellei
2010. gada 27. marts, 17:46

Brikmanis, nu īstens izspiedējs, es nesaprotu, kur skatās Maizītis?
:) :)

455.
klusais>zvirbulēns
2010. gada 27. marts, 17:46

Ja cilvēks nāk uz diskusiju ar nemitīgiem lozungiem , reizēm pat nesaprotot ko raksta, ja regulāri ir vienas vaimanas , tad tāda arī attieksme.

456.

Tu atkal visu vienā katlā un vēl pareģojumus pa virsu.

>ululiņš
Lasīju Tavu komentāru un izlasīju pavisam citu jēgu nekā šie domājuši ar “Varenā Latvija” – “Vareno Latvija” :D

458.
Lelle-zvirbulēns
2010. gada 27. marts, 17:53

“Dzīve māca, ja paši neattop! Betu var trāpīt bankrots, te kāda slimība, te …. ak Dievs, kas tik var nenotikt, lai tiktu gar zemi! Un tā gar zemi, ka visa mute pilna ar zemi!”

Labi, ka Tu to saproti! Laikam tomēr mana skola Tev ir palīdzējusi. Savulaik es par Meņšikova likteni te stāstīju…
Šodien aizgāju uz veikalu un ieraudzīju vienu vecu kolēģi…bija lepna, šika, vienmēr galva gaisā…bet nesen izoperēja, ar diagnozi ielaistā stadijā…
Dzīve mēdz pagriezties pavisam uz citu pusi, tā ka pret vēju nekad nevajag čurāt…

459.

Bet mēs taču esam visi vienā katlā un krējums ar mēsliem pa virsu…:)
Kas Tev pareģojumi nepatīk? Netici?
Bet es ar šīm lietām aizraujos…

460.

Man labs skolotājs…..

461.
ululiņš>klusais
2010. gada 27. marts, 17:59

Mēness gravitācijas izmantošana tā arī nav kļuvusi populāra, lai gan teorētiskie pamati ir vienkārši. Cik esmu dzirdējis par granulām, tur visvājākā vieta esot šneks – granulu dozācijas gliemezis. Tas varot ātri pieķept un pārtraukt dozēšanu.

462.

Varbūt pareizāk būtu teikt “Eksvareno Latvija”?

“Vareno Latvija” būs konkurents “Visu Latvijai”. VL=VL?!

464.
Tīģeris > puika
2010. gada 27. marts, 18:20

pareizi! interesanti gan, kā tagad atšķirs VL no VL

465.

Vienotībai šodien luči!
:)
VL dibināšana palielina izredzes Vienotībai vairāk iegūt balsu !

>Tīģeris
Ululiņš jau izdomājis EksVL :)

467.

Ko jūs te grābstieties, dibināta tak partija “Par prezidentālu Republiku”.

Nu ka tik samelot!
:) :)

468.
Lelle-zvirbulēns
2010. gada 27. marts, 18:38

Skat, Dienā ir raksts, ka Alūksnes novada pagasti dumpojas…nepaies ilgs laiks, kad prasīs atdalīšanos. Ja kādam augšgalā būtu prātiņš, tad pieņemtu likumu par vienu pašvaldību bijušajās rajonu robežās+ lielās pilsētas un visiem būtu mutes ciet. Tagad tie lauki nu ir tā sačakarēti, tauta sanaidota, ka desmitiem gadu simts gudrajiem to neizdosies izpiņķerēt.

469.
Skaistule>Tīģerim
2010. gada 27. marts, 18:39

Tu esi jauns un … dumjš. Neapvainojies. Ārzemniekiem pietrūkst komforta. Tad, kad dzimtenē Tev dzims bērni un sāksies rūpes par tiem, kad iestādīsi koku un uzcelsi māju – tā būs Tava laimes zeme. Latvija ir skaista. Mūsu zemes skaistums ir mierīgumā un rāmumā. Valsts mums to atņem, jo visu laiku ir jādomā par izdzīvošanu.

>zvirbulēns
Mēs kā zvejnieki uzreiz ar tīklu ķeram ciet visus :)
Tad skatamies ko uz uguns, ko atpakaļ – lai paaugas.

Lelles piemērs apstiprina vispārzināmo patiesību: jo aprobežotāks cilvēks, jo augstākās domās viņš ir par savu gudrību un spējām un tikai Sokrāta līmeņa cilvēks ir spējīgs atklāti atzīt, ka “Es zinu tikai to, ka es nezinu neko”.

>Skaistule
Būt jaunam un dumjam nav nekāds grēks :)
Es arī kādreiz lepni vedu meiteni no Kanādas uz Ērgļu klintīm. Vēl tagad nevaru nesmējies atcerēties to samulsumu un jautājumu: “Kur tad ir tās klintis!?” Pats, protams, biju tur gan saules rietu gan lēktu sagaidījis. Pilnmēness naktī dzirkstošā ziemas aukstumā pastaigājies un rudens tumšajos vakaros zvaigznes skaitījis. Man ar to vietu ir īpašas attiecības. Ar laiku saproti, to nevar tā vienkārši aizvest un parādīt.

Es zinu tikai to, ka es nezinu neko.

Tev labāk no tā palika?

Es-totālas aprobežotības eksemplārs nekad nebalsoju ne par LC, TB, TP, JP, ZZS, “Saimnieku”, LPP/LC, Bitēm un SC.
Šo valsti bedrē ieveda neaprobežotie, nu tādi kā TU! Tikai man-aprobežotajai jācieš neaprobežoto dēļ, man labāk patiktos teikt neaprobežoto muļķu dēļ.

474.
Tīģeris > Skaistule
2010. gada 27. marts, 19:14

nē, uz Skaistuli neapvainošos :) Bet vai Tev, Daiļā, neliekas, ka ir prātīgi apskatīties Parīzi, Romu, Ņujorku un Sidneju, Lielo kanjonu un mežonīgās prērijas :) , nevis glorificēt dzimto kaktu, un uzskatīt, ka tikai tur tā īstā dzīves sāls un laimes zeme – jo nekas cits jau faktiski nav redzēts? Tā jau nu pozitīva attīstība nav panākama. :) vajag atvērt acis, skatīties, kā dzīvo, ko ražo, VISS viņiem tur ir atliektiem galiem. Un nevis sviestainas koncepcijas rakstīt, kā nu tagad Latvija baigi exportēs lauksaimniecības produktus… Ja tie rakstītāji būtu izbāzuši degunus ārpus sapņu pasaules un nolaidušies tik zemu realitātē, lai ieietu lielā Francijas/Vācijas vai Itālijas supermārketā – nu nevajag un nevajadzēs tur nevienam neko no Latvijas. Latviešu problēma, manuprāt, ir tieši pārspīlētā, nepamatotā pašapziņa – esam vareni, stipri un baigi gudri, te ir pēdējā vieta pasaulē, kur zin, kā taisīt maizi/sviestu/mākslu/ ziepes/šokolādi. Bet realitātē nejēdz pat ciešamus, pievilcīgus suvenīrus uzražot – paskatieties Rīgas lidostā. Un nez kāpēc tūristi nebrauc uz šejieni, exportam noiets tikai samazinās, utt…. es jau nesaku, ka Latvijai nav sava veida atturīga, klusināta skaistuma, protams, ir. Bet tā auto-glorificēšanās tikai padziļina provinciālismu.

475.
zvirbulēns-Lellei
2010. gada 27. marts, 19:20

Jā, par tiem novadiem, nu taisni tā, visus rajonus varēja nodēvēt par novadiem un kārtībā.
Tagad miljoni tiks izmesti kartes vien sazīmējot, juceklis ar adresēm, ierakstiem ZG, utt., utt.Tā reforma mums izmaksāja teju 500 000 Ls, ja ne vairāk. Un jēgas ta no visa tā, teju nekāda, ja nu vienīgi mazāk to pašvaldību deputātu, kas alga jāmaksā. Cilvēkiem no tās reformas labuma nekāda!

476.
zvirbulēns-Lellei
2010. gada 27. marts, 19:24

Es-totālas aprobežotības eksemplārs nekad nebalsoju ne par LC, TB, TP, JP, ZZS, “Saimnieku”, LPP/LC, Bitēm un SC.
———
Nu re,mēs tak abi kā dvīņi, es ar par šiem nav balsojis, ak tā, vienreiz nobliezu pa TB/LNNK!
:)
Te tagad sirsnīgi ņemas tie, kas nobalsoja par Pleskavas šoseju.

477.
Tīģeris > Skaistule
2010. gada 27. marts, 19:24

dabiski apvienot sevī latvisko un eiropeisko identitāti globalizētajā pasaulē – apmēram tā runā mana politsimpātija ēlerte. Bet, globalizētajā konkurēt arī jāmāk. Citādi ar latvisko ātri būs tutū

478.
zvirbulēns-puikam
2010. gada 27. marts, 19:31

Būt jaunam un dumjam nav nekāds grēks!
———-
Nu patiesi nē, būt jaunam un dumjam, tas ir kolosoli, tā ir Brīvība! Un ja vēl mīla uzkrīt kā sniegs, nu, es tev teikšu, pasaka!
Nu, kas no to veco gudrības ir, veci muļķi, kaut ko pļurina un pļurina, kaut derētu paklusēt!
:) :)

479.
Lelle-zvirbulēnas
2010. gada 27. marts, 19:36

“Tā reforma mums izmaksāja teju 500 000 Ls”

Ja Tu gribēji teikt, ka 500 milj LS, tad es ticēšu! Bet tagad visas izmaksas vēl priekšā iedzīvotājiem un uzņēmējiem. Redzē kā nu tagad tiks galā ar visu adresu maiņu, uzņēmumu reģ. adresu maiņu, Zemesgrāmatu dokumentu maiņu, jo tagad sanāk, ka juridiski visi lauku īpašumi ir ar neriktīgām adresēm.

480.
zvirbulēns-Lellei
2010. gada 27. marts, 19:38

Jā, 500 milj.,ja ne vairāk!

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kā dabūt baltu seju un nepieskarties bruņurupucim (146)
Laila Pakalniņa

Tā kā saskaņā ar ticējumu Lieldienās var tikt pie baltas sejas, bet paklausot mediķiem – pēc saskares ar bruņurupučiem kārtīgi jāmazgā rokas, četras Dieva dotās [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Sprādzieni metro (106)
Askolds Rodins

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēle nespēj (301)
Aivars Ozoliņš

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Marts un miers (116)
Laila Pakalniņa

Vai Latvijā ieviesīs kalendāru, kurā 15.martam uzreiz sekos 17. un nav 16.marta – līdzīgi tam, kā, piemēram, daudzās pasaules viesnīcās nav 13.numuru vai 13.stāvu? Reizēm [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēles piedāvājums (128)
Aivars Ozoliņš

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books