Korupcijas novērošanas birojs (542)
Autors: Sanita Jemberga
Publicēts: 2010. gada 25. marts 00:10
Atslēgvārdi: , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Žurnālistiem bieži pārmet, ka tie nesauc lietas īstajos vārdos. Man ir priekšlikums pārdēvēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju par Korupcijas novērošanas biroju.

Gada laikā, kopš par tā vadītāju kļuva Normunds Vilnītis, biroja darbs no mediju lupas izbēdzis – daļēji žurnālistikas vājuma dēļ, daļēji tāpēc, ka cilvēkam dots laiks iestrādāties. Trešdien Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijā, kur vērtēja N.Vilnīša darbu, viņš atzina, ka vadītāja maiņa ir ietekmējusi biroja darbu, bet tagad viņš esot definējis mērķus un “jāsāk strādāt”.

Pirmais iecerētais darbs ir tikt vaļā no viena no galvenajiem iemesliem, kādēļ birojs 2002.gadā tika izveidots – no partiju finanšu kontroles.

Vilnītis, redz, ir pārliecināts, ka partijas kļuvušas “disciplinētākas” un tādēļ to finansēs vairs nav atrodami gadījumi, kad nelikumīgi iegūti vai iztērēti daudzi tūkstoši. KNAB priekšnieks izliekas nezinām, ka laika posmā starp biroja lēmumu piedzīt no LPP/LC un TP par pārtēriņiem vēlēšanu kampaņā nepilnu miljonu latu (no kā partijas varētu mēģināt izvairīties, apvienojoties citā formācijā) un pašreizējo brīdi ir būtiski mainīts partiju finansēšanas likums un ievērot kampaņu griestus nav problēmu. Drīzāk partijām vairs nav naudas, lai tos pārsniegtu. Varbūt Vilnītis neizliekas, bet tiešām nezina, jo trešdien Saeimā joprojām bija pārliecināts, ka KNAB atbalstītie priekšlikumi griestu samazināšanai arvien tiek izskatīti. Atbildīgā komisija tos noraidīja jau otrdien. Šis fakts liek aizdomāties, cik daudz Vilnīti interesē partiju kontrole.

Paradoksāli, bet partiju finanšu kontroles nodaļu Vilnītis atzīst par vislabāk strādājošo biroja vienību (un tajā pašā laikā ierosina no šīs funkcijas atteikties). KNAB priekšnieks argumentē, ka biroja atrašanās premjera pārraudzībā liedzot kontrolēt partiju tēriņus, jo kas gan notikšot, ja birojam būs jāpieņem lēmums par premjera partijas kampaņas apturēšanu tēriņu pārsnieguma dēļ.

Pirms viņa atnākšanas birojam nebija nekādu grūtību uzlikt TP pusmiljona sodu un tiesāties, lai gan birojs atradās TP premjera Aigara Kalvīša pārraudzībā, kuram ar to bija daudz vairāk konfliktu nekā Valdim Dombrovskim (JL). Dombrovskis trešdien radio intervijā Vilnīša priekšlikumu atzina par neloģisku, īpaši priekšvēlēšanu gadā.

Vienīgais vērā ņemamais biroja sasniegums gada laikā, kopš Vilnītis vada KNAB, ir atklātā korupcija Bērnu slimnīcas iepirkumos, kur izmeklēšana nav beigusies.

Krietni cietis otrs balsts, kāpēc savulaik biroju dibināja – lielu un sarežģītu amatpersonu korupcijas lietu šķetināšana. Ne tikai lielu un sarežģītu – 2009.gadā birojs ierosinājis 16 kriminālprocesus, no kuriem otrajā pusgadā prokuratūrai nosūtīti tikai divi (kopējais rādītājs nav mazāks kā iepriekšējos gados, satraucošs ir otrais pusgads). Vilnītis šo rādītāju atzīst par neapmierinošu.

Tas nenozīmē, ka birojam šajā gadā nav bijis daudz darba.

KNAB pārvācies uz jaunām telpām.

Nomainījušies vairāk nekā 20 darbinieki. KNAB priekšnieks apgalvo, ka tas esot normāli. Aptuveni tikpat bijis citos gados. Tā neesot liela kadru mainība.

Mikroklimats birojā nav pats labākais. Un nevar būt, ja, piemēram, pret darbinieku tiek ierosināta disciplinārlieta tikai par to, ka viņš atļāvies publiski pateikt – agrāk birojs strādāja aktīvāk. Otrs pārkāpums – nav nodrošināta savlaicīga tulka ierašanās uz tikšanos ar ASV vēstnieci, kas atnāca uz tikšanos ar KNAB vadītāju 10 minūtes agrāk, nekā bijis norunāts, bet tulks – precīzi nozīmētajā laikā. Izrādījās, ka ne KNAB vadītājs Vilnītis, ne viņa sekretāre angliski labi nerunā.

Lai gan biroja ētikas komisija un divas disciplinārlietu izmeklēšanas komisijas atzina, ka nekāda pārkāpuma nav bijis, Vilnītis neatlaidās, mainīja komisijas sastāvu un prasīja lietu izskatīt atkārtoti. Tagad trešo reizi atzīts, ka darbinieks nav vainīgs, un Vilnītis komisijas slēdzienu akceptējis. Var tikai minēt, cik daudz biroja darbinieku laika un enerģijas tērēts nejēdzīgi (paskaidrojumu apjoms vien ir vairāk nekā 50 lappušu). Tas notiek brīdī, kad saskaņā ar trešdien publiskoto apjomīgo Delnas pētījumu par biroja darbu daudziem darbiniekiem vērojams izdegšanas sindroms un algu samazinājums demoralizējis viņus līdz līmenim, kad vēl viens finansiāls grieziens var būt liktenīgs.

Vilnīša darbību Delnas vērtējusi stipri kritiski – birojs sekmīgi strādā administratīvās korupcijas apkarošanā, bet ir vājš pret “lielajām zivīm” (tam gan nepieciešami arī citi apstākļi – likumu uzlabošana, darbinieku kvalifikācijas celšana, piemēram, sarežģītos finanšu noziegumos u.tml.). No KNAB biroja priekšnieka tiek gaidīta ne tikai spēja vadīt struktūru, bet arī prasme būt viedokļa līderim sarežģītās situācijās. Tādās kā, piemēram, Parex bankas pārņemšana vai korupcijas skandālā iejauktas firmas uzvara nākamajā iepirkumu konkursā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Toreiz no viņa puses netika bilsts ne vārds. No KNAB priekšnieka gaida arī sabiedrībai nozīmīgu iniciatīvu virzīšanu korupcijas apkarošanā, bet tas nav noticis.

Noklausījušies Vilnīša atskaiti, Saeimas deputāti palika apmierināti. Nevienam neradās jautājumi ne par Vilnīša, ne viņa sievas biznesa parādsaistību risku (sievas uzņēmumam tādas ir ap pusotru miljonu un tiesiskās aizsardzības prasība, savukārt KNAB vadītāja parāds ir lielāks par 200 000 eiro), ne par vēlmi atteikties no tik būtiskās biroja darbības sfēras kā partiju finanšu kontrole.

Redzēsim, kādu vērtējumu sniegs premjera izveidotā ikgadējā KNAB vadītāja darbības vērtēšanas komisija.

Tikmēr Vilnītis deputātiem stāsta, ka no biroja darbiniekiem neprasot neko citu kā tikai darbu. Tāda laikam ir jaunā filozofija – rezultāts nav svarīgs, galvenais, lai strādā un novēro, kur palikusi korupcija.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(98 balsotāji )
Komentāri
481.
zvirbulēns-puikam
2010. gada 27. marts, 19:43

Mēs kā zvejnieki uzreiz ar tīklu ķeram ciet visus
Tad skatamies ko uz uguns, ko atpakaļ – lai paaugas
————–
Labi, ka es jums te neesmu izstāstījis, kur mans foreļu dīķēns atrodas, ka ietu pāri ar tīkliem, pēcāk šķirojot – to tev, to mam, to atkal man.
:) :)
Pērļu zvejnieki īstenie!

482.
klusais>ululiņš
2010. gada 27. marts, 19:49

Par paisuma – bēguma stacijām esi dzirdējis?

483.

Kāds sakars pareģojumiem, enerģijas nesēju pietiek , jautājums cik tie maksā. Paskaties uz lietām filozofiskāk – ir taču mums bagāžā vēl tāda Einšteina formula , kur ir sakarība starp enerģiju un masu , tikai jāiemācās to pārvērst no viena otrā un varēsi izejvielas ar tējkaroti savā puķupodā iegūt.

>klusais
Lelle runā par zvaigznēm :)
Un kas mums ir zvaigznes? Vējš, viļņi, gravitācija, saules baterijas, fotosintēze, malka, ogles, gāze, kodolreakcija, kodolsintēze – viss saistīts ar zvaigzni vārdā Saule :D

480 komentāri – un par raksta tematu labi ja 5 % no tiem …Jāatzīst, ka troļļi lieliski tiek galā ar pamatuzdevumu – novirzīt jebkuru diskusiju no temata un pārvērst par izplūdušu papļāpāšanu par šo un to un galu galā itin neko, kas aizņemtiem cilvēkiem nav interesanta. Žēl, ka CD veidotājiem trūkst prasmes definēt un ievērot elementāros katra sevi cienoša diskusiju, nevis čata portāla telpas izmantošanas noteikumus.

486.
zvirbulēns-puikam
2010. gada 27. marts, 20:37

Un tomēr, virszemes nav taisnība! Nu nevismazākajā mērā. Kad es, klusais, parastais, ABC un visi pārējie vecie kraķi – domu giganti, nu tā pēc gadiem 5-10 jau iztecēs savos zārciņos, puika svilpodams vēl blenzīs zvaigznēs un, kas zin, spaidīsies ar kādu kundzi Ērgļu klinšu krūmeļus! Nē, nu kurš izdomāja šo netaisnību, kurš, es jums visiem jautāju? Kur te loģika, kur taisnība-muļķība pārspēj gudrību, un nav nevienam kam sūdzēties. Vispār stulbi, vai ne?

>Ak vai
CD nav pastāvīga moderātora. Nevajag viņus vainot.
Jau vairākas reizes no lietotājiem ir ieteikts izveidot “pļāpu istabu”. Ceru CD ņems vērā un jaunajā portālā(ja tas taps) būs šī iespēja.

lnt jau izgaršoja tekošo politmomentu
rādja feisus
čevers
čigānu barons kā viņu marģēvičs vai
pense verze
šprotu babris
robežsargs redisōns
par Prezidentālu republiku !
ģildē kā ķipji pie galdiņiem cepumus ar kafiju
saņemiet biedri parteju jaunu !
:)

489.
Tīģeris > Bugors
2010. gada 27. marts, 20:42

Ko, vai tur bija Čevers?!

490.
zvirbulēns-Ak vai
2010. gada 27. marts, 20:44

Ak vai, ko nu pūt, ko els, kādus brīnumus Tu te gribēji izlasīt,kādus?
Tu labāk ej zvaigznēs paskaties, smilšu pulkstenis ta tek, viens pirdien pagrieziens, un … (skatīt 486 komentāru)!
:)

Nu paskati kad netā lnt arhīvs šovakara ziņas

492.

Šodien skatījos filmu par Messingu. Viņam nevajadzēja zvaigznes , lai pārnestu prātu laika dimensijā.
Bet par zvaigzni Saule tas labi Tev sanāca , pēkšņi iedomājos ,ka ja tur pa lielu karstuma viļņi , tad palīdzēt var Remens.

> zvirbulēns, Lelle
Jūs gan abi malači!
Piedevējāt man skaudību, novēlējāt slimības, bezdarbu un vispār… visas iepējamās nelaimes :)
Ceru, ka tas jums sagādaja visamaz pāris patiesus laimes mirkļus.
Un veiksmi mums visiem! :)

494.
ululiņš>klusais
2010. gada 27. marts, 21:39

Paisuma – bēguma stacijas var būvēt tikai okeāna krastā, un arī tikai atsevišķās vietās, kur līmeņu starpība ir pietiekoši liela. Tenerifē es tādu neredzēju. Krievi savulaik mēģināja šādu spēkstaciju uzbūvēt netālu no Murmanskas, bet tas, kas tur iznāca, droši vien nebija reklamējams. Cita lieta varētu būt viļņošanās enerģija, ar to pietiktu, lai apgādātu manu būdiņu, bet 20-st viesnīcai nepietiks.

495.
Lebm-loc-erg-eklis
2010. gada 27. marts, 22:02

eh, zvirbuli, Lebmerg, tetuk, ko tu te vaaries, ko runaa par latviesiem, pret sorosiem, tev tak pasam tur Vencpilija krievi un ceceni saimnieko, pastasti vinjiem par savu latvietibu..

>485. Ak vai
Ja esi sekojis/usi CD vietnes komentāru attīstībai, tad atklātu, ka komentētāju kodolu veido ļauži, kuriem nav vienalga, kas notiek ar Latviju.
Šī raksta tēmas sakarā saskaiti, cik komentētāji iestājas par KNAB vadītāja Vilnīša rīcības atbalstīšanu, un tad sapratīsi šī portāla būtību.

Ak, izrādās, ka nevienam nav nekas pozitīvs sakāms par Vilnīti? Toties ir ~500 komentāru, kas liecina, ka daļa nodokļu maksātāju neuzskata par lietderīgu turpināt Vilnītim maksāt algu.
Vienas sabiedrības daļas viedokli šajā vietnē var noskaidrot diezgan nepārprotami.
Un tas nav maz.

497.
Tīģeris > Parastais
2010. gada 27. marts, 22:31

nu jā, es arī šajā situācijā sanāku trollis, bet Jembergas raksts ir tik skaidrs, iznīcinošs un pilnīgs, ko tur vispār vēl piebilst?

498.

Lelle neatšķir zvaigznes no planētām, neprasi no viņas pārāk daudz.

>trollis
Šodien esmu Lelles bruņinieks! Tāpēc ņem savus vārdus atpakaļ pirms esmu nocirtis Tavu garo troļļa mēli.

500.

500! Vari ņemt manu mēli – ja tādu upuri prasa Patiesība!

>trollis
Patiesību var izzināt ar sirdi, ne prātu. Ko prāts neatšķir, to atšķir sirds.
Tavs upuris būs turpmāk teikt šo patiesību. Tāpēc paturi savu mēli.

502.

Eh, beta, beta…cik Tu pati esi nepateicīga! Es nekad, nevienam un nekādos apstākļos neesmu ļaunu vēlējusi, jo citādi viss nāk pašam atpakaļ. Es patiešām no sirds Tev novēlu nepazaudēt darbu, bet pats galvenais nepazaudēt veselību un tuvākos.
Ja negribi, vari arī neticēt maniem vēlējumiem, Tava darīšana.
Lai Tev, patiešām, veicas…būs vairāk veiksmīgo, atrāk atkopsies sabiedrība.

503.

Lai takš tas trollis ņemas…Es lasu zvaigznēs, nevis planētās un man zvaigznes visu pastāsta…daudziem to vienkārši nesaprast…

504.

Tu izvērs tumsonības un pesteļošanas propagandu. Es jau saprotu, ka vairums cilvēces negrib iegūt elementāras zināšanas par pasauli, par lietu dabu… bet vai saproti, ka Tu vari slikti ietekmēt nenobriedušus prātus?

505.

Ko Tu saproti ar tumsonību un pesteļošanu?! Iesaku Tev palasīt portālā: http://www.urantija.lv-Saruna ar lasītāju(starp citu tiem tagad cenzūru uzbāza!)…tur ir skaidri pastāstīts kas notiek un kas vēl notiks…Ne jau par velti maiju kalendārs beidzas ar 2012. gadu…tās nav cilvēces beigas, bet gan vecās pasaules gals un jaunas sākums.
Tev pašam vajaga nevis tumsonībā dzīvot, bet paskatīties tālāk par savu degungalu…

506.

tumsonība un lielummānija ir domāt, ka zvaigznēm, kaut vai pat vienai no tām, varētu būt jebkāda saistība ar Tavu saplīsušo/nesaplīsušo ūdenskrānu, ar to, ko Tu rītdien satiksi, kādas emocijas Tev tas izraisīs, kā veidosies kādas mazas valstiņas politika :) )))))) vai Tu vispār aptver, cik zvaigzne ir milzīga, salīdzinot ar Lelli?

507.
klusais>ululiņš
2010. gada 28. marts, 00:35

Par paisuma-bēguma stacijām minēju saistībā ar gravitācijas spēkiem kā vienu no enerģijas veidiem ko izmantot. Tur protams jāņem vērā ne tik daudz okeāns cik konkrētā vieta okeāna ( jūras ) piekrastē. Pieļauju , ka daudzi pat nav aizdomājušies un nesaprot kā tas notiek dabā un kas tam pamatā – man nav pie rokas tagad literatūra , bet no atmiņas mēģināsu atcerēties Eiropā ( Biskajs ) lielākā ūdens līmeņa starpība ir ap 10 m – rupji runājot Rīgas HES , kas 6h dragā vienā virzienā, tad maina virzienu uz 6 h un tā tālāk perpetum mobile , neatkarīgi ne no kā.
Pievelkot komentāru pie raksta tēmas – mūsu valstī ir sajūta , ka stāsts par alternatīvajām enerģijām iet kopsolī ar neadekvātiem tarifiem ,kas attiecīgi caur licenzēšanas sietu un cita veida administratīvajiem pasākumiem ir izredzēto bizness uz kopējo patērētāju pleciem par ko liecina atrodamie enerģijas iepirkuma tarifi ES un Latvijā. Un te varbūt Korupcijas novērotājiem būtu darba lauks, bet kā redzam piemēra pēc no Daimler gadījuma, tad pat ar karoti lejot mutē info viņi labprāt to spļautu ārā.

508.

Man Tev ideja – varbūt iesaki visās SCP progrāmmās obligāti iekļaut punktu , kur tās tiek apskatītas no zvaigžņu stāvokļa.

509.

Toč tie vīrieši ir muļķi, kamēr pašiem “katliņi nepiesvilst”. Tad gan paši skrien pie visādiem zīlniekiem, astrologiem un parapsihologiem. Esmu ne vienu vien glābusi…
Nevajag noliegt to, ko pats nezini un nesaproti! Tā rīkojas tikai stulbie ateisti.

510.

A Tu tagad atver portālu: http://www.astrologi.lv, palasi Politisko prognozi un dažādu astrologu prognozes(lejā) un pasaki vai daudz kas no tā, ko astrologi ir prognozējuši, nav piepildījies! Itin viss piepildās…tikai zvaigznēs un kārtīs nav rakstīti vārdi,skaitļi un notikumu ilgums.

511.

kāpēc astrologi neko neteica, ka būs zemestrīce Haiti? Tūkstošiem cilvēku gāja bojā! Ka būs milzu cunami Indonēzijā, tūkstoši un tūkstoši līķu. Būtu brīdinājuši, tik daudz dzīvības būtu glābtas. Tādas pašas kā Tu un es. Pēc viņu augļiem-darbiem jums būs viņus pazīt :) Ja astrologi nespēja (it neviens!!!!!!!!!!!) paredzēt TIK grandiozus notikumus, kāds pamats domāt, ka tie var(un grib) paredzēt latviešu sīkpartiju gājieniņus?

512.

Zemes dzīļu darbi un nedarbi zvaigznēs nav rakstīti, bet cilvēku un valstu likteņi tur skaidri redzami…protams ne jau katras sīkpartijas rīvēšanās un stulbums tur ir ierakstīts, kaut gan var gan pateikt kāds liktens kādu grupējumu gaida kaut vai pēc dibināšanas laika.Paskatīšos…
Varu uzreiz pateikt, ka šitai partijai nekādas nākotnes, jo to nodibināja Čika laikā, kad Mēness ir bez kursa…kā sanāca, tā izklīdīs…

513.
Lelle-visiem neticīgajiem un antikristiem
2010. gada 28. marts, 02:14

“Laiks, kurā dzīvojam . . .

… nav medus maize. Ņemot vērā cikliskuma likumu, arī šis laiks kādreiz beigsies un sāksies cits laiks, bet nu jau citā enerģētiskajā līmenī. Ar 2009.gada 23.-29.novembri ir pārtraukta Tumsas enerģiju ieplūšana caur portāliem mūsu Visumā, t.sk. Saules sistēmā. Tumsas enerģijas klāt vairs nenāk, taču tās pārpārēm ir gan mūsu Visumā, gan cilvēkos. Jo vairāk – cilvēki tās turpina radīt ar domām, vārdiem un rīcību. Vai esat ievērojuši, ka cilvēki, kurus pazināt kā „normālus un sakarīgus” ir kļuvuši citādi? Vieni sāk vairāk pievērsties neizzinātajām un mistiskajām lietām, citi, savukārt kļūst agresīvāki un nesavaldīgāki, vēl kādi noliedz jebkuru garīgumu vai aizraujas ar to līdz fanātismam. Uzbrukumi labestīgajiem aicinājumiem par kopīgu tautas apvienošanos meditācijā, pozitīvi centieni utt., šobrīd saņem visniknākos uzbrukumus pat no tiem, kuri sevi sauc par dievišķiem, apskaidrotiem, baltiem, viediem, gaismu un Dievu sludinošiem u.c. Savāda pasaule un savādas cilvēku rīcības …

Mainās pilnīgi visi cilvēki, tāpēc reizi pa reizei ir lietderīgi pārskatīt savus pieņēmumus un stereotipus attiecībā uz cilvēkiem, arī notikumiem un procesiem. Strauji brūk ilūziju, šķituma, maldu un melu enerģijas, atkailinot relatīvās realitātes duālisma negatīvos aspektus. Lielākajai tautas daļai šis ir ticības apstiprināšanas laiks un pļaujas laiks garīgajā attīstībā (vai neattīstībā). Salīdzinoši „ar pīpi uz jumta” ir cilvēki, kuri apzināti vai neapzināti dvēseles līmenī ir „parakstījuši kontraktu” par sadarbību ciešanu un vardarbības enerģiju palielināšanai šajā laikā. Tādiem diezgan bieži šajos krīzes laikos pie algas pat pieliek nevis atņem … Taču šo cilvēku laiks tuvojas noslēgumam un ne tāpēc, ka mums būtu apnikusi krīze, bet tāpēc, ka duālisma šī cikla enerģētiskais periods iet uz noslēgumu. (Smejas tas, kurš smejas pēdējais, nevis tas, kurš smejas tagad.)

Šī gada ziema atgādina sen aizmirstās Latvijas ziemas. Ja atsaucamies uz mūsu saņemtajiem čenelingiem, tad, iespējams, ka nākošā ziema būs bargāka par šogad pieredzēto. Arī ar pārtikas nodrošinājumu būs sarežģītāk. Šovasar salieciet savos pagrabos krājumus vairāk kā parasti, tuvāko triju gadu laikā tie noderēs. Precīzākas norādes par gaidāmo laiku un atbildes uz Jūsu jautājumiem izrunāsim 2.aprīļa atvērtajā čenelingā un citās mūsu nodarbībās.”

514.
zvirbulēns-betai
2010. gada 28. marts, 06:42

Labrīt, Beta!
Tu, Beta, neķer kreņķi! Neviens zvirbulēns, ieskaitot mani, Tev neko ļaunu nenovēl, Tu gana gaiša, un viss tev izdosies! Viss tavās rokās, un smaids tev jauks!

515.

Bezcerīgs gadījums…
Kapēc Tu savu dzīvi neplāno pēc zvaigznēm , ja jau tik labi saproti visu notiekošo – nebūtu tagad jāsūdzas par vīra izputināto biznesu un pašas bezdarbu?
Tev no savām problēmām jumts nebrauc un agresija nelaužas uz āru?
Un vēl par ateistiem runājot – vai Tavu nodarbošanos baznīca akceptē , vai reizēm par tādām lietām viduslaikos nevarēja trāpīt uz sārta? Tad kāda velna pēc Tu piemini ateismu? Varbūt izskaidrosi , ja pateikšu priekšā ateisma definīciju – “neticība Dievam vai dieviem”?

516.
zvirbulēns-klusajam
2010. gada 28. marts, 09:03

Par tevi neviens nav teicis – bezcerīgs gadījums?
:)
Nu, neskumsti, pateiks, tas tik laika jautājums!
:)

517.

Šodien nav viduslaiki. Par to ka es zaudēšu iepriekšēju darbu, es zināju kad vēl tai darbā nestrādāju.Zinu, ka dabūšu vēl labāku darbu. Es zinu pat savu nāves laiku…
Vīra bizness nav mana darīšana, vēl jo vairāk- vīrs tur nav viens, bet ar kompanjoniem…lai paši arī domā…
Mans jumts ir sabili vietā un nekādas agresijas man nav, viss ir štokos.

518.
ululiņš>klusais
2010. gada 28. marts, 11:52

Kāpēc man atmiņā palicis, ka franči savu paisuma-bēguma staciju taisījās būvēt kaut kur Normandijā? Tur esot tāda vieta, kur ūdens bēguma laikā atkāpjas >0,5km. Netālu turpat bija klosteris it kā uz salas, bet bēguma laika varēja aiziet uz turieni kājām.
Par tarifiem tev taisnība. Ja būtu kāda izdevīga vieta spēkstacijas celtniecībai, to būtu privatizējis sarainis vai kāds no viņa kalpiem. Ar visām no tā izrietošajām sekām.

519.

Lellīt, nesteidzies!
Kam jānotiek, notiksies,
Jo nākotni paredzēt
Mums nav lemts, nav lemts…
(Vecs šlāgeris).

520.

Ja Tava vīra bizness nav Tava darīšana , tad kapēc par to tā vaimanē te?
Varbūt nepaliec smieklīga tomēr.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kā dabūt baltu seju un nepieskarties bruņurupucim (146)
Laila Pakalniņa

Tā kā saskaņā ar ticējumu Lieldienās var tikt pie baltas sejas, bet paklausot mediķiem – pēc saskares ar bruņurupučiem kārtīgi jāmazgā rokas, četras Dieva dotās [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Sprādzieni metro (106)
Askolds Rodins

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēle nespēj (301)
Aivars Ozoliņš

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Marts un miers (116)
Laila Pakalniņa

Vai Latvijā ieviesīs kalendāru, kurā 15.martam uzreiz sekos 17. un nav 16.marta – līdzīgi tam, kā, piemēram, daudzās pasaules viesnīcās nav 13.numuru vai 13.stāvu? Reizēm [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēles piedāvājums (128)
Aivars Ozoliņš

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books