Autobusi un pircēji (107)
Autors: Askolds Rodins
Publicēts: 2010. gada 28. marts 20:37
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju un samaksāt soda naudu – aptuveni 185 miljonus dolāru. Par kukuļdošanu. Ne pašā Amerikā, bet 22 citās pasaules valstīs, kuru  vidū ir arī Latvija. Izlīguma gadījuma „Daimler” būs jāapņemas turpmāk nepārkāpt ASV likumdošanu.

Amerikā ar likumu aizliegts uzpirkt citu valstu ierēdņus, lai tādējādi uzvarētu iepirkumu konkursos. Lai cīnītos pret negodīgu konkurenci, kas liek šķēršļus ASV ražotājiem, tur jau ilgus gadus ir spēkā likums, kas aizliedz koruptīvas darbības ārzemēs.  Tas attiecas uz jebkuru uz uzņēmumu, ja tā akcijas tiek kotētas ASV biržās. Tieši šis apstāklis lauj attiecināt ASV likumdošanu uz Vācijas autokoncernu. Ne tik sen par līdzīgu rīcību 1,6 miljardus dolāru lielu soda naudu samaksāja cits Vācijas koncerns – „Siemens”.

Izmeklēšana Latvijā populāro mersedesu markas spēkratu lietā aptver laikaposmu no 1998. līdz 2008. gadam. „Aploksnītes” bijušas dažādas: nauda, dāvanas, atlaides, pērkot auto. „Smērēts” ar izdomu.

Latvijai ir uz ko atskatīties. Pirms dažām dienām premjerministrs Valdis Dombrovskis (JL) deva rīkojumu apturēt skolu autobusu un neatliekamās palīdzības mikroautobusu iepirkuma procesu. Konkursos uzvara tikusi mersedesiem. Ir arī   pasenāks stāsts – par to, kā Rīgas ielās aiz vecuma grabošos dzeltenos „Ikarusus” nomainīja mersedes markas autobusi.

Ģenerālprokurors Jānis Maizītis rosinājis ķerties pie šīs lietas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), un šai iestādei ir iespēja pierādīt, ka tai pārmestā pasivitāte varbūt bijis pārsteidzīgs slēdziens.

Līdz pirmajam aprīlim „Daimler”  notikušo nekomentēs. Tomēr neatkarīgi no tā, kā notikumi attīstīsies Atlantijas okeāna viņā pusē, Latvijas tiesībsargājošjām iestādēm būtu jāsāk izzināt, kam tikuši 1,8 miljoni eiro – tāda ir „Daimler” Latvijas amatpersonām kukuļos samaksātā summa. Spriežot pēc publiskotas informācijas.

Varam sevi mierināt, ka neesam unikāli, grēcinieku sarakstā ir arī, piemēram, Krievija un Ķīna, taču tas ir vājš mierinājums. Aizdomas var skart plašu amatpersonu loku vairāku sasaukumu Rīgas domēs.

Ja prāvā „ASV pret Daimler”  tiks panākts izlīgums, tas nebūt nenozīmēs, ka kukuļi Latvijas amatpersonām nav doti un tātad nav saņemti. Ja Latvijā nekas tamlīdzīgs nebūtu noticis, mēs nebūtu nonākuši šajā konkrētajā „melnajā sarakstā”. Tajā „svešo” nav, ir tikai „savējie”.

Šis skandāls ir labs atgādinājums, ka Latvijā pastāv problēma, kuras risinājums tā īsti nemaz nav meklēts. Valsts un pašvaldību pasūtījumu konkursi, kuros uzvar „izredzētie”. Ja konkursa noteikumi ir tādi, ka uzvarēt spēj tikai īpaši sagatavojušies pretendenti, ir vērts pievērst uzmanību konkursu nolikumu izstrādātājiem. Pārāk daudz pieredzēts, ka pasūtītājs ir gandrīz beztiesisks, bet domstarpību gadījumā ieguvējs ir pasūtījuma izpildītājs. Un pārmaksā rīdzinieki – kā gadījumā autobusiem.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(67 balsotāji )
Komentāri

“VID konstatējis 17 000 iedzīvotāju, kuru izdevumi pārsniedz ienākumus”

Tā nu tas ir – katru reizi iekāpjot sabiedriskajā transportā, es ziedoju kādu mazumiņu kretīniem, kuri tēlo smalkos un gudros. Ne tikai es ziedoju. To dara ikviens no mums.
Vai būs par daudz prasīts, ja kāds man nosauks šo kretīnu vārdus?

Nezkādēl atcerējos Klāva Elsberga dzejas rindas

“Laimīgi atkal
Pie loga es smejos,
Manā sētā
Kretīni dejo.

Viņi to labāk
Par normāliem māk,
Viņiem tas iznāk

Patiesāk.

Umpapā,
umpapā,
Kretīni dejo,
Umpapā, tralalā,
Stāvu un smejos.

Kretīni dejo
Dienu un nakti,
Es tik stāvu
Un situ takti.

Kleinajām kājelēm
Baleta mānija,
Mazo gulbīšu

Grafomānija.”

Viss kā uz paplātes nolikts priekšā…
Tagad gaidu konkrētus vārdus,uzvārdus ,summas,partijas……REĀLUS CIETUMSODUS,un ātri !!!!!
Ja tā visa nebūs,tad ši valstij (valstelei) nav nākotnes.

…Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju un samaksāt soda naudu – aptuveni 185 miljonus dolāru…

Un kā ar tām 22 valstīm, kurās šī kukuļdošana notikusi ? Vai patiešām ASV likumdošanā ir tik progresīvas , ka tās kā trešā persona var nokāst krējumu pat par Latvijā veiktu noziegumu ? A ko ta mēs un vēl 21 cietušais ?

pats fakts jau izsauc izbrīnu – atpirksies ar 185 miljoniem un lieta darīta? tālu gan tikuši tie attīstītie rietumi…
nez ar kādu summiņu atpirksies šeit korumpētie lēmumu pieņēmēji?

Paņķiku uz melu detektoru! Un tad pa ķēdīti tālāk.

Kā var tikt klāt ASV banku izrakstiem ?Jāsūta tiesiskās palīdzības lūgums ??
Bet,var gadīties,ka papīri paši no sevis atrodas,ja kukuļus būs ņēmuši nepareizie puikas….
Aizdevējiem ir garas rokas…

9.
Pecunia non olet
2010. gada 28. marts, 21:45

…Jānis Maizītis rosinājis ķerties pie šīs lietas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju…

Ko tas nozīmē? Maizīti, tev kauna nav? Kāpēc lietas izmeklēšana jāuzdod KNABam, kur darbā pieņemti “zaļi gurķi”, tiko no Policijas akadēmijas sola? Lieta jāizmeklē Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai. Tāpat kā tas ir Lemberga gadījumā.
Ja lietu izmeklēs bērnudārzs, tad – ar to arī viss skandāls ir beidzies.

Nav nekāda ticība, ka Latvijā atradīs kādu konkrētu vainīgo arī attiecībā uz šo te gadījumu.
KNAb mums patreiz atrodas komatozā stāvoklī, pat uz šo lietu reakcija bija tikai pēc Maizīša mājiena, cik tagad dzirdēts, arī tā Bērnu slimnīcas lieta KNABam esot praktiski uzspiesta, kāds atnācis un atnesis visu uz paplātes, nav varējuši vienkārši atkratīties, pēc Vilnīša reformām šī te iestāde, izskatās, ir absolūti neitralizēta un bīstama, varbūt, tikai kādiem sīkiem zaglēniem bez politiskā “jumta”, piepildījies to Latvijas politiķu sapnis, kas gadu nedarīja neko citu, kā visus spēkus veltīja Loskutova vajāšanai.
Vispār, ja Vienotība pēc vēlēšanām būs tādā vairākumā, ka varēs panākt likumdošanas izmaiņas, tai nekavējoties jāizdara sekojošais:
1)Jāpanāk 0dekl. un legālās prezumpcijas ieviešanu visiem, lai amatpersonas nevar pārrakstīt savus īpašumus uz radiem utt.
Aizdomu gad.katrai amatpersonai(nevis tiesībsarg. organ.) pašai jāpierāda izdevumu atbilstību ienākumiem, pie kam tas jādara arī tās radiem utt.
2)Jāiestrādā likundošanā norma par amatpersonu materiālo un kriminālo atbildību par nelikumīgiem vai nelietderīgiem naudas izlietojumiem, ko sen pieprasa SVF, un pat Maizītis saka, ka par to sodīt amatpersonas Latvijā praktiski neiespējami.
3) jāiestrādā norma par amatpersonu personālo atbildību par to sfēru, kas tai uzticēta
4)Jānomaina Vilnītis un KNAB darbs jāpārorientē no “izglītošanas” un “profilakses”( kāds, varbūt, nezina, ka zagt ir slikti?), uz provokācijām un aģentūras darbu.
Ja to visu pēc vēlēšanām izdarīs, tikai tad ticēšu, ka Latvijā kāds nopietni grib cīnīties ar korupciju.

11.
Pecunia non olet - Skepse
2010. gada 28. marts, 21:56

…pats fakts jau izsauc izbrīnu – atpirksies ar 185 miljoniem un lieta darīta? tālu gan tikuši tie attīstītie rietumi…

Pati saproti, ko esi uzrakstījusi?

>Pecunia non olet

Bet varbūt šī lieta būs lakmusa papīrītis KNAB un Vilnīša varēšanai vai impotencei. Ja lietu noliek uz paplātes, bet Vilnītis 3 dienas nevar izdomāt vai vērts kaut ko pasākt, tas vien jau liecina par nespēju adekvāti rīkoties.

13.
Pecunia non olet - Dzeris
2010. gada 28. marts, 22:07

…Nav nekāda ticība, ka Latvijā atradīs kādu konkrētu vainīgo arī attiecībā uz šo te gadījumu…

Daži konkrēti vainīgie jau ir atrasti. Jautājums – vai KNĀBa bērnudārzam izdosies pierādīt viņu vainu.

Jācer,amīši sapratīs kas te notiek un piepalīdzēs mūsu dusošajiem kantoriem nosaukt vārdus.Citādi būs kā parasti.

15.
dzeris - Pecunia ...
2010. gada 28. marts, 22:42

Vainīgi jau apmēram zināmi daudziem tāpat, tur jau tā lieta, ka jāpierāda, un diezin vai tie vilņīšveidīgie no tās akadēmijas , pat, ja gribētu, spētu to izdarīt, bet, tā ka vainīgos piesedz lieli politiķi, diezin vai šie vispār uzdrīkstēsies to nopietni darīt.

domāju, ka Mercedes ir jāliedz piedalīties jebkuros turpmākajos valsts un pašvaldību iepirkumos – reputācija taču ir sabojāta. :) un tā būs laba mācība pārējiem.

Zvaigznes rāda, ja beidzot latvju zemītē tiks pieņemts visprogresīvākais likums pasaulē – aploksņu un kukuļu legalizēšana.
Procedūra sekojoša – katrs ierēdnis, kurš grib ņemt kukuļus, reģistrējas speciālā kukuļ-uzņēmēju reģistrā, kas dod tiesības piespraust atpazīstamības zīmi pie svārku atloka (2 cilvēki, kas savienoti ar trim kukuļiem – pašam, partijai, un tam puisim no proķenes).
Katrs saņemtais kukulis tiek aplikts ar vienreizēju nodokli 25% apmērā.
Uz ienesīgākājiem kukuluzņemšanas amatiem ik pa diviem gadiem tiek rīkota vairāksolīšana ar soli pāris štukas.
Veiksmīgākie kukuļuzņēmēji gada beigās tiks apbalvoti, ārzemju valūtas piesaistītāji (Daimler gadījums) tiks apbalvoti ar eksporta veicinātāja goda zīmi.

Kad beidzot Latvijā par kukuļņemšanu tiks iesēdināta kāda augsta amatpersona?

Tikai tad es zināšu, ka Latvija ir tiesiska valsts un šeit dzīvot ir perspektīvi?

Tagad žurnālistiem jāsaprot, ka neviens jau nebērs pelnus uz galvas un nesāks atzīties. Cilvēki zin, ka dzīvo zemē, kur ij lapsenes lido, ij “pārmijnieks” uz laiku var iesēsties.
Šī lieta būs pārbaudījums arī žurnālistu spējai patiesi rakt. Pa ceļam nenorokot kādu kas patiesi nav bijis pie vainas.

Es tā vēroju,ka komentētājam Dzerim Jaunalksne un
Krēvics ir Dieva vietā.Ja viņi izlaiž ziņu,ka
Vilnītis ir nederīgs,tad Dzeris dzied to pašu.Es
neticu,ka Dzerim arī ir pasūtījums Vilnīša nomelnošanas akcijai,kā tas ir Jaunalksnes un
Krēvica duetam.
Un tad es vēl brīnos kā līdz šim laikam neviens
nav iedziedājies par to,ka ASV atmaskotajā korupcijas skandālā galvenie vainīgie ir Šķēle,
Lembergs un Šlesers.Kuri gan citi?

Labi gan,ka stāsta avots ir usa..citādi atkal jau skanētu bļāvieni par politisko pasūtījumu,vēlēšanām un goda aizskārumu.. :)

Konkrētā lieta ir tikai viens no brīnumiem ,ko varam atrast RD darbībās, pie kam ne pati iespaidīgākā . Esmu salīdzinājis šo busu cenas Rīgā un cik tie maksāja citur – starpība bija ap 10% , tātad tuvu nosauktajai kukuļu summai.
Jautājumi ,kas izriet šajā sakarā -
1. Kapēc publiski neviens neveica šādus pētījumus , kaut gan informatīvajā telpā jau toreiz skanēja info , ka konkurss nav godīgs?
2. Kapēc KNAB pat tagad ,kad info tiek pienests uz paplātes cenšas izvairīties no izmeklēšanas ( kā savādāk nosaukt tik palēninātu reakciju )?
Pie šī ir vairķas iespējamas atbildes -
1. Ceturtā vara ir pastarpināti saistīta ieinteresētajām pusēm pārlieku dziļi nerakt.
2. KNAB ir bez mugurkaula un Vilnītis ir marionete, kas selekcionē veicamos darbus.
3. Lietā iesaistīts pietiekami daudz joprojām aktīvu politisku personu un organizāciju , ka viņu ietekme politiskajā šaha partijā ir nozīmīga, lai maksimāli izliktos par beigtu lapsu.

23.

Ar ko Latvijā nodarbojas Satversmes azsardzības birojs, tāds ar te jautājums?
Kādēļ gan žurnālistiem nepatirpināt Kažociņu, uzjautājot, nopietni uzjautājot, vai SAB neko nebija dzirdējis par vāciešu centieniem, un, ja bija ko dzirdējuši, tad ko, un, ja nebija dzirdējuši, tad ko darat, kungi?
:)
Protams, ģenerālprokurors te būtu tirpināms dien un nakt, tik to, cik noprotu, nevar tagad darīt, jo jāliek vēlreiz amatā!
:)

Nu ko jūs to KNAB trenkājat ? Kas, viņiem citu darīšanu nav ? A kas piecīšu izspiedējus medīs ?

West!Nebrīnies-tagad modē ir zākāt Vilnīti,jo līdz
12.aprīlim nedrīkst aiztikt Šleseru!Kaut kas tak
ir jāpļurkst!

26.

Manuprāt abas divas puses labi zin ,ka Šlesers nenāks valdībā un oficiālā reakcija ir daļa no teātra ,ko sauc par politiku – tā teikt labajam tonim. bet Vilnītis ir pelnījis pērienu jebkurā gadījumā.

Visi dati jau ir savākti – tā laika atbildīgās amatpersonas jau ir kategoriski noliegušas jebkādu saistību ar šiem notikumiem.
Izmeklēšana atliek secināt, ka Daimler ir pārskaitījis komisiju kaut kādiem uzņēmumiem – paši tādā veidā sev samazinot peļņu un vienīgās korumpētās amatpersonas ir Daimler darbinieki.
Fūū, tad mums kā akmens no sirds novelsies, savādāk mēs jau padomājām vai tiešām kāds no RD vai no valdošajām partijām varētu būt iesaistīts korupcijā, tas taču būtu klajš noziegums un priekšvēlēšanu solījumu pārkāpums.

28.
dzeris - Olivers
2010. gada 29. marts, 07:44

Vajag, tomēr, atšķirt zākāšanu no objektīvas kritikas.
Loskutova laikā KNAB strādāja, bija jau ticis klāt pat tiesnešiem un ļoti lielām RD amatpersonām, kuras stāvēja ļoti tuvu politiķiem, kas Latvijas apstākļiem ir kaut kas prātam neaptverams, t.i. bija pieķēries klāt sistēmai, kas tika radīta valsts nozagšanai, kā arī ķēris klāt partiju finansēšanai un tēriņiem, par ko šīs sistēmas galvenais dalībnieks – TP, Loskutovam arī atspēlējās.
Tas īpatnītis no tās akadēmijas vispār grib atteikties no partiju finanšu kontroles, sagrāvis KNAB darbu pilnībā, trīc, kā pēdējā puņķutapa, tikko ka runa iet par ko nopietnāku vai politiķiem, murgo absolūti neprofesionalas lietas, tu par viņu vari fanot tikai tad, ja fano par to, lai Latvija arī turpmāk paliktu par vienu no ES korumpētākām valstīm.

29.

Tu laikam ironiju neuztver.
“Zākāt” un kritizēt par štruntīgu darbu – tās ir divas dažādas lietas.

30.
dzeris - Mārtiņš Štāls
2010. gada 29. marts, 07:49

Jā, es arī atviegloti uzelpoju.
Ja RD amatpersonas saka, ka nav ņēmuši, tātad arī nav ņēmuši, un punkts.
Nu kā var neticēt šiem godavīriem, nu tur nu jābūt tādam ciņiķim, nu šausmas!

31.
dzeris - Olivers
2010. gada 29. marts, 07:52

Tad tavs koments 20 bija ironija, un tu, īstenībā, arī atzīsti, ka Vilnīts nekam neder?

32.

Skepse абсолютно права. Фактически США предлагают пойманному на взятках “Даймлеру” дать еще одну взятку – уже в свой бюджет – и спрятать концы в воду. Если за уплатой штрафа следует примирение, значит дело закрыто, и американское правосудие не обязано способствовать разоблачению взяточников. На самом деле за уголовным преступлением должно следовать уголовное наказание. Скорее всего, его не будет, и виной тому, наряду с прочим, абсурдная юридическая система США.

33.
Рижанин - Dzeris
2010. gada 29. marts, 08:09

Фиаско KNABа свидетельствует о том, что сама идея создания такой организации была ошибочной. Имелось в виду, что при тотальной коррумпированности латвийских правоохранительных органов можно создать независимую структуру, которая будет работать честно без оглядки на власть. Работала эта идея короткое время, пока Лоскутов, как мне кажется, из личных политических соображений, воевал с определенной частью латвийской элиты. Потом элита победила, потому что преступная система всегда сильнее, чем любая ее часть в отдельности.
Поэтому я думаю, что надо признать ошибку, и хотя бы сэкономить деньги, резко сократив штаты KNABа и оставив в его ведении только исследовательскую работу. Ловлю жуликов надо вернуть в МВД. Если на политическом уровне коррупция будет побеждена, то этого достаточно. Если нет – никакой KNAB не спасет.

34.
dzeris - Rīdzinieks
2010. gada 29. marts, 08:33

Var jau, protams, ASV valdības lēmumu kvalificēt kā kukuli valdībai, bet, tad, kā kukulis jākvalificē arī jebkurš cits naudas izteiksmē vērtēts sods, kaut vai par satiksmes noteikumu pārkāpumiem.
Man šķiet, tā ir normāla sistēma, kad, cik zinu, vairums no ierosinātām lietām ASV līdz tiesai vispār nenonāk, tiek panākts abas puses apmierinošs izlīgums, neredzu tur nekā slikta, ļoti pragmatiski un praktiski.
Par KNAB arī nepiekrītu, Loskutova laikā KNAB strādāja, ja saeimas vairākums nebūtu tāds, kāds ir tagad, būtu strādājis arī tagad, skaidrs, ka no zināmas politiskas ietekmes pilnībā nespēj izvairīties nekas, bet, daudz kas atkarīgs no iestādes vadības mugurkaula.

Vai, beidzot, te kāds sēdēs vai nesēdēs nekad? Valsts totāli izfenderēta, korupcija joprojām sit augstu vilni, bandīti uz ielām šaujas un slepkavo cilvēkus, bet vainīgā neviena.

36.
Рижанин - Dzeris
2010. gada 29. marts, 08:49

Боюсь, Вы меня не поняли ни в том, ни в другом случае.
Когда в деле замешаны две стороны – преступник и потерпевший, то примирение – нормальный выход из ситуации. В данном случае потерпевшие – мы с Вами, потому что часть наших денег ушла на оплату взяточников из Рижской думы. Достигнутое в США примирение, очевидно, помешает их разоблачению. Зачем же тогда обе страны состоят в Интерполе, если не оказывается помощь в разоблачении преступников?
Я не утверждал, что раньше KNAB работал плохо. Я утверждаю,ja saeimas vairākums nebūtu tāds, kāds ir tagad, взяточников можно было бы ловить и силами обычных органов внутренних дел. В противном случае – когда большинство Сейма позитивно настроено по отношению к коррупции, никакой герой не спасет дело, потому что в демократической стране власть у большинства.

37.

Maizītis + Vilnītis = 0
I nesapņojiet, ka te būs kāds rezultāts, biedri!
:)

38.
dzeris - Rīdzinieks
2010. gada 29. marts, 09:04

Es domāju, amerikāņi, pirmkārt, dara tā, kā izdevīgāk amerikāņiem pašiem, un tas ir pilnīgi loģiski,amerikāņiem nav jādara Latvijas tiesībsargājošo orgānu darbs un jārūpējās par Latvijas nodokļu maksātājiem, ar to jānodarbojas pašai Latvijai.
Mūsu tiesībsargājošām iestādēm taču neviens neliedz veikt savu izmeklēšanu un pieprasīt arī kādu informāciju no ASV.
Par to, ka KNAB f-jas var uzticēt Finanšu policijai utt., var piekrist, bet, uz KNAB izveidošanas laiku šīs iestādes pašas bija stipri vien korumpētas, un KNAB jau bija vairāk domāts taisni cīņai ar korupciju augstākos varas ešelonos un politisko korupciju.

>Rīdziniek,
Ideja par finansu līdzekļu taupīšanu ir pareiza, bet to vajag attīstīt tālāk, nevis samierināties ar vienu Knāba likvidēšanu. Tā kā Maizīša vadītā prokuratūra arī nespēj iesēdināt nevienu lielo grēkāzi, tad arī proķeni delete. Tādā veidā pakāpeniski varēs atbrīvoties no visiem, kas 3A nav vajadzīgi.
Starp citu, saeimas 100 pusgudrās galvas arī ir lieki tēriņi, pietiktu, ja padomu prasītu 3A, pirms tam tikai jādot iespēja šiem izplūkties, lai mēs zinātu, kurš A ir galvenais.
P.S.
Gados vecākie A drīkstēs apmaksāt speciāli trenētus rīkļrāvējus, lai cīņa par sili būtu efektīvāka.

>Mārtiņš Štāls
es pat ieteiktu pat apbalvot tā laika amatpersonas, jo tā tiešām ir varonība – akceptēt busu iepirkumu par ~10% dārgāk nekā citur.
Tas tikai parāda, cik stipriem un drosmīgiem un, galvenais, bezbailīgiem vīriem esam uzticējuši naudas lietas – nebaidās ne no kā.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Sprādzieni metro (106)
Askolds Rodins

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Zīmīgais kuģītis (57)
Askolds Rodins

Līgums vēl nav parakstīts, taču principiālais jāvārds laikam gan pateikts. Viņnedēļ Parīzē Francijas prezidents Nikolā Sarkozī un Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs vienojās, ka Krievija tiks [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Kupols 500 Rīgas viesiem (178)
Askolds Rodins

Pafantazēt nevienam nav liegts. Ja vien fantāziju realizācija nav jāapmaksā citiem. Jau izskanējis, ka Rīgas domei nav naudas, lai iekonservētu (par pabeigšanu nav pat runas!) [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Nabaga uzvarētājs (22)
Askolds Rodins

Tas nu ir noticis. Pēc Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas kļuvis zināms to uzvarētājs. Prezidenta krēsls ticis Reģionu partijas līderim Viktoram Janukovičam. Uzvara gan ir [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Valoda kā “trešā persona” (99)
Askolds Rodins

Bada laikā velns ēdot pat mušas. Slīcējs ķeroties pie salmiņa. Sestdien apvienības Tēvzemei un brīvībai/LNNK domes sēdē tika pieņemts lēmums sākt parakstu vākšanu, lai rosinātu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Ukrainā – kā prognozēts (18)
Askolds Rodins

Turpinājums sekos. Kā bieži tika prognozēts, svētdien Ukrainā notikušajās prezidenta vēlēšanās nevienam no 18 prezidenta amata kandidātiem neizdevās iegūt vajadzīgos 50% vēlētāju balsu. Aptuveni (oficiālie [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Naftas vada lāsts (29)
Askolds Rodins

Kas par gadumiju bez konflikta enerģētikas jomā! Krievija atkal sagājusi matos ar Baltkrieviju. Abu valstu iepriekšējā saķeršanās notika akurāt pirms trim gadiem, kad Krievija būtiski paaugstināja [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Auļojošie tarifi (48)
Askolds Rodins

Droši vien maksāsim. Rīgas domes pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija pieņēmusi lēmumu, ka no 1.janvāra Rīgā par braukšanu sabiedriskajā transportā līdzšinējo 40 santīmu vietā būšot [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books