Autobusi un pircēji (107)
Autors: Askolds Rodins
Publicēts: 2010. gada 28. marts 20:37
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju un samaksāt soda naudu – aptuveni 185 miljonus dolāru. Par kukuļdošanu. Ne pašā Amerikā, bet 22 citās pasaules valstīs, kuru  vidū ir arī Latvija. Izlīguma gadījuma „Daimler” būs jāapņemas turpmāk nepārkāpt ASV likumdošanu.

Amerikā ar likumu aizliegts uzpirkt citu valstu ierēdņus, lai tādējādi uzvarētu iepirkumu konkursos. Lai cīnītos pret negodīgu konkurenci, kas liek šķēršļus ASV ražotājiem, tur jau ilgus gadus ir spēkā likums, kas aizliedz koruptīvas darbības ārzemēs.  Tas attiecas uz jebkuru uz uzņēmumu, ja tā akcijas tiek kotētas ASV biržās. Tieši šis apstāklis lauj attiecināt ASV likumdošanu uz Vācijas autokoncernu. Ne tik sen par līdzīgu rīcību 1,6 miljardus dolāru lielu soda naudu samaksāja cits Vācijas koncerns – „Siemens”.

Izmeklēšana Latvijā populāro mersedesu markas spēkratu lietā aptver laikaposmu no 1998. līdz 2008. gadam. „Aploksnītes” bijušas dažādas: nauda, dāvanas, atlaides, pērkot auto. „Smērēts” ar izdomu.

Latvijai ir uz ko atskatīties. Pirms dažām dienām premjerministrs Valdis Dombrovskis (JL) deva rīkojumu apturēt skolu autobusu un neatliekamās palīdzības mikroautobusu iepirkuma procesu. Konkursos uzvara tikusi mersedesiem. Ir arī   pasenāks stāsts – par to, kā Rīgas ielās aiz vecuma grabošos dzeltenos „Ikarusus” nomainīja mersedes markas autobusi.

Ģenerālprokurors Jānis Maizītis rosinājis ķerties pie šīs lietas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), un šai iestādei ir iespēja pierādīt, ka tai pārmestā pasivitāte varbūt bijis pārsteidzīgs slēdziens.

Līdz pirmajam aprīlim „Daimler”  notikušo nekomentēs. Tomēr neatkarīgi no tā, kā notikumi attīstīsies Atlantijas okeāna viņā pusē, Latvijas tiesībsargājošjām iestādēm būtu jāsāk izzināt, kam tikuši 1,8 miljoni eiro – tāda ir „Daimler” Latvijas amatpersonām kukuļos samaksātā summa. Spriežot pēc publiskotas informācijas.

Varam sevi mierināt, ka neesam unikāli, grēcinieku sarakstā ir arī, piemēram, Krievija un Ķīna, taču tas ir vājš mierinājums. Aizdomas var skart plašu amatpersonu loku vairāku sasaukumu Rīgas domēs.

Ja prāvā „ASV pret Daimler”  tiks panākts izlīgums, tas nebūt nenozīmēs, ka kukuļi Latvijas amatpersonām nav doti un tātad nav saņemti. Ja Latvijā nekas tamlīdzīgs nebūtu noticis, mēs nebūtu nonākuši šajā konkrētajā „melnajā sarakstā”. Tajā „svešo” nav, ir tikai „savējie”.

Šis skandāls ir labs atgādinājums, ka Latvijā pastāv problēma, kuras risinājums tā īsti nemaz nav meklēts. Valsts un pašvaldību pasūtījumu konkursi, kuros uzvar „izredzētie”. Ja konkursa noteikumi ir tādi, ka uzvarēt spēj tikai īpaši sagatavojušies pretendenti, ir vērts pievērst uzmanību konkursu nolikumu izstrādātājiem. Pārāk daudz pieredzēts, ka pasūtītājs ir gandrīz beztiesisks, bet domstarpību gadījumā ieguvējs ir pasūtījuma izpildītājs. Un pārmaksā rīdzinieki – kā gadījumā autobusiem.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(67 balsotāji )
Komentāri

Nu un.1.8mlj.Ls-to taču nav vērts izmeklēt.Mūsu kretīni ir pieraduši pie daudz lielākām summām.Ja reiz pat Dienvidu tilta sakarā nekas netiek darīts,tad cerības ,ka kāds sāks meklēt, šo “sīko blēdībiņu”,ir niecīgas.NEKAD NEVAJAG AIZMIRST KA MŪSU VALSTĪ NEVIENS SKAĻAIS KORUPCIJAS GADĪJUMS NAV BEIDZIES AR REĀLU BRĪVĪBAS ATŅEMŠANU.

Šķiet, ka ar autobusiem ir saistīti pārāk daudz personāži, kas joprojām ir apritē. Tādēļ izmeklēšana, kas vainagotos ar jel kādiem rezultātiem domājams, ka nebūs. To pierāda arī pilnīgs intereses trūkums un kuslā reakcija gan lielākajā daļā mēdijos, gan “orgānos”. Te kaut kā uzprasās viens acīm redzams jautājums – kādēļ Lemberga štelles ar milzu degsmi izmeklē pati prokuratūra, nomētājot ārzemes ar tiesiskās palīdzības lūgumiem, bet šajā gadījumā aicina to darīt KNAB diez vai nesaprotot, ka vairāk par parastu “paskatīšanos” nekas nenotiks?

43.
cita Berta > zvirbulēns
2010. gada 29. marts, 09:53

Kāpēc strādāja Maizītis + Loskutovs?
Mēs vēl tomēr pasapņosim. Vēlēšanas nāk virsū. Arī lielākie kretīni sāks uztraukties par savām vietām.

Ko tu Dzeri vari spriest par to,vai Vilnītis der
vai neder -tāpat vai Kažociņš der vai neder!Tu laikam ar lielu aizrautību skaties Nekā personīga
un pieņem to par pilnu monētu.Tas ir tas pats,kas
Dombura raidījumā tautai liek balsot-vai sadalīt
Parex banku vai ne!Atraduši speciālistus!Nevajag
aizmirst,ka KNAB uzraugs ir Dombrovskis-lai viņš
rīkojas,ja kaut kas nav tā un liek atpakaļ Loskutovu,tikai tad jāaizslēdz seifi.

45.
dzeris - Olivers
2010. gada 29. marts, 10:12

“ja kaut kas nav tā un liek atpakaļ Loskutovu,tikai tad jāaizslēdz seifi.”.
————————————————-
nu tu aizrunājies par tālu, pats ļoti labi zini, ka, ja Loskutovs kaut mazākā mērā būtu iesaistīts zādzībā, viņu sen ar lielāko prieku būtu iesēdinājuši, tā ka visa tā tava runāšana ir viena kaila demagoģija, nav nozīmes ar tevi pat strīdēties.

Ja “Daimler” pats nepublicēs kukuļņemēju sarakstu, mūsējie tiesībsargi sargās mūs tikai no zagļiem, kuri nepieder “augstākai politiski-ierednieciskai “sabiedrībai”.

Dzeri!Kā Loskutovs var ķert noziedzniekus,ja viņam
nebija ņuhs,ka viņu blakus telpā apzog!Tur jābūt
pilnīgi aklam un nedzirdīgam vairākus gadus kā
pierādījās.

48.

Tev Vilnīša reakcija šķiet normāla? Viņš man atgādina bērnu kam ir uzvedības aizture – tā saucamais “bremzētais”. Viņa jautājums “Kas tur notiek?” vien ir ko vērts – tātad čalis nelasa ne avīzes, neskatās TV un neklausās radio (+ vēl arī nezina ar ko sieva nodarbojas). Tur jau velk uz infantilismu….

Vēl bija viens pavisam sīks misēklis ar konfiscētajām autovadītāju apliecībām. Nav jau nekāda baigā nelaime, nu pazuda, un kas no tā? ak segliņš bija ministrs (-e) tajā laikā? un kas tad ir? Viņš vēl vairāk kā Loskutovs uzticas padotajiem, pat tie, kas pamanās izmainīt segliņa dzimumu, tiek paslavēti, nevis norāti.

50.
cita Berta > olivers
2010. gada 29. marts, 11:10

“Kā Loskutovs var ķert noziedzniekus,ja viņam
nebija ņuhs,ka viņu blakus telpā apzog!Tur jābūt
pilnīgi aklam un nedzirdīgam vairākus gadus kā
pierādījās.”
Normāli – pasvītroju – NORMĀLI cilvēki, netur aizdomās par kriminālnoziegumiem cilvēkus, ar kuriem katru dienu satiekas pīpētavā vai kafiju kolektīvi dzerot. Godīgam cilvēkam “gaisma ataust”, kad pats dabon pa galvu. Te jau bija tēze, ka lielākie zagļi jaliek pie zagšanas apkarošanas, tie būs prasmīgāki. Tikai viens jautājums – vai tiem būs vēlme apkarot zagšanu?

51.
Reālists>especially for zvirbulēns
2010. gada 29. marts, 11:46

Iespējams, skandāls par ierēdņu kukuļošanu Mercedes-Benz autobusu iegādē ir ne tikai Rīgas un ne tikai piecu gadu gara problēma, raksta laikraksts Telegraf. Avīzes rīcībā esot dokumenti, kas liecina, ka pērn Ventspilī organizētā autobusu iepirkuma konkursa nosacījumi bijuši uzrakstīti speciāli Daimler un faktiski izslēguši no konkursa citus dalībniekus, turklāt šo faktu konstatējis Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB).

Telegraf uzskaita vairākus nosacījumus – motora tilpumu un jaudu, kā arī citus autobusu tehniskos parametrus, kas bija iekļauti pašvaldības uzņēmuma Ventspils reiss izsludinātā iepirkuma nosacījumos un kas izslēdz jebkādu citu autobusu iegādi. Sūdzību gan iesniegusi arī SIA Silverstar, kas bija Daimler pārstāvis Latvijā 2000. gadā, kad Ventspils reiss pirmo reizi iepirka Mercedes autobusus pasažieru pārvadājumiem, bet arī pēc nolikuma pārstrādes prasības bijušas piemērotas vien Silverstar un vēl vienai kompānijai VDL. Galu galā Ventspils reiss vēlējās iegādāties tieši Mercedes-Benz autobusus, taču IUB to liedza.

1999. gada jūlijā Ventspils dome izsludināja konkursu jaunu autobusu iegādei. No piecām firmām, kuras atzina par atbilstošām konkursa noteikumiem, uzvarēja SIA Silverstar, kas piedāvāja pilnu paketi – Vācijā ražotus mikroautobusus, pilsētas autobusus, starppilsētu reisu autobusus un tūristu autobusus starpvalstu pārvadājumiem. 1999. gada 7. novembrī SIA Ventspils reiss parakstīja 3,5 miljonus eiro vērtu līgumu par autobusu iegādi pilsētas sabiedriskā transporta nodrošināšanai ar SIA Silverstar, EvoBus/Mercedes Benz autobusu ģenerālpārstāvi Baltijas valstīs.

Man ir tāds Ņuhs, ka Olivers pieder pie kāda grupejuma kurš, viņam zināmu iemeslu dēļ, ir ļoti apmieriāts ar KNABa neizdariibu un viņam arī neko citu nevajag. Viņš no tiem kas harmoniski dzivo sačakarētā valstī un jo vairāk šī valsts būs sačakarēta, jo laimīgāks viņš jutīsies. Kungi un dāmas, ignorējiet viņu :)

Kāpēc jūs domājiet, ka Vilnītis tur kaut ko var darīt vai darīs? Viņa un sievas parādi tur viņu īsā saitē. Man bail, ka viņš labi zin, kas ar viņu notiks, ja sāks kaut ko darīt, ne naudu no seifa zagt nevajadzēs.Vai viņam tie parādi nebija jau tad kad viņu iecēla krēslā? Tad viss kļūtu vēl skaidrāks.

54.
degvīns>reālists
2010. gada 29. marts, 12:14

Es ilgi gaidīju vai tad kādu no lielās trijotnes nemēģinās piepīt Mercedes lietai. Beidzot vismaz vienu patieso pircēju sāk atmaskot. Gaidu turpinājumu par Šķēli un Šleseru citādi kaut kā garlaicīgi, ja ir tikai kaut kādi vārdos nenosauktie.

55.
Reālists>zvirbulēnam+lellei
2010. gada 29. marts, 12:18

Kā tad tā – pulksten 11.46 es ierakstīju komentāru, un tagad jau ir pulksten 13.15 un es vēl neesmu nolamāts ne par ķemertiņu, ne par resno Rīgas kretīnu, kas negrib rakāties pa lauku dubļiem???? Nekārtība, par ko jums abiem hūte maksā?

Nu re, žurnālistiem ir ko pētīt.

57.

Kad Maizītis sāks strādāt? Kad?
Kad Latvijai būs kāds taustāms labums no SAB?
Kad KNAB pados ģenerālprokuroram, kad ģenerālprokurors tieši būs atbildīgs par korupcijas apkarošanu?
Kad, biedri, es jums jautāju?

zvirbulēn, Maizīti atbalsta:
TP
Vienotība
LPP/LC
viņš strādājis, strādā un strādās, visi ar viņu ir apmierināti.

Valdīšanas ņēmēji lietu atrisina vienkārši – “čik čirik mājiņā” un norobežojas.

>ululiņš
Vilnītis vienkārši nejūtas kā Knāba priekšnieks – tieši otrādi – lai nokārtotu savus un sievas parādus, ir strauji jāķeras pie visu (jā, tieši tā -visu) baumu pārbaudīšanas un, gadījumā, ja parādās vismazākās aizdomas, ir ar pilnu pašapziņu jāņem potenciālais kukuļuzņēmējs pie rīkles, vienlaikus liekot saprast, ka var būt arī dīls ar noairēšanu. Tālākais ir 2 džentelmeņu saruna par airu cenu.
Tā vietā Vilnīts sēž (tup) klusu kā pele, kurš par visu uzzina pēdējais un arī tikai vakarā no panorāmas.

61.
zvirbulēns - i nesapņo
2010. gada 29. marts, 13:08

Ku tur sapņot, Vienotība, TP, LPP/LC zin ko vajag!
:)

Maizītim traucē strādāt Hūte ar savām pensēm-fanēm.

Krizantēmu smarža tiesu zālē izraisa alerģiju un bremzē Procesu!

63.
Lelle-zvirbulēns
2010. gada 29. marts, 13:31

Hi! Redz, kur Telegraf raksta, ka Venspils domi arī korumpējis tas nelietīgais Daimler! Ko nez par šito saka Lembergs?

64.

Tūliņ nolamāšu…i neiedomājies mani hūtes bandai piepulcināt!
Es te pārvietojos laikā un telpā…te metrapole, te province, te tuvās ārzemes…nav laika lamāties ar visiem kroplīšiem, pasauli nepārtaisīšu…lai vien ripo savu gaitu uz elli…

Mani ļoti satrauc BINGO uzaicinājums ignorēt mani,taču paliek iespaids,ka viņam ir tikai viena
rieva un tā pati dibenā…

66.
ululiņš>Parastais
2010. gada 29. marts, 14:08

Viņš tādu greznību ka krist kādam pie rīkles, nevar atļauties. Parādi neatļauj…

>ululiņš
Vilnīts ir tā tipa dejotājs, kam pilnīgi viss traucē – Loskutovs, Loskutova ēna, hūte, viņa ēna, žurnālisti, politiķi – visi traucē radīt vienu feini piepucētu, spīdīgu Knābi!

68.

Kustībai jau pievienojušies:

Gunārs Ķirsons
Ieva Plaude-Rēlingere
Guntis Belēvičs
Aleksejs Šeiņins
Andrejs Ēķis
Valērijs Maligins
Jānis Lāčplēsis
Guntis Rāvis
Aleksandrs Milovs
Edvīns Bartkevičs
Juris Savickis
Atis Sausnītis
Nikolajs Stepanovs
Raimonds Munkevics
Ivars Strautiņš
Valdis Lejnieks
Vladimirs Kabaškins
Gints Šķenders
Leonīds Salcevičs
Valērijs Igaunis
Andrejs Feldmanis
Ainārs Pauniņš
Inesis Boķis
Kirovs Lipmans
Jānis Vilnītis
Viesturs Koziols
Rafails Deifts
Andrejs Ceplītis
Jānis Naglis
Janīna Jalinska
Ivars Kalvišķis
Antons Kiščenko
Uldis Osis
Andrejs Loze
Andris Zorgevics
Jānis Pumpurs
Rihards Melngailis
Sergejs Maksimovs
Arvīds Mēters
Aldis Adamovičs
Inga Bērziņa
Aivars Borovkovs
Dainis Liepiņš
Ēriks Igaunis
Helmuts Balderis-Sildedzis
Aivars Ločmelis
———
Ko tu par viņiem zinu, Jāni Maizīt, ko tu par viņiem esi noklusējis, Jāni Maizīt?

69.
Kas tā ir par kustību, zvirbulēn?
2010. gada 29. marts, 15:22

un ko tu gribi panākt ar šādiem komentāriem?

>69
šis ir stengas un TP polittehnologu jaunākais smadzeņu skalošanas projekts, kur ietvaros ir arī Liepājā nodibinātā prezidenta partija.
Manipulācijas metode balstās uz principu, ka vajag radīt 2 saldus stāstus, lai noslēptu patiesību.
Lauži, strīdoties, kurš no saldajiem stāstiem ir saldāks, neaizdomājas, ka abi stāsti ir meli.

zvirbulēns
Čik – čirik! Čirik- čik? :-)

Tas ir TP un LPP/LC kopējais rezerves izpletnis ar norunu, kurš tiks pie siles, tas turpinās aumaļām rīt, bet neaizmirsīs padalīties ar vecajiem zagļiem…

A.Rodins:”(..)Šis skandāls ir labs atgādinājums, ka Latvijā pastāv problēma, kuras risinājums tā īsti nemaz nav meklēts.” – ŠIS ŠKANDĀLS ir labs atgādinājums sen zināmā teiciena patiesumam – ‘Bad news is good news’ – škandāli, senzācijas, ziepju operas ir arī Latvijas plašsaziņas līdzekļu ‘medus maize’, tāpat kā visur citur pasaulē – īpaši tais valstīs, kur triumfē globālistu vērtības ( parasti tiek sauktas par Rietumu vērtībām ). Kādu tādu risinājumu A.Rodins, Sarmītes atbalsta komiteja vai oligarhi meklēs šai neatņemamajai demokrātijas sastāvdaļai ? Dīvainie cilvēki – būtu labāk priecājušies, ka Latvijā nav kā K.Ulmaņa laikos vai bargajos padomju – būtu labāk baudījuši šo demokrātijas labumu! Priekā, Rodin’ kung !

>LELLE
- ‘4. maija demokrātija triumfē jau 20-o gadu, tā triumfēs arī pēc 2010.g. 2. oktobra ! Stipri pamati ielikti bēdīgi slavenajos šoka terapijas reformu gados 1990-os. Tā kā – mieru, tikai mieru – ja visi pie siles netiks, tad tas tik’ stiprinās 4. maija sistēmu – galu galā nežēlīga konkurence arī ir sistēmas neatņemama sastāvdaļa !

Ceru,ka atradīsies kāds drosmīgs latvju vīrs ,kurš sāks pamazām izšaut korumpēto eliti….
Lai veicas.

76.
gmails -> 68. zvirbulēns
2010. gada 29. marts, 17:20

vai tas Latvijas nakotnes varoņu saraksts. Izskatās tikpat bēdīgi, kā but vienā saraksta ar Kostariku, Uzbekistānu, …. Piedevām daudzi no siem kadriem jau sevi reiz pieradijusi ka diezgan sudigus padomju nomenklaturas parstavjus.

>76.gmails -> 68. zvirbulēns
2010. gada 29. marts, 17:20
– MŪSU paši vietējie kadri – kur citus ņemsi ? Eksportu iz USA, Canada vai Ireland var negaidīt, nejās ne baltā zirgā, ne vairs atbrauks baltā ‘Mercedes’ kāds glābējs/-a vai Vadonis…..

78.
Skaistule> 68. zvirbulēns
2010. gada 29. marts, 17:46

Šitie taču visi tie, kas izveidoja mūsdienu Latviju. Visi bija pie lemšanas vai padomu došanas. Visi bija pie pilnās siles. Šie ir VALSTS – LATVIJA – NOZADZĒJI!!!

79.
gmails -> 77. reality
2010. gada 29. marts, 17:53

piem. Guntis RāvisAtis SausnītisRaimonds MunkevicsIvars StrautiņšGints ŠķendersViesturs KoziolsJānis NaglisAndris Zorgevics.

Tas vairak izskatas ka ir nolemusi samainities ar spogulu pusem.

MŪSU paši vietējie kadri… vajag kritiskak ar rakstamo velesanu kabine stradat.

80.
zvirbulēns-Skaistulei
2010. gada 29. marts, 18:04

Un ko par to visu desmit gados ir teicis Maizīti?

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Sprādzieni metro (106)
Askolds Rodins

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Zīmīgais kuģītis (57)
Askolds Rodins

Līgums vēl nav parakstīts, taču principiālais jāvārds laikam gan pateikts. Viņnedēļ Parīzē Francijas prezidents Nikolā Sarkozī un Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs vienojās, ka Krievija tiks [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Kupols 500 Rīgas viesiem (178)
Askolds Rodins

Pafantazēt nevienam nav liegts. Ja vien fantāziju realizācija nav jāapmaksā citiem. Jau izskanējis, ka Rīgas domei nav naudas, lai iekonservētu (par pabeigšanu nav pat runas!) [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Nabaga uzvarētājs (22)
Askolds Rodins

Tas nu ir noticis. Pēc Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas kļuvis zināms to uzvarētājs. Prezidenta krēsls ticis Reģionu partijas līderim Viktoram Janukovičam. Uzvara gan ir [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Valoda kā “trešā persona” (99)
Askolds Rodins

Bada laikā velns ēdot pat mušas. Slīcējs ķeroties pie salmiņa. Sestdien apvienības Tēvzemei un brīvībai/LNNK domes sēdē tika pieņemts lēmums sākt parakstu vākšanu, lai rosinātu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Ukrainā – kā prognozēts (18)
Askolds Rodins

Turpinājums sekos. Kā bieži tika prognozēts, svētdien Ukrainā notikušajās prezidenta vēlēšanās nevienam no 18 prezidenta amata kandidātiem neizdevās iegūt vajadzīgos 50% vēlētāju balsu. Aptuveni (oficiālie [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Naftas vada lāsts (29)
Askolds Rodins

Kas par gadumiju bez konflikta enerģētikas jomā! Krievija atkal sagājusi matos ar Baltkrieviju. Abu valstu iepriekšējā saķeršanās notika akurāt pirms trim gadiem, kad Krievija būtiski paaugstināja [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Auļojošie tarifi (48)
Askolds Rodins

Droši vien maksāsim. Rīgas domes pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija pieņēmusi lēmumu, ka no 1.janvāra Rīgā par braukšanu sabiedriskajā transportā līdzšinējo 40 santīmu vietā būšot [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books