Sprādzieni metro (106)
Autors: Askolds Rodins
Publicēts: 2010. gada 30. marts 13:56
Atslēgvārdi: , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu četriem desmitiem, ievainoti vairāk nekā sešdesmit cilvēku.

Pirmoreiz sprādziens ar cilvēku upurim Maskavas metro nogranda tālajā 1977.gadā. Nākamais bija 19 gadu vēlāk. 30.marts Maskavā ir sēru diena. No visas pasaules, arī Latvijas, pienākuši līdzjūtības apliecinājumi.

Tiek uzskatīts, ka šaušalīgo noziegumu saknes meklējamas Ziemeļkaukāzā. Lielais terors atgriezies Maskavā. Ziemeļkaukāzā tas pēdējos gados bija ordināra parādība. Tāpat kā islāmistu kaujinieku un miliču bruņotas sadursmes. Zīmīgi, ka pēdējā laikā kaujinieki pat bezcerīgos apstākļos pretojas līdz pēdējam, iet bojā, bet nepadodas. Tikpat kā nekad.

Ierosinātas krimināllietas. Krievijas augstākās amatpersonas paziņojušas, ka noziegumu organizētāji tiks notverti un sodīti. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paudis, ka teroristi varētu būt saņēmuši atbalstu no ārzemēm. Tā ir ērta un ierasta atruna – meklēt vainu visur citur, tikai ne savās mājās. Patiesībā starptautiskos teroristus Maskava ne visai interesē. Krievija nepiedalījās Irākas karā, arī Afganistānā tā turas maliņā.

Martā Ziemeļkaukāzā bija vērojama augsta milicijas un speciālo dienestu aktivitāte, sadursmēs nogalināti aptuveni 20 kaujinieku, to skaitā viens no karojošo islāmistu ideologiem – Burjatijas Saīds (Aleksandrs Tihomirovs). Izvirzīta versija, ka terora akti metro ir kaujinieku atriebības akti. Arī ērta versija, tikai ne sevišķi pārliecinoša: terora aktus nevar organizēt dažās dienās un pat dažās nedēļās. Vajadzīgs ilgāks laiks.

Pagājis tas laiks, kad par bezmaz vai katru terora aktu atbildību uzņēmās Šamils Basajevs. Līdz otrdienas rītam par terora aktiem Maskavas metro atbildību netika uzņēmies neviens. Islāmistu kaujinieki nogājuši dziļākā pagrīdē – no to vadoņiem plašākai publikai zināms tikai Doku Umarova vārds.

Sprādzieni Maskavas metro, iespējams, iezīmē jaunu posmu Ziemeļkaukāza islāmistu partizānu karā pret Krievijas centrālo varu. Tas ir signāls, ka turpmāk arī pārējā Krievijā cilvēki būs apdraudētāki nekā līdz šim.

Maskava palēnām zaudē kontroli pār Ziemeļkaukāzu, un, ja tā turpināsies, Ziemeļkaukāza nacionāli teritoriālie veidojumi tikai nomināli paliks Krievijas sastāvdaļa. Nav nejaušība, ka pērn no Krievijas Dienvidu federālā apgabala tika atdalīts Ziemeļkaukāzs, izveidojot atsevišķu federālo vienību ar centru Ļermontova pilsētā Pjatigorskā. Vēl pāragri spriest, vai no šīs reformas būs liela jēga – ja vispār būs.

Katram plašu uzmanību piesaistījušam terora aktam līdzi nāk politiskas sekas. Pēc īres namu uzspridzināšanas 1999.gadā sākās otrais Čečenijas karš, un drīzumā Krievijas prezidenta amatā tikušajam Vladimiram Putinam radās priekšnoteikumi t.s. varas vertikāles tapināšanai. Pēc Beslanas traģēdijas bija daudz runu, un tikai viens pamanāms darbs. Valsts dome grozīja Konstitūciju, un beidzās tautas vēlētu gubernatoru laikmets. Vietā nāca prezidenta iecelti gubernatori. Grūti iedomāties, ko vēl varētu „apcirpt” Krievijas jau tāpat nosacītajā demokrātijā. Varbūt aizliegs mītiņus? Pēdējos mēnešos dažādos Krievijas nostūros mītiņotāji ne tikai izvirzījuši lokāla rakstura prasības, bet prasījuši arī valdības un premjera Putina atkāpšanos.

Iespējams, sprādzieni metro liks Kremlim citādi paraudzīties uz to, kas valstij rada patiesus draudus. Ziemeļkaukāza „katliņš vārījās savā sulā”, tāpēc par lielākiem draudiem tika iztēlotas mistiskas „Rietumu intrigas”. Amerikāņu lidmašīnu bāzes kuģi maskaviešiem rada ļoti, ļoti teorētisku apdraudējumu. Terorists ar šahīda jostu ir reāls drauds cilvēku dzīvībām.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(41 balsotāji )
Komentāri
81.

Redzi, krievijā jau vairs netic putina nevainībai. :)

http://www.ari.ru/news/?id=3448

Skumjā Izskata Bruņinieks ->

Kopīgos vilcienos piekrītu Tavam komentāram, tikai viens aspekts – ja piemini vācu/japāņu/krievu sastrādāto, neaizmirsti par ASV. Neviena cita valsts nav uzmetusi pat vienu atombumbu citu valstu pilsētām, kamēr ASV uzmeta divas. Protams, pēc kariem vēsturi raksta uzvarētāji, tāpat kā uzvarētāju puses rīkļurāvēji nesēž kara tiesu solos, bet es personīgi neredzu iemeslus uzskatīt atombumbu izmantošanu pret civiliedzīvotājiem kā mazāku cilvēktiesību pārkāpumu nekā holokausts/japāņu organizētie slaktiņi Ķīnā/ krievu gulagi un golodomors, utt.

Un starp citu, ASV arī nav atvainojusies par atombumbām (izņemot Einšteinu), tieši otrādi, to uzmešana bija “izcils stratēģisks lēmums, kas izbeidza 2. Pasaules karu”…War never changes, jāatvainojas tikai zaudējušajai pusei…

IMHO,
Art

82.Art
…es personīgi neredzu iemeslus uzskatīt atombumbu izmantošanu pret civiliedzīvotājiem kā mazāku cilvēktiesību pārkāpumu nekā holokausts/japāņu organizētie slaktiņi Ķīnā/ krievu gulagi un golodomors, utt.
________________
Salts aprēķins, kādēļ ziedot savu karavīru dzīvības, ja var panākt kapitulāciju, uzmetot 2 bumbas.

84.
Skumjā Izskata Bruņinieks
2010. gada 1. aprīlis, 12:55

82. Art 83.lno
————————-
Tas bija pasaules karš un uz to brīdi, paldies Dievam, tikai ASV bija kodolieroči. Variet iedomāties kas būtu noticis, ja atombumbas būtu krieviem un ne amerikānņiem. Pasaules karte būtu pavisam citāda. Būtu nevis PSRS, bet visas EIropas PSRS. Amerikāņi spēja noturēt Krievijas ekspansiju pasaulē. Un arī pēc kara, kur vien varēja, stājās pretī sarkanajam mērim.

Ļoti interesanti, ka Japāna,cik zinu, nekad nav izeikusi pa lielam ne pārmetumus, ne pretenzijas ASV. Paši japāņi un arī visa pasaule bija liecinieki, cik nežēlīga bija Japānas politika austrumos un Klusā okeāna okupētajās valstīs. Vēl ilgi pēc Vācijas kapitulācijas Japāna agresīvi plosijās savā reģionā. Neviens nevarēja viņu apturēt un vest pie prāta. Tika izteikti neskaitāmi ultimāti, bet japāņi turpināja agresiju un bojā gāja katru dienu tūkstošiem japāņu un viņu pretinieku. Palasiet par Japānas nepakļaušanos un no tā izrietošajiem upuriem.
Nevajag aizmirst, ka Japāna pirmā nelietīgi, pēkšņi, bez kara pieteikšanas uzbruka Amerikai(Pērlhārbora). Japāņi vienmēr ir skumuši par bojāgājušiem, bet vismazāk pārmetuši ASV, jo labi zina, kādas lietas bija pastrādājuši. Protams ir cilvēki, kas to pārmet, bet ļoti, ļoti maz. Pēc kara Japāna un ASV kļuva par sabiedrotajiem, jo japāņiem bija vajadzīga aizsardzība – sava karaspēka, kā agresoram karā, viņiem nedrīkstēja būt.

Padomju savienība pēc kara izveidoja mītu par slikto ASV, kas izmatoja kodolieročus pret civiliedzīvotājiem, sagrāva japāņu pilsētas u.t.t Vēl tagad krievija pamanās pārmest ASV un atgādina par atombumbām. Visiem liekas, kādas šausmas, nolādetie”žīdi” . kO izdarīja ar nabaga japāņiem. Japānas agresijas rezultātā bija ne mazāk upuru, kā Eiropā. It sevišķi kara pēdējās dienās, kad ,neskatoties uz daudzajiem ultimātiem, negribēja kapitulēt. Lieli ieguvēji no tā bija krievi, kas sagrāba Japānas teritorijas.

Amerika lidz pat šai dienai dara svētīgu darbu – daudz maz uztur kārtību pasaulē. Un, ļoti svarīgi, neļauj Krievijai un Ķīnai dominēt un uzkundzēties pasaulē.

Patiesiiba, ja 11.februaarii tika nogalinaati mieriigie cjecjenijas iedziivotaaji,kaa to apgalvo Doku Umarovs youtube, tad RU cpecdienesti zinaaja, kaada buus atbilde. Cjecjeni atriebsies spridzinot.
Taatad shie spraadzieni metro ir ru valdiibas riiciibas sekas. Peec aptauju rezultaatiem spriezjot, lielaakaa ru tautas dalja to saprot. Putins netiek galaa ar droshiibas un miera nodroshinaashanu valstii.

Manupraat taalaakie notikumi vareetu risinaaties sekojoshi – Krievijas tauta nobriedusi paarmainjaam, panaaktu valdiibas politiskaa kursa mainju, taadeejaadi izbeigtu cjecjenu atriebiibas motiveeto mieriigo RU iedziivotaaju nogalinaashanu spraadzienos.
Un miers maajaas!!!

84.Skumjā Izskata Bruņinieks
Neesmu oponents :-)

Diena raksta, ka CitaDiena pārtapšot par Ir. Re, ko izspiegojuši. Pat ātrāk par pašu CituDienu pavēstījuši.

88.
zvirbulēns-šausmas
2010. gada 1. aprīlis, 20:04

Tauta bļaus: kur ir Ir, kur var nopirkt Ir, dodiet man līdzu Ir ?
:)
Kaut kāds sviestains tas nosaukums!
:)

89.
šausmas - zvirbulēns
2010. gada 1. aprīlis, 20:29

Es domāju, ka tauta pēc Ir rindā stāvēs, tāpat kā savulaik pēc Rīgas Balss. Kad biju vēl mazas šausmas, gāju vienmēr uz kiosku pakaļ. Tā ap 15.50 parasti pieveda, un sākumā maksāja divas kapeikas. Priekšā jau stāvēja rindiņa no krievu pensionāriem, kuriem mājās nebija ko darīt. Un tad tas notika. Piebrauca taksomotors, kurjers izkrāva saini ar Rīgas Balsīm, un visiem bija jāgaida, kamēr kioskniece pārskaitīs. Tad sāka pārdot. Kam krievu, kam latviešu…

Varbūt Nellija arī Ir’u varētu padomāt taisīt krieviski, ko? Būtu smuks nosaukums – Jestj. Krievi pirktu kā traki, sevišķi tie, kas izraudzīto zemē dzīvo.

>zvirbulēn,
Nosaukums skan Irelvē, vai lasīt aiz punkta neproti?

P.S.
Ja neesi atradis, kur esmu Tev draudējis, tad Tavi pārkāpumi pret mani palielinās ar apmelošanas pārkāpuma faktu.

Uh, ka Cita Diena te jau saziedējusi! Es vēl šodien pa sniegu bridu…
Sveiciens visiem meļiem meļu dienā!

Tad jau drīzāk varēja likt “JĀ” nevis “IR”!!!

93.
zvirbulēns-Parastajam
2010. gada 2. aprīlis, 06:20

348.Parastais
2010. gada 26. marts, 23:28>zvirbulēn,
ja Tev mājās ož pēc naftalīna, tad neķer kreņķi, iespējams, ka zvirbuliene izvilkusi Tavu veco padomnieka uzvalku izvēdināties.
Toties tad, kad sajutīsi sēra smaku, zini, ka Azazello ir atnācis Tev pakaļ.
———–
Te tu draudi, te!

Vispār skumji,ka viens plānā galdiņa urbējs Rodins
noraksta Krievijas ziņas un čaļi cenšas analizēt.

Gauži skumji, ka viens IQ 80 līmeņa cilvēciņš par varas makti provē kritizēt cilvēkus, kuru spļāviena vērts pats nav, un mēģina komentēt rakstus, no kuriem saprot mazāk nekā cūka no svētdienas vai Šleseris no kodolfizikas.

Nu, IRieši! Vai dienesta vāģus, diktofonus un fotoaparātus jau esiet iepirkuši? Ja jā, tad dzeniet savus klubkrēslos sēdētājus laukā no telpām, lai braukā apkārt un taisa reportāžas un faktoloģisko materiālu saviem analītiskajiem rakstiem!

Ja nē, tad ko gaidiet, uz ko ceriet?

>zvirbulēn,
Nesapratu, kur tekstā ir draudi?

Vai tomēr nav tā, ka bail pašam no sevis, no melošanas sev un sastrādātajām muļķībām?

Un, ieraugot manā tekstā pieminētu Azazello, ļipa sāk trīcēt?

Starp citu, Azazello nāca pakaļ arī Margaritai, un kas tur slikts?

98.
zvirbulēns-Parastajam
2010. gada 2. aprīlis, 12:26

Vai tomēr nav tā, ka bail pašam no sevis, no melošanas sev un sastrādātajām muļķībām?
————
Par kādām sastrādātajām muļķībām tu te gvelz?

Kas ir Azazello, kādai Margaritai viņš gāja pakaļ?

>zvirbulēn,
Paprasi Volandam, kuru Tu nez kāpēc sauc par draugu.
Bet vispār Tu man esi apnicis…atslābsti vienreiz.

Lai Tev priecīgas Lieldienas!

Skatījos ziņas par Magoņa algu Dzelzceļā, un pēkšņi baigā doma atausa. Lai CitaDiena attīsta: kā būtu, ja uzņēmumi ar valsts kapitālu maksātu savējiem vienu cietu algu vienotā atalgojuma ietvaros, PLUS procentuāli TIK, CIK IEMAKSĀTS VALSTIJ NODOKĻOS? Nevis no uzņēmums peļņas, bet no nodokļos iemaksātā, ko?

101.
zvirbulēns-Parastajam
2010. gada 2. aprīlis, 15:04

Ja tu vēlreiz atļausies vaļību publiskos portālos draudēt man, vai manam draugam G.A., vai arī mani un viņu portālos nomelnot, notici man, mums atliks laika gan nodot izmeklēšanai šos draudus un pa iestādēm kopā ar tevi pastaigāt, gan parūpēties par tiesu darbiem.

Šūpojies Lieldienās, lai turpmāk tik trakoti nesakāpj galvā!

102.
Reālists>zvirbulēn
2010. gada 2. aprīlis, 16:10

Lielajā piektdienā alkoholu brūķēt, it īpaši lielos daudzumos, ir grēks un alko brūķēšana vispār ir ļoti kaitīga, kā liecina arī Tevis pieminētā “drauga G. A.„ nožēlojamā profesionālā karjera. Ar draudēšanu ar tiesu darbiem pārmēru neaizraujies, citādi sanāk kā tajā pantiņā
Zvirbuls augstu kokā ļipu tirina
Un pār latvju zemi mēslus birina.
Zvirbuls augstu kokā aplam skaļi dzied,
Iebāz viņu maisā – tūlīt žaunas ciet.
Priecīgas Lieldienas.

P. S. es Tavā vietā nešūpotos – pālī vari izkrist no šūpolēm un dabūt gūžas kaula lūzumu.

Kas ir mistiskais G.A.?

104.
zvirbulēns-Reālistam
2010. gada 2. aprīlis, 16:26

Ko tu sajēdz no grēka, dzejniek, un ne tev citus mācīt un regulēt, vari paraudāt par slikto Lembergu, Maizīti paslavēt, un atkal paraudāt!
:)

105.
Reālists>zvirbulēn
2010. gada 2. aprīlis, 17:08

Katrā ziņā tas ir produktīvāk nekā slavēt sīko karātavu putnu un lamāt visus pārējos. OK, ar šo atziņu atklanos.

>zvirbuli, vai esi pie pilna prāta? jau 3 draudi man publiskā portālā!

Vai sorosīdu ēnas turpina Tevi vajāt kā līdz šim?
Ja ir pazīstams kāds dakters,piezvani, sarunā vizīti…

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Zīmīgais kuģītis (57)
Askolds Rodins

Līgums vēl nav parakstīts, taču principiālais jāvārds laikam gan pateikts. Viņnedēļ Parīzē Francijas prezidents Nikolā Sarkozī un Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs vienojās, ka Krievija tiks [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Kupols 500 Rīgas viesiem (178)
Askolds Rodins

Pafantazēt nevienam nav liegts. Ja vien fantāziju realizācija nav jāapmaksā citiem. Jau izskanējis, ka Rīgas domei nav naudas, lai iekonservētu (par pabeigšanu nav pat runas!) [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Nabaga uzvarētājs (22)
Askolds Rodins

Tas nu ir noticis. Pēc Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas kļuvis zināms to uzvarētājs. Prezidenta krēsls ticis Reģionu partijas līderim Viktoram Janukovičam. Uzvara gan ir [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Valoda kā “trešā persona” (99)
Askolds Rodins

Bada laikā velns ēdot pat mušas. Slīcējs ķeroties pie salmiņa. Sestdien apvienības Tēvzemei un brīvībai/LNNK domes sēdē tika pieņemts lēmums sākt parakstu vākšanu, lai rosinātu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Ukrainā – kā prognozēts (18)
Askolds Rodins

Turpinājums sekos. Kā bieži tika prognozēts, svētdien Ukrainā notikušajās prezidenta vēlēšanās nevienam no 18 prezidenta amata kandidātiem neizdevās iegūt vajadzīgos 50% vēlētāju balsu. Aptuveni (oficiālie [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Naftas vada lāsts (29)
Askolds Rodins

Kas par gadumiju bez konflikta enerģētikas jomā! Krievija atkal sagājusi matos ar Baltkrieviju. Abu valstu iepriekšējā saķeršanās notika akurāt pirms trim gadiem, kad Krievija būtiski paaugstināja [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Auļojošie tarifi (48)
Askolds Rodins

Droši vien maksāsim. Rīgas domes pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija pieņēmusi lēmumu, ka no 1.janvāra Rīgā par braukšanu sabiedriskajā transportā līdzšinējo 40 santīmu vietā būšot [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books