Sprādzieni metro (106)
Autors: Askolds Rodins
Publicēts: 2010. gada 30. marts 13:56
Atslēgvārdi: , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu četriem desmitiem, ievainoti vairāk nekā sešdesmit cilvēku.

Pirmoreiz sprādziens ar cilvēku upurim Maskavas metro nogranda tālajā 1977.gadā. Nākamais bija 19 gadu vēlāk. 30.marts Maskavā ir sēru diena. No visas pasaules, arī Latvijas, pienākuši līdzjūtības apliecinājumi.

Tiek uzskatīts, ka šaušalīgo noziegumu saknes meklējamas Ziemeļkaukāzā. Lielais terors atgriezies Maskavā. Ziemeļkaukāzā tas pēdējos gados bija ordināra parādība. Tāpat kā islāmistu kaujinieku un miliču bruņotas sadursmes. Zīmīgi, ka pēdējā laikā kaujinieki pat bezcerīgos apstākļos pretojas līdz pēdējam, iet bojā, bet nepadodas. Tikpat kā nekad.

Ierosinātas krimināllietas. Krievijas augstākās amatpersonas paziņojušas, ka noziegumu organizētāji tiks notverti un sodīti. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paudis, ka teroristi varētu būt saņēmuši atbalstu no ārzemēm. Tā ir ērta un ierasta atruna – meklēt vainu visur citur, tikai ne savās mājās. Patiesībā starptautiskos teroristus Maskava ne visai interesē. Krievija nepiedalījās Irākas karā, arī Afganistānā tā turas maliņā.

Martā Ziemeļkaukāzā bija vērojama augsta milicijas un speciālo dienestu aktivitāte, sadursmēs nogalināti aptuveni 20 kaujinieku, to skaitā viens no karojošo islāmistu ideologiem – Burjatijas Saīds (Aleksandrs Tihomirovs). Izvirzīta versija, ka terora akti metro ir kaujinieku atriebības akti. Arī ērta versija, tikai ne sevišķi pārliecinoša: terora aktus nevar organizēt dažās dienās un pat dažās nedēļās. Vajadzīgs ilgāks laiks.

Pagājis tas laiks, kad par bezmaz vai katru terora aktu atbildību uzņēmās Šamils Basajevs. Līdz otrdienas rītam par terora aktiem Maskavas metro atbildību netika uzņēmies neviens. Islāmistu kaujinieki nogājuši dziļākā pagrīdē – no to vadoņiem plašākai publikai zināms tikai Doku Umarova vārds.

Sprādzieni Maskavas metro, iespējams, iezīmē jaunu posmu Ziemeļkaukāza islāmistu partizānu karā pret Krievijas centrālo varu. Tas ir signāls, ka turpmāk arī pārējā Krievijā cilvēki būs apdraudētāki nekā līdz šim.

Maskava palēnām zaudē kontroli pār Ziemeļkaukāzu, un, ja tā turpināsies, Ziemeļkaukāza nacionāli teritoriālie veidojumi tikai nomināli paliks Krievijas sastāvdaļa. Nav nejaušība, ka pērn no Krievijas Dienvidu federālā apgabala tika atdalīts Ziemeļkaukāzs, izveidojot atsevišķu federālo vienību ar centru Ļermontova pilsētā Pjatigorskā. Vēl pāragri spriest, vai no šīs reformas būs liela jēga – ja vispār būs.

Katram plašu uzmanību piesaistījušam terora aktam līdzi nāk politiskas sekas. Pēc īres namu uzspridzināšanas 1999.gadā sākās otrais Čečenijas karš, un drīzumā Krievijas prezidenta amatā tikušajam Vladimiram Putinam radās priekšnoteikumi t.s. varas vertikāles tapināšanai. Pēc Beslanas traģēdijas bija daudz runu, un tikai viens pamanāms darbs. Valsts dome grozīja Konstitūciju, un beidzās tautas vēlētu gubernatoru laikmets. Vietā nāca prezidenta iecelti gubernatori. Grūti iedomāties, ko vēl varētu „apcirpt” Krievijas jau tāpat nosacītajā demokrātijā. Varbūt aizliegs mītiņus? Pēdējos mēnešos dažādos Krievijas nostūros mītiņotāji ne tikai izvirzījuši lokāla rakstura prasības, bet prasījuši arī valdības un premjera Putina atkāpšanos.

Iespējams, sprādzieni metro liks Kremlim citādi paraudzīties uz to, kas valstij rada patiesus draudus. Ziemeļkaukāza „katliņš vārījās savā sulā”, tāpēc par lielākiem draudiem tika iztēlotas mistiskas „Rietumu intrigas”. Amerikāņu lidmašīnu bāzes kuģi maskaviešiem rada ļoti, ļoti teorētisku apdraudējumu. Terorists ar šahīda jostu ir reāls drauds cilvēku dzīvībām.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(41 balsotāji )
Komentāri
1.
Ainars Lodziņš
2010. gada 30. marts, 14:07

Sagaidāms jauns vardarbības eskalācijas vilnis. Kam tas ir izdevīgi? Vai tur nav saskatāmas sakarības ar Putina partijas neveiksmēm pēdējās vēlēšanās? Kā zināms, ārējais ienaidnieks ļoti vieno tautu un liek aizmirst par ikdienas problēmām. Bez tam arī baumas par to,ka milicija esot bijusi informēta par terorisma draudiem liek domāt par cēloņsakarībām.

2.

“Sprādzieni Maskavas metro, iespējams, iezīmē jaunu posmu Ziemeļkaukāza islāmistu partizānu karā pret Krievijas centrālo varu. Tas ir signāls, ka turpmāk arī pārējā Krievijā cilvēki būs apdraudētāki nekā līdz šim.

Maskava palēnām zaudē kontroli pār Ziemeļkaukāzu, un, ja tā turpināsies, Ziemeļkaukāza nacionāli teritoriālie veidojumi tikai nomināli paliks Krievijas sastāvdaļa.”

Первый чеченский теракт в России состоялся почти 15 лет назад, с тех пор их было множество, в одной Москве – 10, не считая вчерашних. Но Родин все это комментирует одними и теми же словами. Редкий пример журналистской бездарности!
Говорят, в советское время в столе каждого редактора лежала прошлогодняя передовица к посевной или 1 Мая – чтобы ничего нового не выдумывать, а просто перепечатать, все равно никто не читает. Похоже, Аскольд подзадержался в тех временах.

Kur Rodins rāva, ka pie vainas ir divas pašnāvnieces, un nevis, teiksim, “aizmirstā” somā noslēpta bumba, jebšu kaut vai tā pati šahīda josta, savlaicīgi nomaukta un iebāzta aiz sēdekļa? Vai saskatījās Krievijas TV ziņas? Ak tad re, kur mums tie informācijas avoti! Nu, nu…

Bet ja nu atkal provokācija no tā spēku kantora, kurš putiņam mutē skatās, kā gadījumā ar māju uzlaišanu gaisā?

Godājamā CitaDiena varētu varbūt ieviest rubriku: “Rodins ar pulti pie Krievijas TV ziņu ekrāna”.

Un “Latvijas radio-1 vilnis Pakalniņas austiņās”.

Izdevīgi šie sprādzieni ir tikai un vienīgi Kremlim un Putinam, nešaubīgi, Putina tēls sācis pamatīgi bālēt, Krievijā arī krīze, protesta akcijas, utt., nešaubīgi, tūlīt sāksies un jau sākušās runas par “močīšanu sortīros” un nācijas saliedēšana ap vadoni no KGB, kurš vienīgais var izglābt.
Maskavā “močīšana” jau sākusies – moči kaukāza izcelsmes cilvēkus un sievietes melnajās musulmaņu drānās.
Ar to negribu teikt, ka sprādzienus organizējusi FSB, kaut arī Ilarionovs, bijušais premjers, par to pat nešaubās. Jo tie atskanēja īstajā laikā, lai piebremzētu protesta akcijas un izbeigtu runas par politiskas sistēmas modernizāciju un liberalizāciju. Un to, ka Krievijas specdienresti sadarbojas un izmanto teroristus savā labā, tas ir visiem zināms fakts.
Doku Umarovs sen brīdināja, ka atsāks karadarbību Krievijas teritorijā un uzskata par ienaidniekiem visus, kas atbalsta Krievijas valdību.
Kā ar mierīgiem iedzīvotājiem karojot Krievija, tā darīšot arī viņš.
Skaidrs, Krievija pati izraisa tādu beztiesiskumu ar savu politiku Kaukāzā, totālo korupciju, cilvēku pazušanu, beztiesiskumu.
Bet, ja krievu specdienesti visus tos spēkus, ko viņi veltī citādi domājošo un opozīcijas apkarošanai veltītu cīņai ar teroristiem, 90% teroraktu būtu novērsti.

5.
dzeris - šausmas
2010. gada 30. marts, 14:41

Par pašnāvniecēm runā ne tikai krievu prese, un tam jau ir pierādījumi, ir to attēli metro videokamerās un arī to pavadoņu uzvārdi zināmi.

“Sprādzieni Maskavas metro, iespējams, iezīmē jaunu posmu Ziemeļkaukāza islāmistu partizānu karā pret Krievijas centrālo varu”
Tā nu ir, ja krievi domā, ka var slaktēt citas tautas un tas ir pieļaujami, tad arī citas tautas var darīt to pašu krieviem. kas viņi ir, kādi Dievam tīkamāki radījumi, vai?
Žēl, protams, ka cieš atkal parastie cilvēki, bet kā tikt klāt tiem neliešiem, kuri tup kremlī un kūrē visādas provokācijas plašajā pasaulē. Arī Latvijā, jo kāpēc tad pēkšņi šogad tas pats SC kopojas pēkšņi ar putiniešiem! Domāju, ka te atkal stiepjas čekas spalvainā roka: dodiet mums atpakaļ Baltiju. Nu nepietiek tiem krieviem ar savu milzīgo zemi!!!

Nudien apnicis 365 reizes gadā lasīt un klausīties vārdu savienojumu “nogranda sprādziens”. Var taču uzrakstīt arī, ka sprādziens satricināja gaisu, saviļņoja gaisu, norībēja vai nodārdēja. Latviešu valoda šai ziņā nav nabadzīga. Sinonīmu vārdnīcās var atrast vairāk, un žurnālistiem nevajag par katru cenu vienam otru kopēt.

Man šķiet, ka Kaukāza teroristi Krievijā par sevi laiku pa laikam atgādinās vēl ļoti daudzus gadus. Putins nesaprot vai negrib saprast, ka ar teroristiem ir jārunā, ja grib pasargāt cilvēku dzīvības nākotnē. “Mēs viņus visus iznīcināsim” skan braši un neapšaubāmi iepriecina Krievijas iedzīvotāju ausis, bet reāli maz palīdz cīņai pret terorismu. Jo nevar iznīcināt tos, kas gatavi pašiznīcināties. Nemēģinot saprast patiesos cēloņus tam, ka jaunas sievietes ir gatavas uzspridzināt sevi augstāku mērķu vārdā, Krievijas autoritārie līderi gan nostiprina savas pozīcijas, taču vienlaikus palielina briesmas, kas draudēs viņu vadītās valsts pilsoņiem nākotnē.

Starp citu, vakar pa vienu lokālo kanālu tika intervēti RUS biedrības “MEMORIĀLS” cilvēki. Intervēja Mr. Mamikins. Fonā bija skatītāju aptauja, kurā nonāca pie secinājuma, ka skatītāja izpratnē Staļins bija izcils “managers” un valstī bija “ordnungs”.

Šo faktu gaismā, ja vid. stat. autentiskais ruslandietis (tāpat kā lokālais ruslandietis) ir hiper autoritārs (T. Adorno autoritārisma koncepcijas izpratnē), tad nafig nezamočīt pāris miermīlīgos iedzīvotājos (+ sirmgalvjus un ko tur vēl), lai mobilizētu nāciju pret muslimiem un uzkačātu varas reitingu.

Tāds “9/11 vulgaris” scenārijs, man domāt (atvainojos par konspiraloģiju).

peec Kurskas Putins pazuda uz triis dienaam,peec iebrukuma teaatrii un beslanaa arii neko daudz nereegojaas ..toties vakar uzreiz jau bija zirgaa..paartrauca taalo austrumu brauciena..visaas televiizijaas spiideeja kaa maija meeness , teeloja doktoru hospitaali, bargu seju klausija atbildiigo atskaites..protams apsolija visus ljaunos apsist, gluzhi taapat kaa peec heksogeena epopejas 1999.ajaa solija mochiit visus atejaa..nelaimiigaa krievija tauta:(..krievu opoziicija atziist ka teroristi ja tie ir teroristi kaut kaa diivainaa kaartaa izveeleejas briidi lai uzspodrinaat ” baikalfinansgrupenfiirere” kriizes krietini papurinaato imidzhu…

Rodin, kāpēc nav nekas par Šleseru un valdību? Tāpēc, ka tā īsti nav ko teikt – oligarhs Šlesers atbalsta mazākumvaldību. Ai, lai. Sorosīdi cieš klusu.

bet Tev laikam iegaadaaties vajadzeetu kaadu roku kreemu lai muuzhiigi par Ainaaru fantazeejot neuzberztu tulznas..shis raksts ir par citu teemu..atslaabsti

Bet nu jau Krievijā, konkrēti ārlietu ministrs, sāk ko runāt par alkaidu, iespējams, izdomājuši, ka tas ir izdevīgāks variants, nekā kaukāzieši, ko Krievija tad, iznāk, nav spējīga kontrolēt, un Putina valdīšanas laikā nekādu uzlabojumu nav panākusi?

14.
Рижанин - Dzeris
2010. gada 30. marts, 15:18

Вам никогда не приходило сталкиваться с утверждениями, что атака башен близнецов в Нью-Йорке была выгодна Бушу, а за палестинскими террористами стоят израильские спецслужбы? То, что вы написали в своем посте, столь же безнравственно и столь же примитивно. Ознакомьтесь с хронологией террактов http://www.gazeta.ru/subjects/terakti_v_metro.shtml?info_right3, и вы убедитесь, что пять с половиной лет между Бесланом и взрывом “Невского экспресса” прошлой осенью серьезных не было. (Взрыв на Черкизовском рынке устроили местные психи, в первом подрыве “Невского экспресса” кавказский след не очевиден). Это как раз говорит об успехе политики России, как бы не были неприятны фигуры Путина и Кадырова. Если бы Израилю удалось прожить столько лет без террористов-смертников, то руководителей страны на руках бы носили.
На самом деле сегодня Россия столкнулась со сложнейшей проблемой, которую не могло бы разрешить ни одно государство мира.
Вообще рассуждения о политике требуют минимального уровня компетенции. Илларионов в качестве премьер-министра – это примерно так же смешно, как наш историк А. Зунда в той же должности. Просто и тот и другой одно время были советниками своих президентов и ни на что большее не претендовали

Krievi šāvuši un slepkavojuši Gruzijā,Čečenijā u.c.Tad visiem Maskavā tas neliekas peļami.Tagad ,kad pašu zarnas mētājas pa metro staciju-tad ir sašutums.Būtu labāk turējuši muti un vismaz nenorādījuši”vainīgos” jo neviens nav pieteicies kā šā “pasākuma” organizators.Visa krievu vervelēšana par Ziemeļkaukāza teroristiem ir kā “dobro” kārtējai agresijai šajā regionā.

atceroties gadījumus, kad vainu piešuva čečeniem, kaut gan viņi tur bija iesaistīti kā pāmijnieki, arī šoreiz neticas, ka vainīgi ir tieši čečeni
rietumnieki gan to tiražē, jo viņiem ir visai primitīvs skats uz pasauli

kas ir vainīgi- ta jebkas- krievija ir pilna ar aziātiem un citiem, kuriem varētu būt zobs uz krieviem, tur ir neapmierinātie gan no burjatijas vai baškīrijas, gan no kirgīzijas, gan tadžikijas, kas ved mājās pazemojumus, neizmaksātas algas, sievām hiv,utml utt, tur ir dažādas pašu krievu organizācijas, kas sludina vardarbību un ko tik vēl ne

17.
dzeris - Rīdzinieks
2010. gada 30. marts, 15:43

Jā, ja Kaukāzu nepieskaita Krievijai, tad, varbūt, nekas arī nebija.
Kaukāzā, sevišķi Ingušijā, tur gan atšauj un ko spridzina katru mīļu dienu, un reāli tur karš nekad nav beidzies, vienīgi no Čečenijas teritorijas izplatījies pa visu Kaukāzu.
Kadirova Čečenijā tiek nogalināti cilvēktiesību organizāciju biedri, Estemirova un citi, Kadirovs dedzina bojeviku ģimenes locekļu mājas, ņem ķīlniekos to ģimenes, tā ir tā Putina kārtība?
Tā ka, acīmredzot, jūs pats atzīstat, ka Kaukāzs defacto vairs nav Krievijas teritorija.
Kas attiecas uz Ilarionovu – jā, pārrakstījops, viņš bija Putina padomnieks, nevis premjers, bet, vai pēc Litvinenko un Politkovskas nāves, māju sprādzieniem Maskavā pēc Putina nākšanas pie varas – viņam nav tiesības tā domāt?
Var jau mīlēt Putinu, bet, paskataties uz to visu objektīvi.
Un tas jūsu sacītais, ka Izraelas specdienestiem gandrīz vai būtu jāmācās no Krievijas, kā apkarot terorismu, vispār neko vairāk, kā smieklus, izraisīt nespēj.

18.
dzeris - Rīdzinieks
2010. gada 30. marts, 15:49

Jā, vēl jau aizmirsu Beslanu.
Vai tas nebija Putins, kas atteicas sarunāties ar teroristiem un lika šaut ar tankiem un ugunsmetējiem pa skolu, pilnu ar bērniem?
Tā ir tā Putina kārtība, par ko jūs te jūsmojiet?
ja jūsu bērni būtu skolā. arī jūsmotu?
un Nordosts – ļoti veiksmīga “atbrīvošana”, tikai ap simts nogalināto ķīlnieku un 10 teroristi, visi nogalināti?
Kāspēc tikai viens terorists tika tiesāts, visi vienmēr nogalināti?
Ne tāpēc, ka var pastāstīt daudz ko nevēlamu?

Kam ticēt? Redz ko Krievijā ir izdomājuši :) http://www.ari.ru/news/?id=3447

Dzeris Nr. 5:
“…Par pašnāvniecēm runā ne tikai krievu prese, un tam jau ir pierādījumi,…”

Bet no kurienes Dzerim ir pierādījumi?
Abilde: no Krievijas preses. Loks noslēdzies.

Priekš kam pašnāvniecēm taisīt sprādzienu stacijās, nevis dziļi tunēlī? Skaidrs, ka nebija nekādu pašnāvnieču.

22.
Рижанин - Dzeris
2010. gada 30. marts, 16:15

Цитировать Илларионова при обсуждении российских событий столь же убедительно, сколь цитировать Линдермана как специалиста по Латвии: и тот и другой весьма неглупые люди, но зашли в конфликте с властью настолько далеко, что их мнение трудно считать объективным.
Терроризм и нарушения прав человека на Кавказе не прерывались, точно так же как никогда не прекращалась кровавая внутренняя борьба на палестинских территориях. Но большинство российских граждан ставят перед властью задачу избавить их от терроризма собственно в России, и если после 8 лет непрерывного ужаса удалось достичь передышки более чем на пять лет, то это успех.
Что касается сравнения с Израилем – взгляните на карту – какие населенные мусульманами территории приходится контролировать израильтянам и какие – российским властям, и вы поймете, чья задача сложнее.
Если говорить о признании или непризнании пребывания Чечни и прилегающих районов в составе России, то большинство россиян этот вопрос рассматривают исключительно с точки зрения своей безопасности. Опыт независимой масхадовской Чечни показывает, что тогда было еще хуже. Что касается Дагестана, Ингушетии и Кабардино-Балкарии, то террористы там есть, а серьезных сепаратистов нет, так что вопрос отделения от России не стоит вовсе – что, прогнать их насильно?
На самом деле никто из здешних критиков Путина и его кавказской политики ничего не в силах предложить рационального. Поэтому приходится делать вывод, что речь идет о примитивной русофобии, злорадству по поводу трагедии у соседа. Когда вы рассуждаете о местных русских, в ваших текстах этой русофобии нет, а говоря о России, сразу теряете объективность. Стыдно.

Man gan liekas, ka Kaukāzs tomērt vēlas atdalīties, bet par šīm spridzināšanām ( vai ko līdzīgu ) info bija jau pirms kādiem 3 mēnešiem, vienā no tiem kavkazorgiem , vai kā viņu tur, viens “lauku komandieris” apsolīj akaru “atnest uz Kreivijas ielām”. Daudz, ļoti daudz strīdīgu momentu, vienā no Krievijas “saitēm” sieviete bija stāstījusi par to, ka esot bijis pilns ar miličiem jau pirms sprādziena..

Ziemeļkaukāzs – dinamīts ar laika degli Krievijas “pavēderē”. Kremļa svētītu, korumpētu bandītu valdīšanas un absolūtas patvaļas sekas reģiona republikās. Tur nav variantu – Krievijai tā ir sava “Palestīna”.

>>> Sestdienis: Putins nesaprot vai negrib saprast, ka ar teroristiem ir jārunā, ja grib pasargāt cilvēku dzīvības nākotnē. “Mēs viņus visus iznīcināsim” skan braši un neapšaubāmi iepriecina Krievijas iedzīvotāju ausis, bet reāli maz palīdz cīņai pret terorismu.
————–
>>> Dzeris: Vai tas nebija Putins, kas atteicas sarunāties ar teroristiem un lika šaut ar tankiem un ugunsmetējiem pa skolu, pilnu ar bērniem?
==============
Es šim vēlētos oponēt. Protams, ir neskaitāmas Krievijas politikas kļūdas Ziemeļkaukāzā (sākot jau ar to, ka pieļāva etniskās tīrīšanas pret ingušu tautības iedzīvotājiem 1992.gadā – Ziemeļosetijas Prigoronij rajonā). Daudz ko varētu risināt pavisam mierīgi, ja būtu politiska griba to darīt.

No otras puses, ja pieņemam, ka fundamentāliem pārgrozījumiem Kaukāza etniskajā politikā šobrīd Krievijā cilvēki nav gatavi – tad ar teroristiem ir jācīnās ar PIEEJAMAJIEM līdzekļiem. Izraēla var atļauties iefiltrēties teroristu organizācijās, vai uzsūtīt viņiem specdienestu algotus slepkavas ar viltotām britu pasēm… Krievija toties var atļauties vienkārši močīt teroristus atejā. Un, ja mēs abstrahējamies no rasisma un šovinisma draudiem, un riskiem, kas apdraud mierīgos iedzīvotājus ar dienvidniecisku ārieni – tad viņiem tas arī ir jādara. Citādi par suverēnu Krievijas valsti nāktos aizmirst. Ja ir darīšana ar rīkļurāvējiem, kas nogalina bez izšķirības, ir allaž jāparāda “kurš ir boss”.

Nesamierināmība pret noziegumiem, manuprāt, raksturo optimistiskas civilizācijas – ASV, Japāna, Ķīna, Indija, arābu zemes tādas lielā mērā ir – viņi arī nāvessodu ir gatavi piemērot. T.i. viņi apliecina, ka viņiem cīņā pret valsts ienaidniekiem nebūs nekādas samierināšanās. Eiropā, diemžēl, valstu valdības ir atrofējušās tiktāl, ka ved sarunas ar teroristiem. Eiropas valstu armijas, teiksim, varētu pāris nedēļās “nomočīt” visus Somālijas pirātus, bet tai vietā viņi maksā viņiem izpirkuma naudas. Jo ir žēl dažu nolaupīto jūrnieku dzīvības – un negribas, lai ciestu kāds nevainīgs. Manuprāt, ar teroristiem ir iespējamas tikai viena veida sarunas – par bezierunu padošanos. Teorists, kurš pretojas ir jāiznīcina – protams, ja iznīcināšanas līdzekļi ir primitīvi, tad cieš arī daudzi nevainīgi cilvēki. Bet civilizācijas pienākums ir aizstāvēties pret ārējiem draudiem – atbilstoši pieejamajai tehnoloģijai. Amerikāņi to ir sapratuši, izraēlieši to ir sapratuši. Pienāks laiks arī mums te Latvijā to saprast…

Pat ja bija pašnāvnieces, tam reti kurš vairs tic, pateicoties FSBšņiku iepriekšējiem “varoņdarbiem”.
Tās sievietes tikpat labi varēja specdienesti sakūdīt.Ne jau vienmēr viņi savas apliecības uzrādīs.
Pārāk pretīgi un netīri tas viss izkatās.

27.
Рижанин - Dzeris
2010. gada 30. marts, 16:27

По поводу №18. Я говорил не о конкретных операциях, которые зачастую выполнялись из рук вон плохо, как в Беслане или на Дубровке. Но за эти неудачи должны отвечать конкретные генералы. То, что никто не был наказан, тоже плохо.
Но все же важнее стратегия, о которой я говорил: “чеченизация” конфликта и принципиальный отказ от уступок террористам. Эта стратегия привела к успеху. Именно то, что всех их уничтожили, вероятно, привело к отказу от самой страшной тактики взятия заложников.

28.
maniaks - Kalvis
2010. gada 30. marts, 16:35

Dziļāk esi paskatījies, kāpēc rodas terorisms? Terorisms ir veids, kā nedemokrātiskā sabiedrības modelī, indivīds vai indivīdu grupa piesaista uzmanību sev. Es nenoliedzu, terorisms ir ļaunums, bet vai tad kāds uzklausītu Sin Fein, ja nebūtu ĪRA? Labi, ar ETA es nezinu situāciju, neesmu pētījis. Terorisms, kā cīņas veids ir sens kā pasaule, jo lai panāktu kaut kādus rezultātus sarunās, cilvēki ir ņēmuši ķīlniekus u.tml. Ir jau arī valsts terorisms, kurā valsts TERORIZĒ savus iedzīvotājus, liedzot demokrātisku vērtību baudīšanu, liedzot tiesības uz brīvu informācijas apriti u.t.t. Man jau nebūs jāmin lielākie valstu terorisma paraugi, tie ir uzskatāmi redzami ikdienas ziņās. Psī politiķi rada teroristus, lai vēlāk varētu ar viņiem “cīnīties” un būtu kā Lielbritānijā – nekādas savākšanās pretī iestādēm, lielas melnas somass u.tml., savādāk jebkurš konstebls Tevi izvaicās un reģistrēs savā atskaitē – viss cīņai ar terorismu?! Iespējams ka Orvelam bija taisnība, mēs to neuzsināsim, kamēr nenotiks pārmaiņas!

29.
Dihlofoss>rizhanin
2010. gada 30. marts, 16:40

Jesli i est zloradstvo, to tolko u atdelnih ubljudkov. Nenado vispārināt! A problema Kavkaza – eto rezultat daze ne Putinskoj i ne Jecinskoj ar krovavoi Stalinskoi a mozet daze i carskoj imperskoj politiki. Putin prodolzil pahozimi metodami. Zlo porazdajet zlo.

>>> Terorisms, kā cīņas veids ir sens kā pasaule, jo lai panāktu kaut kādus rezultātus sarunās, cilvēki ir ņēmuši ķīlniekus u.tml.
——
Nu nezinu. Manā ģimenē dažas reizes ir gadījies, ka mazi bērni lieto šantāžistu metodes – nu teiksim, publiskās vietās ietiepjas, veļas pa zemi, brēc. Arī svaidās ar priekšmetiem, ja nav saņēmuši to, ko grib. Un es cenšos NEKAD nepiekāpties nevienai viņu prasībai, ja tā ir pausta šādā “nekonstruktīvā noskaņojumā”. Ja kāds vēlas no manis piekāpšanos, tad viņam pašam ir jābūt gatavam piekāpties, vai nu vismaz uzvesties cilvēcīgi. T.i. pat bērnam ir jāsaprot dažas pamatlietas – ka jāmāk paskatīties uz lietām ne tikai no savu vēlmju, bet arī no citu cilvēku skatupunkta.

Un pieaugušiem cilvēkiem vēl jo vairāk – vēl ir jēga vest sarunas, ja pretī atrodas cīnītāji (nemiernieku karaspēks) ar pretēju pārliecību, bet ne jau teroristi, kuri tīšām nogalina nevainīgus. Šrilanka – ļoti labs piemērs. Tur bija t.s. “tamilu tīģeri”. Tie, kas izgudroja spridzinātājus-pašnāvniekus; teroristi, kuru bruņojumā atradās pat lidmašīnas un zemūdenes. Un valdība viņus pamazām izolēja, līdzkamēr viņu pretošanos izdevās salauzt pavisam – kaut vai tas prasīja 20 vai 30 gadus. Ja būtu veduši sarunas, iespējams tādi “tamilu tīģeri” vēl tagad eksistētu.

Ar ETA – tieši tas pats stāsts. Ko viņi ir priekš basku tautas panākuši? Drīzāk jau nodarījuši paši sev ļaunumu. Slovākiem nebija jāsāk spridzināt čehi, iekams viņiem ļāva izstāties no Čehoslovākijas. Eiropas mazās valodas ir ļoti laba lieta – bet vienlaikus ir pilnīgi pareizi, ka Spānijas valdība nekad un nekur tai ETA nepiekāpjas. Pat ja tas būtu “ETA politiskais spārns”.

31.

Редкий случай, когда я полностью согласен с Калвисом.

32.
maniaks - Kalvis
2010. gada 30. marts, 16:53

Tieši tā, pilnīga kontorle pār visu, LIELĀ BRĀĻA SINDROMS.Kā jau minēju, terorisms ir slikts, viņš nodara daudz ļaunuma, bet tia pat laik’;a veicina domāšanu.. :)

Neredzēju tās teroristes. Vai viņām nebija kājās baltas zeķbikses?

Autors
Krievijas augstākās amatpersonas paziņojušas, ka noziegumu organizētāji tiks notverti un sodīti.
__________________
Kā tiks sodīti? varbūt nosacīti? :-) Manuprāt nopietnam žurnālistam jābūt precīzam – tiks iznīcināti!

35.
maniaks - Kalvis
2010. gada 30. marts, 17:04

Tieši šie sprādieni lika Krievijas sabiedrībai sapurināties un sākt domāt, ka varbūt terorisms ir domāts citu mēŗku panākšanai. Tieši šaubas ir tas, kas mūs virza pa progresa ceļu, apšaubot “vienīgo patiesību” mēs varam virzīties tālāk!

36.
maniaks - Kalvis
2010. gada 30. marts, 17:11

Daudzi vairs netic kremļa propogandai, tāpat kā citai propogandai http://ruscenter.info/staty/257-zayavlenie-komiteta-nacionalnogo-spaseniya-rro.html

Cilvēki ir gājuši bojā, bet vai tā ir patiesība, ko stāsta Kremļa mediji?

37.
dzeris - Rīdzinieks
2010. gada 30. marts, 17:54

Nezinu, kurā vietā jūs manos komentāros pamanījat prieku par Krievijā notiekošo un rusofobiju.
Esmu ilgi strādājis Krievijā, Severodvinskā un ļeņingradā, man tur ir daudzi paziņas, man patīk Krievija un krievi cilvēki, Putins, toties, man ir organiski pretīgs ar visu to režīmu, ko viņš nodibionājis, tāpat, kā viņš ir pretīgs daudziem normāliem krievu cilvēkiem.
Kaut vai tāpēc, ka Putina vadībā Krievija pamazām sāk pārvērsties par trešās pasaules valsti.

38.

Nu un ko tu ar to gribi pateikt?
Ka tev ir cita informācija, un tu labāk zini, kas tur notika, vai, ka ja ko raksta vai saka krievu prese, tad tas ir obligāti nepareizi?
Zini, krievu mēdiji ir arī Eho Moskvi, Novaja gazeta, līdz kuriem objektivitātes un informētības ziņa latviešu mēdijiem vēl ir ļoti tālu, BBC, Svoboda arī raida krievu valodā.
Vai arī ka to izdarījuši “asiņainie čekisti”?
Un kur tev pierādījumi?

39.

Pats notikums ir pierādījums sev pašam. Visur pašnāvnieki spridzinās tā, lai būtu vairāk upuru. Šajā gadījumā tas būtu tunelī.

40.

Jā, piekrītu, vispārējos vilcienos un teoretiskā plāksnē tas ir ļoti pareizi – upurēsim pāris simtus bērnu, pāris simtus pieaugušo, niecīgs procentas no 100miļj. iedzīvotāju, toties vēlāk neviens neuzdrīkstēsies ņemt ķīlniekus.
Tikai, tas vairs nav pat cinisms, tas ir kaut kas vairāk.
Nezinu, kura valdība pasaulē, izņemot Putina režīmu, to varētu izdarīt.
Izņemot, varbūt, Ziemeļkoreju.
Un pēc tam vēl piespraust sev ordeņus par veiksmīgu operāciju.
Tas nav tas pats, kas viens ķīlnieks, un tas, ka amerikāņi vai izraelieši neved sarunas, ir galīgākā muļķība, ved, un kā vēl, cīnās par katru dzīvību, Izraela arī tagad būtu gatava atbrīvot ap 100 ieslodzīto par to Šalitu, ko sagūstījis Hamazs, bet viņi prasa neiespējamo – atbrīvot tos, kuri ir slepkavojuši mierīgos iedzīvotājus.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Zīmīgais kuģītis (57)
Askolds Rodins

Līgums vēl nav parakstīts, taču principiālais jāvārds laikam gan pateikts. Viņnedēļ Parīzē Francijas prezidents Nikolā Sarkozī un Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs vienojās, ka Krievija tiks [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Kupols 500 Rīgas viesiem (178)
Askolds Rodins

Pafantazēt nevienam nav liegts. Ja vien fantāziju realizācija nav jāapmaksā citiem. Jau izskanējis, ka Rīgas domei nav naudas, lai iekonservētu (par pabeigšanu nav pat runas!) [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Nabaga uzvarētājs (22)
Askolds Rodins

Tas nu ir noticis. Pēc Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas kļuvis zināms to uzvarētājs. Prezidenta krēsls ticis Reģionu partijas līderim Viktoram Janukovičam. Uzvara gan ir [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Valoda kā “trešā persona” (99)
Askolds Rodins

Bada laikā velns ēdot pat mušas. Slīcējs ķeroties pie salmiņa. Sestdien apvienības Tēvzemei un brīvībai/LNNK domes sēdē tika pieņemts lēmums sākt parakstu vākšanu, lai rosinātu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Ukrainā – kā prognozēts (18)
Askolds Rodins

Turpinājums sekos. Kā bieži tika prognozēts, svētdien Ukrainā notikušajās prezidenta vēlēšanās nevienam no 18 prezidenta amata kandidātiem neizdevās iegūt vajadzīgos 50% vēlētāju balsu. Aptuveni (oficiālie [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Naftas vada lāsts (29)
Askolds Rodins

Kas par gadumiju bez konflikta enerģētikas jomā! Krievija atkal sagājusi matos ar Baltkrieviju. Abu valstu iepriekšējā saķeršanās notika akurāt pirms trim gadiem, kad Krievija būtiski paaugstināja [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Auļojošie tarifi (48)
Askolds Rodins

Droši vien maksāsim. Rīgas domes pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija pieņēmusi lēmumu, ka no 1.janvāra Rīgā par braukšanu sabiedriskajā transportā līdzšinējo 40 santīmu vietā būšot [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books