Sprādzieni metro (106)
Autors: Askolds Rodins
Publicēts: 2010. gada 30. marts 13:56
Atslēgvārdi: , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu četriem desmitiem, ievainoti vairāk nekā sešdesmit cilvēku.

Pirmoreiz sprādziens ar cilvēku upurim Maskavas metro nogranda tālajā 1977.gadā. Nākamais bija 19 gadu vēlāk. 30.marts Maskavā ir sēru diena. No visas pasaules, arī Latvijas, pienākuši līdzjūtības apliecinājumi.

Tiek uzskatīts, ka šaušalīgo noziegumu saknes meklējamas Ziemeļkaukāzā. Lielais terors atgriezies Maskavā. Ziemeļkaukāzā tas pēdējos gados bija ordināra parādība. Tāpat kā islāmistu kaujinieku un miliču bruņotas sadursmes. Zīmīgi, ka pēdējā laikā kaujinieki pat bezcerīgos apstākļos pretojas līdz pēdējam, iet bojā, bet nepadodas. Tikpat kā nekad.

Ierosinātas krimināllietas. Krievijas augstākās amatpersonas paziņojušas, ka noziegumu organizētāji tiks notverti un sodīti. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paudis, ka teroristi varētu būt saņēmuši atbalstu no ārzemēm. Tā ir ērta un ierasta atruna – meklēt vainu visur citur, tikai ne savās mājās. Patiesībā starptautiskos teroristus Maskava ne visai interesē. Krievija nepiedalījās Irākas karā, arī Afganistānā tā turas maliņā.

Martā Ziemeļkaukāzā bija vērojama augsta milicijas un speciālo dienestu aktivitāte, sadursmēs nogalināti aptuveni 20 kaujinieku, to skaitā viens no karojošo islāmistu ideologiem – Burjatijas Saīds (Aleksandrs Tihomirovs). Izvirzīta versija, ka terora akti metro ir kaujinieku atriebības akti. Arī ērta versija, tikai ne sevišķi pārliecinoša: terora aktus nevar organizēt dažās dienās un pat dažās nedēļās. Vajadzīgs ilgāks laiks.

Pagājis tas laiks, kad par bezmaz vai katru terora aktu atbildību uzņēmās Šamils Basajevs. Līdz otrdienas rītam par terora aktiem Maskavas metro atbildību netika uzņēmies neviens. Islāmistu kaujinieki nogājuši dziļākā pagrīdē – no to vadoņiem plašākai publikai zināms tikai Doku Umarova vārds.

Sprādzieni Maskavas metro, iespējams, iezīmē jaunu posmu Ziemeļkaukāza islāmistu partizānu karā pret Krievijas centrālo varu. Tas ir signāls, ka turpmāk arī pārējā Krievijā cilvēki būs apdraudētāki nekā līdz šim.

Maskava palēnām zaudē kontroli pār Ziemeļkaukāzu, un, ja tā turpināsies, Ziemeļkaukāza nacionāli teritoriālie veidojumi tikai nomināli paliks Krievijas sastāvdaļa. Nav nejaušība, ka pērn no Krievijas Dienvidu federālā apgabala tika atdalīts Ziemeļkaukāzs, izveidojot atsevišķu federālo vienību ar centru Ļermontova pilsētā Pjatigorskā. Vēl pāragri spriest, vai no šīs reformas būs liela jēga – ja vispār būs.

Katram plašu uzmanību piesaistījušam terora aktam līdzi nāk politiskas sekas. Pēc īres namu uzspridzināšanas 1999.gadā sākās otrais Čečenijas karš, un drīzumā Krievijas prezidenta amatā tikušajam Vladimiram Putinam radās priekšnoteikumi t.s. varas vertikāles tapināšanai. Pēc Beslanas traģēdijas bija daudz runu, un tikai viens pamanāms darbs. Valsts dome grozīja Konstitūciju, un beidzās tautas vēlētu gubernatoru laikmets. Vietā nāca prezidenta iecelti gubernatori. Grūti iedomāties, ko vēl varētu „apcirpt” Krievijas jau tāpat nosacītajā demokrātijā. Varbūt aizliegs mītiņus? Pēdējos mēnešos dažādos Krievijas nostūros mītiņotāji ne tikai izvirzījuši lokāla rakstura prasības, bet prasījuši arī valdības un premjera Putina atkāpšanos.

Iespējams, sprādzieni metro liks Kremlim citādi paraudzīties uz to, kas valstij rada patiesus draudus. Ziemeļkaukāza „katliņš vārījās savā sulā”, tāpēc par lielākiem draudiem tika iztēlotas mistiskas „Rietumu intrigas”. Amerikāņu lidmašīnu bāzes kuģi maskaviešiem rada ļoti, ļoti teorētisku apdraudējumu. Terorists ar šahīda jostu ir reāls drauds cilvēku dzīvībām.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(41 balsotāji )
Komentāri
41.
maniaks - dzeris
2010. gada 30. marts, 18:15

Palasi kādu no manis norādītajām saitēm, Tu saskatīsi šaubas, visā saitēs ir ŠAUBAS. 31. martā, Krievijā bija plānots visaptverošs mītiņš pret pašreizējo Kremļa politiku…

42.
maniaks - dzeris
2010. gada 30. marts, 18:15

Vislabāk, paralēles vari novilkt atiecībā pret 13. janvāri.

43.
maniaks - dzeris
2010. gada 30. marts, 18:17

Cilvēki pieprasa neatkarīgu izmeklēšanu http://anvictory.org/index.php?name=pages&op=view&id=645

Paiet gadu desmiti un simti, bet dogma : zapad gņiloj, a rus svjataja, ir nemirstīga :-)

45.
gugu>Rīdziniekam
2010. gada 30. marts, 18:19

Nevajag Krievijas valdību uzskatīt par krievu tautu. Sabiedrisko domu ar šādu terora aktu palīdzību var labi veidot. Tāpat kā 11.09. bija ļoti izdevīgs Izraēlai, tā šie notikumi citiem dienestiem.
Ja rūp Krievijas liktenis, ko saki par Sibīrijas mežu masveida izciršanu un koksnes izpārdošanu Ķīnai?

46.

Vispār jau mans koments bija veltīts citam. Naīva ir loģika pēc principa “ir pierādījumi, jo to parādīja Putin-TV un ari čeka teica to pašu preses konferencē”. Skaidrs, ka visi pārējie mediji atkārtos to pašu – ko tad vēl viņiem teikt ziņu izlaidumos?
Par Rjazanas mācībām Eho Moskvi arī klāstīja čekas versiju, bet es tam neticu.
Arī par neseno vilciena avāriju es vairāk ticu savām acīm – pirmajām nakts fotogrāfijām, kuras taisīja paši cilvēki un žurnālisti vēl pirms čekas ierašanās notikuma vietā. Nākamajā dienā, kad visas civilpersonas jau bija aizvāktas un uz sliedēm darbojas tikai čeka, notika vēl viens noslēpumains sprādziens, pēc kura – ak, brīnums! – pazuda vesels metrs no sliedes un zem attiecīgas vietas parādījas sprādziena bedre. Un arī tad Eho Moskvi klāstīja čekas versiju.

Tikai prātoju, kad krievi sāks uzdot pavisam vienkāršu jautājumu – jau vairāk kā desmit gadu Putins sola “zamočīt sorķīrā” un vēl sazin ko pasākt ar teroristiem. Tomēr viņi turpina spridzināt. Tas liek jautāt vai stingrais un izlēmīgais čekists, FSB boss, prezidents un premjers spēj nodrošināt drošību un kārtību?
Tas ir tas jautājums, ko krievi tagad uzdos. Tā jau viņiem ir jautājumi par ekonomiskajām un sociālajā problēmām.
Domāju, ka to sapratīs ne tikai pats Putins, bet arī teroristi. Viņi var racionāli saprast, ka katrs sprādziens ir trieciens Putina reputācijai. Domājams, ka jau ir sapratuši. Iespējams, ka ar to var skaidrot Putina nervozitāti.
Patiesībā tas viss ir drausmīgi.

Vai tad nesaku, ka ir arī čekistu sarīkotā sprādzienu versija, un to atbalsta Ilarionovs un tagad vēl daži?
Bet, pierādījumi jau tam nav, tāpat, ka tagad jau izrādās, nav nekādi pierādījumi arī pašnāvnieču versijai, kas iesākumā it kā bija.
Tā ka es vispār neko neapgalvoju.

49.

Nu par to dzelzceļu jau es tev pilnīgi piekrītu, bet par Eho Moskvi gan nē, tur bija vairākas versijas, arī tehnogēnas katastrofas, viņi deva vārdu visiem, bija diskusijas, un it sevišķi jau blogos.
Svobodā arī bija diskusija, kurā tika aizstāvēta tehnogēnas katastrofas versija.

50.

>>> Dzeris: Jā, piekrītu, vispārējos vilcienos un teoretiskā plāksnē tas ir ļoti pareizi – upurēsim pāris simtus bērnu, pāris simtus pieaugušo, niecīgs procentas no 100miļj. iedzīvotāju, toties vēlāk neviens neuzdrīkstēsies ņemt ķīlniekus.
==========
Nord-Ost izrādes un Beslanas skolas atbrīvošanā bija nopietnas pārrēķināšanās. Diez vai Krievijas specdienesti īpaši gribēja šādu rezultātu – tīri teorētiski viņiem arī labāk patiktu ziņa: visi ķīlnieki atbrīvoti, visi teroristi nošauti (vai vēl labāk – kāds saņemts gūstā, lai būtu ko nopratināt). Vienkārši viņiem neizdevās panākt šādu rezultātu. Pielīdzināt Krievijas varas iestādes teroristiem – tā ir ļoti laba demagoģiska retorika… Un nav jau šaubu, ka Krievijas valsts iestādes reizēm rīkojas ar bandītu metodēm. Bet ne jau tad, kad viņu pretinieki ir bērnu sagūstītāji…

Stāsts par izraēlas karavīru Šalitu – tas tomēr ir stāsts par karu starp Hamas un Izraēlu. Šalits arī nav balts un pūkains – no palestīniešu viedokļa viņš ir okupants. Ir pilnīgi normāli un pareizi, ka karā notiek gūstekņu apmaiņa.

Piedāvāju citu morālu dilemmu – iedomāsimies, ka kāds mūsu tuvinieks (vai kāds no mums) ir kļuvis par krimināla grupējuma ķīlniekiem; un viņi prasa izpirkšanas maksu. Neesam ne pret vienu karojuši – vienkārši nonākuši nelaimē. Jautājums – vai labāk ir tad, ja par mums samaksā izpirkuma maksu, vai arī valsts izdara visu iespējamo, lai noziedznieku grupējumu padarītu nekaitīgu (protams, pieliekot saprātīgas pūles, lai izglābtu sagūstītos ķīlniekus)?

Rodina kungs – kā Jūs varat runāt par “islāmistu partizāniem”? Tas ir apvainojums katram īstam partizānam (kā piemēram NEO), jo šeit rīkojās teroristi, vienkārši masu slepkavas. Valodas nianses jāievēro arī un tieši žurnālistam – jeb vai Jūs īstenībā ar vārdu “partizāni” (kas ir morāliski pieņemams) gribat kautcik aizstāvēt notikušo terora aktu Maskavā? Tāpēc, ka tas notika tur, krievu zemē? Vai Jūs arī tad runātu par “partizāniem”, ja Rīgā kāds uzspridzinātu, piemēram, centrāltirgu, lai atriebtos oligarhiem par valsts un tautas izzagšanu??? Noteikti taču nē.

52.

Nu skaidrs jau, ka viennozīmīgas atbildes te nevar būt un katrs tāds gadījums jāvērtē individuāli – cik liels risks, kādi ieguvumi un zaudējumi, utt.
Bet Beslans nebija nekāda pārrēķināšanās tā bija nerēķināšanās ar bērnu dzīvībām politisku mērķu sasnigšanai, tas tika darīts ar Putina svētību, un par to bija jāsaņem sods, nevis ordeņus.
Pārrēķināšanās, iespējams, bija nordosts, kad netika pareizi organizēta elementāra pirmā palīdzība pēc saindēšanās ar fentanīlu, kas, īstenībā, ir sintētiskais opiāts, un palīdzība pie saindēšanās ar opiātiem zināma – nalorfīns un bija jāgulda cilvēki nevis uz muguras, , bet uz vēdera, lai viņi neaizrītos paši var savām mēlēm un vēmekļiem, kas arī bija nāves cēlonis lielākai daļai.

50.
Kalvis Dzerim
52.
dzeris – Kalvis
Manuprāt vispārpieņemta prakse – vest sarunas ar teroristiem līdz pēdējai iespējai, lai izglābtu pēc iespējas vairāk cilvēku dzīvību. Abos minētajos gadījumos šī iespēja netika pilnīgi izmantota. Tā kā Dzerim 100% taisnība.

54.
Skumjā Izskata Bruņinieks
2010. gada 31. marts, 02:14

Vinnijs Pūks teiktu, ka Krievija ir “šaurā bezizejā”. Te der atcerēties teicienu – “ko sēsi, to pļausi”. Tā sēšana sākās jau krietnu laiku agrāk, kad Staļins centās atrisināt čečenu jautājumu dažās naktīs, izsūtot gandrīz visu čečenu tautu uz Sibīriju. Ja paskatāmies pa Krievijas kartes perimetru, tad grūti atrast valsti un tautu, ar kuru mūsu lielais kaimiņš nebūtu konfliktējis un kuru nebūtu paverdzinājis un apspiedis. Krievu tautas īpatnība ir tieksme mīdīt citus ar kājām. Un pats interesantākais ir tas, ka, ja kāda tauta neļauj sev braukt virsū, krievi to uzskata par personīgu pazemojumu. Fakts, ka viņi nevar kādai tautai uzkundzēties, liek krieviem justies kā otrās šķiras cilvēkiem. Pie mums Latvijā tas redzams caur valsts valodas pielietojuma prizmu.

Viens no Putina lielajiem sasniegumiem skaitījās miera nodibināšana Čečenijā. Pie vislielākajiem viņa sasniegumiem var pieskaitīt spēju piezvanīt pašam Dievam un pasūtīt augstās naftas cenas. Tagad šī formula – mēs(kremlis) jums(čečeni) neatkarību, bet jūs mums mieru un stabilitāti Kaukāzā – sāk buksēt. Kadirovs ir spējis iegūt tādu neatkarību Čečenijai, kāda Dudajevam sapņos nebija rādījusies. Republikā praktiski nav Krievijas karaspēka daļas(izņemot nedaudz MVD). Kadirovam ir neierobežota vara, viņš nepakļaujas Maskavai un ir panācis, ka Krievija vēl maksā naudu viņam un uztur republiku. Mieru, vienīgo lietu, ko kremlis prasīja no Kadirova, viņš nespēj nodrošināt. Kadirovs vienmēr ir uzsvēris, ka viņš ir noslēdzis mieru ne ar Krieviju, bet personīgi ar Putinu. Tas liek domāt, ka viņš var jebkurā brīdī atsacīties no solījumiem. Musulmaņiem vispār valda nerakstīts likums, ka dotos solījumus ar citu ticību pārstāvjiem (neticīgajiem) var nepildīt. Nav tā kā mums – “čuriki” jātur kabatā.

Karš Čečenijā un Kaukāzā sen vairs nav par brīvību. Pat tāds pazīstams čečenu seperātists kā Zaakajevs, kas dzīvo Londonā un ir Kadirova režīma ienaidnieks, ir atzinis, ka Čečenija ir dabūjusi visu ko grib. Šis karš ir pārvērties par reliģiozu konfliktu ar mērķi Kaukāza Emirāts, pluss vēl čečenijas kara sekas – “asinsatriebība”, “melnās atraitnes” u.t.t.

Krievija uzskata, ka bijusi visu laiku uz ceļiem un ka tagad sāk pamazām iztaisnoties un celt jaunu sabiedrību. Tiek būvēta jauna māja, bet pamati ir tie paši vecie, sapuvušie. Netiek izvērtētas pagātnes kļūdas. Netiek apspriests tas posts, ko Krievija nesusi savām kaimiņtautām. Krieviem vajadzētu ņemt piemēru no divām tautām – vāciešiem un japāņiem. Šīs divas tautas, kas pēdējā pasaules karā bija daudz šausmīgu lietu pastrādājušas, spēja izvērtēt to izdarīto ļaunumu un nožēlot. Tagad šīs valstis ir ar spēcīgu ekonomiku un augstu dzīves līmeni.

Visām tautām, kuras Krievija ir pazemojusi un verdzinājusi, ir tiesības prasīt vismaz atvainošanos. Bet visvairāk šī atvainošanās un grēku nožēlošana ir vajadzīga pašai Krievijai. Tas būtu labs sākums jaunas, demokrātiskas Krievijas atdzimšanai.

Tikai idiots var domāt,ka teroru var apstādināt
sarunu ceļā.Atgādināšu,ka žīdi ar arābiem runā
jau desmitiem gadu.

56.

«DP ir gatava sniegt atbalstu šī noziedzīgā nodarījuma izmeklēšanā, ja to lūgs un ja tas būs nepieciešams Krievijas tiesībaizsardzības iestādēm,» viņa sacīja.
———
Bagātā latslāvija :)

57.
maniaks - olivers
2010. gada 31. marts, 09:00

Terorismu nevar apstādināt sarunu ceļā, bet nevajag radīt teroristus. Iesaku noskatīties filmu 101, lai saprastu, kādā veidā tiek radīti teroristi… Pats zinu, cik nepatīkami ir gaidīt sprādzienus u.tml. tāpēc par terorismu esmu daudz informētāks par dažu labu “teorētiķi”.

58.
maniaks - olivers
2010. gada 31. marts, 09:07

Redz kur Doku Umarova paziņojums par terora aktiem; http://www.1k-tv.com/index-3-videoinfo-535

59.
MB - Skumjā Izskata Bruņinieks
2010. gada 31. marts, 09:21

“Pie vislielākajiem viņa (Putina) sasniegumiem var pieskaitīt spēju piezvanīt pašam Dievam un pasūtīt augstās naftas cenas. Tagad šī formula – mēs(kremlis) jums(čečeni) neatkarību, bet jūs mums mieru un stabilitāti Kaukāzā – sāk buksēt.”
————————-
Mēs abi labi zinām, ka Putinam nav Tā Kunga telefona numura. Savukārt augstas naftas cenas viņam ir bijušas ārkārtīgi vajadzīgas. Unm, brīnumainā kārtā, laika posmā tās uzlidoja fantastiskā augstumā – no apmēram 40 USD par barelu līdz pat 150 USD. Un tagad atkal jau lejā?
Kā tas varēja notikt? Kas biržās ietekmē naftas cenu? Atbildi mēs zinām – viens no būtiskākajiem faktoriem nestabilitāte naftas tranzīta un ieguves reģionos.
Atgādināšu, ka pat tikai par 2-3% augstāka naftas cena automātiski dod Krievijā vismaz 1 miljardu papildus peļņu.

60.
MB - Skumjā Izskata Bruņinieks
2010. gada 31. marts, 09:26

Naftas cenas divkāršojās, pat trīskāršojās laika posmā no 2004-2007.gadam.
Un tas nebija tāpēc, ka kāds zinātnieks noņēma brilles un “pēkšņi” pamanīja, ka krājumi “tulīt”beigsies. Tie, kuri apveltīti ar atmiņu zin, ka zinātnieki tā runā jau vismaz 30it gadus, bet naftas atradnes atrodas vēl un vēl, ieguve kļūst efektīvāka un efektīvāka. Patiesībā speciālisti zin, ka naftas pietiks vēl daudzām dekādēm, pat neskatoties uz Ķīnas un citu jaunlielvalstu augošo pieprasījumu.
Tad kas notika 2004.gada beigās ar natas cenu biržās? Tā tik spekulatīvi uzpumpēta.

Sūdi un Dievs vienvietos Mr. Putina izpildījumā … это дело чести правоохранительных органов – выковырять их с этого дна канализации на свет Божий …

Nogādāt spridzekļus uz pretinieka teritoriju ar lidmašīnām vai raķetēm — tas ir karš.
Nogādāt spridzekļus uz pretinieka teritoriju kabatā vai apsietus ap vēderu == tas ir …. Kas tas ir??

>G.k.
dot komandu nogādāt spridzekļus savā teritorijā, lai aktualizētu ienaidnieka tēlu, kas tas ir?

Skumjā izskata bruņinieks
Tā sēšana sākās jau krietnu laiku agrāk, kad Staļins centās atrisināt čečenu jautājumu dažās naktīs…
_____________________
Ja precīzāk, tad jau caru patvaldnieku laikā.

Šis karš ir pārvērties par reliģiozu konfliktu ar mērķi Kaukāza Emirāts..
________________________
Jau Čečenijas pirmā kara laikā par tādu iznākumu Jeļcinu brīdināja Dudajevs Jau tad viņš atzina, ka situāciju Čečenijā sāk kontrolēt spēki ar citu ideoloģiju.

65.

Uzliekot roku uz sirds tici ka Krievijā ir iespējama demokrātija???

66.
maniaks - Bronks
2010. gada 31. marts, 13:48

Es atbildēšu viņa vietā, jā ir iespējama, bet tad iedzīvotāji jāimportē no citām valstīm. :)

Šodien Patruševs (DP) jau aizrunājies tiktāl, ka vainīga Gruzija.
Tam Bronks – bet lielāka tautas daļa tur demokrātiju nemaz negrib, jo demokrātija tiem asocējas ar tikai un vienīgi bardaku, pie kam Kremlis pa šiem gadiem izdarījis visu, lai šo jēdzienu diskreditētu.
Bet, ka vispār ir iespējama, ticu, krievi jau, īstenībā ne ar ko īpašu neatšķiras no citiem cilvēkiem vienīgi, tos sabojājis ilgstošais socialisms.

68.
dzeris - maniaks
2010. gada 31. marts, 14:47

Nu, nevajag jau par tiem Krievijas iedzīvotājiem izteikties tik slikti.
Vai tad neatceries simtiem tūkstošu lielas krievu iedzīvotāju demonstrācijas Maskavā pēc Viļņas traģēdijas, ar aicinājumu piešķirt neatkarību Baltijas valstīm?
Bez tam, Krievija ir liela valsts, iedzīvotāji tur ir ļoti dažādi, bet, vairums normāli cilvēki, vismaz tie, kurus es pazīstu.
Vienmēr visu čakarē politiķi, nevis iedzīvotāji.

69.
maniaks - dzeris
2010. gada 31. marts, 15:11

Nu par mūsu “drošības” policijas speciem es varu ikdienā pārliecināties, jo sevišķi viņi manās acīs “kāpa”, kad aizturēja dziedātāju un lektoru par izteicieniem. Par sadarbību, kuru minēja SAB direktors šodien, arī nešaubos, jo daudzi mūsu “kadri” vien izskata pēc staipa kādu latvisku atribūtu apkārt. Labi, ka mums ir ASV informatīvi analītiskā mašinērija, vēl šāda tāda palīdzība no NATO valstīm.

70.
maniaks - dzeris
2010. gada 31. marts, 15:12

Un vēl, es nespriešu par visiem iedzīvotājiem, vien par tiem sazombētajiem šaurpierītēm, kuri akli maļ maļamo, nemēģinot pasviest arī kādus pierādījumus.

Parādās gruzinskij sļed! Mjā…, kur bez Gruzijas un Saakašvili. Ja to vēl teiktu Žirinovskis (ākstiem piedien), bet izsakās Krievijas drošības padomes sekretārs N.Patruševs: http://www.grani.ru/Events/Terror/m.176518.html Kanalizācijas un sorķīru cienītājam nepieciešams kariņš: “jāsāk šaut, lai apvienotu nāciju”.

maniaks 69> Par mūsu DP sasniegumu augstāko virsotni: balsoju par drošībnieku vizīti pie Rēzeknes tantuka (vēstule Kalvītim).

73.
maniaks - sirtaki
2010. gada 31. marts, 15:58

Tādi jau nu viņi mums ir. :) 13. janvārī labāk būtu lindermana jūgendu laikus “iegrožojuši”

Medvedevs sola iznīcināt. Tieši iznīcināt, nevis tiesāt. Iznīcināt tieši tāpat, kā to dara teroristi. Terors pret teroru un nākošais riņķis sācies…

75.
maniaks - Absints
2010. gada 31. marts, 16:27

Nu ja, ASV tādā ziņā cenšas ar viena terorista iznīcināšanu nenodarboties. :) Divas valstis, Izraēla un Krievija iznīcina..

Patika komentārs krievu lapā. Doma bija tāda:
“Putins tagad nolaidīs kanalizācijā krievijas armiju, jo tieši tur mīt teroristi”

>Bronks, maniaks, dzeris
Kaut kur esmu ievācis šādu informācijas drumslu:
“Согласно итогам опроса ВЦИОМа, проведенного в декабре 2009 года, видеть во главе государства политика, подобного Иосифу Сталину, хотели бы 29 процентов россиян. Это гораздо меньше, чем несколько лет назад. В 2005 году желающих видеть у власти лидера сталинского типа было 42 процента. Число противников Сталина, наоборот, выросло – с 52 до 58 процентов.”

78.

Tas skan pozitīvi. :)

79.

Te neliels gabaliņš krievu valodā, par krievu armiju. http://www.youtube.com/watch?v=dFl6Bm6WyII&feature=related

Doku Umarovs paziņojums:
http://www.youtube.com/watch?v=Yu6oL0Hwirc

Iedzīvotāju galināšana un spridzināšana ir pilnīgs strupceļš. Putina vai Doku Umarova nogalināšana arī neko labu nenestu.
Čečenu vienīgā cerība ir uz Krievijas tautu, kas varētu nomainīt savus līderus un attiecīgi valsts politiku. Bet ar tādām metodēm var tikai sev jaunus ienaidniekus iegūt.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Zīmīgais kuģītis (57)
Askolds Rodins

Līgums vēl nav parakstīts, taču principiālais jāvārds laikam gan pateikts. Viņnedēļ Parīzē Francijas prezidents Nikolā Sarkozī un Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs vienojās, ka Krievija tiks [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Kupols 500 Rīgas viesiem (178)
Askolds Rodins

Pafantazēt nevienam nav liegts. Ja vien fantāziju realizācija nav jāapmaksā citiem. Jau izskanējis, ka Rīgas domei nav naudas, lai iekonservētu (par pabeigšanu nav pat runas!) [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Nabaga uzvarētājs (22)
Askolds Rodins

Tas nu ir noticis. Pēc Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas kļuvis zināms to uzvarētājs. Prezidenta krēsls ticis Reģionu partijas līderim Viktoram Janukovičam. Uzvara gan ir [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Valoda kā “trešā persona” (99)
Askolds Rodins

Bada laikā velns ēdot pat mušas. Slīcējs ķeroties pie salmiņa. Sestdien apvienības Tēvzemei un brīvībai/LNNK domes sēdē tika pieņemts lēmums sākt parakstu vākšanu, lai rosinātu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Ukrainā – kā prognozēts (18)
Askolds Rodins

Turpinājums sekos. Kā bieži tika prognozēts, svētdien Ukrainā notikušajās prezidenta vēlēšanās nevienam no 18 prezidenta amata kandidātiem neizdevās iegūt vajadzīgos 50% vēlētāju balsu. Aptuveni (oficiālie [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Naftas vada lāsts (29)
Askolds Rodins

Kas par gadumiju bez konflikta enerģētikas jomā! Krievija atkal sagājusi matos ar Baltkrieviju. Abu valstu iepriekšējā saķeršanās notika akurāt pirms trim gadiem, kad Krievija būtiski paaugstināja [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Auļojošie tarifi (48)
Askolds Rodins

Droši vien maksāsim. Rīgas domes pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija pieņēmusi lēmumu, ka no 1.janvāra Rīgā par braukšanu sabiedriskajā transportā līdzšinējo 40 santīmu vietā būšot [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books