Ernesta skats: pavasaris (15)
Autors: Cita Diena
Publicēts: 2010. gada 31. marts 13:53
x

Nosūti raksta adresi draugam.

pavasaris

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(17 balsotāji )
Komentāri

hihihi, jauks dēmons :)

Bet varbūt tie nešķīstie kurmji ir pelnījuši, ka viņus pataisa par ceptiem?

Riebjās šis populisms un puņķainie stāstiņi: par sadegušajiem kaķīšiem, zaķīšiem, kukainīšiem utt. Kas kādreiz ir šiverējis pa laukiem (vai arī mācījies fiziku pamatskolas līmenī), labi zina, ka liesma iet pa virsmu, zemes virsmu neskarot. Un faunu praktiski neskar.

4.

Starp citu, pagale nedeg. Deg pagales termiskās destrukcijas rezultātā radušies gāzveida produkti. Bet ķepas apsvilināt, ne tikai spalvu vien, kūlas ugunsgrēkā var pat lācis.

Kūlas ugunsgrēki iznīcina pat tik lielus faunas pārstāvjus kā Homo sapiens. Un visai bieži – tavus sugasbrāļus Homo erectus.
Bet fiziku labāk nepiemin – tāpat visiem skaidrs, ka neko tu savā dzīvē neesi mācījies.

6.

Sarunāsim tā: es sameklēšu pieklājīgu kūlas lauku, piešaušu špicku, un tev tiks dota iespēja ar plikām pleznām tēlot faunu. Es atļaušos palikt vēja pusē un pārdot biļetes uz šo atrakciju.

Visādu putniņu, kuru mums tāpat ir nejēgā… (A.Š.).

Kūlas ugunsgrēki (ja tie konkrētajā notiek katru gadu, nevis teiksim reizi 100 gados), protams, degradē dabu un apdraud faunas daudzveidību. No otras puses, Latvijas lauki ir brīvi no iedzīvotājiem – nav kam kopt laukus, pļavas u.c. platības. Tādēļ nākas tās nokopt ar diezgan prastām metodēm.

8.
Komplimentārs Komentārs
2010. gada 2. aprīlis, 12:44

Lai veicas! Bet …
AKCIONĀRUS ! AKCIONĀRUS ! AKCIONĀRUS ! AKCIONĀRUS ! AKCIONĀRUS ! AKCIONĀRUS ! AKCIONĀRUS ! AKCIONĀRUS ! AKCIONĀRUS ! AKCIONĀRUS ! AKCIONĀRUS ! AKCIONĀRUS !

maaksliniekam talants ziimeet briesmonjus, par taadu vinjsh prot padariit pat parastu putninju pat ja nav to veeleejies :)

Paldies Ernestam par morālās atbildības noņemšanu no latvieša.

Kūlas dedzināšana tā īsti ieviesās pēckara laikā līdz ar nekoptām kolhozu/sovhozu platībām, kaut gan šajā ziņā “flagmanis” bija dzelzceļš, kura uzbērums pavasaros liesmoja pats pirmais. Ar laiku ieskatījās un “pieredzi” pārņēma arī citi -vai tad mēs sliktāki.Pirms sadzīšanas kolhozos, saimniecībās attālu noganīja un kūla nespēja izveidoties; arī tradicionāli bija citāda, piesardzīgāka attieksme pret uguni.

AD, nepiekritīšu. Omīte stāstīja, ka arī Latvijas laikā dedzināja kūlu, ja bija kāds nostūris, kas rudenī palicis nopļauts. Tādu pamestu pļavu hektāru plašumā kā tagad, gan bija maz.

Es uzskatu, ka pēc sniega nokušanas, kamēr nav sācies ugunsnedrošais periods, jāļauj kontrolēti dedzināt kūlu. Citādi vecā zāle tiek sargāta līdz vasarai un tad, ja kāds iemet špičku, sū ir daudz lielāki. Runā ka Skandināvijas valstīs un arī Igaunijā, kūlu pavasarī saskaņojot ar municipalitāti, drīkst dedzināt. Gribētu no žurnālistiem uzzināt vai tā patiešām ir un kāda ir pieredze tur nevis tikai gaudas par to kādi mēs latvieši esam unikāli svilinātāji.

Kas par lietu ,vai nav pa ilgu iestrēguši šajā ”nejaukajā pavasarī ”.Gribētos kaut ko optimistiskāku .Iespējams ,ka visi aizņemti ar IR?

Lieliska H.P. Lovecraft atsauce!! :D

Vecais labais ērnijs

Vēl šajā sadaļā
Karikatūras » Ernests Kļaviņš
Ernesta skats: Šrēdingera partija (9)
Cita Diena

P.S.  Atgādināsim šīs karikatūras iedvesmas avotu “Šrēdingera kaķi” jeb paradoksu, ko austriešu fiziķis Ervins Šrēdingers formulēja diskusijā par kvantu mehānikas interpretāciju. Šrēdingers norādīja – slēgtā kastē kopā ar [..]

Lasi visu »»
Karikatūras » Ernests Kļaviņš
Ernesta skats: Atgriezies, lai strādātu (3)
Cita Diena

LETA ziņo, ka 1.martā darbā no atvaļinājuma atgriezies līdzšinējais VID ģenerāldirektora vietnieks Vladimirs Vaškevičs, kura amats reorganizācijas rezultātā ir likvidēts un viņam jāsniedz atbilde uz [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books