Kā dabūt baltu seju un nepieskarties bruņurupucim (146)
Autors: Laila Pakalniņa
Publicēts: 2010. gada 2. aprīlis 14:07
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Tā kā saskaņā ar ticējumu Lieldienās var tikt pie baltas sejas, bet paklausot mediķiem – pēc saskares ar bruņurupučiem kārtīgi jāmazgā rokas, četras Dieva dotās (arī pagāniem un neticīgajiem) brīvās dienas tikai šķiet vienkārši nodzīvojamas.

Uz to, ka Lieldienas nav nekāds parastais (olu krāsošanas un ēšanas) laiks, norāda arī augstu Latvijas amatpersonu teiktais. Tā Latvijas prezidents norāda: “Pavasaris pirms 20 gadiem mums nesa ilgi gaidīto brīvību. Lai arī šogad Lieldienu labā vēsts veicina mūsu vienotību un saliedētību kopīgu mērķu sasniegšanai”. Bet premjers saka: “arī Latvijas valsts dzīvē šo laiku mēs varam simboliski dēvēt par attīrīšanās un atdzimšanas laiku, kad, izejot cauri grūtībām, sākam celt jaunu Latviju”. Savukārt Saeimas priekšsēdētāja retorika ir īpaši patētiska: „Pirmie pavasara asni un plaukstošie pumpuri ir kā Lieldienu brīnuma vēstneši, kā cilvēku un dabas apņemšanās vērsties augšup, celties garīgajā izaugsmē, kļūt labākiem”.

Tomēr vecie ticējumi daudz konkrētāk un vienkāršāk stāsta par to, kas tieši šajās dienās būtu un nebūtu jādara. Piemēram, Lieldienās olu čaumalas jāber caur vīrieša biksām, jo tad vārnas cāļus neēd. Protams, vīriešu „biksas” mūsdienās varētu tik arī pasargātas no olu čaumalām – ne jau visiem pa pagalmu cāļi skraida. Toties latvietim kā slēpotāju tautas pārstāvim, kas Alpu saulē pārāk iekrāsojis seju, varētu būt aktuāls kāds cits ticējums. Lielajā piektdienā jāiet pie skudru pūžņa, jānoliecas un jāļauj, lai skudras seju „apdzelda”, tad būs balta seja.

Toties, ja ar kaimiņiem ir sliktas attiecības, Lieldienās tās var pasliktināt vēl vairāk, un tādējādi tikt vaļā no blusām un mušām. Jo, ja Lieldienu rītā istabas gružus uzber uz otra saimnieka zemes, tad to gadu mājās nebūs ne blusu, ne mušu. Ja brīnumam ir kāds racionāls izskaidrojums, tad šinī gadījumā tas varbūt ir tāds, ka tas „otrs saimnieks” patiesībā ir blusains un smirdīgs (tāds, kam mušas apkārt mudž). Un ja ar mēslu iebēršanu viņa teritorijā ir iespējams kaimiņu sadusmot un atturēt no jūsu māju apmeklējuma uz kādu gadu, tad šajā laikā, visticamāk, arī būsiet pasargāts no blusām un mušām.

Taču uz konkrētu rīcību Lieldienās aicina ne vien ticējumi, bet arī mediķi savā paziņojumā, kas pirms Lieldienām izplatīts medijos, „lai Lieldienas sagādātu tikai patīkamas emocijas un veselības problēmas netraucētu izbaudīt svētkus”. Tātad – olas, pilnīgi iegremdētas ūdenī, jāvāra septiņas minūtes. Kārtīgi jāmazgā rokas pēc tualetes apmeklēšanas, pirms ēšanas un pēc saskares ar salmonellas nēsātājiem – putniem, pelēm, bruņurupučiem. Tāpat vēlams būt modriem un neaizmirst, ka pirmās ērces jau modušās – „nesot mājās pūpolus un bērza zarus, pirms ienākšanas mājās tos der kārtīgi apskatīt un nopurināt”. Un „vēlams aplūkot apģērbu, lai pārliecinātos, vai pie tā nav pieķērusies kāda ērce”.

Šai sakarā lieti noder ticējums, kas Latvijā radies vēl pirmsērču periodā: „Lieldienu rītā jāvelk gluži jauns krekls mugurā – tāds, kas vēl nekad nav valkāts”.

Bet, kas attiecas uz ticējumiem par to, kā jādzīvo Lieldienu nedēļā, izskatās, ka šogad vētras un pērkona negaisi Latvijai postu nenesīs. Tas draudot tad, ja Lieldienu nedēļā darot trokšņainus darbus. Bet apjomīgā kūlas dedzināšana taču tāds kluss darbiņš ir – tik vien tā trokšņa kā ugunij pērnajā zālē švirkstot un pa kādai ēkai liesmās sabrūkot.

Bet vispār laikam ir tā  – lai pareizi nodzīvotu Lieldienas, labāk ne vien pēc iespējas biežāk mazgāt rokas, bet arī rēķināties ar to, ka Lieldienās maģisks ir viss.

Piemēram, sāls. Ja izvairīsieties no tās lietošanas uzturā, kļūsiet par meli. Jo ,kas olu bez sāls ēd, tas visu vasaru daudz melos. Turklāt jāatceras, ka Lieldienu rītā pirms saules lēkta jāuzliek sāls uz staba gala un jāatstāj līdz saules rietam. Tad tā kļūs derīga pret visām slimībām.

Taču nav jau tā, ka Lieldienās jārīkojas tieši tā un ne citādi. Pastāv Lieldienu izvēle.

Piemēram, attiecībā  uz matu ķemmēšanu. Lieldienās labāk matus nesukāt, jo tad vasarā, mežā ejot, vienmēr redzēs čūskas. Savukārt, ja matus sukās zem eglēm, tad galva nesāpēs. Tādejādi jāizvēlas – vai nu jums rādīsies čūskas, toties nesāpēs galva, vai arī tieši otrādi.

Nu un kas jau nu ir pilnīgi noteikti – Lieldienu naktī redzētie sapņi piepildās.

Labus sapņus Lieldienās!

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(22 balsotāji )
Komentāri

Laila, piedodiet par uzmācību! Bet! Kur Jūsu darbā ir kādi fakti, kāda pētniecība, kādas atsauces? Vai Jūs kaut vienu cilvēku esiet nointervējusi? Vai aizgājusi līdz Akadēmiskajai bibliotēkai un stundu pasēdējusi pie pirmavota? Varbūt esiet iekāpusi trolejbusā, lai noklausītos parastā pilsoņa sarunas un nestu to atreferējumu līdz lasītājam?

Man izskatās, ka ne. Varbūt tomēr sameklējiet savu tēmu, un tad darieties. Pārfrāzējot klasiķi: jā kāds raksta par visu, tad viņš neraksta ne par ko.

Kad paklausos tos Latvijas amatpersonu “vēstījumus”, kurus tie paši, acīmredzot, uzskata par spožas retorikas, saturīguma un “garīguma” paraugu, bieži, goda vārds, kļūst neērti.
Žēl, ka pēdējo savu “vēstījumu” pat Dombrovskis ietur līdzīgā stilā.
Nemaz nerunāšu par Mūrnieci un, sevišķi, par Kalnieti,kura vispār paziņo, ka politikā krāpties un melot,tas, lūk, ir normāli, jo viņa, lūk, bijusi klāt vēlēšanām Grieķijā, un tur visi tā darot.
Te nu var pateikt tikai to pašu veco – reizēm, labāk, izmanto iespēju, un paklusē.

Rakstu neesmu lasījis (atvainojos L. P., vienkārši temats neinteresē), bet nevaru saprast, kāpēc CD jau vairākas dienas neko neraksta par uzņēmēju saLIDOjumu. Esmu jau noguris klikšķināt CD vairākas reizes dienā, gaidot kādu rakstu par jauno partiju no Ozoliņa, Raudsepa vai cita CD autora. Varbūt viņi vilcinās tīšām, lai ieliktu jauno rakstu topošajā papīra žurnālā “Ir”?

Jaunlaiku Lieldienu ticējums-ja klusajā sestdienā
lamāsi Lembergu,Šķeli un Šleseru,tad noteikti
iekļūsi Saeimā,ja ne par deputātu,tad vismaz par
deputāta palīgu.

5.

Un kurš te vispār viņus pieminējis, izņemot tevi pašu?

Ja Lieldienas nakti pulksten divpadsmitos nosūkstī melna kaķa novārītus kauliņus, tad varot zagt dienas laikā, neviens nevarot noķert. /K. Lielozols, Nīca./

Ja Nellija būtu atjautīgāka, viņa Lieldienu rītā sarīkotu olu sišanās sacensības par maksu. Nu apmēram kā Dienas Bizness, kurš pārdod brokastis ar biznesmeni.

Es maksātu piecus latus, lai kādā demokrātiskā krogā savu vistas olu dabūtu sist pret Nellijas vārītu olu, un vēl divus latus par kafiju ar ķilavmaizi.

Es trāpītu, un teiktu: Ir!

Ja vinnētu Nellija, tad viņa sauktu: Ir!

Uz visām sitamajām olām varētu būt spiedogs – Vienotība. Nu vai nav viens jauks tusiņš, ko? Gluži kā Saeimas priekšvēlēšanu kampaņa, turklāt godīgi un bez izdevumiem. Pat Lolita Čigāne te neko sliktu neuzodīs.

Lolita Čigāne no slavenās sabiedriskās organizācijas ir jau autā,jo sāks politisko karjeru.IR!IR!IR!

Taisni vai brīnums, ka vēl neviens Jaunā laika līdzgaitnieks nav uzradies ar aizrādījumiem, ka netiek komentēts par tēmu.

Bet varbūt pat viņiem ir uznākusi apskaidrība, ka komentēt patiesībā nav ko. Jo pat ikvienam sākumskolniekam un JL biedram ir skaidrs, ka Lieldienās pēc grābstīšanās gar bruņurupuci un iešanas atejā ir jāapmazgā pirksti, kā savā sižetā pareizi norāda Pakalniņas kundze.

10.
pypuanis marihyanis
2010. gada 2. aprīlis, 20:49

tādu senču ticējumi par lieldienām namaz nau.
jo lieldienas ievazāja/ ie Palestīnas ž/jūdi
letiņi svin pavasari – 21. un Māras dienu u.c.
ja gribi lai svinu pautiņsvētkus, tad uztin man vienu kāsīti
padomlaikos arī bija ticējumi -
- staļins mūs atbrīvoja
- kopus strādāt iemācīja

11.
zvirbulēns-šausmas
2010. gada 2. aprīlis, 20:49

Jo pat ikvienam sākumskolniekam un JL biedram ir skaidrs, ka Lieldienās pēc grābstīšanās gar bruņurupuci un iešanas atejā ir jāapmazgā pirksti, kā savā sižetā pareizi norāda Pakalniņas kundze.
——–
Smieklu parāva, labs! :)

Par Lailu.
Jāteic, Lailai nav vairs ne vainas, sorisisms ir pagaisis, jaušama latviete, un tas priecē. Un var jau arī tā parakstīties, kas tur slikts?

12.
zvirbulēns-pypuanis marihyanis
2010. gada 2. aprīlis, 20:54

tādu senču ticējumi par lieldienām namaz nau.
jo lieldienas ievazāja/ ie Palestīnas ž/jūdi
letiņi svin pavasari – 21. un Māras dienu u.c.
————
O, jā! :)

13.
zvirbulēns-šausmas
2010. gada 2. aprīlis, 21:02

Kad es dzirdu: Ir!, nāk prāta Ļeņina frāze: ir tāda partija, boļševiku partija!
:)

14.
Skumjā Izskata Bruņinieks
2010. gada 2. aprīlis, 21:32

Būtu labi, ja zinātu recepti, kā Lieldienās izvairīties no muļķiem un nekauņām?

kā Lieldienās izvairīties no muļķiem un nekauņām?
—–
Atslēgt elektrību. Lai raksta vēstuli pie skalu gaismas un sūta CD-nai!
:)

Lailai Pakalniņai piemīt ironija un sarkasms. Tas priecē, nebiju zinājis, par šādu viņas personības šķautni. Paldies par rakstu :)

Toties, ja ar kaimiņiem ir sliktas attiecības, Lieldienās tās var pasliktināt vēl vairāk, un tādējādi tikt vaļā no blusām un mušām. Jo, ja Lieldienu rītā istabas gružus uzber uz otra saimnieka zemes, tad to gadu mājās nebūs ne blusu, ne mušu.
________________________________________________

Ideāla recepte-visus kalvīšus ,šleserus,šķēles,rāvjus,ķirsonus,indriksonus un citu drazu jāizber otrā Zilupes krastā.Un tad ,lai kaimiņi tiek galā ar savām blusām un mēslu mušām!

…Jo ,kas olu bez sāls ēd, tas visu vasaru daudz melos….

Lieliski , Laila ! Labs sinonīms politiķiem, nu jau arī Kalnietei.

19.
dzeris - zvirbulēns-šausmas
2010. gada 3. aprīlis, 09:44

Piekrītu! Tie sorosisti sagraus mūsu latvju tautu & valsti!

Ko A. Zinovjevs par šito?

Vēl nav dzirdēts.

21.

Jā, man arī liekas, ka ziepes būs lielas. Sorosīdi varētu smuki iespekulēt uz lata devalvācijas rēķina. Viņi tikai, iespējams, gaida izdevīgu brīdi, kad dolārs būs tuvu pie 1:1 ar eiro. Tas brīdis strauji tuvojas. Un kas tad varētu notikt? Ja devalvē latu pret eiro 1:1 (tas ir, būs ne vairs 1 lats, bet 70 santīmi), tad realitātē, līdz ar eiro kursa kritumu, lats pret dolāru būs 1:1. Tātad lats pēc pirktspējas būs krities faktiski uz pusi jeb par 50 %. Cik no šādas afjoras sorosīdi varētu uzvārīties? Nu, kādus 2 miljardus viņi dabūtu sev.

>>šausmas – dzeris

01.04.2010-Dolārs ar eiro = 1.34679.

Tas brīdis strauji NEtuvojas…

šausmas: laikam esi beidzis kautkādu Turību vai RSU?

22.Lelle….vai RSU?”

RSU – Rīgas Sorosaloģijas Universitāte?

10.pypuanis marihyaniieldienas ievazāja/ ie Palestīnas ž/jūdi,,,”

un Subsahāras maoistu optometristi.

25.

Ha ha, es Tavā vietā priecātos, ka kāds vispār kaut ko ir beidzis. Manā gadījumā gan tā ir LU.

Es par sorosīdu tēmu, protams, paironizēju. Bet tomēr nav jau dūmu bez uguns. “STUPID investors in PIGS” – ne jau velti šādi temati parādās pasaules politekonomiskajā elitē. Šeit ir pamatā ES valstis, bet nerūkst arī citu – Turcija, Islande, Dubaja… Ko tad mēs varam sagaidīt no Sorosa tētiņā situācijā, kad nekas nav stabils un viss ir nestabils? Vilks jau tikumu nemaina! Un ja vēl decembrī kurss bija 1,5200 un tagad ir 1,3450 – tad līdz 1,1000 ir viens špļāviens. Kaut kur kaut ko jau tie žīdiņi manevrēs, bez tā jau neiztiks. Un neizskatās, ka varētu uzcelt atpakaļ 1,5200 vai pat vēl augstāk, kā iepriekš prognozēja (1,6000). Nu tad atliek tikai dzīt uz leju.

Kā te būs ar to latu, ko jau sen bija jāizmaina, nu nezinu. Dambrauskis nupat pēkšņi un negaidīti apjēdzis, ka atkal vajadzēs 500 miljonus griezt nost, aber nav jau vairs, no kā griezt!!! Kas tad cits šim atliks, kā lūgties uz ceļiem Ilmāra priekšā, lai izlīdz ar latu… UN tad tiešām var tā pēkšņi sanākt, ka devalvēs par procentiem 30, bet patiesībā sanāks uz pusi.

26.

Ko ta pabeidzi LU?
Jāsāk domāt ,ka žīdiņi tālejoši izdomāja viltīgo gājienu ar Grieķijas datu viltošanu un tām sekojošām problēmām.

27.
šausmas - klusais
2010. gada 3. aprīlis, 13:49

Pabeidzu sociālos.

Viņi, tie žīdiņi, jau ir labi cilvēki. Ļoti labi zinām, cik tālu vai tuvu viņi stāv no tā, kur grozās nauda. Patiesībā jau visi grib tai naudai tikt tuvāk, bet ne visiem izdodas.

Galvenais sorosīds ir izpelnījies liela finanšu speciālista slavu. Problēma tikai ir, ka nekad tu nezini, vai viņa pateiktais ir objektīva analīze, vai arī apzināti meli ar mērķi sasvārstīt tirgu un nopelnīt. Grieķijas gadījumu tik smalki nepārzinu, lai spriestu par lielākajiem vainīgajiem. Bet skaidrs, ka līdzīgas problēmas ir daudzām Dienvidu valstīm. Soross saka, ka ir 22 % iespējamība, ka nākamajos piecos gados Grieķijā būs defolts. Tāpat izskan vidokļi, ka Eirozonā vienam otram var parādīties vēlme pamest eiro. Nu ja tur Dienvidos turpināsies bardaks, un ja šo slideno situaciju vēl vairāk sašūpos lielie finanšu spekulanti (ko viņi noteikti darīs, ja vien būs tāda iespēja), tad tādi kā poļi, vācieši, somi, varbūt arī igauņi, var izlemt taikt eiro – atā!

Ļoti žēl, ka mēs, latvieši, te ar zviedriem kašķējamies un neizmantotojam Ziemeļu potenciālo pārsvaru pār Dienvidiem un nesākam gatavot savu alternatīvo ES, bez Dienvidiem. Bet es ticu, ka līdz tam lieta nonāks. Žēl tikai, ka tik vēlu.

28.
dzeris - šausmas u.c.
2010. gada 3. aprīlis, 14:35

Tas koments nr.19 nav mans, tā ka visus iebildumus TP vai LPP jauniešiem, vai kas tur vēl tagad visur raksta ar maniem nikiem.
Es pats esmu sorosīts.

29.
zvirbulēns-dzerim
2010. gada 3. aprīlis, 14:53

Es pats esmu sorosīts.
———-
Ar to nav jālepojas, jābrauc uz Izrēlu un miers mājās!

Es te gribēju dažas rindiņas veltīt Sarmītei. Viņa ir gudra meitene, gan jau, ka ieskatās arī šajā viesmīlīgajā saitā.

Vispirms es aicinātu nepārforsēt ar vīniņiem, jo tie atņem darba spējas. Viena otra ļoti gudra politikas zinātnes darbiniece tādā veidā aizbaudījusies teju vai līdz baltajām pelītēm.

It kā vienreiz centos ko uzrakstīt tajā jaunajā vietnē ar lietus laika amata rīka nosaukumu, bet neņēma mani pretī, nesūtīja paroli uz e-pastu, pretēji solītajam. Bet es jau arī sevišķi necerēju, jo tie personāži, kuri uzmetušies par rīcības komiteju, nudien sevišķu uzticību no manis nebauda. Tā ir Sarmītes pirmā lielākā kļūda – nespēt izveidot tādus sistēmu, lai uzmeklētu, uzaicinātu, iesaistītu un nodarbinātu potencišlus kadrus jaunajai valsts atjaunotnes kustībai. Tagad ir tā, ka jebkuram labam kandidātam pretī būs vecās nomenklatūras cenzori, kuri jebkādas labas idejas un kandidatūras pašsaglabāšanās nolūkos nocirtīs jau pašā saknē – galu galā, vietu skaits listē ir ierobežots… Un mēs jau visi saprotam, ka jaunā trejpartiju apvienība dabūs, un daudz.

Droši vien zemapziņā Sarmīte saprot, ka viņas politbirojs ir vājš un ne pārāk uzticam, tādēļ izcēlusi vienu sevišķo kandidāti – kādu jaunu meiteni, kura vēl nesen pārvaldīja sabiedrisko procesu caurspīdības veicināšanas kantori. Ja gribiet zināt manas domas, tad teikšu godīgi: kā banāna pienesēja izraudzītā būtne būs laba un skaista, un šķelmīga. Bet kā sabiedrības procesu veidotāja tomēr vēl šķiet pazaļa.

Bet runa faktiski ir par ko citu. Sarmīte ir iesaistījusies polemikā ar kādu sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma īpašnieku. Par politikas un ekonomikas saistību. Viņa saka, ka tām lietām jābūt šķirtām, bet viņš oponē, ka biznesmeņi tagad nu kontrolēs politiķus, ja viņu, šo pankūku cepēju, ievēlēs.

Uzreiz redzams, ka visa šī diskusija ir tukšs bazars. Ne viens ko jēdz valsts pārvaldē, ne otrs. Patiesībā politika un ekonomika ir konteksta ziņā kopā aplūkojami jēdzieni; tos nevar atraut vienu no otra. Bet arī biznesmeņi nav un nevar būt kāda speciāla suga ar sevišķām pilnvarām kontrolēt varu. Kas tad tādā gadījumā ir skolotāji, kara veterāni un seksuālās minoritātes – vai ignorējamas cūkas vai?

Politiskajai elitei, protams, ir vajadzīgs bizness kā ienākumu avots valsts funkcionēšanai. Tai pašā laikā biznesam ir vajadzīga valsts vara, kura nodrošina drošību, infrastruktūru un sociālos objektus biznesmeņu un viņu darbinieku un bērnu dzīves kvalitātes uzturēšanai. Un to visu panāk ar samērīgiem nodokļiem – tieši tik lieliem, lai biznesmenis vēl spētu samaksāt, un tieši tik maziem, lai par tiem vēl varētu uzcelt bērnudārzus un samaksāt policistiem par kārtības uzturēšanu, un ceļu asfaltēšanu.

Re, cik viss vienkārši. Bet nu Sarmītei, ja grib kļūt par prezidenti, vēl daudz jāpamācās zināmas lietas politikas teorijā… Par sabiedriskās ēdināšanas fanātu, kurš braucot makšķerēt kopā ar veselu baru palīgu, un algas maksājot… paši nojaušat iekš kā, neizteikšos vispār: no way sēdēt uz viena no tiem 100 beņķiem. Vien atmiņā nāk kāds nelaimīgs gadījums, kad ēstuvē Vērmaņdārza apkārtnē gadījās paņemt soļānku ar peldošām speķa strēmelēm. Saprotu, bija jau vakars, un tā zupiņa laikam bija vismaz dienu sildījusies. Bet man no tā vieglāk nekļuva – trīs dienas un naktis vēmu un skrēju… Ceru, ka pirmdienas “biznesmeņu” apspriežu dalībnieku šķīvjos būs svaigāki produkti.

Lailai vienmēr ir piemitusi ironija un sarkasms. Tāpēc jau arī viņas rakstus mīlam.

To šausmas – tautas ticējumiem vajag vēlkādus īpašus pirmavotus – vai varbūt norādi, kura tantiņa kurā gadā kurā novadā to izteikusi?

32.
dzeris - zvirbulēns
2010. gada 3. aprīlis, 15:17

Jā, tuvākā laikā braukšu, man Izraelā patīk.
A tu pats, netaisies uz to pusi, uz kādu Gazas sektoru, neiesi brāļiem palīgā, tur tak visi tavējie – antisemīti, antisorosīti, utt., acīmredot, mantāli un ideoloģiski viņi tev tuvi, ja jau tev Soross un Izrala nepatīk?
Smagi jau viņiem tur iet, manējie tiem tavējiem spēcīgi liek kloķi, tavējie ar to tik glābjas, ka slēpjas aiz bērniem un sievietēm?

33.
dzeris: dzeris - zvirbulēns
2010. gada 3. aprīlis, 15:52

Tas koments nr.32 nav mans – lūdzu TP un/vai LPP jauniešiem likt mieru.

34.
zvirbulēns-šausmas
2010. gada 3. aprīlis, 16:27

Manuprāt, Ēlertes kundzei jāmaina imidž, no niknās kundzes un smaidīgu un atvērtu. Otra lieta, jādistancējās no bijušā VVF galma, īpaši no ēbreju izcelsmes, jo te tomēr Latvija. Treškārt, jābeidz gvelzt par visu tautību latvieti, jaunu nāciju, pārspīlētām cilvēktiesībām, bērnu tiesībām, utt., utt. – latslāvisms neies caur.
Un visbeidzot, viņai būtu jāsaprot,ka viņa nebūs valsts prezidente, nu nekādā gadījumā arī nē, uzmetīs “Vienotība”.
:)

Protams, ka , Jūtot SAVU GALU, dažādi pakalpiņi dara ,ko vien iedomājas. Un iedomājas atbilstoši savam NEprātam.

36.
Laila - zvirbulēnam
2010. gada 3. aprīlis, 18:13

Mārci!! Tu antisemīts??

37.
Lelle(īstā)-šausmas
2010. gada 3. aprīlis, 18:46

22 koments nav manējais! Viens pamuļķis Dienas portālā man uzsēdies, nu ir pārvilcies arī uz šejieni.

38.
Lelle(īstā)-dzeris
2010. gada 3. aprīlis, 18:52

Kāds no TP vai LPP?LC mudaciņiem uzsēdies mūsu nikiem…zem manējā viss Dienas portāls tiek piekakāts ar debilitātēm…izskatās, ka šos izmisums smagi māc, reitingi zemi, nekas labs nespīd, arī naudas shēmas aizgrieztas ciet, vot i ārdās…

39.
zvirbulēns-Lailai
2010. gada 3. aprīlis, 18:53

Mani sauc par Ēriku, tas pirmkārt, otrkārt, es esmu tajos uzskatos, ka ēbrejiem ir sava valsts Izrēla, kuru var būvēt un būvēt, un, ka Latviju jābūvē latviešiem, ne vairāk un ne mazāk!

40.
dzeris - zvirbulēns
2010. gada 3. aprīlis, 20:32

Un kas tad valsti pēdējos 20 gadus būvē, ja ne latvieši?
Izraelu nodibināja 1948 gadā, 1968 gadā Izraela bija spēcīga valsts, ar kuru bija jārēķinās visam reģionam, tā bija uzvarējusi vairākos militāros konfliktos, Izraelas pilsoņi droši varēja ar savu valsti lepoties un zināja, ka valsts tos aizsargā, un kas ir Latvija, antisemīta kungs?

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Marts un miers (116)
Laila Pakalniņa

Vai Latvijā ieviesīs kalendāru, kurā 15.martam uzreiz sekos 17. un nav 16.marta – līdzīgi tam, kā, piemēram, daudzās pasaules viesnīcās nav 13.numuru vai 13.stāvu? Reizēm [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Ušakova kalendārs (118)
Laila Pakalniņa

Kamēr mediķi ikvienam, kas pārvietojas pa Rīgu, iesaka izdzīvošanas nolūkos skatīties uz augšu (visai grūti realizējams padoms, turklāt – nekā jau tur, augšā, nav, bet [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Principā mēs esam latvieši (107)
Laila Pakalniņa

Par to, cik attieksme pret hokeju Latvijā ir iracionāla, liecina arī tas, ka pat pēc trijiem zaudējumiem (tostarp divām sagrāvēm), ko nacionālā hokeja izlase piedzīvojusi [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Man nav vienalga (49)
Laila Pakalniņa

Padodos, man tiešām nav vienalga – pamostoties no olimpiskā murga gribu atbildēt balsij, kas tiklīdz atrodu laiku painteresēties par to, kas notiek Vankūverā un Vistlerā, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Izvēlēties Latviju (97)
Laila Pakalniņa

  Bijušais Gvantanamo ieslodzītais Latviju esot izvēlējies pats. Atliek vien domāt, ka tā arī ir, un galu galā, kāpēc šajā gadījumā tas tā arī lai nebūtu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Mammas uzvaras diena (51)
Laila Pakalniņa

Rīgas domniekam Jānim Šmitam vēl nav apnicis – pagājušonedēļ viņš atkal pacīnījās pret pagānisma tradīciju piekopšanu Vecrīgā. Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē Šmits izteica [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Ģimene un barikādes (248)
Laila Pakalniņa

Es pat īsti nepamanīju, ka jau 19 gadu nepiedalos barikāžu piemiņas pasākumos. Proti, nekad pēc 1991.gada janvāra man nav bijusi vēlēšanās būt pie kāda Rīgā [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Sniegā un ceļā (40)
Laila Pakalniņa

Man patīk ziema, kurā ir tik daudz gaismas no sniega. Jo ir tik interesanti skatīties. Kā pa vienu taku cits citam pretim iet cilvēki. Kurš [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Tiesa un jutīgums (131)
Laila Pakalniņa

Pagājušo pirmdien Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris par „jutīgākajām” jaunā gada lietām nosauca tiesnešu algu „iesaldēšanu” un strādājošo vecāku pabalstus. Tā saukto mazā Gustava lietu, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kas pie mums ir atnācis? (42)
Laila Pakalniņa

Ja jau „visi bērni” vienojušies šķietami daudzpusēji (bet jo īpaši tirgotājiem) izdevīgā Ziemassvētku saucienā „dāvanas būs tev un man!”, atliek vien pieņemt lēmumu, kas tās [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books