Kā dabūt baltu seju un nepieskarties bruņurupucim (146)
Autors: Laila Pakalniņa
Publicēts: 2010. gada 2. aprīlis 14:07
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Tā kā saskaņā ar ticējumu Lieldienās var tikt pie baltas sejas, bet paklausot mediķiem – pēc saskares ar bruņurupučiem kārtīgi jāmazgā rokas, četras Dieva dotās (arī pagāniem un neticīgajiem) brīvās dienas tikai šķiet vienkārši nodzīvojamas.

Uz to, ka Lieldienas nav nekāds parastais (olu krāsošanas un ēšanas) laiks, norāda arī augstu Latvijas amatpersonu teiktais. Tā Latvijas prezidents norāda: “Pavasaris pirms 20 gadiem mums nesa ilgi gaidīto brīvību. Lai arī šogad Lieldienu labā vēsts veicina mūsu vienotību un saliedētību kopīgu mērķu sasniegšanai”. Bet premjers saka: “arī Latvijas valsts dzīvē šo laiku mēs varam simboliski dēvēt par attīrīšanās un atdzimšanas laiku, kad, izejot cauri grūtībām, sākam celt jaunu Latviju”. Savukārt Saeimas priekšsēdētāja retorika ir īpaši patētiska: „Pirmie pavasara asni un plaukstošie pumpuri ir kā Lieldienu brīnuma vēstneši, kā cilvēku un dabas apņemšanās vērsties augšup, celties garīgajā izaugsmē, kļūt labākiem”.

Tomēr vecie ticējumi daudz konkrētāk un vienkāršāk stāsta par to, kas tieši šajās dienās būtu un nebūtu jādara. Piemēram, Lieldienās olu čaumalas jāber caur vīrieša biksām, jo tad vārnas cāļus neēd. Protams, vīriešu „biksas” mūsdienās varētu tik arī pasargātas no olu čaumalām – ne jau visiem pa pagalmu cāļi skraida. Toties latvietim kā slēpotāju tautas pārstāvim, kas Alpu saulē pārāk iekrāsojis seju, varētu būt aktuāls kāds cits ticējums. Lielajā piektdienā jāiet pie skudru pūžņa, jānoliecas un jāļauj, lai skudras seju „apdzelda”, tad būs balta seja.

Toties, ja ar kaimiņiem ir sliktas attiecības, Lieldienās tās var pasliktināt vēl vairāk, un tādējādi tikt vaļā no blusām un mušām. Jo, ja Lieldienu rītā istabas gružus uzber uz otra saimnieka zemes, tad to gadu mājās nebūs ne blusu, ne mušu. Ja brīnumam ir kāds racionāls izskaidrojums, tad šinī gadījumā tas varbūt ir tāds, ka tas „otrs saimnieks” patiesībā ir blusains un smirdīgs (tāds, kam mušas apkārt mudž). Un ja ar mēslu iebēršanu viņa teritorijā ir iespējams kaimiņu sadusmot un atturēt no jūsu māju apmeklējuma uz kādu gadu, tad šajā laikā, visticamāk, arī būsiet pasargāts no blusām un mušām.

Taču uz konkrētu rīcību Lieldienās aicina ne vien ticējumi, bet arī mediķi savā paziņojumā, kas pirms Lieldienām izplatīts medijos, „lai Lieldienas sagādātu tikai patīkamas emocijas un veselības problēmas netraucētu izbaudīt svētkus”. Tātad – olas, pilnīgi iegremdētas ūdenī, jāvāra septiņas minūtes. Kārtīgi jāmazgā rokas pēc tualetes apmeklēšanas, pirms ēšanas un pēc saskares ar salmonellas nēsātājiem – putniem, pelēm, bruņurupučiem. Tāpat vēlams būt modriem un neaizmirst, ka pirmās ērces jau modušās – „nesot mājās pūpolus un bērza zarus, pirms ienākšanas mājās tos der kārtīgi apskatīt un nopurināt”. Un „vēlams aplūkot apģērbu, lai pārliecinātos, vai pie tā nav pieķērusies kāda ērce”.

Šai sakarā lieti noder ticējums, kas Latvijā radies vēl pirmsērču periodā: „Lieldienu rītā jāvelk gluži jauns krekls mugurā – tāds, kas vēl nekad nav valkāts”.

Bet, kas attiecas uz ticējumiem par to, kā jādzīvo Lieldienu nedēļā, izskatās, ka šogad vētras un pērkona negaisi Latvijai postu nenesīs. Tas draudot tad, ja Lieldienu nedēļā darot trokšņainus darbus. Bet apjomīgā kūlas dedzināšana taču tāds kluss darbiņš ir – tik vien tā trokšņa kā ugunij pērnajā zālē švirkstot un pa kādai ēkai liesmās sabrūkot.

Bet vispār laikam ir tā  – lai pareizi nodzīvotu Lieldienas, labāk ne vien pēc iespējas biežāk mazgāt rokas, bet arī rēķināties ar to, ka Lieldienās maģisks ir viss.

Piemēram, sāls. Ja izvairīsieties no tās lietošanas uzturā, kļūsiet par meli. Jo ,kas olu bez sāls ēd, tas visu vasaru daudz melos. Turklāt jāatceras, ka Lieldienu rītā pirms saules lēkta jāuzliek sāls uz staba gala un jāatstāj līdz saules rietam. Tad tā kļūs derīga pret visām slimībām.

Taču nav jau tā, ka Lieldienās jārīkojas tieši tā un ne citādi. Pastāv Lieldienu izvēle.

Piemēram, attiecībā  uz matu ķemmēšanu. Lieldienās labāk matus nesukāt, jo tad vasarā, mežā ejot, vienmēr redzēs čūskas. Savukārt, ja matus sukās zem eglēm, tad galva nesāpēs. Tādejādi jāizvēlas – vai nu jums rādīsies čūskas, toties nesāpēs galva, vai arī tieši otrādi.

Nu un kas jau nu ir pilnīgi noteikti – Lieldienu naktī redzētie sapņi piepildās.

Labus sapņus Lieldienās!

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(22 balsotāji )
Komentāri
41.
zvirbulēns-dzerim
2010. gada 3. aprīlis, 20:41

Nav šaubu, ēbreju tauta uzvarēja arī otro pasaules karu, kā krievi saka veļikij narod, bet katram roka jāpieliek savas valsts kopšanai, ēbrejiem tā ir Izrēla, un labi, ka tā!
Kā Jēzus Kristus teicis-tev nebūs pa svešām zemēm, valstīm klenderēt!
:)

42.
zvirbulēns-dzerim
2010. gada 3. aprīlis, 20:49

Tu nezini, kā tas viss beidzās, ēbreju draudze samaksāja sinagogas būvētājiem? Prese rakstīja, ka sinagoga atjaunota spīd vienā zeltā, bet celtnieki, nabadziņi, ne santīmu neesot redzējuši?
Es personīgi neticu, ka te vieta runām par baisu uzmetienu 300 000 Ls apmērā, bet rakstīt rakstīja, varbūt vari ko paskaidrot.
:)

43.
Skaistule> paregis
2010. gada 3. aprīlis, 21:02

… un visādu zvirbuļu, šausmoņu un oliveru dārziņos arī. Tiš prom uz “Dienu”!

44.
zvirbulēns-dzerim
2010. gada 3. aprīlis, 21:04

Ja godīgi, mēs, latvieši, tādi kautrīgi, neko daudz par šo interesanto tautu – ēbrejiem nerunājam, un tā taču mēs sevi apzogam, vai ne? Mums vajadzētu daudz vairāk runāt par viņiem, pētīt viņu mentalitāti, kultūrslāni, vēsturi un runāt, tā teikt, apzināt šīs tautas gaišās puses un, katrā ziņā, arī negācijas.

45.
dzeris - zvirbulēns
2010. gada 3. aprīlis, 21:09

Kā tad, kā tad, atkal ļaunie ēbreji apbižo nabaga lētticīgos un godīgos darbarūķus latviešus, ko līdzīgu arī kāds cits apgalvoja, kurš beigās kādā bunkurā esot žurku indi iedzēris.
Un kas tur vēl zvirbulēnveidīgos apbižo – ak, jā – svensoni, krievi, Soross, vietējie sorosīti, kas tur vēl atgādini?
Lido tik uz siltajām zemēm, Irānā jau vēl viens, vārdā Ahmadinežads ko līdzīgu murgo, nu vēl Čavess Venecuelā, kas tur vēl, Hamazs, Āfrikā, šķiet gan jau kāds atradīsies, kompānija priekš tevis būs atbilstoša, sapratīsiet viens otru no pusvārda, priekš ES valsts tādi kā tu, tomēr, eksotika, ja nu vienīgi tu varētu biedroties ar kādiem radikāliem islamistiem kādā Francijā, vai ar kādiem krievu fašistiem.
Es tev no sirds novēlētu kādu laiciņu uzturēties viņu siltajā kompānijā, tā treikt, starp līdzīgi domājošiem “brāļiem”.

46.
zvirbulēns-dzerim
2010. gada 3. aprīlis, 21:14

Un tomēr, baigi skumji, ka izrēļu tauta lika to Ješuā sist krustā. Nu kādu velna pēc viņiem vajadzēja tā darīt, būtu situši Barabaju, bet Dieva Dēlu, nu atvaino, vai ne?
Un te nu tas rezultāts, Dieva dusmas pār šo tautu gāzās un gāzās un gāzās, vispār drūmi, kas tik viņus nekāra, kas tik viņus nededzināja, ārprāts, vai ne?
Un vēl jau ļaunas mēles runā,ka ātoms tiks viņiem uzmests, palestīnieši vai musulmaņi dikti dusmīgi esot.
:)

47.
zvirbulēns-dzerim
2010. gada 3. aprīlis, 21:34

Dzeri, a tu esi dzirdējis vēl tādu stāstu, itkā ēbrejiem esot bijis savs Dievs, bet šie šo esot nodevuši, jo sākuši pielūgt visas pasaules Dievu Kristu, kuram ar viņu tautas Dievu neesot nekāda sakara.
Daži apgalvo, ka tā esot bijusi baisa, nebijusi nodevība, un, ka no šejienes visi tie holokausti (vēsturē -kopā trīs, jo vecais Dievs riebjot.

48.
dzeris - zvirbulēns
2010. gada 3. aprīlis, 21:55

Mazāk lasi Neatkarīgo un klausi, ko tavs Puzes šefs tev borē, tad nebūs jāmurgo, un nedomā tik daudz par to Izrelu un ēbrejiem, viņiem tur viss ir OK, kaut Latvijai un latviešiem tā būtu.
Ja pārāk daudz par to domāsi, pēdējās smadzenes iekaisīs.
Iedzer kādu nomierinošu tēju, bolderiānu vai māteri, un ej labāk gulet.

murgs ir šis Lailas Pakalniņas raksts, nu nespēju izlobīt tā jēgu un tā arī nesapratu kurā vietā īsti man vajadzētu smaidīt smieties vai kā citādi priecāties.

50.
zvirbulēns-dzerim
2010. gada 4. aprīlis, 06:49

Es domāju, ka vēlēšanās jābalso par A.Lembergu, viņš Ventspili pacēlis, pacels arī Latviju, a tie citi neko nav izdarījuši kaut gudri runājuši dien un nakt. Runāt jau visi māk, bet jēgas ta no visa tā apaļa nulle!
Katrā ziņā,piemēram, sinagogas ēbreji atjaunotu par savu naudu, ne santīma nedabūnot valsts naudu, Lembergs neļautu visiem braukt valsts kasē, kārtojot savas privātās lietas.

“Lembergs neļautu visiem braukt valsts kasē, kārtojot savas privātās lietas.”

Smieklīgi!!! April, april!

52.
Lelle(īstā)-Lelle 51
2010. gada 4. aprīlis, 07:54

Nu aizveries, taču un beidz te manu niku ekspluatēt!

53.

Labrīt! Sveiciens Muļķu zemei Lielajā dienā! Nu tad vēlu visiem tā kārtīgi savas olas apkrāsot, izdaiļot, izripināt, izvirpināt, izglaudīt, izšūpot,izdauzīt, izbaudīt, izlaizīt, izgaršot…un labi augstu pašiem izšūpināties, tikai ar muti dubļos neiekrist…un neaizmirst par Visvareno debesu, zemes un mūsu radītāju- Tēvu, Dēlu un Svēto garu.
Priecīgus svētkus visiem!

54.

Citi cilvēki aiz savas bezspēcības un skaudības kaimiņam pie durvīm piekakā vai kaimiņa suni noindē, citi aiz tā paša iemesla raksta ar svešiem nikiem, tā ka pārāk satraukties nevajag, nu lai jau vismaz tādā veidā gūst kādu mierinājumu, kā saka – lai svētīti tie garā vājie un lai viņiem debesu valstība.

55.
Lelle(īstā)-dzeris
2010. gada 4. aprīlis, 09:02

Dienas portālā noteikti šitais pats jefiņš arī zem Tava nika ņemas…es jau te iepriekš teicu, ka viņiem iestājusies galīga un pilnīga impotente un nesaturēšana…nauda iet mazuma, shēmas Dombrovskis nu ir smagi piegriezis, reitingi zem 5%, tāpēc paši vairs nezina ko pasākt kā vien te mēdīties.

56.

Nu re ko, te arī sākuši ar manu niku rakstīt…

57.
Tīģeris > šausmas
2010. gada 4. aprīlis, 09:47

godātās “šausmas”, ko nu pārgudri čiepstat par Ēlertes “vīniņiem”. Cik reizes tad Jūs esat ar viņu kopā iedzēris :) ? Vai Jums šķiet, ka viņa iemalko, tāpēc, ka viņa vairs neizskatās pēc astoņpadsmitgadīga zaķa? Un nepārvērtējiet sevi, acīmredzot neprotat pat internetā reģistrēties, ja Jums lietussargs.lv nesūta paroli. Domājat, tur webmasters, kas nu viņš/-a ir, tā nu arī pētījis, lasijis, iedziļinājies Jūsu komentāros, un ieprogrammējis, kādiem pseidonīmiem nedot pieeju? Darīt nav ko, Hahahahahaahahaaaa :) Ziniet, vispār tādas lietas, kā izsūtīt paroli, websaitos dara robots :) Jums gan ir pārspīlēti paaugstināts pašvērtējums.

58.
Skumjā Izskata Bruņinieks
2010. gada 4. aprīlis, 09:50

Domājot par Lieldienām un arī Ziemassvētkiem, katrs no mums domās ir gribējis būt klāt tajos tālajos notikumos. Katrs ir gribējis klātienē redzēt un uzzināt – “bija vai nebija?”. Kāpēc lielākā daļa cilvēku tic šim Brīnumam? Kāpēc mēs, neskatoties uz lielajām zināšanām medicīnā, bioloģijā, ķīmijā, noliecam galvu Dieva priekšā? Vai tas nav vislielākais brīnums, ka mēs ticam Tam? Kāpēc katru gadu mēs atgriežamies pie šī fascinējošā stāsta?

Katram ir sava atbilde. Varbūt mēs ticam šim Brīnumam tāpēc, ka tas ir stāsts par tām lietām, kuras mums ir vissvarīgākās un ar kurām sastopamies katru mīļu dienu. Mēs ticam tam, jo tas ir stāsts par mīlestību un naidu, par draudzību un nodevību. Un arī par cerību. Un, protams, par piedošanu.

Negribās šajās dienās runāt par tām zvērībām, kas ir pastrādātas Dieva vārdā. Negribās ari runāt par tiem neliešiem, kas slēpjās aiz TĀ KUNGA muguras.
Mums šis stāsts ir svarīgs, jo liek aizdomāties
par galveno un dara mūs labākus. Šis stāsts dod mums cērību un māca piedod.

PRIECĪGAS LIELDIENAS

59.
Tīģeris > šausmas
2010. gada 4. aprīlis, 09:55

tas Domburšovs gan bija ģeniāls. Vislabākais, ko jebkad biju redzējis. Pat žēl palika nabaga Ķirsona par tik neiedomājamu izgāšanos. Ēlerte izklausījās, kā kāds rakstīja Delfos, kā misionārs Āfrikā pie mežoņiem. Tomēr Ķirsons – uzņēmīgs vīrs, godīgu(cik man zināms) biznesu bija izvērsis, dīvaini, ka tik šausmīgi iegrābies ar kredītiem. Jokaini.

60.
Tīģeris > Sk.Izsk.Bruņinieks
2010. gada 4. aprīlis, 09:57

vai tad Jūs, tāds poētisks gars būdams, tiešām būtu gribējis būt klāt Jēzus(kas tač’ tomēr bija reāla persona) krustā sišanā? Tas taču drausmīgi.

61.
Tīģeris > zvirbulēns
2010. gada 4. aprīlis, 10:46

Vairu ievēlēja par prezidenti 62 gadu vecumā, Reiganu – 70, uz otro termiņu vispār – 74gados. Ēlertei tagad ir 52, viss vēl priekšā :) pat aiz-aiznākamās Saeimas laikā, pēc 12 gadiem(tātad 64-65gadi viņai) vēl varēs kandidēt! Man arī liekas, ka Vienotība viņu tagad uzmetīs, par daudz tur potenciālo prezidentu. Bet – pacietību, neatlaidību viņai, šitāda cerība man vēl ilgi būs dzīva :) )))

kurš zin, Āboltiņa arī grib kļūt par Prezidenti? Āboltiņai tagad 47gadi(paskatījos wikipēdijā), ņemot vērā, ka Klintons kļuva par prezidentu 46 gados, nu jau var mēģināt :) . Tas gan būtu Liesmojošs variants. Kalniete gan rindā pirmā, jo dzimusi 1952. Bet Ēlerte daudz šikāka.

63.
zvirbulēns-Skumjajam Bruņiniekam
2010. gada 4. aprīlis, 12:14

Domājot par Lieldienām un arī Ziemassvētkiem, katrs no mums domās ir gribējis būt klāt tajos tālajos notikumos. Katrs ir gribējis klātienē redzēt un uzzināt – “bija vai nebija?”.
————
Man nekad nav gribējies, pat domās nē!Un domāju, ka es tāds neesmu vienīgais!

64.
Skumjā Izskata Bruņinieks
2010. gada 4. aprīlis, 12:27

Tev, Tīģeri, šodien uznācis”runājamais”. Izskatās, ka esi ideālists. Malacis, par ideāliem ir jācīnās. Mēs esam vienā komandā. Es jau arī to Tavu Ēlerti mīlēju, bet, diemžēl, šī mīlestība bija vienpusēja. Man liekas, ka viņa ir svēta – redzēju tādu kā spīdumu izstarojam. Nekādi nespēju uzmodināt viņā jūtas. No sākuma mēģināju Ēlertei pietuvoties un neuzkrītoši vicināju Vienotības karodziņu. Lai panāktu lielāku efektu, vēl tā skumji smaidīju… Nekā, it kā es būtu viņai tukša vieta. Tad mainīju taktiku. Nogāju viņai desmit reizes garām un pusbalsī skandināju : “Repše maita, Repše maita, Repše maita”…. Atkal nekā. Laikam nav lemts. Es palieku pie Jaunā laika un Repšes. Zini kāpēc? Mums priekšā gaidāma liela cīņa. Man būs vajadzīgs zobens un es izvēlējos pārbaudītu, cīņā jau norūdītu zobenu. Bet Tu vari mēģināt ar jaunu, varbūt tas arī griež.

Vēl padoms. Nemēģini diskutēt ar muļķiem. Vislabākais līdzeklis ir viņus neievērot. Izliecies, ka viņu nav. Tas viņiem visvairāk nepatīk.

Pret Ēlerti nekas nav, bet, reizēm, iespaids, ka viņa pati sevi vērtē pārāk augstu, tāda stipri nopietna, nevis ko stāsta, bet “vēsta” no saviem augstumiem.
Es 100% par Repši.
Jo Kalnietei un Āboltiņai jau arī sakāpis galvā, šīm te dāmām pārāk lielu varu nedrīkst uzticēt, var savārīt ziepes.
Bet, toties intrigu meistares, Repše līdz tādām lietām nenolaižas.
Mūrniece jau cenšās, bet, izskatās, rūdītie birokrāti viņu tur apspēlē, piespiež parakstīt visādus papīrus, ko pati vēlāk nožēlo, tipa – vot, ja būtu zinājusi to un to, nekad nebūtu to darījusi.
Rakstu par Vienotību, nevis par zābakiem no TP vai LPP, jo par tiem viss tāpat saprotams, par Vienotību balsošu, vismaz taisos, tāpēc, nav vienalga, kas tur notiek.

66.
piedzerties ar olu liķieri
2010. gada 4. aprīlis, 13:08

> Bruņinieks un Tīģeris
Liela cīņa būs 2011.gada budžeta veidošana – tiem, kas pie tā tiks. Bet lai vispār tiktu pie šīs cīņas, jāuzvar tā pirmā – vēlēšanas, un, manuprāt, Vienotība ir sapriecājusies pilnīgi velti un glupi. Ir pietiekami droši, ka viņi dabūs tupēt opozīcijā. Vai tad tas nav skaidrs? Es tikai iedomājos, Elerte – tupēt opozīcijā, viņai taču būs garlaicīgi, ne? Tāpēc viņa īsti varbūt nemaz negrib kandidēt. Ja ievēl, tad taču katru dienu jāiet tur sēdēt. A citādi brīva, var laist uz Ameriku… Un Stendžas zombējamā mašīna nostrādās kā vienmēr…, lai nopirktu SC koalīcijai, AAŠŠ naudas būs daudz vairāk. Bet, ja Elerte tomēr nekandidē, tad pēc 4 gadiem, kad varbūt valstiņa rāpsies ārā no bedres, būs izdevīgākā pozicijā. 56 vai 57gadi politiķei – labākais vecums. Tagad nākamie 4 gadi – popularitāti tur neiemantosi :(

67.
piedzerties ar olu liķieri > dzeris
2010. gada 4. aprīlis, 13:15

nu, bet Elerte vienkārši ir nopietna meiča, uzvedas attiecīgi – tā, kāda viņa ir. Pārdzīvo par valstiņu, dusmojas arī, kā iespējams nedusmoties, ka mafija vada valsti? Ko tur mīļi smaidīt? Nopietnība jau nav augstprātība. Man jau viņa liekas tāds valstisks tips.

68.

Prezidenta krēsls, kas atrodams Rīgas pilī, jau gandrīz 90 gadus ir pazīstams ar ērtumu sēžas vietai, muguras atbalstu, kvalitatīvajiem materiāliem un klasisko dizainu. Ēlerte jau vairākkārt pietverta, klusītēm ielavoties prezidenta kabinetā un stundām ilgi ar iekārē degošu skatienu vērojot leģendāro mēbeli.

Nu tad es arī!:) Man nekas nebūtu pret Ēlerti kā Valsts prezidenti, BET vai nebūs kā ar Vairu? Es, tālu stāvošs no politikas, 1993. gadā nebalsoju par LC, kad Diena uz to aicināja, nebalsoju arī par TP, kad Ēlerte 2x personīgi aicināja. Atceros arī, ka Ēlerte apsvēra iespēja iespēju LC sastāvā kandidēt uz saeimu…Vai man nebūs kārtējo reizi jāviļas? Ar tiem kandidātiem kā ar bitēm – neko nevar paredzēt:)

Lai saudzētu VVF aiztāvju nervus, piebildīšu, ka viņas pirmos 4 gadus vērtēju ļoti pozitīvi ar dažiem izņēmumiem, saprotot, ka arī viņa ir tikai cilvēks.

aizstāvju:)

72.

Atceros arī, ka Ēlerte apsvēra iespēja iespēju LC sastāvā kandidēt uz saeimu…

o, johaidi! Ko tik te nevar uzzināt… hmm.. nu, moins! Kurā gadā tad tas bija?

73.

par ko tad Tu balsoji 1993.gadā? kas tad tur vispār bija, par ko balsot, LTF atlieka?

74.
piedzerties ar olu liķieri
2010. gada 4. aprīlis, 14:40

nez kas visiem tā patīk tajā būšanā par prezidentu? Pat Pabriks bija ar mieru, Godmanis būtu ar mieru, Kalniete – pats par sevi. Kas tur foršs, vot, nesaprotu. Dekoratīva loma, jāstaigā likt puķes pie pieminekļiem, jāākstās, jāgriež lentes…

75.
piedzerties ar olu liķieri
2010. gada 4. aprīlis, 14:42

Demakova arī pilnīgi noteikti piekristu prezidentēt

76.
Skumjā Izskata Bruņinieks
2010. gada 4. aprīlis, 15:24

Slakteris arī gribētu….

77.
Skumjā Izskata Bruņinieks
2010. gada 4. aprīlis, 15:34

Ēlerte ir laba un vajadzīga ar to, ka savāks protestējošā elektorāta balsis. Kad tiks Saeimā, dabūs pāris dunčus mugurā um kļūs rāmāka.

78.
Skumjā Izskata Bruņinieks
2010. gada 4. aprīlis, 15:37

Kaut gan pati arī ir spējīga kādu duncīti citam iespraust…

Tā pa lielam jau samērā vienalga kas nākamais prezidents.Domājot par pilnvarām. Ja nu, tikai,… ” stāvi un labi izkaties”,negvelz acīmredzamas blēņas,utmml.. Nu tā, lai tautiešiem galīgi kauns nemetās.. :) No pieminētajām dāmām..tad jau labāk Ēlerte.Par Valdi jau noteikti labāk..Ar to es negribēju teikt, ka Valdis ir dāma..dies pas.. :)

Priecīgas visiem Lieldienas! :)

80.
zvirbulēns-Skumjajam Bruņiniekam
2010. gada 4. aprīlis, 17:38

Ēlerte ir soriste, kosmopolīte, internacionāliste, tauta melš, ka seksā – bargā kundze, īsāki sakot, nu neder viņa, viņa samaitāta ar tām Eiropas vērtībām.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Marts un miers (116)
Laila Pakalniņa

Vai Latvijā ieviesīs kalendāru, kurā 15.martam uzreiz sekos 17. un nav 16.marta – līdzīgi tam, kā, piemēram, daudzās pasaules viesnīcās nav 13.numuru vai 13.stāvu? Reizēm [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Ušakova kalendārs (118)
Laila Pakalniņa

Kamēr mediķi ikvienam, kas pārvietojas pa Rīgu, iesaka izdzīvošanas nolūkos skatīties uz augšu (visai grūti realizējams padoms, turklāt – nekā jau tur, augšā, nav, bet [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Principā mēs esam latvieši (107)
Laila Pakalniņa

Par to, cik attieksme pret hokeju Latvijā ir iracionāla, liecina arī tas, ka pat pēc trijiem zaudējumiem (tostarp divām sagrāvēm), ko nacionālā hokeja izlase piedzīvojusi [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Man nav vienalga (49)
Laila Pakalniņa

Padodos, man tiešām nav vienalga – pamostoties no olimpiskā murga gribu atbildēt balsij, kas tiklīdz atrodu laiku painteresēties par to, kas notiek Vankūverā un Vistlerā, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Izvēlēties Latviju (97)
Laila Pakalniņa

  Bijušais Gvantanamo ieslodzītais Latviju esot izvēlējies pats. Atliek vien domāt, ka tā arī ir, un galu galā, kāpēc šajā gadījumā tas tā arī lai nebūtu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Mammas uzvaras diena (51)
Laila Pakalniņa

Rīgas domniekam Jānim Šmitam vēl nav apnicis – pagājušonedēļ viņš atkal pacīnījās pret pagānisma tradīciju piekopšanu Vecrīgā. Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē Šmits izteica [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Ģimene un barikādes (248)
Laila Pakalniņa

Es pat īsti nepamanīju, ka jau 19 gadu nepiedalos barikāžu piemiņas pasākumos. Proti, nekad pēc 1991.gada janvāra man nav bijusi vēlēšanās būt pie kāda Rīgā [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Sniegā un ceļā (40)
Laila Pakalniņa

Man patīk ziema, kurā ir tik daudz gaismas no sniega. Jo ir tik interesanti skatīties. Kā pa vienu taku cits citam pretim iet cilvēki. Kurš [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Tiesa un jutīgums (131)
Laila Pakalniņa

Pagājušo pirmdien Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris par „jutīgākajām” jaunā gada lietām nosauca tiesnešu algu „iesaldēšanu” un strādājošo vecāku pabalstus. Tā saukto mazā Gustava lietu, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kas pie mums ir atnācis? (42)
Laila Pakalniņa

Ja jau „visi bērni” vienojušies šķietami daudzpusēji (bet jo īpaši tirgotājiem) izdevīgā Ziemassvētku saucienā „dāvanas būs tev un man!”, atliek vien pieņemt lēmumu, kas tās [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books