Ir klāt! (4,198)
Autors: Nellija Ločmele
Publicēts: 2010. gada 7. aprīlis 15:24
Atslēgvārdi: , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Sveiki, uzticamie Citadiena.lv lasītāji! Beidzot ir laiks vairākām ļoti labām ziņām.

Tas nekas, ka kalendārā šīs nedēļas ceturtdienā stāv parasts melnas krāsas astotnieks, īstenībā šo dienu mēs gribētu nosvinēt kopā ar jums visiem. Tieši 8.aprīlī dienasgaismu ieraudzīs jaunais žurnāls Ir un sāks darbu sarunu terminālis ir.lv. Laipni aicinu izmēģināt un ceru, ka būsim ar jums kopā arī jauno izdevumu lappusēs – gan papīra, gan elektroniskajās!

Kāpēc Ir? Tāpēc, ka tas ir ļoti stiprs un pozitīvs vārds. Kurš gan nezina, ka Latvijā daudz kā nav – uzticēšanās, naudas, darba, drošības. Bet mēs vēlamies runāt par to, kas ir! Palīdzēt dalīties ar vērtīgu pieredzi, patiesu iedvesmu, radošām idejām un tādējādi tās vairot. Piešķilt enerģiju, dabūt domubiedru pleca sajūtu!

Citadiena.lv saturīgā domu apmaiņa mums ir nostiprinājusi ticību, ka šāda kopiena ir iespējama un vajadzīga, tāpēc mēs to gribam paplašināt. Ir – tas ir mūsu piedāvātais upgrade. Ar šo grūti latviskojamo vārdu iekšējās diskusijās esam apzīmējuši darba principu, kas prasa pārsteigt pašiem sevi un lasītāju, neatkārtoties, nesadzīvot ar “normāli”, nebraukt pa ērtām sliedēm, bet meklēt inovāciju.

Mums ir jauns piedāvājums. Žurnāls ceturtdienās un sarunu terminālis katru dienu.

Žurnālu veidojam kā krāsainu mozaīku par svarīgo un interesanto, plašo tematu klāstu sakārtojot četros blokos — ir svarīgi par sabiedrības aktualitātēm, ir kultūra par mākslu pasauli, ir cilvēki par izcilām personībām, ir viss kaut kas par dzīvesstilu un izklaidi.

Ik nedēļu žurnālā atradīsit pētniecību, vērtīgus komentārus par politikas un ekonomikas norisēm, aktuālo nedēļas notikumu apskatu un pasaules pieredzi. Kultūras blokā — intervijas ar spilgtām personībām, recenzijas, esejas. Cilvēku sadaļā Latvijas portreti — veiksmes stāsti, slavenības, kas ar saviem darbiem iekarojušas daudzu prātus un sirdis, atklāsim arī jaunos talantus un unikālo šķietami parastos līdzcilvēkos.

Savukārt internetā žurnālistiku esam savienojuši ar virtuālās kopienas rīku. Proti, ir.lv ļaus jums ne vien uzzināt svarīgākās ziņas un iecienīto autoru viedokļus, bet veidot pašiem savu domubiedru loku. Atvērtas, dzīvīgas sarunas ir mūsu mērķis, tāpēc aicinu pievienoties, veidot savu profilu un debatēt! Ir.lv piedāvājumu turpināsim dinamiski attīstīt, jūsu ieteikumi būs ļoti gaidīti!

Mūsu komandas principi ir nemainīgi un jums zināmi – veidojam neatkarīgu, atvērtu un godīgu mediju. Šodien esam nosaukuši savus investorus – cilvēkus no dažādām darbības jomām, kuri ir noticējuši mūsu medija idejai.

Atvadoties no Citadiena.lv, gribu visas komandas vārdā no sirds pateikties ikvienam domubiedram un palīgam, jo kopā esam radījuši Latvijas mediju vidē patiešām unikālu pieredzi. Paldies brīvprātīgajiem viesautoriem, kaislīgajiem diskutētājiem, uzticamajiem lasītājiem! Un domāju, ka visi iepriekš minētie piebalsos komandas lielākajam paldies, kas par pacietību un izturību pienākas mūsu tehniskajam sargeņģelim Jānim. Jūs visi aizvadītā pusgada skarbumu esat padarījuši aizraujošu. Un pēdējā, labākā ziņa ir tā, ka mums taču īstenībā nav jāatvadās, jo – Ir!

Paziņojums presei un akcionāru saraksts

Paziņojums presei par žurnāla Ir un ir.lv darba uzsākšanu

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(71 balsotāji )
Komentāri

>zvirbulēns
Tevi nav ķērusi pavasara depresija? Pirms kāda laika pats vēl aizrautīgi stāstīji kā Latviju glābt. Tagad kaut kāds tāds ierāvies sevī, uz filozofiju velk… Kāds aplauza spārnus zvirbulēnam? Nodarīja pāri?
Tu tikai turies, nenokar knābi. Gan jau būs labi.

4122.

Dūšīgi vakar esiet cīnījušies, aizmirstot faktu, ka viena patiesība ir tikai eksaktajiem. Ekonomistiem un humanitārajiem ir vismaz divas, bet dažreiz neder neviena no viņām. Jāgrābstās tālāk pa to ekonomikas tumsu vien tik būs. Cik varu spriest, vistālāk ir ticis VD, neskatoties uz to, ka opozīcija visiem spēkiem mēģina viņu turēt ciet aiz kājām, bet Mesija kā nenāk, tā nenāk. Man sāk pamazām apnikt. Varbūt jāmet gaisā monēta?

Sveika būšana!
Njā, es no ekonomikas neko daudz nejēdzu un jautājumu vēl vairāk sarežģi tas, ka Osis->Kehris-> Smirnovs-> Šķēle- katrs saka kaut ko savu . Ej tu saproti, kāda ir tā Patiesība.

Nav kā Oma likums – katrs lielums savā vietā, ja ne, tad “īsais”.

/praksē tas izpaužas kā dūmi un nelaba smaka, bet kā ekonomikā?/
:)

4124.
zvirbulēns-puikam
2010. gada 22. maijs, 14:12

Cik Tev atlicis, nezinu, bet es drošs, Tu attapties pat nepaspēsi, kad sēdēsi vecs, slims un, galvenais, dzīvei un pasaulei, bērnus ieskaitot, lieks, un domāsi, ak, Dievs,jau dzīve galā, kur tā tā paskrēja!
:)
Es tagad esmu pie labas veselības, teju laimīgs, pat zvirbuliene liekas jauka, tīri friša. Man ir svarīga, tīkama nodarbe, tā rada prieku!
:)

>zvirbulēns
Un Tu tā no priecīga prāta dāļā drūmus pareģojumus?

4126.
ululiņš>markoni
2010. gada 22. maijs, 15:03

Ekonomikā iekrīt bedrē, bet pēc tam tā nelabā smaka nāk tāpat, kā pēc “īsā”.

4127.
zvirbulēns-puikam
2010. gada 22. maijs, 15:11

Es turu par tevi rūpi, jo skaidri zinu, ja Tu tāda pat stilā domāsi, ja nemainīsi pieeju dzīvei un sev, daudz muļķību sastrādāsi!
Varētu te uzjautāt: kādēļ gan tu, zvirbuli, dari to, ko citam noliedz darīt (glābt), kādēļ centies glābt Puiku, kurš tev to nemaz ne prasa, ne lūdz?
Uz ko es spētu vien atbildēt: arī man piemīt muļķība, skatos, Puika iet bojā, vismaz jāpasaka, lai mierīgāks miegs, kaut jēgas no tās teikšanas nebūs nekādas. Kā sacīt, kam jānoslīkst, tas noslīks, kam kalnā uzkāpt, tas arī uzkāps.
:) :)
P.S.
Manas domas ir gaišas, es nepareģoju, es runāju filozofiju, ja tā maz drīkst teikt.
:)

>zvirbulēns
Tavas rūpes par mani ir aizkustinošas. Liels paldies :)

4129.
zvirbulēns-puikam
2010. gada 22. maijs, 18:25

No 23.maija līdz 27.maijam Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) apmeklēs Ķīnu, kur piedalīsies starptautiskās izstādes “World Expo 2010″ Latvijas paviljona atklāšanā un tiksies augsta līmeņa valdības un pašvaldību amatpersonām.
——————
Te tev nu bija, augstā dziesma, morāles, ētikas lakstīgala, mauc pa pasauli pa mūsu naudu un ne sarkst,ne bālē, nu īstens lācītis, nevar balsot par Vienotību, nu nevar un viss.
:(

>zvirbulēns
Noskaties un varbūt pasmaidīsi citādi cepies nevietā:
http://www.youtube.com/watch?v=uB3yxtst7p0

4131.

>zvirbulēns
“…mauc pa pasauli pa mūsu naudu…”
Vot vot – hūtes lakstīgala iedziedājās…
Kāpēc nesatraucies par tiem miljoniem, ar kuriem nodrošina gaisa lidoņiem reklāmu?
Mūsu kaimiņi zviedri toties rūpējas, lai daudzām kompānijām būtu reklāma pasaulē:
http://www.expo2010.se/en/partners/

4132.
klusais>jautājums
2010. gada 22. maijs, 22:27

Nu tad pie 4112 jautājums bez ironijas – ko mums var dot AŠ^2 un atbalstītāji no to uzņēmēju vidus?

4133.

Pārlasīju diskusiju par ekonomiku. Lielos vilcienos atbalstu “jautājuma” pozīciju. Vismaz teorētiski. Kas attiecas uz praksi, tad nekādas “burvja nūjiņas” izejai no pasaules globālās ekonomiskās krīzes nav / ja nu vienīgi globāla hiperinflācija, kas zināmā mērā “apēstu” uzkrāto parādu nastu/ . Pasaules, arī Latvijas, problēma ir pārāk lielais parādu slogs visās iespējamajās dzīves sfērās, sākot ar ražošanu un beidzot ar patēriņu. Pasaules ekonomika buksē zem šī parāda sloga kā ēzelītis, kam uzkrauta nepanesama nasta. “Dzīve uz parāda” kā filozofija patreiz cieš totālu krahu. Senajā Grieķijā tirāns Solons lika izraut no zemes parādu stabus, lai atdzīvinātu pārliekos parādos nīkstošo lauksaimniecību. Un viņam tas izdevās. Laikam arī mūsdienās nāksies “norakstīt” milzu parādus, lai ekonomika spētu atdzīvoties.
Globāli vērojam klasisku kapitālisma pārprodukcijas krīzi. Bez parādu masveida norakstīšanas nāksies masveidā aizvērt caur bankrotiem “liekās” ražotnes, kas apkalpoja uz parāda bāzētu pieprasījumu. Kā tas viss beigsies, nezinu, bet nekādi valdību pūliņi stutēt ar nodokļu maksātāju naudu grimstošās ražotnes nenesīs augļus / tikai novilcinās agoniju/ . Sistēmai nāksies brutāli attīrīties no liekā balasta, lai startētu par jaunu. Iespējams, ka šī procesa laikā piedzīvosim komunistisku revolūciju vilni Eiropā un atkal atgriezīsimies mīļotajā sociālismā ar cilvēcisku vai necilvēcisku seju. Manai paaudzei tā būs kā atgriešanās jaunībā ar desu par rubli sešdesmit un šņabi par 30.7, un, protams, kartiņām uz ziepēm un tualetes papīru.

4134.

>Vladi
Vai Jums neliekas dīvaini, ka lielajiem aizdevējiem (FED, SVF, u.c fondiem) nav problēmas aizdot simtiem miljardu lielus aizdevumus, kā piemēram tagad Grieķijai.
Jautājums vienkāršs kā cirvis – kā šiem treknajiem runčiem izdodas tikt pie tik liela piķa, kas reāliem preču ražotājiem ir praktiski neaizsniedzami augstumi?

4135.

Kā atzīmē laikraksts, daudzi iedzīvotāji, vairāk par piekto daļu, nav dzirdējuši par tādiem politikas “dinozauriem” kā Roberts Zīle (TB/LNNK), Augusts Brigmanis (ZZS), Jakovs Pliners (PCTVL). Saskaņā ar aptaujas datiem 29% neko nav dzirdējuši arī par bijušo laikraksta “Diena” galveno redaktori, tagad “Meierovica biedrības” dibinātāju Sarmīti Ēlerti. Rozenvalds par Ēlertes zemo atpazīstamību ir pārsteigts, bet Kaktiņš spriež, ka “viņu zina tie, kas ir lojālā “Dienas” auditorija, bet krievvalodīgā publika dzīvo citā informatīvajā telpā un nezina Latvijas mediju galvenos redaktorus, līdzīgi kā to nezina arī daļa latviskās publikas”.

Laikā, kad ekonomika ir valsts un iedzīvotāju prioritāte, par ekonomikas ministru Arti Kamparu (JL) neko nav dzirdējuši 23% iedzīvotāju, no ministriem nezināmākais ir Kaspars Gerhards (TB/LNNK), kuru nezina 27% aptaujāto, bet no cilvēkiem ar lieliem amatiem tumšākais zirdziņš sabiedrībai ir JL frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis, par kuru neko nav dzirdējuši 43% iedzīvotāju un 40% pilsoņu. Rozenvalds spriež, ka tas varētu liecināt par ievērojamas daļas iedzīvotāju politiskās izvēles izdarīšanu, balstoties uz nejaušībām vai ārējiem impulsiem vēlēšanu dienā.
———————
Te ir par ko padomāt!

4136.
zvirbulēns - Parastajam
2010. gada 23. maijs, 05:47

Sveiks!
Ja nezini par ko balsot, balso par Aivaru Lembergu! Godīgs, zinošs, saimniecisks, viņš spētu izvilkt Latviju saulītē.
:)

4137.

>zvirbulēn,
Labrīt.
Es esmu pārliecināts, ja trubas otrā gala saimnieki izstāstītu visu par sausās trubas saimniekošanas metodēm ventiņu ostā, tad no mīta par talantīgo hūti paliktu pāri vien alkatīga skopuļa čaula.

4138.

Apsveicu visus Vasarassvētkos! Jauku dienu visiem!

4139.
Lelle- zvirbulēnam 4135
2010. gada 23. maijs, 07:55

Sveiks! Tāpēc jau alkatīgie šakāli kvadrātā sāka vazāties pa laukiem muļķus meklēdami.
Tu domā, ka par bruģa ZZS balso zemnieki?! Nebūt nē, balso tādi paši pamuļķi, kuriem patīk Lembergs. Te jau lielākā daļa programmas nelasa, kandidātu CV nestudē, situāciju neanalizē…viss notiek pēc diviem principiem: patīk-nepatīk vai zināms-nezināms…un, galvenais, ka pēc vēlēšanām neviens neprasa nekādu atbildību no savēlētajiem…tie 4 gadus var turpināt kakāt tautai uz galvas…

4140.
Lelle- zvirbulēnam
2010. gada 23. maijs, 07:56

Bet ko Tu tik agrs? Vai miedziņš nenāk? Par ko kreņķis?

UPS!!! Kapēc kompis gļuko?! Ir taču jau gandrīz 9.00, bet šis man nepareizu laiku liek pie komentiem!!!

4142.
Lelle-Parastais4134
2010. gada 23. maijs, 08:03

HI! Tie tācu ir jūdi, kuri pasauli un tās naudu kontrolē! Tā bija pēdējā muļķība no viņiem aizņemties! Bet jūds godmens parūpējās latviešus ietaisīt $ūdos līdz acīm…
Bet es zinu, ka drīz tā piramīda bruks un viss būs skurstenī ierakstīts…latvieši dabūs visu atņemto atpakaļ un parādi izkūpēs trubā…

4143.

>lelle
šitais gļuks citādienā ir vecs kā sabrauktais ezītis.

4144.

>Lelle
Visu novelt uz jūdiem ir primitīvi. Bušs ar Čeiniju nav ebreji, bet kariņus sarīko nadzīgi.

4145.
klusais>Vladis Spāre
2010. gada 23. maijs, 08:55

Jums jau ar ir recepte kā nopelnījāt savulaik naudu , lai paceltu VZ , kas nemaz nebija lēts projekts. Varbūt pāris vārdos varētu izgaismot Jūsu biznesa recepti .

4146.
zvirbulēns - Parastajam
2010. gada 23. maijs, 10:06

Tu laikam gribi lai abi trubas gali pieder ārzemniekiem, tad tecēs ķīselis visiem mutēs!?

4147.

>zvirbulēn,
Pasarg’ dies, ārzemniekiem! Tā taču visu latvju tautas diženo darba tikumu un čaklumu izpurgās! Runā, ka pastalās tie nolāpītie ārzemnieki neļauj strādāt un darba laikā par nerātno dainu skaitīšanu pretējam dzimumam var pat ietikt aiz restēm par seksuālu uzmākšanos!!!
Nē, noteikti nē!
Es esmu patiesi lepns, ka mums ir pašiem sava sausākā sarūsējusī truba diženo latvju zemē!
Kāds saimnieciskums, kāds vēriens! Lai dzīvo sausās trubas Aivars!

4148.
tara to zvirbuleens
2010. gada 23. maijs, 12:11

Tirgus, kas darbojas naftas un naftas produktu, kaa arii biistamo khiimisko vielu paarkraushanaa ir pietiekami shaurs. Daliibnieki viens otru labi paziist.
Ja kaads ar labu reputaaciju (ne taads, kas smagos noziegumos apsuudzeets) ienaaks LV, tad kaapeec gan ne?
Varbuut beidzos vareesim panaakt saakt domaat arii par ventspilniekiem un neapdraudeet pilseetu ar ekologjisku katastrofu. Visi biistamie uznjeemumi ir jaapaarvieto taalaak no pilseetas un lembergs to ljoti labi zin…un neko nedara.

Kaapeec lembergs tik ljoti uztraucas par NATO klaatbuutni un maaciibaam Ventspils tuvumaa?

2 atombombas – taa veel krievu laikos par Ventspils naftu teica kaads krievu gjeneraalis.
Arii Puze nebuus pasargtaata, ja kas…

Piedod, bet tu runaa pilniigas muljkjiibas par lembergu un vinja speejaam. Vinjhs ir no tiem cilveekiem, kas trijaas priedees apmaldiisies, jo nav speeka , kas vinju paceltu augstaak, ka mezju var redzeet…Bez tam veel burta kalps…(Burts nokauj, bet gars dara dziivu)

4149.
tara to zvirbuleens
2010. gada 23. maijs, 12:44

Un veel, zini kaapeec man patiik tas, ko dara Soroshs – taapeec ka vinja fonda finanseetaas aktivitaates paliidz ljaudiim atbriivoties no verga domaashanas. Bet lembergam un vinjam liidziigie nav nekaadas dziiives bez vergiem…
Kas gan buutu lembergs, ja vinjam apkaart buutu tikai briivi ljaudis…nekas!
Taapeec lemberga ienaidnieks Nr 1 ir Soroshs…
Smiekliigi, vai ne?!

4150.
Vladis Spāre > klusais
2010. gada 23. maijs, 13:18

klusais – “Jums jau ar ir recepte kā nopelnījāt savulaik naudu , lai paceltu VZ , kas nemaz nebija lēts projekts. Varbūt pāris vārdos varētu izgaismot Jūsu biznesa recepti .”

Ja pāris vārdos, tad esmu speciālists pasaules vērtspapīru tirgus jautājumos.

4151.

>Vladis
Kā sauc tos Volstrītas speciālistus, kas salaida visu tūtē? Nebija kaut kas teikts par runčiem?

4152.
Vladis Spāre > Parastais
2010. gada 23. maijs, 13:53

>Vladi
Vai Jums neliekas dīvaini, ka lielajiem aizdevējiem (FED, SVF, u.c fondiem) nav problēmas aizdot simtiem miljardu lielus aizdevumus, kā piemēram tagad Grieķijai.
Jautājums vienkāršs kā cirvis – kā šiem treknajiem runčiem izdodas tikt pie tik liela piķa, kas reāliem preču ražotājiem ir praktiski neaizsniedzami augstumi?

Mūsdienās nauda tiek aizdota ar milzīgu mulkiplikatoru no privāto banku puses, tas nozīmē to, ka pirms 100 gadiem kapitāla pietiekamības prasība bankām bija kaut kur pie 30%, šobrīd ES tie ir nieka 8 %. Kredītu iepakošana obligācijās un citas legālas manipulācijas ļauj vēl vairāk praktiski samazināt šos kapitāla pietiekamības rādītājus. Secinājums ir tāds, ka banku bizness mūsdienās ir totāla azartspēle. Gemblings tīrā veidā.
Starptautisko aizdevēju gadījumā nauda tiek samesta grozā no dalībvalstu puses. Kā tā tiek ģenerēta katrā konkrētā gadījumā, to es nezinu, tur var būt visādi, ja aizdevums dolāros, tad ASV, piemēram, var to vienkārši “uzzīmēt”.

4153.
Vladis Spāre > Parastais
2010. gada 23. maijs, 14:27

Kā sauc tos Volstrītas speciālistus, kas salaida visu tūtē? Nebija kaut kas teikts par runčiem?

Nu nav tas tik vienkārši, ka “VISU” salaida tūtē Volstrītas speciālisti. Es jau saprotu, ka vajag kādu, uz ko parādīt ar pirkstu – re, kur vainīgais! Tāda viennozīmīga “vainīgā” nemaz nav. Tā situācija, kad pasaules ekonomika tika palēnām iedzīta pārliekos parādos jau brieda kopš pagājuša gadsimta 80-em gadiem, ja ne vēl agrāk. Dzīve uz parāda jau arī bija dominējoša nostāja, tika propagandēta kā labākā un pareizākā dzīves filozofija “dzīvo šodien, maksā rīt!”. Caur kredītkartēm un citiem parāda instrumentiem patēriņš masveidā pārgāja no reālu ienākumu tērēšanas uz nākotnes ienākumu tērēšanu, turklāt šī mākslīgi radītā /nenopelnītā/ patēriņa apmierināšanai tāpat uz parāda tika sabūvētas /pēc būtības liekas/ rūpnīcas, izveidojās milzīga parādu arvien pieaugoša spirāle kas griezās pa globusu kā tornado, kas gala rezultātā noveda pie totālas pārprodukcijas momentā, kad kredīti vairs nebija pieejami un sabruka uz tiem bāzētais pieprasījums, tika sasniegta kritiskā rmasa, un kāršu namiņš sabruka, agrāk vai vēlāk tam vajadzēja notikt.

nu pie nesenās krīzes jau nu gan vainīgi bija tieši baņķieri un atvasinātie finanšu instrumenti. ar tiem tad arī uzpūta nenormālus nekustamā īpašuma, izejvielu cenu burbuļus, kas pēc tam tikai likumsakarīgi pārsprāga. bija tāda naiva ilūzija, ka tas izmainīs sistēmu pašos pamatos, un derivatīvus beidzot aizliegs, bet izskatās, ka tagad ar pilnu jaudu stūrejam iekšā nākamajos burbuļos un krīzēs.

4155.
Vladis Spāre > angry
2010. gada 23. maijs, 14:57

Par baņķieriem, es jau saku, ka jāatgriežas pie laikiem, kad bankas bija konservatīvas iestādes, nevis azartiski tirgus spēlmaņi ar milzu plecu, kā tas ir tagad. To var panākt, mainot likumdošanu un samazinot līdz saprātīgam līmenim viņiem pieejamo multiplikatoru, kā arī veicot citus ierobežojošus pasākumus, kā, piemēram, aizliedzot pakot kredītus obligācijas ar domu tos pārdot tālāk “vēl lielākam muļķim”, kas parasti izrādās kāds pensiju fonds. Izsniedzi kredītu, lai tad arī paliek tavā bilancē, pats arī atbildi par tā “toksiskuma” līmeni. Protams, šis jautājums nav divos vārdos izdiskutējams, tur nenormāli daudz nianšu.

4156.

>Vladis
‘Secinājums ir tāds, ka banku bizness mūsdienās ir totāla azartspēle. Gemblings tīrā veidā.’

Feina azartspēle. Muižnieku laikos spēlēja uz muižām, šodien – uz valstīm. Re, starptautiskie aizdevēji var laimēt Grieķiju, Islandi, Latviju sev īpašumā.
Mūsdienīgi.
Moderni.
Gudri.

Tā gadās, Amerika sen atklāta, jāmeklē jauni indiāņi, kam pārdot stikla krellītes…ādas krāsai nav nozīmes, ka tik ļaužš piekrīt augsti izglītoto vērtspapīru speciālistu neatvairāmajiem priekšlikumiem.

4157.
Vladis Spāre > Parastais
2010. gada 23. maijs, 15:57

“Feina azartspēle. Muižnieku laikos spēlēja uz muižām, šodien – uz valstīm. Re, starptautiskie aizdevēji var laimēt Grieķiju, Islandi, Latviju sev īpašumā.”

A nevajag dzīvot pāri saviem līdzekļiem, kā to darīja Latvija, tad neviens neuzmāktos ar kredītu.

Interesantu niansi latviešu mentalitātē labi raksturo – K. Skalbes pasaka “Kaķīša dzirnavas”. Baltais kaķis paņem kredītu, ar ko apmaksāt savu meitu lielo pūru, ieķīlājot pret šo kredītu savu vienīgo ražošanas līdzekli – dzirnavas. Nespēj kredītu atdot un nākas šķirties no dzirnavām. Tās tiek melnajam kaķim, kurš, starp citu, aizdeva savu grūti un sūri nopelnīto naudu baltajam kaķim.
Interesanti ir tas, ka visi jūt līdzi baltajam kaķim. Par ko tas liecina? Par to, ka mūsu kultūrā par labajiem varoņiem tiek pasludināti ļaunprātīgi kredītu neatdevēji, faktiski svešas naudas zagļi un intriganti. Zaudējis dzirnavas, baltais kaķis pielien varai īsti latviskā stilā, pa ķēķa durvīm ielien pilī, kur kļūst par galma runci un lok pienu, cik grib. Pēc tam pierunā ķēniņu , lai tas liek velniem aizraut melno runci ar visu naudu uz purvu. Un tāds ir mūsu labais pasaku varonis, zaglis intrigants un valsts varas izmantotājs savtīgās interesēs! Ko tad mēs brīnāmies par to, ka mūsu bērni, izauguši lieli, grābj kredītus un to neatdošanu uzskata par normu? Un vēl ir sašutuši, ka vara /ķēniņš/ viņiem neko nepalīdz un neparauj, piemēram, Swedbanku uz elli?

4158.

>Vladi
Tā tā tā. Rakstnieks Spāre precīzi nepārzin Skalbi.
Ak, jā. Viņš ir speciālists vērtspapīru lietās.

http://www.pasakas.net/pasaku_kino/kakisa_dzirnavinas/kakisa_dzirnavinas/

4159.
Vladis Spāre > Parastais
2010. gada 23. maijs, 16:10

Aizmirsu steigā uzrakstīt, ka ķēniņš atdeva baltajam kaķim atpakaļ dzirnavas, tā teikt, “par skaistām acīm” pēc tam, kad nabaga melnais kaķis bija parauts uz purvu. Pēc tā paša jau brēc mūsu pašu hipotēku ņēmēji, prasīdami valdībai, lai netiktu atņemts “vienīgais mājoklis”.
Tāda nu ir mūsu tautas iekšējo vērtību skala, kas sakņojas nacionālajā raksturā. Esam gatavi paņemt to, kas mums nepieder, un pie tam vēl atļaujamies justies morāli pārāki par tiem, kas mums aizdeva naudu. Tieši tāpat kā baltais kaķis.

>Vladis Spāre
Karalis maita nebija piešķīris nodoļu atlaides ražotājiem un bērnu pabalstus ģimenēm :)

Vēl šajā sadaļā
Raksti
Jauka filmiņa par Ir redakciju (7,252)
Cita Diena

“Interesanti par svarīgo” ir jaunā žurnāla un sarunu termināļa moto, tātad arī stāstam par redakciju jābūt aizraujošam. Tā arī [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kā dabūt baltu seju un nepieskarties bruņurupucim (146)
Laila Pakalniņa

Tā kā saskaņā ar ticējumu Lieldienās var tikt pie baltas sejas, bet paklausot mediķiem – pēc saskares ar bruņurupučiem kārtīgi jāmazgā rokas, četras Dieva dotās [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Sprādzieni metro (106)
Askolds Rodins

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri
Korupcijas novērošanas birojs (542)
Sanita Jemberga

Žurnālistiem bieži pārmet, ka tie nesauc lietas īstajos vārdos. Man ir priekšlikums pārdēvēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju par Korupcijas novērošanas biroju. Gada laikā, kopš par [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti
TP popularitāte vienā līmenī ar Visu Latvijai (298)
Sanita Jemberga

Pirmo reizi atjaunotās Latvijas vēsturē agrāk ietekmīgās Tautas partijas (TP) reitings nokritis vienā līmenī ar nacionālistisko Visu Latvijai, liecina Latvijas faktu marta aptaujas rezultāti. TP reitings, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books